poster

Freaks (festivalový název)

 • Kanada

  Freaks

Drama / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2018, 104 min

Hudba:

Tim Wynn

Producenti:

Adam Stein, Zach Lipovsky

Střih:

Sabrina Pitre

Scénografie:

Moe Curtin

Kostýmy:

Mia Fiddis
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Goldbeater
  ****

  Freaks tak trochu klame tělem - dá se říci, že první polovinu nechá diváka tápat, co se to ve filmu vlastně děje, a vrší a něj celou řadu matoucích motivů a podivných charakterů (prakticky každá z postav působí znepokojivě a nečitelně), aby v druhé polovině přišel s překvapivým vyústěním, dal předešlému dění smysl a dobře si pohrál s divákovými emocemi. Doporučuji si o ději filmu předem raději nic moc nezjišťovat. Bruce Dern jako cynický přisprostlý zmrzlinář je neskutečně cool a jeho interakce s Emilem Hirschem zásobuje snímek zejména ke konci vtipnými hláškami a nadsázkou. A mám za to, že o malé Lexy Kolker ještě mnoho uslyšíme. [SITGES 2018](9.10.2018)

 • POMO
  *****

  Nejoriginálnější zpracování motivů hollywoodských blockbusterů do malého indie filmu, který si od nich současně drží odstup, a svým důvtipem na ně kouká sezhora. Překvapení roku. Vymyšlené tak, aby nejdříve vzbuzovalo otázky a umně lhalo tělem, pak překvapovalo odkrývaním originálního filmového světa, a následně emocionálně angažovalo a nejférovější možnou hrou s divákem - bez jediné pouze-na-efekt scény - zprostředkovalo bombastický zážitek s vodopádem neotřelých nápadů. Výborný herecký výkon malé Lexy Kolker. Nekoukejte na trailery, nečtěte dějové synopse! [Sitges FF](9.10.2018)

 • sheen
  *****

  Díky festivalu FutureGate jsme mohli vidět tento film jako první lidi v ČR s dost velkým předstihem a ještě k tomu s úvodním pozdravem od jednoho z režisérů, palec hore. Moc se mi to líbilo, je to opravdu originální a záhadné, minimalistické, alespoň první půlka. Ke konci to naprosto perfektně vygraduje, nečekal jsem takovou pecku. Vůbec bych se nezlobil, pokud budou pokračovat v rámci naznačovaného seriálu [Kino Lucerna, FutureGateFestival 2019](1.3.2019)

 • Filmmaniak
  ****

  Po celou první polovinu si film, odehrávající se ve světě, jehož zákonitosti drží před diváky pod pokličkou s překvapivou vytrvalostí přinejmenším do poloviny stopáže, minimalisticky vystačí s postavami otce a dcery, schovávajícími se před okolím v zabedněném domě, kolem nichž vytváří atmosféru nejistoty a možná opodstatněného, ale také možná jen paranoidního strachu z neznámého nepřítele. Ve druhé polovině pak jde s pravdou ven naplno, přičemž řada do té doby jen mlhavých, nejasných a iluzorních motivů je konečně doplněna o smysl a kontext, postavám jsou přiřazeny konkrétně vytyčené cíle a nakonec dojde i na akčnější trikové scény, které však slouží příběhu a nikdy nejsou používány jen na efekt. Prvky, které známe z amerických velkofilmů se stomilionovými rozpočty, jsou tu nápaditě a originálně využívány ve prospěch pozoruhodně vyprávěného a chytře vystavěného příběhu, který by vydal i na několik pokračování nebo na televizní seriál, a jemuž vévodí skvělý herecký výkon talentované devítileté Lexy Kolker.(15.10.2018)

 • frantababaf
  *****

  Návod jak vytřískat z malého rozpočtu naprosté maximum aneb dva kluci z Kanady si vytřeli prdel s hollywoodskými korporacemi. Miluju, když se takovýhle klenot objeví. Excelentně promyšlený multižánrový mix, do kterého je opravdu lepší jít naslepo a který výborně balancuje mezi vážnou záležitostí a cool zábavou točenou pro efekt. Lexy Kolker předvádí na svůj věk špičkový výkon plný ryzích dětských emocí, díky němuž tento film tak perfektně funguje. Za zmínku samozřejmě stojí i do divočiny utíkající Hirsch a svérázný Dern. Těším se, co Lipovsky a Stein natočí příště. Jen ať si to nezkazí seriálem, o němž se údajně spekuluje. 90% P.S.: Vážně? Oni točí hraný remake Kim Possible? Tomu říkám mrhání talentem.(2.3.2019)

 • Cobur
  *****

  Žánrovka, která si pohrává s diváckým očekáváním až do poslední chvíle a i přes malý rozpočet vytváří opravdu hustou atmosféru plnou podezření a otázek. A právě nepředvídatelnost je na celém snímku to zdaleka nejlepší a dovolil bych si tvrdit, že kdybi Stein a Lipovsky dostali v budoucnu o něco málo větší rozpočet, byli by z nich další Shyamalanové.(2.3.2019)

 • Declen
  *****

  Pokud vám někdo doporučil nekoukat na trailery tak ho poslechněte. Opravdu se mi to líbilo. Filmy z žánru o kterého se Freaks nejvíc opírá už na mě ode dneška budou působit jak kdybych se díval na teletubies.(2.3.2019)

 • Krocan
  ****

  Nejlepší je si o filmu nic nezjišťovat a nečíst. Pak si člověk užije to, že první půlku filmu zvědavě hltá každou malou indícii, aby pochopil, co se tam venku děje. Některé momenty filmu jsou originální, neotřelé a zajímavé. Spoilery: Z filmu se v druhé půlce vyklube takový mix X-menů a japosnké Akiry.(4.3.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace