Sexuální výchova

• Velká Británie Sex Education (více)
Velká Británie, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (více)

Série(4) / Epizody(32)

marek29

Hodně zajímavé. Sralo mě samozřejmě, že jde o britský seriál a ne americký skrz přízvuk. Sralo mě vyhledávání výrazů, kterým sem na Netflixu nerozuměl. Trošku mi vadilo vybočení z klasického happyendového scénáře. Příjemně mě překvapilo, že to neskončilo tak, jak jsem si myslel a brutálně mě odzbrojila proměna hlavního šikanujícího zmrda v seriálu :) Seriál má leccos nabídnout, přestože má jen 8 dílů v první sérii. Těším se na další! Rozhodně jde proti proudu a zábavnou formou vás odsouvá mimo koleje v kterých rozhodně nejede - překvapuje poměrně razantně a to se mi na něm líbí! Sexuální otevřenost vyplývá z názvu už :) ()

sniperjozef

Netflix seriály nepatří mezi moje nejoblíbenější a většinou se jedná o tupou zábavu a neoriginální zápletku. Tady se ovšem stalo, že ten seriál je skvělý. Teenage problémy z trošku jiného pohledu, originální nápad, někteří (nejen) teenageři se shlédnou v problémech a ještě je to velmi vtipné. Ovšem to vůbec neznamená, že povrchní. 8,5/10 Update: Po shlédnutí 4.série se mi chce lehce zvracet a pro mě tím totálně zabili celý seriál. První tři série pořád patří mezi velmi zábavné a originální seriály. ()

iz67

Dostal jsem silnou potřebu podívat se na něco nekomplikovaneho. A musím říct, že tohle je mládeži určený počin velice zdařilý. Samozřejmě se to nevyhnula recyklaci spousty věcí, ale působí to svěže a poměrně nenásilně to může dětem ukázat, že v tom nejsou samy. ()

Vera2613

Tento seriál ma chytil hneď v prvej epizóde vďaka zaujímavému deju, sympatickým postavám a fajn humoru. Čo sa deju týka, tak myslim, že len od terapií sa to neskôr preklopilo (len) do riešenia vzťahov. Samozrejme sex terapie sa nevytratili úplne a boli v každej časti, pričom niektoré problémy boli fakt vtipné. Čo sa postáv týka, tak na mňa pôsobili ľudsky a veľmi prijemne. Asa Butterfield je môj favorit čo sa týka mladých hercov avšak v tomto seriáli si každú scénu pre seba ukradla Emma Mackey a.k.a. Maeve. Len tak mimochodom musím vypichnúť, že sa veľmi podobá Margot Robbie. Ale to tu už bolo určite spomínané ;). Sex education je teda veľmi príjemný seriál z prostredia tínedžerov, ktorý tiež dokázal chytiť za srdce. Plus skvelý soundtrack. Teším sa teda na 2.sériu;) ()

mchlumak

První série byla super, herci neokoukaní a zábavní, ale jak už tu někdo podotkl, LGBT a multikulti masírka jede naplno celý seriál. Možná to tak v UK doopravdy vypadá, ale něco mi říká, že nejspíš ne... ()

soviczka

Obvykle se seriálům s teenagery vyhýbám, jak můžu, ale toto byl neuvěřitelně zábavný kousek. Tvůrci si rozhodně zaslouží bod za odvahu, věta "It's my vagina" mi asi bude znít v hlavě ještě hodně dlouho :) Gillian Anderson je pořád úžasná a Mikael Persbrandt... Ach můj bože! Teď mě na chvíli omluvte... Ehm... ///2. SÉRIE: Je minimálně stejně dobrá jako ta první, možná ještě o něco lepší. A evidentně se počítá s další, jipijajej! ()

Sssiksseilor odpad!

To je humor, že bych oprcal domov důchodců. Nyní alespoň vím, jak v prdeli je Dana Scully a jak odporně nehodící je 'Prdela Máslopole' v hlavní roli. Nezapomínejte, že jste ''today's generation zoomers'', takže musíte šukat, šukat a šukat. Pokud se odvážíte místo šukání třeba číst byť jednu stránku z nějaké knihy, budete automaticky označeni za 'ultra weirdos', vyřazeni na okraj teen-studentské společnosti a šukanováni do konce vašeho studia. No Já nevěřím svým vlastním očím, jak dobře je to tu hodnocené?! Něco tak špatného snad ani nemůže existovat! Oni i při každém šukání používaj zkurvenou šprcku!! Smysl nula, intelekt možná v podobě malého zrnka hluboko v análu, ale takový je dnešní svět, že? Šukat všechno, co se hýbe a vždy jedine s kondomem. Dokonce i vstupní cesta do školy musí připomínat vagínu, jinak by jim tam nikdo nechodil. Nemluvě o nebývalé retardaci tamních negrů, protože je evidentně stále vysoce přetěžké napsat pro obyčejného negra obyčejnou postavu, i když tyhle jejich pseudo-role pro dementní populaci jsou momentálně asi v kurzu. Tudíž nepřestávejte šukat ani ve spánku a pokud cestou neojedete minimálně čtyři děvky, co vám automaticky roztahují nohy, tak jste odporní buzeranti. Šukání je to jediné, na čem záleží. Šukejte učitelky, vyšukejte si známky i tituly, ošukejte celou rodinu i vlastní dcery! Šoustejte vše, co se jen trochu hýbe a v případě, že si ještě zahulíte a vemete lsd, tak bude mrdání všeho živého i neživého ještě o level výše. Jebání zdar! ()

pmusic

Tohle se skutečně povedlo! Nepamatuju si, kdy jsem se naposledy u seriálu tak strašně nasmála jako v případě Sex Education. Původně jsem si myslela, že to bude seriál určený hlavně puberťákům, ale evidentně má o dost větší záběr. Tleskám tvůrcům za odvahu poradit si i s ošemetnými tématy a také za skvělý výběr herců, Gillian tohle fakt sedlo, uvěřila jsem jí i ve scéně s cuketou.. :)))) Za mě 5* a posun do mých TOP10 oblíbených seriálů.. ()

Mugs

Po druhé serii můžu říct, že Sex Education patří do mé topky. Laurie Nunn je geniálni, nikde o ní není žádná zmínka takže je to asi její prvotina, navíc vypadá docela mladě. O to víc dokážu ocenit jak skvěle napsala velké množství postav, které jako celek perfektně fungují a jejich všední problémy jsou uvěřitelné. O Asovi asi není potřeba se rozepisovat, ale Emma Mackey aka Maeve to je pecka. Nádherně napsaná postava, opět pro herečku prvotina a hraje jí skvěle. Maeve prostě miluju. Jediný problém druhé serie je v tom, že se děj rozprostřel mezi hodně postav a tím pádem nedostáva tolik prostoru Maeve a Otis, jejiž chemie podlemě dohnala seriál tam kde je. No jak to tak po sobě čtu tak samý superlativy:-D Jednoduše je to pecka! ()

RedEagleSK odpad!

Seriáleček pro buzeranty, o buzerantech, hodnocen všemi buzeranty na čsfd maximálním možným hodnocením. Jestli že máte pocit že je moje recenze poněkud krátká, ja mám dojem zcela opačný a to že jsem toho ještě napsal až hodně, a ještě k tomu jsem spojleroval jak prase. Netroufám si odhadovat kolik sóje, tabletek estrogenu a androcuru bych musel sežrat, abych tomuhle seriálovému klenotu udělil alespoň jednu hvězdičku. A opakuju že né, vskutku nejsem homofob, páč jakož to opulentně lascivní bisexuální sexualní maniak křížený s transgenderem jsem měl v sobě již více ptáků než současný premiér Slovenské republiky. ()

angel.CZ odpad!

Prvních pár dílů trošku méně zazivnych, lehký hunor a jste zvědaví co bude dál. Ale nevím, asi jsem trošku stará škola. Postupem času a seznamování s novými postavami mě prostě nutí přemýšlet, zda je to jakože fakt normální a už je to prostě móda? Vám nepřišlo trošku divné že černoch má za matku bílou lesbickou matku která chodí s indkou a jejich syn si najde blonďatou holku? Černý gay na škole je vlastně největší oblíbenec a nejspíš se dá dohromady s indický gayem? Otec v ředitelné sedí s černou dcerou... Já nevím, ale tohle mi už prostě nedává vůbec smysl. ()

Hemlock

Parádní britský seriál, který opravdu pobaví. Postavy jsou skvěle vykresleny, humor není jen infantilní, jak by se mohlo zdát a hlavně - je to tak trochu lidsky milé, takže mi ani nevadí ta do očí bijící všestranná korektnost, kterou bych za normálních okolností nemohl vygrcat. ()

oasismanik

Ja vám neviem ľudia, ja som divný, alebo proste všetci tak znížili svoje nároky, že aj takáto podpriemerná sračka má 86 ! percent? Dal som 4 časti, nevytvoril som si aboslútne žiadny vztah k žiadnej postave, každá ma tá tak plochy charakter, že to až nie je možné. Inak samozrejme sem-tam sa pousmejete, nie je to až také príšrné, aj keď nie ste cieľovka tohto seriálu, ale viac ako 2 dať nemôžem, keď si to porovnám s takými skvostami ako Euphoria, Skins, Shameless alebo aj retardovaným Blue Mountain State. ()

vlKousek

Seriál poměrně dobrý, ale nemuseli tam nutně být postavy všech barev, genderu, vyznání, sociálních poměrů, inteligencí atd. Ono to pak působí děsně přeplácaně a tak to na mě i působilo. Ale jako letní seriál, oddychovka, dobrý... ()

liquuid

Po posledni serii menim hodnoceni a kompletne na SE koukam jinym nadhledem. Nejdrive jsem si myslel, ze koukam na neco pred tynejdzry, ale postupem casu a hlavne posledni serii jsem pochopil, ze to tak nemohu brat. Myslel jsem si take, ze je to dalsi dilo, do ktereho je vylozene tlaceno vice, lgbtrfhsd+ a dalsi veci, ale prisel jsem na to, ze to ma byt soucasti a vzal jsem to jako fakt. Naopak, zde je to zakladem a pouceni ze serialu je takove, ze se o tom nemaji lidi bat mluvit s kamosema, rodinou a dalsi. Moc hezke prostredi a co predevsim, tak krasne napsane pribehy postav, ktere jsou v posledni serii vsechny hezky uzavreny. Hodne dojemny konec nenecha nikoho chladnym. 4,5/5 ()

MartinTerran

Vydařený komediální seriál z prostředí střední školy, řešící všemožné lapálie studentů. Řeší se zde i vážná a důležitá témata. Jinak opět i zde je taková klasická "romantická" zápletka, která se táhne donekonečna. Sexuální problémy jsou řešeny vcelku rozumně a myslím, že by se z toho mohl mladý člověk poučit i když to samozřejmě není účel seriálu. Herci byli vybrání dobře a na role mi sedí, jen s Otise udělali fakt totální máslo, hlavně na přelomu 1 a 2 řady. Maeve je naprosto luxusní. A jako snad všude i zde "starší" herci hrají mlaďochy. Druhá řada je pořád o vážnějších tématech a vtip se pomalu vytrácí a stává se z toho drama. Ne, že by to nebylo zajímavé, ale už je to někde jinde a už se ani moc neřeší sex. poradna, takže za mě se jedná o úpadek. Třetí řada jede úplně v jiném duchu a kompletně přestává být komedií a stává se sociálně kulturním dramatem se zaměřením na vztahy, čehož jsem se přesně bál, že se může stát. Je zde hezky naznačeno jak se z demokracie rychle a nenápadně může stát totalita, což je v dnešní době docela aktuální téma. Ta ředitelka mě děsně srala. Už jsem myslel, že sledování po této řadě ukončím, ale podle konce nevím o čem bude 4. řada, takže pravděpodobně ze zvědavosti kouknu. Čtvrtá řada nakonec dost dobrá. Je to mnohdy dost hluboký, ale i odlehčeno nějakou ztřeštěností či vtípkem. Je to takové moc inkluzivní, veselé a pozitivní, ale mně to kupodivu nevadilo a poslední díl to i vysvětloval. Za mě dobré zakončení. Hodnocení: 1. řada: 83/100, 2. řada: 72/100, 3. řada: 62/100, 4. řada: 72/100, Celkem: 72/100. ()

kubilov

Přestože jsem se tomu hrozně dlouho vyhýbal, nakonec jsem si Sex Education s tím, jak vyšla třetí série, zapnul a bingnul jsem to celé během pár dní. Největší síla Sex Edu je v práci s postavami, scénáře k jednotlivým dílům i celý koherentní seriálový námět musí držet v rukou a psát mimořádně nadaní autoři, protože skoro všechno, co se během tří sérií stane, je extrémně relatable. Velikou výhodou je také středoškolské prostředí, které nabízí spoustu všemožných různě se definujících a chovajících postav, které navíc dospívají, takže umožňují scénáristům jejich charaktery důvěryhodně směřovat různými směry. Často se tak stane, že na některou z vedlejších postav na pár dílů pozapomenete, aby se včas vrátila a ohledně jejího problému se točila celá epizoda. Do toho je Sex Ed narvaná vtipem, romantikou, tragikomikou (potrat, after sex pill...) a v neposlední řadě se mi také hrozně líbí práce z hudbou, kdy hlavně ve třetí sérii jsou do různých momentů střihnuté skvěle padnoucí písničky - namátkou Sound Of Da Police, Save A Prayer nebo The Man In Me. --- BTW. I když mám hrozně rád Margot Robbie a Maeve je její naprostá lookalike, k Otisovi se mi vůbec nehodí, i proto jsem fandil nejdřív Ole, ale pak jsem si naprosto oblíbil Ruby, ta je fakt boží. Krom toho je fantastická postava Eric. --- První série za 5*, druhá byla až do kalby u Otise slabá, ale přelom druhé a třetí série je vůbec nejlepší část celého seriálu, proto druhá za 4* a třetí za 4,5* Nakonec je to ale za maximum a přesouvám - alespoň na chvíli - do top 10. ()

Grondal

Dopozerané všetky tri (aktuálne) sezóny a začína sa dlhé čakanie na ďalšiu, snáď poslednú. V tomto prípade to ale myslím v dobrom, pretože proste treba vedieť skončiť so cťou, čo mnoho kvalitných seriálov nakoniec nezvládne. Podľa názvu a základnej zápletky som k seriálu pristupoval s obavami, pretože to na mňa pôsobilo príliš Prci prci like, ale s ohľadom na vysoké hodnotenia a všeobecne pozitívny vibe som sa rozhodol, že tomu dám šancu. Našťastie hneď od prvej epizódy bolo jasné, že tento seriál bude trefa do čierneho, otázka bola už len ako veľmi. Sadol mi štýl rozprávania, aj hlavné postavy, len s víziou strednej školy kde pomer hetero osadenstva vs. minorít môže byť tak 50 : 50 som sa musel spočiatku zžiť. U niektorých ľudí tento seriál bezpochyby môže spôsobiť homofobický záchvat a tiež som zápasil s extrémnou "rôznorodosťou" v sexuálnej orientácií hlavných aj vedľajších postáv, ale bolo to iba do momentu, kým som si uvedomil, že "education" v tomto prípade nie je len v názve seriálu, ale aj obsah seriálu má byť hlavne edukatívny a chce otvorene hovoriť o sexe (v jeho rôznych podobách) a viesť divákov (predpokladám, že v mnohých prípadoch vekovo príbuzných postavám) k tolerancií, pretože tá je v takýchto témach najdôležitejšia. Späť k veci... každý deň som sa tešil na ďalšiu epizódu a ďalší čriepok tohto romantického príbehu (ako je možné, že "Romantický" chýba v kategóriách?!?), pretože síce väčšina dialógov hovorí o sexe, príbeh hovorí o hľadaní lásky. Napriek tomu, že seriál nie je dokonalý (už v priebehu druhej sezóny som mal pocit istej rozťahanosti, ktorý v priebehu tretej sezóny ešte zosilnel a dokonca prišla na scénu aj deus ex machina), keď v posledných epizódach tvorcovia "vybrali" svoje investície do postáv a ich vzťahov moje oko nezostalo suché (viacnásobne) a toto zatieňuje všetky vyššie spomínané nedostatky. Koniec dobrý, všetko dobré. :-)  Update: Po 4. sezóne znižujem hodnotenie na 4*... vo finále seriál, žial neudržal svoje mojo. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (více)