Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

JM87

Ke kormidlu se vrací tatínek celé serie a rukopis de rozhodně poznat. Vtípky, opět vyřízenej John, dobrý hlášky a tak dále. Snad jen na pro mě celkem slabej konec lepší než dvojka. PS: Scéna, kdy John stojí v černošské čtvrti s nápisem "I hate niggers" je absolutně kultovní!!! ()

Kratoc

Je vidět, že McLane žije vlastním životem. Nejde ani tak o nastavovanou kaši (jako u jiných třetích dílů), ale spíše samostatný film, který má stejnou ústřední postavu. A ten film je dobře vystavěný, soupeři jsou správně padoušští a všechno vlastně jede jako správně promazaný vlak. Výběr režiséra v podobě McTiernana dopadl nad očekávání dobře ()

bolan

Pokud to budeme brát jako zformátování mozku, pak to funguje. V oblasti amerických akčních filmů, je trilogie Smrtonosných pastí tím lepším co se dá v tomto balíčku kousat. ()

IsaacNewton

"Akčňáky" nepatří mezi mé nejmilovanější, ale Smrtonosná past 3 nebyla vůbec špatná! Takovéto filmy musí mít dobré herecké obsazení, což Past 3 opravdu měla a dle mého názoru musí být alespoň malinko vtipné... Bruce Willis, Jeremy Irons, Samuel L. Jackson- úžasná trojice, se skvělým českým dabingem... Pár scén bylo opravdu povedených, jízda v taxi, přelévání v nádobách...:-) Film měl docela solidní tempo, které se dalo měřit od začátku až do konce barvou triček Bruce a Samuela (zprvu čistě bílé/světlé, na konci filmu černo-červené) a počtem ran na jejich tělech (na konci mi přišlo, že se Bruce Willis snad změnil v indiána). Rozhodně bych ráda viděla i "jedničku" (kvůli A. Rickmanovi) ale o další díly už nestojím, takhle to stačilo :-) ()

Hepy13

Malá otázka, jakého parťáka zvolit k Johnu McClanenovi aby to šlapalo? Ani sám John to nevěděl,a tak si zašel do Harlemu s nápisem "Nenávidím negry", a ejhle hned si našel kamaráda Samuela L.Jacksona. Vynikající pokračování, které je jen důkazem toho že v 90.letech vznikaly nejlepší akční filmy, dnes jsou sice plné efektů ale už to nemá ten šmrnc. Jak jinak než spousta hlášek, a opravdu velká koncentrace výbušnin na jeden film, také jeden aspirin v hodnotě přibližně 130 miliard. ()

Dlubal David

S trojkou jsem měl ohromný problém. Po dokonalé jedničce a chvalitebné dvojce je trojka prostě zklamáním. Alespoň jsem si to dlouhá léta říkal. Když jsem trojku viděl poprvé, tak jsem nemohl zastírat své zklamání. Následně to samé. Když jsem ale tenhle film viděl naposledy, tak jsem musel svůj názor přehodnotit a s hodnocením jít nahoru. ■ Jestliže hlavní hrdina dostane ve filmu parťáka, tak je zaděláno na pořádnej průser, vždyť on byl vždycky sám, sám nastavoval prδel, když ňákej terorista nevěděl, s kým má tu čest... ■ "Yippee Ki Yay, Motherfucker!" ■ Nicméně je trojka stále dobrý akčňák, ale bohužel jednička a ani dvojka to prostě není... ◢ ■ ◣ (Ú) [6-IV-2018] Změna hodnocení ze ★★ na ★★★★. ■ (C) [69/100] ()

petikacka

No, tak to je jiné pokoukáníčko...Pořád nevím jestli je lepší jednička nebo trojka...Pořád mě to baví i po 150-é...Za mě v rámci žánru a nostalgie 100% ()

reich

Původní trilogii uzavírala dokonalá Smrtonosná past 3 (Die Hard with a Vengeance), Bruce Willis se vrací do role Johna McClana po dlouhých pěti letech a přináší nám fůru zábavy, akce a drsných hlášek, jak jsme byli zvyklý i u předchozích filmů. Ovšem dobrým tahem tvůrců bylo obsazení skvělého herce Samuela L. Jacksona ztvárňující Zeuse, který se dosti neochotně přidá k McClanovi na pomoc proti nebezpečnému zločinci Simonovi Gruberovi. Toho hraje další brilantní herec Jeremy Irons. Za mě vůbec nejlépe obsazená Smrtonosná past ze všech a rozhodně film má akci, šťávu a hlavně překonává dvojku z roku 1990. 95% ()

Jaroslaf

Tenhle skvělej akční nářez se vším všudy potká zhruba v čtyřicátýpátý minutě nepochopitelnej zlom, kdy začne hrát uplně debilní pochodová hudba, děj se zaměří na Jeremy Ironse a jeho skvadru tuze drsných zabijáků a ba co víc, začne útočit poměrně dost otravná rasová agitka, kdy se z poloviny postav na plátně stanou afroameričani. Samozřejmě, že je v ohrožení newyorská škola a v ní není jiné žactvo než to černé, atd. Vrcholem je pak digitální voda a bruce, který najednou (ačkoliv hned ze začátku dostal solidní bídu) přežívá všechno. Hrozná škoda, že film nezůstal stejný jako v prvních pár minutách. I Hate Niggers. ()

pend

Na třetí díl nadprůměrné pokračování. Akce je dost a ve filmu prakticky nejsou hluchá místa. Ale je zde velké množství postav, úkoly se časem stávají únavnými a slabší závěr s vrtulníkem je jak od Simandla. ()

mh.mail

30% - Jedním slovem: trapné. McClane s kocovinou a černošským přítelem zmateně pobíhá po New Yorku, jak tajemný Simon píská. Nakonec mu to ale zapálí, prohlédne lest a všechno dobře dopadne. Jestliže se mi jednička líbila moc a byl jsem ochoten uvěřit, že by se jednotlivci za dané konstelace a s přispění notné dávky štěstí mohlo podařit uvedeným způsobem vyřídit bandu dobře vycvičených gangsterů, dvojka mi již připadala značně nepravděpodobná a trojka, to už je čirá hloupost. ()

RadimFišer

Vzpomínám si na scénu v parku, kde musí odměřit přesné množství vody, aby odstranili výbušninu a zachránili život dětí. Tohle je zajímavé, takhle by to mělo vypadat u nás. Nejenom kasírovat a chránit, ale taky se tak bavit. ()

Gastovski

John McClane, tentokrát se svým nedobrovolným parťákem, ebenovým samaritánem, vytvořili dvojici, jež dělá z tohoto dílu jednoznačně nejlepší díl celé série. Ani zde není o vtipné hlášky vůbec nouze. Nutno vidět v originálu nebo s dabingem od Pyška, jinak je to poloviční zážitek. To platí o celé sérii. ()

Milwa

Jeremy Irons jako Hansův bratr nezklamal. Škoda jen, že musel na konci udělat dvě hloupoučké chyby, aby mohl John vyhrát. Bavila jsem se slušně, ale Hans je pořád nejlepší:)) ()

Hyger

Na jedničku to samozřejmě nemá, ale jinak jsem se docela dobře bavil. Oba hrdinové mají super hlášky (Johnovo koktání), přímočaré akce je tam pořád dost, ale trochu mi tam neseděl úchylný Jeremy Irons - a hlavně špatný konec. Po scéně na lodi jsem se začal bát, že je to fakt konec, ale v poslední chvíli se ukázalo, že není. Opravdový konec byl však o ničem - s prvními dvěma díly se nemůže rovnat ani náhodou. Ale i tak se těším na čtyřku - i když se tam prý nemluví sprostě. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014