Reklama

Reklama

Zábava, zábava

  • Polsko Zabawa, zabawa (více)
Trailer 2
Drama
Polsko, 2018, 88 min

Režie:

Kinga Dębska

Hrají:

Dorota Kolak, Agata Kulesza, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Barbara Jonak, Mirosław Baka, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz, (více)
(další profese)

Film přináší strhující příběhy tří žen různého věku, které jsou v různých fázích závislosti na alkoholu. Čtyřicetiletá Dorota je úspěšná prokurátorka, která pije podle svých slov proto, aby se nezbláznila. Chrání ji imunita, díky níž se snaží vyhnout odpovědnosti za přestupky, kterých se pod vlivem alkoholu dopustila. Další z hrdinek je uznávaná chiruržka Teresa, která už kvůli pití přišla o rodinu a zůstala jí jen práce v nemocnici, situace se však vymkne kontrole, když jednou přijde opilá do služby. Studentka Magda miluje bouřlivé večírky, a protože jí studium jde skvěle a má i dobrou práci, nikdo jí nic nevyčítá. Přijde však chvíle, kdy ztrácí půdu pod nohama a dojde k tragédii. (3Kino)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (16)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

V tom istom roku vyšlo v Čechách „Úsmevy smutných mužov“ a tak jednoznačne musím porovnať. Oba tieto filmy majú čo povedať, ale predsa len poľská „ženská“ verzia má prepracovanejšie dejové línie. Všetky príbehy sú silné, excelentne zahrané a sprevádza ich občasne silná hudba. Dve linky sa v podstate nesú rovnakým smerom v štýle „komu niet rady, tomu niet pomoci“, ale práve v tom zanechali podľa mňa silné posolstvo o tom, že s alkoholom to neradno preháňať. Veľmi ma ale potešila tretia linka, v ktorej nakoniec dominuje rozhodnutie obetovať sa pre iných. To vzbudilo u mňa najväčšie emócie. A keďže tie ostali aj so záverečnými titulkami, dávam z plánovaných štyroch plných päť. ()

bubun 

všechny recenze uživatele

Jedinou slabinou filmu mi přišla dějová linie kolem té mladé slečny, co tak ráda paří. Za prvé na mě herecky působila v porovnání s těma ostatníma dvěma herečkama ne až tak přesvědčivě a schopně, ale to by mi tolik nevadilo, za druhé kromě scén z rodinného oběda (které byly neskutečně výstižné a komické) mě její příběh a jeho ztvárnění příliš nesedělo, bylo přitažené za vlasy. Ta scéna, kdy sedí doma na posteli, a už ví, že to, co se jí stalo v té garáži po párty, má svoje následky, a začne pít z flašky, to bylo prostě málo uvěřitelné, a takových tam kolem ní bylo víc. Nějak mi ta její linka neseděla do konceptu filmu. Ale celkově hodnotím pěti hvězdama, protože jsme se bavila, někdy člověka až mrazilo, ty situace byly reálné, někdy měl člověk pocit, že se to neodehrává v Polsku, ale u nás. ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele

Film o problému alkoholismu u žen. Prolínají se příběhy tří žen různého věku a postavení, které nad míru pijí. Lékařka Teresa je z nich nejstarší, prokurátorce Dorotě je asi 40 let a Magda je studentkou vysoké školy. Všechny už pijí i o samotě a někdy rovnou z lahve. Léčení každá z nich zkusí, ale nevydrží. Na konci filmu jsem cítila velký vykřičník, značící nebezpečí, které alkohol pro ženy představuje. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Chlastík umí být hodně zlej kámoš, to může potvrdit mnoho z nás. A to je možná problém proč mě film až tak nebral, protože zcela upřimně, co je po mě tom, že tři ženský si chlastem kurví život sobě a druhým. Zastavím se u slova "druhým" , tam ty emoce jsou. Jak šla Teresa nalitá operovat malé dítě, to bylo hodně odporný. Stejně jako prokurátorka s poslance, který si byli vědomi že by jim prošla i vražda, protože jak sami řekli jsou občani jiné kategorie, to bylo velmi přesně vystižení. Paradoxně ta mladá holka Magda byla ve věku kdy se hledala a těžko jí něco vyčítat. Zavěrečný dějový katarze všech tří hrdinek odpovídali tomu co jsem k nim cítil. Herecký výkony tento film hodně táhnou je to radost sledovat tři polské generece hereček a vidět u všech třech vysokou hereckou kvalitu. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nuž, darmo, alkohol je sviňa. Som rád, že patrím medzi tých, ktorí sa nemusia premáhať, aby mu dokázali odolať. Nerád by som totiž skončil ako ľudská troska, resp. ako trojica žien v tomto filme. Aj keď chápem, že na dočasné "uvoľnenie" a "útek z reality" dokáže alkohol pôsobiť ako dobrý sluha, čo sme mali v podstate možnosť vidieť aj v tomto poľskom filme. Potenciál obrovský, ale predsa len mi to prišlo trochu obyčajné, hoci na druhú stranu oceňujem ten dravý realizmus, v ktorom sa niesli tieto príbehy. Každopádne, film s touto témou by mohol mať oveľa širší záber ako tu bolo prezentované. Možno by nezaškodil ani koncept kríženia príbehov á la Guillermo Arriaga. Čo už, za tie 3* to určite stálo... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 20. září 2018 na filmovém festivalu Gdynia v Polsku. (Stoka)

Reklama

Reklama