Hořce úsměvný příběh o tom, že manželství ani vědecký výzkum nelze provozovat na poloviční úvazek. Jeho hrdiny jsou dva nadaní mikrobiologové, Marta Hančová a Zdeněk Hradecký. Oba mají velké plány, ty však osudovým způsobem  změní fakultní ples, na kterém se poprvé setkají. Stráví spolu noc a v den promoce už Marta představí Zdeňka jako svého ženicha a nastávajícího otce svého dítěte. Marta nastoupí do ústavu molekulární biologie a genetiky, kde je jejím nadřízeným její tajný ctitel Vašek Hořánek. Oba se plně a bez ohledu na čas věnují důležitému výzkumnému úkolu. To ovšem moc neprospívá rodinné pohodě novomanželů Hradeckých. Po narození dcery Aničky zůstává Marta doma, zatímco ctižádostivý Zdeněk aspiruje na místo vedoucího oddělení buněčné fyziologie. Když však po čase Martě hrozí, že by mohla přijít o místo v Hořánkově laboratoři, rozhodne se znovu nastoupit do práce a dceru přenechat přes den babičce. Ta ovšem nevydrží dlouho, a tak jsou manželé nuceni najmout chůvu, přestože je to finančně zatěžuje víc, než je pro ně únosné. Napětí mezi manžely roste a situaci ještě zhorší skutečnost, že se Hořánek stává Zdeňkovým konkurentem v boji o místo vedoucího. Hádky u Hradeckých jsou na denním pořádku, až nakonec Marta s Aničkou Zdeňka opustí... Český film o lásce a manželské krizi, podobné pracovnímu úrazu, vznikl v roce 1986. Pod pracovním názvem Hroši nepláčou ho natočil režisér podle scénáře Haliny Pawlowské a Milana Šteindlera (kteří se ovšem netajili nespokojeností s úpravami, které ve scénáři provedl režisér). (TV Prima)

Mylouch

Řešení kvadratur Petriho misky a hrnců podle socialistického zadání. Obrysy dramatu, předobraz rutinní nezáživnosti a impotence sdělení polistopadové tvorby. Formalistické snahy o oživení - P.Janů+Kocáb+Žentour, svět vědy, Veškrnová v rozpuku, Kaiser. ()

fantoci

Koukatelná snímek s neškodným humorem. Je to film, který filmoví distributoři a televize v současnosti asi příliš nevyhledávají. Je to trochu škoda. ()

farmnf

Matějka se tedy umění ve filmu neskutečně vyhýbal a šlo mu to. Toto dílko je také toho důkazem. Film ale působí celkem mile, uvážíme-li roli kamarádky zpěvačky(Petra Janů), která tam vstupuje s hudbou M. Kocába. Uvážíme-li roli Radovana Lukavského jako tchána, slušného člověka, Jana Hartla jako vědce se vším všudy (koho jiného prdnout do téhle role?). I Veškrnka to docela zvládla a byla jako žena matka přesvědčivá, jako vědma nikoliv. Zato Jana Švandová jako děvka byla velmi velmi přesvědčivá! Takže vcelku to šlo. ()

Master19

Jako film nic moc, ale jako obrázek doby celkem zajímavé. Nákup za třináct stovek, nebo VéHáeSka... Dostala mě věta: "jé, mladá paní, můžu si toho Caligulu obtáhnout?" :-) ()

vitekpe

Mery Rosulkova a Jirinka Jiraskova jsou obe kralovny. To je bez debat... :-) Dale potesi ucast polonahe nerozhodne Dasi, a polonahe Jany Svandove, v jeji typicke (a skvele padnouci) roli znudene panicky. Podivne vsuvky s Petrou Janu me moc nebavily. Scenar Pawlovska...je to znat. A komedie to teda moc neni. ()

Jiří K.

Proč ne? Obligátní příběh ze života, určitě lepší než podobné story v anglosaském podání (viz. názvy: Šance pro lásku, Polibky štěstí, Muž do nepohody, a podobné skvosty). Něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. ()

Lukoboss

Je to přííííšerněě nudný a dlouhý, normálně jsem měl pocit, že to trvá asi tři hodiny, a přitom je to ve skutečnosti polovina. No není každej den posvícení, přestože většinou tyhle starý filmy bývají dobrý. Tady, mám pocit, se chvílema vařilo z vody. Občas se vám objeví úsměv na tváři, občas si budete klepat na čelo, a to je asi tak všechno. Za chvilku nebudu vědět, že jsem to viděl. Jo a potěší mladej D. Koller za bicíma - to jsem se vlastně pobavil asi nejvíc. ()

wosho

Spojit dohromady komedii s dramatem, chce schopného scénaristu, režiséra a herecké obsazení. Můj hříšný muž naplňuje jen jednu třetinu z výše vyjmenovaných elementů. Jedná se o veskrze bezvýznamný film, který ve své době mohl zbudit sympatie u diváků. Tvůrci se navážejí do tehdy aktuálních problémů, jenž by o deset let dřív nebyly možny-ledaže v satirickém tonu a režii stranických dramaturgů. ()

Paity

Velmi podprůměrná záležitost na to, kolik tam hraje známých tváří a báječných herců. Václav Matějka prostě šlápnul hodně mimo se svým "... hříšným mužem". ()

Milodar

Není to zase tak zlé, jak tvrdí všichni zdejší paliči jedné hvězdy. Obzvlášť hudební produkce, kostým a účes Petry Janů by měl pobavit i největší škarohlídy. ()

Cuzan

Přes dobré obsazení a zábavnou hudbu to je celý velký špatný. A nudný. Dlouhou dobu jsem neslyšela takhle hloupé dialogy, voice over Veškrnové byl vyloženě pitomý a celý ten patos a klišé ohledně toho, jak žena nemůže být vědkyně, role ženy v domácnosti je náročná, a chlap se sám nezvládne ani nakrmit, a ani přichystat párty pro kolegy mě fakt dost bolely. Zasmála jsem se upřímně akorát scéně u psychologa, kdy ten se zhroutí, že jeho klienti jsou samí přechytralí intelektuálové, kterých má plný zuby. ()

kebom

Hodnotenie navyše za hudbu Michaela Kocába, ktorá sa zväčša objavila aj na jeho sólovom albume "Povídali, že mu hráli", kde však piesne naspieval sám s Vildou Čokom. Vo filme to bola Petra Janu. ()

filipvrbik

Nečekaně fajn komedie, po zdějším hodnocení jsem čekal, že to bude stát za prd, ale je to svěží a vtipné. Silné tři hvězdy...60% ()

IBBY

...možná bych to ocenila ale nesměla bych zažít tuhle dobu (a vidět kopu filmů co se tenkrát točilo) a musela bych být velká feministka (řeči o kloubení kariéry s bůhví čím mě vytáčí)... ()

gombarix

- - - Veškrnová coby vědkyně symbolizovaná v několika scénách normalizačně šerednými brýlemi, bohužel dioptricky odfláklými. (Ale na moment si nasadí Hartlovy poctivé popelníky.) ()

FOCKE_WULF

To vůbec nebylo špatný, mělo to smysluplný děj a dobré herecké výkony. Dále mne na tom bavily i další věci, počínaje erotickými scénami a konče kostýmy, u těch jsem se hodně pobavil, móda té doby na mě působila dost komicky, všechna ta dámská barevná sáčka vytuněná ramenními vycpávkami, mopsličí účes Petry Janů, fakt sranda... ()