Sexuální výchova

• Velká Británie Sex Education (více)
Velká Británie, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (více)

Série(4) / Epizody(32)

pan_buh odpad!

Na začátku to bylo sem tam i trochu vtipný, ale s přibývajícími díly se druhá série nedala dokoukat. Všechno se to smrsklo jen na přehlídku mezirasových sexuálních deviací. To v obýváku nechcete... ()

Pythonator

Hodnotím tak vysoko jen díky dámám Mackey a Anderson. Hlavní hrdina je ufňukaný šupák se vzhledem nedonošeného děcka, takže jen stěží uvěřit v románek mezi ním a tak dokonale dospělou slečnou Mackey. Vtipné sexuální případy asi pobaví, ale donekonečna se kolem toho tématu točit nedá, takže nevím, kolik sérií mají v plánu, aby si udrželi kvalitu. Hlavní je předložit společnosti ty důležité emerické multikulty LGBT priority, takže tu máme odporně nechutného černého buzíka, ošklivou Indku připomínající skřítka (a samozřejmě, že je to lesba) a spoustu jiných podivností, které mají být v novém světě normou. Ještěže byli autoři alespoň dost soudní, aby byla hlavní hrdinka sexy blondýnka, protože jinak by se jim na to asi nikdo nedíval. Vtipné je, že to točili Briti, odehrává se to někde v totální prdeli ve Walesu, ale jinak je to naprosto přesná USA. Doufám, že si tvůrci nemyslí, že je divák natolik blbý, že mu nepřijde ani trochu divné, kde se na venkově ve Walesu vzala taková hromada multikulti homosexuálů? Wales není Londýn, vážení multikulti diktátoři. ()

Methew odpad!

Je to jedna hnusná úchylná hlúposť, ktorá v každej vete rieši iba sexuálne veci, ako keby nič iné na svete ani neexistovalo. Je to extrémne perverzné a nechutné, očividne to tu tak pozitívne hodnotia samí úchyláci, sexuálni devianti, perverzáci... Na toto by sa nikto emocionálne a mentálne zdravý nedokázal pozerať viac než 15 minút... ()

flyer.nick

Je to super, dokonce bych tomu odpustil i tu snahu zaujmout v Británii amerického diváka tím, že jim polezeš stylem prostředí do pr**e. Ale krucinál, je v tom seriálu někdo, z koho se nestane homosexuál? Tohle už bylo fakt moc jak to tam všude cpali. ()

DK197

U tohohle kousku se vždycky pobavím a odpočinu si. Zajímavé i zábavné charaktery, dobrý scénář. Sem tam pár klišé. Za mě dobré. ()

Updated_Cake

Recenzi jsem si chtěl nechat po dokončení 3. série. Obecně seriál měl původně sloužit k tomu, k čemu napovídá název. Stalo se z toho ale něco víc, postavy tam mezi sebou mají i hlubší vztahy, Netflix se rozhodl to natáhnout na víc sérií  a obecně se z toho stal kvalitní kousek. Už dávno nepatřím mezi "teen" osazenstvo této republiky, i tak se mi seriál dost líbil a oslovil mě. Ne, že by mě naučil něco nového, to by neměl asi nikoho v Česku, kdo má alespoň dvouciferné IQ a zodpovědné rodiče. Každopádně člověk tu nemusí cítit takový ten tlak od Netflixu, že se někam snaží narvat multi-kulti rovnováhu, protože to tam sedne. Seriál má i psychologický podtext, který se snaží divákovi i reálně něco přinést. Rozhodně to pro mě na začátku bylo velké překvapení a pak si to udrželo úroveň. V 2. sérii byl seriál chvilkami pod mým hodnocením, ale to je asi prokletí 2. pokračování skoro u všeho. Seriál za ten čas stojí. ()

Colomba666

Jak již název napovídá, jedná se o nálož sexu a radostí, i starostí, s ním spojenými. Hlavní protagonista Otis má štěstí v neštěstí, jelikož jeho máma je sexuální guru, kecám, sexuoložka. Díky poznatkům, získaným od skvělé Gillian, si, za asistence své věrné kámošky Maeve, zřídí sexuální poradnu pro své pubertální spolužáky. V tomto snímku si přijdou všichni na své, jelikož tvůrci, velmi prozřetelně, nezapomněli na zastoupení snad všech sexuálních úchylek z cyklu LGBTQ, čímž se obloukem vyhnuli potenciálním žalobám o diskriminaci, ano, i toto se děje, zkuste si to vyhledat. Hlavní postavy jsou všechny dosti výrazné, a k dobru tohoto seriálu, relativně se na ně dá i dívat, což nebývá u britských výplodů zvykem. S ohledem na kvalitu TV serií, které média během poslední doby chrlí, se tato řadí mezi TOP 5 komediálních seriálů za poslední léta. ()

Thalin

První série je rozhodně neotřelá zábava. Ano, místy přestřelená, nejde vlastně poznat v jaké době se to odehrává (Na jednu stranu, komu to vadí? Mě všudypřítomný instagram v seriálech a teens filmech tady fakt nechybí), sexuálně tu žije každý snad už od dvanácti, až na Otise, na což se tam nejednou upozorňuje. Protože být tady v šestnácti panic je asi nemoc či co, ale když tohle pominu, tak to má rozhodně nápad a humor a že poradnu o sexu vede někdo, kdo o tom z praktického hlediska ví prd vytváří spoustu vtipných, i když někdy lehce trapných, situací. S dalšími řadami už to pokulhává. Sice se tu neděje ten typický online život, co jinde, ale zase se tu ve velikém řeší problémy lgbt komunity, nebinárních lidí ad. Jasně, sem se to asi hodí o něco víc, než do jiných seriálů, kam je to vyloženě už cpáno na sílu jen proto, aby to tam bylo, ale nic se nemá přehánět. V druhé a třetí sérii je totiž základní myšlenky seriálu s poradnou vcelku upozaděná a ubírá to na kvalitě. ()

Ivuska71

Nikdy nevíš, kde všude se můžeš lecčemu přiučit. Když jsem teda já chodila do školy, tak jsme byli zřejmě nějaká přeslušnělá skupina... ()

RoyBatty444

Ako väčšina od Neflixu hlavne na efekt. Pozerať sa to dá aj s občasnými a toto prečo povedal, cielovka puboši 16+ a asi všetci čo sa neorientujú v nových pohlaviach (aj keď sa v nich ani viaceré postavy nevyznajú). Naťahovanie vzťahu hlavných protagonistov je asi odpozeraný z MANGA/ANIME lebo tam to je už dávno zavedené. ()

mia.com

Sice jsem se zacala divat az na druhy pokus, protoze prvni dil me vubec nebavil, ale pak se to rozjelo a byla to celkem fajn podivana. Jen tam na me byla az moc velka queer propaganda. Tomuhle ja proste nerozumim a ani nechci, mam na to svuj nazor, ale to je jedno. ()

SewekiX

Po závěru Sex Education musím přiznat, že se mi s tímhle seriálem, byť jsem to nečekal, neloučí úplně snadno. Důvodů může být více ale myslím, že hlavním budou postavy, kdy jsem měl ve všech sériích pocit, že se do většiny z nich můžu s klidem vcítit a že chápu jejich problémy a to o co se snaží. Už jenom tohle by mi stačilo na to abych si seriál užil, tvůrci ale navíc přidávají zábavně podané nepříjemné situace, které ale řeší často až pohádkovou lehkostí a je to všechno takové moc příjemné na sledování. Aby jste mě pochopili, seriál podle mě výborně uspěl v tom v čem chtěl a to je skutečně jakási osvěta ve světě vztahů, sexu a moderních teen problémech, a to je podle mě to podstatné na co se seriál zaměřil. Proto neberu moc kritiku jakože je to nereálné, přehnané a bla bla bla... Vždycky to takové bylo a to že to graduje dál a dál je normální naopak, mě fakt potěšilo, jak velké množství společenských témat se seriál snaží destigmatizovat. A ano je to místy hlavně teda ke konci šíleně dokonalé a sluníčková, kdy každá postava si náhle uvědomí své chyby a poučí se z nich, ale co, možná, že to není tak úplně chyba a že se nám tvůrci snaží dát příklad toho jak se máme chovat k lidem ve svém okolí a to přeci stojí za nějaké zamyšlení ne? :) ()

Metuje

Tak po 4 letech konečně ukončeno :) Zpočátku nenápadná "další středoškolská kokotinka" se během první série vyklubala v plnohodnotnou podívanou, jejíž postavy jsme si okamžitě zamilovali. Všichni se shodneme, že seriál měl skončit s třetí sérií, nicméně mohli jsme se taky dočkat horšího konce. Tady po vzoru House of Cards sice rovněž dělá poslední řada seriálu ostudu, zdaleka ne takovou. ()

Nortizop

Extrémně natáhnutá milostná zápletka utopená v sedatovaném moři ultralevácké politiky. Stačil by mi filtrát vydajíce na sezónu či dvě obsahujíjí drama, kvůli kterému je to zajímavé. Místo toho to vycpávají nudnou "progresivní" problematiku, která svoji převahou úplně dojebala 4. sezónu, že je prakticky nekoukatelná. ()

sha.piro

V samotném úvodu první série jsem netušil, jak moc si mě tenhle seriál nakonec získá. Ze začátku jsem dokonce bojoval s myšlenkou, jestli má cenu jít vůbec do druhého dílu a jestli není hodnocení tohoto seriálu až příliš nadhodnocené, ale nakonec jsem rád, že jsem u něj zůstal a prošel čtyřmi sériemi, protože když člověk lépe pozná všechny postavy, zjistí, že je v něm hodně pravdy i situací, které přináší skutečný život. Seriál se navíc hodně opírá i o témata, o kterých se mezi lidmi (i mezi dětmi a rodiči) mluví málo nebo vůbec. Také velmi dobře poukazuje na to, že mnohdy Ti, kteří se cítí jako nezajímaví, držící se stranou, se stanou pro ostatní tím nejdůležitějším spojovacím faktorem, drsní uvnitř sebe sama bojují s pocitem osamocení, nepochopení, s obavami ze zklamání a drží si tak odstup od ostatních nebo je naopak šikanují, ale pokud najdou spřízněnou duši, mají i oni šanci na to se změnit a získat si respekt, důvěru a přátelství ostatních. Seriál je zkrátka plný cest za sny, plný sebepoznávání, přijímání druhých i sebe samotných takových jací jsou, děti poznávají rodiče a ti zase své děti... Zkrátka je to fajn seriál. Poslední série už mě sice tolik nebrala jako první dvě, (i oproti třetí působila 4 série vyčpěleji), ale i tam je pořád dost věcí, které je dobré nevynechat. 1.serie : *****   2.serie : *****   3.serie : ****.  4.serie : *** ()

DrSchlomo

Musím říct, že mě seriál příjemně překvapil. Kvalitní herecké výkony, zejména Emma Mackey a Gillian Anderson, zajímavá zápletka a sympatické postavy. A za sebe musím ještě dodat nádhernou přírodu a zejména můj milovaný britský akcent. Státní střední v Anglii je peklo a nejlepší způsob, jak přežít, je si z toho udělat vynášející byznys. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (více)