Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

Rathalos

Jack Nicholson ako vlk skvely,ale zase polozme si otazku,ze kedy on nie je uzasny,jednoducho je to pan herec a velmi ma tesi,ze sa stale venuje filmovemu priemyslu,nech mu zdravie sluzi este najmenej dalsich 100 rokov...:-) ()

Torgal

Určite nie hororový, ale dosť atmosférický film o lykantropii a postupnej premene človeka na zviera. Scenár je trochu zbytočne naťahovaný, ale tradične démonický Jack Nicholson film spolu s krásnou Michelle Pfeiffer ťahajú dobredu. Nebyť množstva vaty, bolo by to za 4*. 7-/10 ()

Miany

Podle mého názoru povedený film, který nenudí. Má šmrnc. Je jasné, že by se mu dalo leccos vytknout, chyb je tam dost a né okatých, ale herecké výkony vlčí smečky, která se nám zde ukázala, byly dobré! Navíc herecké obsazení je velice sympatické. S hororem to však nic společného nemá, alespoň ne pro mne. Nakonec mi to ale vůbec nevadilo. Takže dávám 4* ()

PavelZava

Jack Nicholson je každým coulem Vlk a Michelle Pfeiffer je každým coulem kočka. Užasný rozhovor při jejich společném obědě : Co děláte ? Co je Vám po tom ? Nic. Jen se snažím o zdvořilou konverzaci. Mno. Radši bych o tom nemluvila. Tento film úplně žeru, ta hudba … . Zrovna tito 2 herci se mi nevešli do oblíbených. ()

longercz

Na tenhle film jsem se docela těšil, nakonec mě to ale zklamalo. Nelíbilo se mi to ani jako drama ani thriller ani horor. ()

Kingjiri

Na muj vkus bylo dramaticko romantickejch scén na úkor těch hororově thrillerovejch moc, úvod byl příliš dlouhej, tempo výprávění celkově hodně pomalý a režije nudná (btw. děsný zpomalovačky). Aspoň, že v nudnějších scénách baví jako vždycky skvělej Jack Nicholson. Situaci ještě trochu zachraňuje obstojný finále, který konečně přineslo trochu akce a napětí (jenže takovejhlech pasáží mělo být mnohem víc). Nějak nevidim důvod, proč by měl být Vlk v červenejch číslech, dvě silnější hvězdy. ()

tranquill

Pro mne nejlepší vlkodlačí záležitost a to především pro excelentní výkon Jacka Nicholsona, který dává vzpomenout na Osvícení. ()

helraiser

Šílený Nicolsen tomu zas dal pořádně začudit. Lehčí vlkodlačárna, která potěší i když na nejlepší kousky v subžánru nemá šanci. Kouká se na to ovšem pěkně a já byl rozhodně spokojen. ()

chrispe

Vlk má sice místy vážně dobrou atmosféru, hudbu a Jacka s Michelle, ale myslím, že v těch "děsivých" momentech nefungoval už v roce 94 a to co má strašit, vyzní spíš směšně. 2,5* ()

JimiH

Zajímavý koncept, kterému hrozně škodí neúměrná délka a předvídatelnost. Ani výborný casting a práce trikařů mi nezbránila v zívání. ()

Odpadlik

Jak tam hraje Jack Nicholson, je to vždycky výborné, dalo by se říci. Ani tady to není výjimkou, ty jeho škleby a cynické úsměvy za to stojí, víc než celkem otřepaný příběh. ()

Pistolnik

Vlkodlak v perfektnom podaní Jacka Nicholsona a krásna Michelle Pfeiffer, čo viac si priať. Príbehovo nic moc, záver sa dal čakať ale to vynahradzuje už spomínany Jack Nicholson. Kamera, kostými a hudba zvládnute na výbornu takže na film sa v celku pozeralo veľmi príjemne a 120minút zbehlo ako voda. ()

Dariuska

Takže Will se nakonec proměnil ve vycpaného plyšáka, přičemž stihnul pokousat a zabít dalších dvacet lidí. Podtrženo sčteno, film je nehorázně nudný flák. Alespoň Michelle stála za to. ()

Adiemus

Dřív jsem považovala Vlka za úžasný film, pak za nadprůměrný a při třetím zhlédnutí (nedokončeném, přiznávám) mi už nepřipadal ničím výjimečný. Kupodivu mi vadila Morriconeho hudba i nesmírně nevzrušivý dabing; James Spader teprve nakročil ke roli podivínského advokáta Alana Shora a Christopher Plummer neměl nijak velký prostor. Zaplaťpánbů za Jacka a Michelle. ()