Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

oskiii

"Vořechu, co ty na to vořechu? Máš asi problém, protože jsem bílej co?" Jednoznačně nejlepší díl celé série. Má to napětí, má to spád a neskutečně to voní devadesátkama. ()

motyka52

Celé dlouhé roky jsem si myslel, že pokud si nechci kazit dojem, mám končit dvojkou Pasti. Dneska jsem se náhodou od začátku zakoukal do trojky a je jasné, že jsem 26 let žil v hrozném omylu. Je to pořád zatraceně dobré. Na věc se jde sice trochu rozmáchlejším přístupem, ale jinak se tu hraje pořád na velkou jistotu, opakují se staré recepty a to je dobře - fungovaly dvakrát, budou fungovat i potřetí. Hvězdičku ale strhnu za parodickou záporačku (nebo co ty bylo) a fantasticky špatně naanimovanou valící se vodu. Detaily, vím, ale aspoň tak může vzdát hold jedničce a dvojce, které přece jen zůstávají jako výrazné srdcovky. ()

Bragi66

Americká akční klasika. Bruce je zase Bruce. Děj je košatý a s překvapeními, padouši jsou padouchovatí. Je to další dobře vyvedený akčňák, žádná laciná pyrotechnická prskavková show. Režie jeko v prvním filmu Smrtonosná past (1988) John McTiernan) ()

Feacher

Přecejen pro mě o ždibíček výš než dvojka, takže i nadále pokračuji v 5* jízdě. Skvělá Brucárna, baví od začátku do konce! První tři díly - Pecka! ()

Thalin

Smrtonosné pasti se povedlo něco, co se povede jen málo filmům na pokračování. Natočit tři kvalitní díly po sobě. Trojka je pro mě pořád povedená, plná akce i hlášek. Jen mi tu trošku vždycky lezl na nervy Zeuz, který neustále mele o rasismu, přitom největší rasista je ve filmu on. ()

TakzvaneSam0

Skvělý snímek s Brůsem Vyližem, který to tam jako NewYorský policista celkem podává v celku dobré akci.. Simon také velmi charismatický a dobrý záporák.. "JJJOhne ?" Stojí za to se podívat :) ()

soukyd33

A opět tu máme policistu Johna McClaina, a opět nastane chaos. Tentokrát v New Yorku. Začíná hra s časem, a to doslova. Hlášky jsou opět super. Ani ve snu by vás nenapadlo, o co tu doopravdy jde. Ještě že měl tak skvělého parťáka. Herecké obsazení TOP. Herecké výkony super. Příběh opět zajímavý. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

DanGreyman06

Die Hard With a Vengeance je třetím pokračováním série Die Hard s Brucem Willisem v hlavní roli. Původně jsem plánoval napsat recenzi na film Con Air, který jsem nedávno viděl poprvý, ale rozhodl jsem se udělat recenzi na Die Hard 3. A proč? Protože když jsem tento film viděl před lety poprvé tak jsem ho moc nemusel, ale teď po nějaké době se mi velmi zalíbil. Sledujeme zde opět policistu Johna Mcclana, který je na začátku filmu suspendovaným policistou, ale asi po pár minutách filmu je z něj zase klasický New Yorský policista. Příběh začíná výbuchem obchodního centra a telefonátem vůdce atentátníků šéfovi místní policie. Ten chce aby Mcclane plnil jeho úkoly, jinak odpálí další bombu. Během prvního úkolu potká Mcclane Zeuse, který mu bude dělat parťáka během celého filmu. Takže skoro celý film sledujeme Johna a Zeuse jak občas vtipně plní Simonovi úkoly (Simon je ten vůdce teroristů) a občas i neschopnou policii města New York. Což nastavuje takový lehčí stereotyp. Akčních scén tu moc také není a humor byl lepší v minulých dílech. Ale scény jako rvačka ve výtahu, u hráze, nebo na lodi či konec filmu s legendární hláškou Yippee-Ki-Yay Motherfucker! Film taky dosti příběhově navazuje na Die Hard 1, protože Simon, celým jménem Simon Gruber je bratr Hanze Grubera záporáka z prvního dílu. Ten chce zabít Mcclana, ačkoli to pro něj není to nejdůležitější. Trojka narozdíl od 1 a 2 neodehrává na uzavřených místech (1 mrakodrap Nakatomi, 2 letiště), ale v městě New York, takže John hodně cestuje po městě. Postavy jsou skvělé, ať už John, kterýho po celou dobu bolí hlava z kocoviny, Zeus co má furt nějaké rasové narážky, Simon, nebo policejní sbor. Na tomto filmu je taky celkem dost vidět že ho točil režisér prvního filmu. Abych to už uzavřel. Die Hard 3 je dost dobré akční pokračování, které můžu doporučit. ()

PauloGrane

Po úchvatné jedničce přichvátala dvojka, kde některé věci působily jako "narvané na silu", ale pořád si udržela odstup od uspěchané a nedořečené trojky. 70% ()

Benilta

Proti předchozím dvoum dílům mírné zklamání, ale souhlasím s tím, že u ostatních filmu s pořadovým číslem 3 se málokdy pobavíte, jako u tohoto. Tím chci říct, že i když Smrtonostná past a Smrtonostná past 2 byly lepší, film stojí za to vidět. ()

Ušák89

John McClane is back. Podle mého názoru druhý nejlepší díl série. Je to především zásluha Sama Jacksona a Jeremyho Ironse. A Willis z kocovinou také nemá chybu. ()

-rooney-

B. Willis a S.L.Jackos zajímavé spojení dvou odlišných herců. I přesto se mě tato volba líbila. Musím říct že záporak v podobě „Hanzova“ naštvaného bráchy se mě zamlouval. Byla to záruka že ve třetím pokračování nebude nouze o Johnovy legrační připomínky. Jak jsem se už zmínil Hanzův bratr se chce pomstít za staršího bratra Johnovi. A tak ho nechává pobíhat po městě aby plnil různé úkoly v časových intervalech.Pomáhá mu při tom černošský obchodník v podání S.L. Jacksona. Ale později Mckleynovi dojde že je to jen zástěrka pro mnohem větší akci. ()

dude_sal

Musim povedat ze tento film ma vazne prekvapil. Necakal som ze treti diel tejto serie bude tak uspesny. Ale stara skola je proste super. Ziadne zbytocne cacky macky naokolo proste len pribeh a silny dej nas drzia nalepených na obrazovkach. Neustala akcia od zaciatku dokoca v uliciach NY je proste napad za 1 000 000. Na tu dobu to bolo nieco co urobilo dieru do sveta. Skutocne vybuchy v skutocnosm meste. To vsetko su elementy ktore hybu a narabaju s divakom a nutia ho uverit tej situacii. Jednoducho toto musi byvit kazdeho co i len maleho nadsenca pre akcny zaner. Pre mna osobne z celej serie najvascsie prekvapenie a zaroven musim dat 100%. Ukamenujte ma ale ja tam nevidim chyby (samozrejme ked prizmurim oko) .. :-)) ()

Metropolit

Najviac sa mi vrila do pamäti scéna pri telefonnej búke kde hádali kto mal koľko svokier... nezabudnuteľný dialog, v madarskom dabingu mi to znelo najlpšie čo som to pozeral anglicky, a česky ale niečo tomu chýbalo :))) Je to zmes napätia a irónie čo prináša do filmu niečo nové.... ()

Uframufrag

Momentalne ma asi nenapadne iny seria kde by trojka tak skvele drzala krok s predchadzajucimy castami. Skvely scenar, herecke vykony, herecke obsadenie(Irons, Willis, L. Jackson). Film plny akcia a sem tam uzasne humornych scien, klobuk dole .... ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014