Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

se.ru.na.to

Trojka jede jak po másle perfektní podívaná a opět plná vtipných hlášek a navíc teď už není chudák úplně sám,ale má parťáka a film tím získává mnohem více možností a vtipu a to mě baví:-) ()

neo101

Tento díl je na úrovni svého čísla. Všechny 4 díly jsou bombastické, ale kvalita díl do dílu klesá. I tak ale nejhorší díl této série překonává mnoho akčňích jedniček. Třetí díl je vtipnější než předchůdci, neodehrává se o Vánocích a John už není sám proti všem. Co tady chybí? Školy! A čeho jsou tu dvě prdele? .... Zlato na lodi neni....znám jejich rodinu. Jaký čísla tahali v lotynce? Dostali jsme hlášku, že tu projel chlap se sobama. Divný, že jste ho neviděli Tvůj brácha byl debil Nicht schiessen ! Bum bum, co si řikal? Umíš nastartovat drátama? Neříkal jsem přes Park avenue, ale přes park ! škoda jen opravdu odfláknutýho závěru. Trable s dvouma posledníma nábojema měly v jedničce kouzlo a izolepa asi tak tisíckrát lepší efekt než ustřelenej kabel. ()

Novik

Na 1 a 2 díl to nemá, ale pořád je z toho cítít 80. léta akčních filmů, které v tý době byli jednoznačně nejlepší. Hláškující Willis, skvělý parťák Jackson, akce pořád solidní, Irons skvělý, jen škoda toho závěru. Willis a Irons si mohli dát pěkně na držku. :) ()

lahvi

Tendle díl mam nejradši.) I kdyz to tahnou ve dvou, tak nemam pocit, ze by to bylo na ukor Bruce. Narozdil od treba ctyrky nebo i ramba ctyrky, kde se hlavni postava drobet ztraci. ()

NEAL

John McTiernan je zpátky. Za mě je bez výhrad i blonďatý Jeremy Irons. Je zde jistá podobnost se Smrtonosnou zbraní (příběh o scénáři všichni fanoušci znají). Při prvním sledování na VHS jsem měl jedinou výhradu, a to bylo samotné finále. To však zavál čas. Absolutní bomba. Dokonalá trilogie. A u toho mělo zůstat. ()

damapo

Tak není to ta dokonalá jednička, tu už asi ani nic netrumfne v rámci kategorie, ale rozhodně oproti příšerné dvoce krok zase správným směrem. Sedlo mi to prostě víc, co mě zklamalo je hlavně zase konec. Po první půli mě to začalo čím dál více nudit namísto toho, aby prožitek gradoval. No a konec jsem už pomalu chtěl vypnout dřív. Příště raději pustím starou dobrou jedničku, ale nechci zase moc křivdit a nebo být přísný. Celkově to ujde - tři hvězdičky. ()

bctpeyhon

John McClane, chránící centrum New Yorku, zraje jako víno, tedy alespoň o tomto díle si to říct dovolím. Asi to bylo samaritánem v podobě Samuela L. Jacksona, že se mi tento díl líbil více, než díl předchozí. Možná i ty bombové útoky a hádanky pod výhružkou zničení nějakého objektu, mi přišly sympatičtější než zhasínání světel na ranvejích. Kdo ví. Není to tak čísté a průzračné jako jednička, ale plný počet hvězd si zaslouží. 9/10 ()

Border

Už ne tak dobrý jako první dva díly,ale přesto je to furt klasickej McClane.Irons si svýho "padoucha" užil ačkoliv takovejch rolí moc nenahrál. ()

Jinpachi

Akční nářez, nejlepší pokračování. Tak, to bychom měli. I když…je to málo, že? Napsal jsem toho asi tolik jako průměrně inteligentní orangutan, který byl vychován v přísně katolické rodině. Každopádně, je to nejvýstižnější. Zapojení Samuela L. Jacksona bylo jen skvělým příslibem toho, že ten film bude šlapat ještě na větší obrátky, než předchozí dva díly. Akce, humor, skvělé herecké výkony a tempo jako u dvou cvrčků během poměru před bouří. Stará klasika nevymizí a nezrezaví. ()

Sandai

Film sám o sobě je výborný, ale má smůlu, že patří do kultovní série. Takže hvězdičky jenom čtyři. ()

majorzeman13

Precizní,skvělý,výtečný akční film,ale na první dva díly nemá !! Pořád jde,ale povedený,strhující,působivý biják roku ! Záporáci filmu jsou dost dobří ! Čtyřka i pětka ...hlavně pátý díl je hodně průměrný,že? !!! Třetí díl je sice o něco horší než první dva předchozí,ale stejně jde o prvotřídní podívanou ! ()

tommyvercett

Bruce Willis jako polda, kterého by potřebovalo každé velké město. Můj superhrdina McClane. Čárlííí já ti tu židli nacpu do prdele... ()

Ganka

Napínavá akční klasika s Brucem, která občas ve scenáři trochu pokulhává. Mnohé rádoby drsnější než drsné hlášky mi přijdou spíše úsměvné, i když věřím, že mnozí muži u nich nezištně vlhnou. Hvězdného Jeremyho mi přijde na roličku padoucha trochu škoda, protože se v roli jenom tak mihl i když studio stál jistě balík. ()

Maza2222

Asi budu blázen ale.. .oproti 2 dílu je to lepší a zhruba o trošičku lepší než 1. Herci jsou dobrý. Akce geniální (To sem říkal jen u filmů Přepadení v Pacifiku a Postradatelní 2). Padouch byl výborný, děj také a pomocník Johna Taky. Pobavil jsem se. Akční zábava jak vyšitá a nejlepší díl série (jojo, neukamenujte mě) ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014