Reklama

Reklama

Zábava, zábava

  • Polsko Zabawa, zabawa (více)
Trailer 1
Polsko, 2018, 88 min (Alternativní 85 min)

Režie:

Kinga Dębska

Hrají:

Dorota Kolak, Agata Kulesza, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Barbara Jonak, Mirosław Baka, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz, Mateusz Janicki (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Film přináší strhující příběhy tří žen různého věku, které jsou v různých fázích závislosti na alkoholu. Čtyřicetiletá Dorota je úspěšná prokurátorka, která pije podle svých slov proto, aby se nezbláznila. Chrání ji imunita, díky níž se snaží vyhnout odpovědnosti za přestupky, kterých se pod vlivem alkoholu dopustila. Další z hrdinek je uznávaná chiruržka Teresa, která už kvůli pití přišla o rodinu a zůstala jí jen práce v nemocnici, situace se však vymkne kontrole, když jednou přijde opilá do služby. Studentka Magda miluje bouřlivé večírky, a protože jí studium jde skvěle a má i dobrou práci, nikdo jí nic nevyčítá. Přijde však chvíle, kdy ztrácí půdu pod nohama a dojde k tragédii. (3Kino)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (39)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Nejsem si jistý, jestli by v případě tohoto snímku neměla zasáhnout Česká obchodní inspekce, protože název filmu je jasným klamáním spotřebitele (zde tedy diváka). Namísto klamavého Zábava, zábava by byl mnohem vhodnějším název Deprese, deprese. Dánský Druk (2020) mě bavil jiným způsobem, protože podal depresivní téma stravitelnější formou, aniž by ho bagatelizoval. Poláci to vzali po zolovsku, a i když šlo o kvalitní záležitost, nějaké odlehčení by se hodilo. Na filmu mi ve skutečnosti vadila jiná věc; tvůrci se měli z mého pohledu buď omezit jen na jeden příběh, nebo podstatně navýšit stopáž (já bych to rád vydržel). Za stávající situace nedokázali propracovat jednotlivé dějové linie do patřičné hloubky, takže mi ve finálním produktu pořád něco chybělo. Otevřené závěry příběhů mi na druhou stranu nevadily vůbec, protože přidaly dějovým liniím příchuť reality. Já jsem se u filmu velmi dobře bavil, a jak jsem už několikrát napsal, polská kinematografie mi sedí. A musím poděkovat bubun, bez níž bych o tomto snímku vůbec nevěděl. A to by byla škoda. / Poučení: V Polsku se asi dost pije. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

V tom istom roku vyšlo v Čechách „Úsmevy smutných mužov“ a tak jednoznačne musím porovnať. Oba tieto filmy majú čo povedať, ale predsa len poľská „ženská“ verzia má prepracovanejšie dejové línie. Všetky príbehy sú silné, excelentne zahrané a sprevádza ich občasne silná hudba. Dve linky sa v podstate nesú rovnakým smerom v štýle „komu niet rady, tomu niet pomoci“, ale práve v tom zanechali podľa mňa silné posolstvo o tom, že s alkoholom to neradno preháňať. Veľmi ma ale potešila tretia linka, v ktorej nakoniec dominuje rozhodnutie obetovať sa pre iných. To vzbudilo u mňa najväčšie emócie. A keďže tie ostali aj so záverečnými titulkami, dávam z plánovaných štyroch plných päť. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Stůjte!“ - „Proč?“ - „Najela do podchodu a odmítla dechovou zkoušku.“ - „Má imunitu.“ - „Potřebujeme udělat krevní test.“ - „Není to obyčejný občan.“ - „My máme kategorie občanů?“ - „Tak teď už víš všechno.“ Jenže bez ohledu na postavení, chlast si nevybírá…Režisérka se podobně jako v o 3 roky starším Moje dcery krávy soustředila na ženské hrdinky, jejich problém je zde však jiný. Nakonec divák vidí 3 různé dějové linky, které se s 1 malou výjimkou neprolínají, což však ve výsledku nijak nevadilo. Těžko říct, na kterou z nich je odpudivější pohled. Rád bych napsal „smutný“, ale i při snaze být maximálně empatický jsem měl problém vzít 2 z 3 hlavních hrdinek na milost (především kvůli jejich aroganci a faktu, jak jim vše procházelo), lítost jsem pocítil jen u té nejmladší, ta za svou blbost zaplatila až příliš. Překvapivě mi ovšem jako nejsilnější příběh přišel ten od anonymní matky s 2 dcerami („Všechno má svůj důvod.“). Herecky to zvládly všechny 3 „alkoholičky“ výborně, jejich role jsem jim věřil. Celkově bych to viděl na slušné 4*. ()

bubun 

všechny recenze uživatele

Jedinou slabinou filmu mi přišla dějová linie kolem té mladé slečny, co tak ráda paří. Za prvé na mě herecky působila v porovnání s těma ostatníma dvěma herečkama ne až tak přesvědčivě a schopně, ale to by mi tolik nevadilo, za druhé kromě scén z rodinného oběda (které byly neskutečně výstižné a komické) mě její příběh a jeho ztvárnění příliš nesedělo, bylo přitažené za vlasy. Ta scéna, kdy sedí doma na posteli, a už ví, že to, co se jí stalo v té garáži po párty, má svoje následky, a začne pít z flašky, to bylo prostě málo uvěřitelné, a takových tam kolem ní bylo víc. Nějak mi ta její linka neseděla do konceptu filmu. Ale celkově hodnotím pěti hvězdama, protože jsme se bavila, někdy člověka až mrazilo, ty situace byly reálné, někdy měl člověk pocit, že se to neodehrává v Polsku, ale u nás. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Film o problému alkoholismu u žen. Prolínají se příběhy tří žen různého věku a postavení, které nad míru pijí. Lékařka Teresa je z nich nejstarší, prokurátorce Dorotě je asi 40 let a Magda je studentkou vysoké školy. Všechny už pijí i o samotě a někdy rovnou z lahve. Léčení každá z nich zkusí, ale nevydrží. Na konci filmu jsem cítila velký vykřičník, značící nebezpečí, které alkohol pro ženy představuje. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (5)

  • Inšpiráciou k vytvoreniu filmu boli problémy života ľudí. Kinga Dębska prvýkrát prenikla do témy ženského alkoholizmu prostredníctvom dokumentu Herečka (2015) o Elżbiete Czyżewskej. Pri práci na tomto filme sa stretla s terapeutmi a ľuďmi bojujúcimi s touto závislosťou. To ju utvrdilo v tom, že toto je správny námet na film, pretože tieto príbehy treba počuť a ​​vidieť. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. září 2018 na filmovém festivalu Gdynia v Polsku. (ČSFD)

Reklama

Reklama