Reklama

Reklama

Zábava, zábava

  • Polsko Zabawa, zabawa (více)
Trailer 1
Polsko, 2018, 88 min (Alternativní 85 min)

Režie:

Kinga Dębska

Hrají:

Dorota Kolak, Agata Kulesza, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Barbara Jonak, Mirosław Baka, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz, Mateusz Janicki (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Film přináší strhující příběhy tří žen různého věku, které jsou v různých fázích závislosti na alkoholu. Čtyřicetiletá Dorota je úspěšná prokurátorka, která pije podle svých slov proto, aby se nezbláznila. Chrání ji imunita, díky níž se snaží vyhnout odpovědnosti za přestupky, kterých se pod vlivem alkoholu dopustila. Další z hrdinek je uznávaná chiruržka Teresa, která už kvůli pití přišla o rodinu a zůstala jí jen práce v nemocnici, situace se však vymkne kontrole, když jednou přijde opilá do služby. Studentka Magda miluje bouřlivé večírky, a protože jí studium jde skvěle a má i dobrou práci, nikdo jí nic nevyčítá. Přijde však chvíle, kdy ztrácí půdu pod nohama a dojde k tragédii. (3Kino)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (24)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

V tom istom roku vyšlo v Čechách „Úsmevy smutných mužov“ a tak jednoznačne musím porovnať. Oba tieto filmy majú čo povedať, ale predsa len poľská „ženská“ verzia má prepracovanejšie dejové línie. Všetky príbehy sú silné, excelentne zahrané a sprevádza ich občasne silná hudba. Dve linky sa v podstate nesú rovnakým smerom v štýle „komu niet rady, tomu niet pomoci“, ale práve v tom zanechali podľa mňa silné posolstvo o tom, že s alkoholom to neradno preháňať. Veľmi ma ale potešila tretia linka, v ktorej nakoniec dominuje rozhodnutie obetovať sa pre iných. To vzbudilo u mňa najväčšie emócie. A keďže tie ostali aj so záverečnými titulkami, dávam z plánovaných štyroch plných päť. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Nooo, konečně někdo ukázal jak to vypadá když chlastají ženské. A chlastají úplně stejně jako chlapi, mají stejné rodiny, vysoce postavené funkce, zahýbají stejně jako chlapi a přesto...to není stejné...Chlast je prostě pro všechny bez rozdílu, ale na opilé ženské se společnost dívá úpa jinak...Ovšem pokud jste např. dítě alkoholika jako Magda, tak je fuckticky těžké nechlastat, nebo když vám manžel zahne taky nevíte jak se tím vyrovnat a zároveň psychicky náročná práce dětského chirurga je kurevsky náročná. To však neznamená důvod k chlastu. No abych to shrnula, bylo to dobré a hodně uvěřitelné, ale chyběla mi tam buď větší stopáž nebo dokonaleji vyřešeny všechny příběhy...Za mě 90% ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nuž, darmo, alkohol je sviňa. Som rád, že patrím medzi tých, ktorí sa nemusia premáhať, aby mu dokázali odolať. Nerád by som totiž skončil ako ľudská troska, resp. ako trojica žien v tomto filme. Aj keď chápem, že na dočasné "uvoľnenie" a "útek z reality" dokáže alkohol pôsobiť ako dobrý sluha, čo sme mali v podstate možnosť vidieť aj v tomto poľskom filme. Potenciál obrovský, ale predsa len mi to prišlo trochu obyčajné, hoci na druhú stranu oceňujem ten dravý realizmus, v ktorom sa niesli tieto príbehy. Každopádne, film s touto témou by mohol mať oveľa širší záber ako tu bolo prezentované. Možno by nezaškodil ani koncept kríženia príbehov á la Guillermo Arriaga. Čo už, za tie 3* to určite stálo... ()

bubun 

všechny recenze uživatele

Jedinou slabinou filmu mi přišla dějová linie kolem té mladé slečny, co tak ráda paří. Za prvé na mě herecky působila v porovnání s těma ostatníma dvěma herečkama ne až tak přesvědčivě a schopně, ale to by mi tolik nevadilo, za druhé kromě scén z rodinného oběda (které byly neskutečně výstižné a komické) mě její příběh a jeho ztvárnění příliš nesedělo, bylo přitažené za vlasy. Ta scéna, kdy sedí doma na posteli, a už ví, že to, co se jí stalo v té garáži po párty, má svoje následky, a začne pít z flašky, to bylo prostě málo uvěřitelné, a takových tam kolem ní bylo víc. Nějak mi ta její linka neseděla do konceptu filmu. Ale celkově hodnotím pěti hvězdama, protože jsme se bavila, někdy člověka až mrazilo, ty situace byly reálné, někdy měl člověk pocit, že se to neodehrává v Polsku, ale u nás. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Nedávnej dánskej Chlast s Mikkelsenem se snažil udržet půl promile v krvi a byla to spíš sranda. Tady chlastaj ženský až do dna a je to hodně skutečnej boj se závislostí. Film nehledá žádný řešení, jen ukazuje jak chlast ovlivňuje jejich životy a rodiny a jak těžký je s tím seknout. Trailer je zavádějící, film rozhodně není zábavnej, ovšem ženský výkony všech třech notoriček byly skvělý a nebýt uspěchanýho konce, solím za nejvýš. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (5)

  • Celosvětová premiéra proběhla 20. září 2018 na filmovém festivalu Gdynia v Polsku. (ČSFD)
  • Inšpiráciou k vytvoreniu filmu boli problémy života ľudí. Kinga Dębska prvýkrát prenikla do témy ženského alkoholizmu prostredníctvom dokumentu Herečka (2015) o Elżbiete Czyżewskej. Pri práci na tomto filme sa stretla s terapeutmi a ľuďmi bojujúcimi s touto závislosťou. To ju utvrdilo v tom, že toto je správny námet na film, pretože tieto príbehy treba počuť a ​​vidieť. (Arsenal83)

Reklama

Reklama