poster

Zábava, zábava

 • Polsko

  Zabawa, zabawa

 • Slovensko

  Zábava, zábava

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Zabawa, Zabawa

Drama

Polsko, 2018, 88 min

Režie:

Kinga Dębska

Hrají:

Dorota Kolak, Agata Kulesza, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz, Mateusz Janicki, Rafał Rutkowski, Sławomir Zapała, Jowita Budnik, Magdalena Smalara, Katarzyna Cynke, Milena Lisiecka, Magda Biegańska, Krzysztof Dracz, Ewa Konstancja Bułhak, Tomasz Sapryk, Elena Leszczyńska, Aleksander Mikołajczak, Marian Dziędziel, Katarzyna Kwiatkowska, Bartosz Porczyk, Marcin Czarnik, Bartłomiej Kotschedoff, Mateusz Łasowski, Wiesław Cichy, Agnieszka Wosińska, Adam Cywka, Barbara Zielińska, Joanna Gonschorek, Helena Chorzelska, Bartosz Żukowski, Joachim Lamża, Barbara Dziekan, Paweł Koślik, Lesław Żurek, Justyna Wasilewska, Dominika Kluźniak, Krzysztof Koła, Joanna Żurawska-Federowicz, Katarzyna Bargiełowska, Mariusz Bąkowski, Paulina Gałązka, Agata Pruchniewska, Magdalena Warzecha, Marcin Bortkiewicz, Joanna Borer, Marcin Bosak, Sebastian Pawlak, Olga Miłaszewska, Zbigniew Domagalski, Mariusz Pogonowski, Diana Zamojska, Piotr Chlewicki, Ewa Kaczmarek, Magdalena Koleśnik, Zuzanna Szamocka, Maja Rybicka, Monika Babula, Marek Pyś, Piotr Wojtkowski, Józef Stefański, Elżbieta Jaroszek, Michał Rancewicz, Rafał Osiecki, Janusz Gutowski, Eryk Pratsko, Liliana Czyżewska

Producenti:

Zbigniew Domagalski

Scénografie:

Monika Sudół

Kostýmy:

Dorota Roqueplo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Modeman123
  ****

  Cesta do hlubin vožraleckých duší v tomhle dámském triptychu. Ta nejmladší, která si to proloží pro jistotu i nějakým tím géčkem, na to dojede celkem solidně. Ta ve středním věku na to dojíždí tak nějak permanentně (oddalující se rodina, manžel, dítě). No a nejstarší dáma chlastá více méně z celkového unavení životem. Kinga to natočila moc pěkně, nekompromisně a bez zbytečných obklik. Super věc.(15.5.2020)

 • Enšpígl
  ***

  Chlastík umí být hodně zlej kámoš, to může potvrdit mnoho z nás. A to je možná problém proč mě film až tak nebral, protože zcela upřimně, co je po mě tom, že tři ženský si chlastem kurví život sobě a druhým. Zastavím se u slova "druhým" , tam ty emoce jsou. Jak šla Teresa nalitá operovat malé dítě, to bylo hodně odporný. Stejně jako prokurátorka s poslance, který si byli vědomi že by jim prošla i vražda, protože jak sami řekli jsou občani jiné kategorie, to bylo velmi přesně vystižení. Paradoxně ta mladá holka Magda byla ve věku kdy se hledala a těžko jí něco vyčítat. Zavěrečný dějový katarze všech tří hrdinek odpovídali tomu co jsem k nim cítil. Herecký výkony tento film hodně táhnou je to radost sledovat tři polské generece hereček a vidět u všech třech vysokou hereckou kvalitu.(12.2.2019)

 • NinonL
  ****

  Film o problému alkoholismu u žen. Prolínají se příběhy tří žen různého věku a postavení, které nad míru pijí. Lékařka Teresa je z nich nejstarší, prokurátorce Dorotě je asi 40 let a Magda je studentkou vysoké školy. Všechny už pijí i o samotě a někdy rovnou z lahve. Léčení každá z nich zkusí, ale nevydrží. Na konci filmu jsem cítila velký vykřičník, značící nebezpečí, které alkohol pro ženy představuje.(9.7.2020)

 • Tosi
  ****

  Nedávnej dánskej Chlast s Mikkelsenem se snažil udržet půl promile v krvi a byla to spíš sranda. Tady chlastaj ženský až do dna a je to hodně skutečnej boj se závislostí. Film nehledá žádný řešení, jen ukazuje jak chlast ovlivňuje jejich životy a rodiny a jak těžký je s tím seknout. Trailer je zavádějící, film rozhodně není zábavnej, ovšem ženský výkony všech třech notoriček byly skvělý a nebýt uspěchanýho konce, solím za nejvýš.(26.12.2020)

 • bubun
  *****

  Jedinou slabinou filmu mi přišla dějová linie kolem té mladé slečny, co tak ráda paří. Za prvé na mě herecky působila v porovnání s těma ostatníma dvěma herečkama ne až tak přesvědčivě a schopně, ale to by mi tolik nevadilo, za druhé kromě scén z rodinného oběda (které byly neskutečně výstižné a komické) mě její příběh a jeho ztvárnění příliš nesedělo, bylo přitažené za vlasy. Ta scéna, kdy sedí doma na posteli, a už ví, že to, co se jí stalo v té garáži po párty, má svoje následky, a začne pít z flašky, to bylo prostě málo uvěřitelné, a takových tam kolem ní bylo víc. Nějak mi ta její linka neseděla do konceptu filmu. Ale celkově hodnotím pěti hvězdama, protože jsme se bavila, někdy člověka až mrazilo, ty situace byly reálné, někdy měl člověk pocit, že se to neodehrává v Polsku, ale u nás.(22.11.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 20. září 2018 na filmovém festivalu Gdynia v Polsku. (Stoka)