The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Anderton

Pokiaľ má niekto problém s chovaním hrdinov, ktorí zo strašidelného miesta neutečú, ale radšej sa nechajú psychicky ďalej deptať, tak v tomto prípade práve Grétino rozhodnutie zostať s "deckom" je motivované ústrednou myšlienkou filmu. The Boy je solídny horor, ktorý sa hrá s tieňmi, zvukmi, neotravuje ľakačkami, ale chýba mu myslím ešte nejaká tá myšlienka naviac, aby sa stal udalosťou, alebo kultom. S pointou problém nemám, je to jedna z alternatív, ktoré sa ponúkajú a ja som rozmýšľal nad troma. Z toho jednu, tú najdementnejšiu, som našťastie mohol z logických dôvodov v druhej polovici vylúčiť. Posledná scéna je ale mierna a zbytočná podpásovka, pokračovanie dúfam nevznikne. ()

Frajer42

Horor by měl v první řadě děsit. To se tomuhle snímečku nepodařilo ani náznakem. Atmosféra byla absolutně bez šťávy. Přemisťování panenky mimo záběr kamery opravdu není věcí, která by měla potenciál povolit moje svěrače operující v zadní části těla. Panáček se přemisťuje zhruba hodinku, takže zíváte a sledujete vesměs stále to samé. Milým překvapením pro mě byla účast Meggie, která si odskočila z Walking Dead. Před zhlédnutím jsem si její účasti nevšiml, takže jsem byl minimálně zvědav, jak si povede v celovečerním filmu. V seriálu patřila k nejpěknějším herečkám. Než se rozhodla zkrátit si vlásky a vytvořit si účes, který ji absolutně nesluší. Nicméně neměla tam ani žádnou pořádnou konkurenci. Když už se tam někdo přitažlivý zjevil, tak ho dlouhý osud mezi živými nečekal. Zde Lauren ukázala, že je fajn herečka. Jen si nevybrala ideální půdu. Totálně nepřitažlivý děj bych nevytáhl na výslunní ani já. Jedinou koukatelnou částí pro mě byla, shodou okolností, právě část, která se většině zdejších uživatelů nelíbila. Zdejší uživatelé ovšem zpravidla absolutně nerozumí filmům, takže je třeba brát jejich hodnocení s rezervou a nepřikládat mu váhu. Snímek nabral alespoň nějaké grády a nebyl na moment trapnou uspávačkou. Proto nedávám odpad. Celkově ovšem cítím intenzivní zklamání. ()

Kudly4

První polovina mi přišla jako dost velká parodie, chyběl už jenom, aby se ukázal Chucky a mohlo z toho být wombo combo. Závěrečná pointa nebyla špatná, ale když si to teď tak všechno shrnu, nebylo to originální a nebylo to váu. Co se týče hororových prvků, napočítám je na prstech jedné ruky. Hlavní postava také nebyla bůhví jak sexy, viděl jsem zde několik komentářů, že hlavně Lauren byla ta, co zvedá hodnocení, jako jo oukey, ale už jsem viděl i lepší, navíc není to zrovna můj typ. Natočeno je to sice pěkně, ale The Boy u mě spadá do kategorie těch hororů, u kterých si stříknou do kalhot diváci, co koukají na horory jen svátečně a jen na duchařinky a tyhle panenky. Nemyslím si, že by druhý díl stál za zhlédnutí, ale ze zvědavosti, ho třeba někdy zkouknu. ()

Campbell

Můj komentář bude obsahovat pár spoilerů takže číst na vlastní nebezpečí! The Boy je pro mě zatím nejlepší horor roku. Film je atmosférický a dost často připomýná staré gotické horory, staré sídlo, foukání větru, jen ta hudba tam moc neseděla Nicméně Brahams je creepy as fuck, jeho pohled je dost nepříjemný, loutka byla prostě parádní.Postavy uvěřitelné jen celkem klišovité. Jsou tu klasické "jumpscary" které nesnáším, ale vyrovnává to atmosféra. U jedný scény jsem dokonce nadskočil což se nestává.Bell netočí zrovna moc kvalitní horory ale tenhle se mu povedl, i když scénáristy by se měl zbavit. Ano mluvím o konci který byl pro mě hloupí a díky tomu se mi v hlavě vyskytla řada otázek, všechny ty náhody že se přesouval mi tím pádem přišly spíše divné, navíc jsem totálně nepochopil sebevraždu rodičů a ty pravidla. Proč pravidla? K čemu? Tak či onak The Boy je hodně vydařený horor který mě velmi překvapil. Jen ten konec.... ()

silentname

Začalo to priemerne, pokračovalo to relatívne priemerne, no myslím si, že záverečných 15 - 20 minút je dôvodom, prečo si myslím nakoniec, že ide o dobrý hororový počin. Dokonca sa musím priznať, že to nepôsobí ani úplne hlúpo. Nebudem nič spoilovať, no musím povedať, že keď príde záverečný zvrat filmu, tak začína byť skutočne zaujímavý, nápaditý a veľmi dobre spracovaný. Lauren Cohan ako Greta je podľa mňa dosť dobrá a musím povedať, že jej konanie nie je vôbec mimo alebo hlúpe. Človek všetky jej reakcie chápe a všetko čo sa počas filmu deje postupne dáva zmysel. Rupert Evans je podľa mňa miestami trošku otravný, ale celkom to vo svojej role dáva. Musím povedať, že aj barák ako taký vyzerá skutočne úchvatne a má v sebe dosť miestností, ktoré môžu v správnej atmosfére pôsobiť celkom creepy. Dalo sa z toho ale vyťažiť viac? Musím povedať, že áno. Dizajn bábiky Brahmsa je podľa mňa dobrá, ale miestami film veľmi slabo využíva svoj potenciál, ktorý by z nej mohol spraviť. A asi by som chcel trošku viac od nej. Musím inak priznať, že aj rodičia Bruca sú celkom dobrí herci. Atmosféra je solídna a nie je to zle napísané. Myslím si, že to chcelo len viac hororu a menej expozície a vysvetľovania a pomalých nudnejších miest v prvých dvoch tretinách. Ale napriek tomu si myslím, že radšej si pozriem pomalý priemerný horor s výborným záverom ako je tento, než by som sa niekedy znovu vrátil k bábike Annabelle. Hodnotenie: B- ()

PetrPan

Rating PG-13 beze zbytku naplněn a The Boy je "horor" vhodný i na nedělní odpoledne nebo na postrašení ještě neochmýřených adolescentů. Přitom hororové ingredience vynikající: rozlehlé panské sídlo, strašidelná panenka, osamocená dívčina. Bell mohl upéct excelentní a chutný žánrový dortík, místo něj však splácal jen obyčejnou bábovku, která se mu navíc i docela propadla. Velmi záhy je sice odtajněno, kdo že se tu bude starat o pozdvižení, jenže celé to strašení nenabírá žádných grádů. Porculánový hošík, z kterého tu a tam spadne deka nebo sedí trochu jinak, mnoho strachu nenažene. Postupně se sice trochu osměluje a dojde i na nějaké to jemné duchařské bubu, ale většinou jen zírá. Tupě. Vzhledem k přístupnosti pak ani překvapivý závěr nemohl vykročit směrem ke krví zalité tečce, která by tuhle krotkou a ušmudlanou fádnost trochu nablýskala. Dvě hvězdy a jedna navíc za sympatickou Lauren Cohan, ač neukázala nic z toho, na čem by nejen verbalovy zraky rády spočinuly. ()

korbitch22

Dobrý film, ale špatný horor. Moc sem se těšil a mrzelo mě, že sme nestihli film v kině, ale nakonec dobře, protože doma, v noci a za deště to aspoň trochu mělo atmosféru. To je největší problém tohohle filmu. Atmosféra se mu moc nedaří a pár lekaček to nezachraní. Na druhou stránku je v hlavní roli sympatická a inteligentní slečna, což je velké plus. The Boy měl určitě velký potenciál, bohužel se režisér přiklonil spíš k thrilleru než k hororu a tahle pointa tu už bohužel byla mockrát a kdo sleduje novinky z Nového Zélandu tak dokonce hodně nedávno. Proto nakonec má největší potenciál sám režisér, kterému v jeho filmech chybí už jen malinko k velké spokojenosti diváka. Např. jeho Wer mít lepší střih a kameru, bylo by to nadupané a dynamické vlkodlačí béčko a být The Boy horor a opravdu ho tak natočit, mohl klidně Bell strčit do kapsy i Wanovu panenku Annabelle. Jenže s hororovými prvky šetřil a tak má ve filmografii zase jen lehce nadprůměrný film, který měl navíc. Ale před následujícím nášupem (Before I Wake, Lights Out a Conjuring 2) je The Boy dobrým krokem v před. Letos to zase s kinohororem vypadá nadějně.65%. ()

Chrustyn

Ze začátku originální a pro diváka lákavé. To vydrží tak do půlky. Později už tempo a zajímavost končí a závěr už výsledný dojem spíše kazí než zachraňuje. Má to své lekavé chvilky a fandy hororů, dokáže film po všech těch duchařinách překvapit, ale jak dobře začne, tak špatně skončí. Docela škoda. ()

heyda

Je to někde na pomezí 3 a 4 hvězd. Vynikající je hlavně atmosféra a sexy Lauren v hlavní roli. Ta pointa mě zas tak nenadchla, jak ostatní, ale musím říct, že několik momentů je fantastických. Hlavně, když ten její bejvalej rozmlátí Brahmse na padrť. Nadšencům do podobných hororů určitě doporučuji. Kvalita tam je a za mě 65%. ()

Stanislaus

The Boy mě do kina nalákal primárně skrze slušně udělaný trailer, který ve mně vzbudil zájem vidět film na velkém plátně. Pro začátek musím říct, že se mi snad ještě nestalo, abych po dvaceti minutách jen tak střelil od boku u hororu pointu, která se nakonec více či méně vyplnila, což ale neberu jako jasné negativum, protože i tak shledávám závěrečné rozuzlení za zdařilé a do jisté míry i originální. Musím však dodat, že i přes skutečnost, že mi párkrát naběhla nefalšovaná husina, tak jsem možná čekal trochu více dusnou a hutnou atmosféru. Interiér domu i vzhled loutky se vydařily a herecké obsazení bylo sympatické. Horor, který se drží lehce nad průměrem, z něhož mu nahoru pomáhá zejména námět a solidní výprava. ()

rollman1

Chlapec v pruhovaném pyžamu? Ne! Tentokráte jen chlapec. The Boy není zrovna hitem roku, ale jedná se o povedenou žánrovku s celkem kvalitní pointou a hereckým výkonem hlavní protagonistky. Jinak pro mě čistý průměr, kdy eventuélně nebyl problém tohle dokoukat, ale taky bych si to už znova nejspíše Nepustil ()

virus10

Tento horor mě ani moc nelákal, říkal jsem si, další kravina ve stylu Annabelle. Přece jen téma vražedné panenky mi moc nesedí. Jenže i tak se na The Boy dostalo a ve výsledku to bylo určitě lepší než zmiňovaná Annabelle. Zpočátku se to vyvíjí podobně, ale nakonec se film ubírá jinou cestou a to mu určitě prospívá. ()

honajz

Bez napětí, bez atmosféry. Ani ten některými ceněný zvrat mne nějak nechytil, protože jsem viděl obdobný horor tak tři roky zpět, který má podobný "zvrat". Nuda k uzoufání a závěrečný střet je tak bezduše natočený, až si člověk nudou hryže nehty. Ani panenka nepůsobí nějak tajuplně, to ta v The Game mne vyděsila víc, a herečka sice nehraje úplné trdlo, ale že bych z ní byl nějak na větvi, to ne. A mimochodem, zkuste si závěrečný twist zpětně promítnout na celý příběh, abyste zjistili, jak nelogické to po celý čas bylo. Vynoří se víc otázek, než odpovědí. ()

Xeelee

Konec to úplně zabil. Jako kdyby scénárista nevěděl jak dál, tak v zoufalství napsal uspěchaný a odfláklý finále. Velkej zvrat byl ještě OK, ale pak následuje už jen stereotypní nuda a předvídatelnou poslední scénu si tvůrci mohli odpustit. Když se člověk zamyslí, co by tak mohlo logicky následovat, tak to nemá ten správnej efekt. Jinak je The Boy příjemně mrazivá atmosférická duchařina. ()

Necrotongue

Na Lauren Cohen se dobře dívá,navíc je evidentní,že hrát umí,ale tím jsem vyjmenoval všechny klady filmu.Atmosféru nebylo z čeho vybudovat,Ben Robson jako Cole byl zoufale nepřesvědčivý,scénář se tvářil znuděně a unaveně,loutka nebyla děsivá(Batole z Toy Story 3 ji kdykoliv strčí do kapsy),krátce před závěrem se snímek změní v Pátek 13. a na závěr přijde twist-závěr filmu chybí.Vskutku nekonvenční.Připomíná to vtip bez pointy. ()

ARI50

Takový horor prostě nedokáže vyděsit a neumí ani vytvořit nějakou slušnou atmosféru pro mě, chlapec prostě se svým příběhem nebyl vůbec přesvědčivý. ()

JASON_X

Dokoukal jsem šestou řadu Walking Dead a pustil si tenhle film, abych se něčím oklepal z té patetické telenovelické břečky. A koho že to u všech ďasů uvidím hned v první minutě? Maggie, jednu z nej... Ne, tu bezkonkurenčně nejprotivnější pizdu z celého seriálu, která mě tím svým zpruzeným nesympatickým čumákem irituje už od druhé řady a já pořád marně čekám, kdy už ji "chodci" konečně sežerou. Takže mám na Boye důvodnou pifku hned od začátku. Postupně si mě film sice získal na svou stranu, jen mě trochu zklamalo fádní rozuzlení zápletky, které jsem vůbec nečekal, byl bych mnohem radši, kdyby... No nic. Příjemný komorní soft horrůrek, ale Chucky i Annabelle mají větší grády. ()

Lucasion

Konečné parádní horor. Od traileru jsem si sliboval skvělou atmosféru hezkého domu, děsuplnou hudbu, temné nasvícení scén a taky dva sympatické herce v hlavních rolích. Od začátku do první konce hodiny je film vážně povedený. Greta (Lauren Cohan) je panenkou kluka příliš překvapená a od prvních chvil mu vůbec nevěnuje pozornost. Tady by se dalo očekávat, že ze začátku mu bude „přistupovat“ na pravidla z papíru, ale ona se na ně naopak hned zezačátku vykašle. Zajímavé je pak sledovat, jak panenka chlapce docílí svého. Ztrácí se věci, dětský pláč je slyšet na chodbách a nakonec se zaklapnou dveře na půdu. Zkrátka povedené jak má být. Z lekaček bych považoval pouze jednu, za vcelku podařenou. Nicméně film se mi líbil především pro jeho atmosféru, než pro přemrštěný počet infarktových scén. Bohužel, posledních dvacet minut se z geniálně vytvořené atmosféry vytratilo díky zápletce celé kouzlo a film sklouzl do typické vyvražďovačky. Která už má za cíl – pouze kdo z koho. Škoda, ztráty původního nápadu. Takhle je z toho pouze vydařený výjezd do děsivého domu s porcelánovou panenkou. Největší plus na filmu jsou tím pádem herci, kdy Rupert Evans je sympaťák jak se sluší a patří. (Celý film jsem přemýšlel odkud ho znám) a Lauren Cohan je TA holka ze Supernaturalu, později TA holka z Walking dead. Nicméně se mi Cohan herecky, i vizuálně dost líbí a za tuhle její roli jsem rád a považuju jí za dobře napsanou, i zahranou. [Csfd projekce9] (78 %) ()