Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních dosti odlišuje. Je asi tak třikrát větší a silnější než ostatní. Teprve po třiceti letech, co s nimi žije, se dozví, že je vlastně člověk a kdo je jeho pravým otcem. Když byl velmi malý, vlezl v sirotčinci Santa Clausovi do pytle s dárky, a tak se dostal až do říše elfů. Buddyho posílá Santa do New Yorku, aby našel svého otce Waltera Hobbse, který o jeho existenci vůbec neví. Když dorazí na místo, zjistí, že má desetiletého nevlastního bratra, který vůbec na Santa Clause nevěří. A co je horší, rodina úplně zapomněla na smysl vánočních svátků. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, pomáhá mu s tím půvabná prodavačka Zooey, která je skřítkem v obchodním domě. Je teď jenom na Buddym, aby vše napravil, zachránil Vánoce a našel své místo ve světě lidí. (TV Nova)

juta

No vida, jaká z toho byla pěkná, vtipná pohádka na Vánoce. Will zase perlil a myslím, že se mu tato role moc líbila, že mu sedla a že si jí užil. Skřítek co je dvakrát tak větší, než jeho táta skřítek se najednou dostane do světa obyčejných lidí, kde nikdo nechápe jeho zvláštní chování, tak to musí pobavit každého. ()

Kass

Vcelku neškodná rodinná komedie, která sice ani zdaleka neoslňuje, ale vzhledem k tomu, že se bere s nadhledem, trvá jen 85 minut, provází ji slušná hudba J.Debneyho, a může se opřít o velmi dobré herce - výsledné tři hvězdičky si (i přes mučení českého človíčka "Santovským" elementem) přece jen zaslouží. P.S. : to digitální sobí spřežení vypadalo skutečně působivě :-) ()

Fiftis

Titulnú úlohu vo filme vytvoril dovtedy prevažne televízny komik Will Ferrell, ktorý sa po jeho diváckom úspechu stal populárnou hviezdou. V úlohe otca sa objavuje James Caan a úlohu zamestnankyne obchodného domu hrá Zooey Deschanel. Snímku režíroval niekdajší herec nezávislých filmov Jon Favreau, ktorý sa medzitým stal úspešným tvorcom hollywoodskych blockbusterov. Dalo by sa jednoducho povedať, že to je tak infantilné a hlúpe, až je to jednoducho skvelé. Will Ferrell úlohu naivného vianočného škriatka zvládol skvele, ja som mu to veril. Ak sa chcete len pobaviť a máte radi Ferrella, tak odporúčam. ()

lamps

Je to sice jako desítky jiných vánočních filmů, ale nedá se tomu upřít fakt, že vánoční atmosférou to celé přímo překypuje a že příběh přímo srší vtipnými a zábavnými situacemi. A navíc je v hlavní roli Will Ferrell, asi největší herecké individuum současnosti, který se s vidinou pobavení publika nezdráhá snad ničeho. A já ho mám proto i rád a jeho výstupy, pokud nejsou součástí vyloženě nudného a tupého scénáře, mě vždycky hodně baví. A Vánoční skřítek opravdu není špatná komedie, která dává Ferrellovi vyniknout opravdu do sytosti a způsobem, který není ani na chvíli přímo trapný nebo neúnosný. Pokud jsou Vánoce a je dobrá nálada, nevidím důvod tohle roztomilé dobrodružství až ze Severního pólu nějak zavrhovat. 70% ()

JohnnyD

Jeden z najlepších vianočných filmov, aké som mal možnosť vidieť. Je preplnený skvelými gagmi a inteligentným humorom. Ferrellovu Frat Pack tvorbu zbožňujem (Semi-pro, Blades of Glory, Zoolander...!), ale prihlúply Ferrell blúdiaci po New Yorku v kostýme elfa je NEODOLATEĽNÝ. Film je plný originálneho, vtipného, milého a inteligentného humoru a mohol by sa raz stať vianočnou klasikou. Pre mňa už ňou je... ()

Pilda17

Tak tohle není daleko od odpadu, protože pokud tohle má být pro děti, tak děti musí být asi retardované. Pokud tohle měl být nějaký humor, tak já jsem svatý Petr a doufám, že tuhle šaškárnu už nikdy neuvidím. Nudné, nevkusné, nehumorné a vlastně úplně o ničem a ani minutu jsem se nebavil, ba naopak jsem se těšil na závěr, kterého jsem se nakonec dočkal a bez újmy. A to je přesně jediný důvod proč dám aspoň 1* .. 1/10 = 12% ()

Allien.9

Vtipné, roztomile infantilní a díky ultra-sympatickému Willu Ferrellovi ve žlutých kamaších a zelené čepičce také neskutečně miloučké. Film jsem objevila teprve před pár lety a už teď je z něho (stejně jako z filmů "Sám doma", "Sám doma 2: Ztracen v New Yorku", "Grinch", "Polární expres" a "Rolničky kam se podíváš") vánoční nutnost.:-) ()

misterz

Nečakane dobré. Úvod síce taký rozpačitý, ale potom sa s komickými situáciami a hláškami roztrhlo vrece - Ferrell vo svojom živly. Koniec síce po humornej stránke už stratil na sile, no humor zase vystriedala romantika a taký správny rozprávkový koniec. A nevadí, že bol strelený, dievčatá sa zabavili. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

ChewieDC

Překrásně předvídatelný film s řadou výtečných gagů (většina z nich je zcela dospělácká), očekávaně úžasným Willem Ferrellem a pohodově rodinnou atmosférou. Na Štědrý den by měli dávat v televizi tohle a ne ty utrápené české pohádky... ()

Jordan

prekvapilo ma, ako vysoko si amíci tento film cenia, aké popredné priečky v rôznych rebríčkoch o "najlepšie vianočné filmy" dosahuje, pretože nie je nijak extra vtipný, nijak extra výnimočný, nijak extra nič... je tu síce pekná zooey tentokrát v blond-variácii svojej jedinej polohy, do ktorej ju obsadzujú (ale to nevadí, lebo je fakt krásna a spieva nádherne, takže človek nemá ani najmenší dôvod zamýšľať sa nad tým, či vôbec vie hrať aj niečo iné ako "divnú krásku"), Will Ferrell, ktorý nie je ani fešák, ani škaredý, ktorý nie je ani dobrý komik, ani zlý komik, ktorý je podľa mňa len otravný a jeho jedinou devízou je jeho výška a to, že časom si ako svoj trademark vybudoval komiku na tom, že je hlučný a nekorekntý - v tomto filme bol nudný a nemastný/neslaný (zrejme to bolo ešte na začiatku jeho kariéry, kedy si imidž ešte len formoval - a cítiť to) a ani ostatný cast s výnimkou Petra Dinklage-a, ktorý ma poteší vždy a všade a tuto bol funkčnen zapracovaný a mal aj vtipnú postavu, nie je zaujímavý... vyfučí to z hlavy, zo všadiaľ, je to vskutku o ničom.... aj jon favreau ako režisér musel nejako začínať a veru, čo si budeme nahovárať, nie je to príklad nadaného režiséra - prirodzeného talentu, ktorý zaujal v momente, ako sadol na režisérsku stoličku; ()

Anderton

Will Ferrell je proste..... Will Ferrell a pokiaľ sa vám jeho "suchý" humor páči, osloví vás aj jeho Elf. Pokiaľ nie, čo by ma vôbec neprekvapilo, tak vás proste neosloví ani v tejto úchylnej gay úlohe. Ale nás chlapov viac zaujíma elfí sexy obleček Zoey Deschanel a jej blond preliv. Spočiatku prekvapivo vtipné, postupom času stále viac a viac cukrovinkovo vianočné. Raz za čas, pod vianočným stromčekom s deťmi, prečo nie. Čudujem sa, že to nebolo u nás v kinách, pretože to malo prekvapivo vysoké tržby. Product placement: Nike. ()

Slarque

Ta pravá látka pro Ferrellův excentrický humor. A přesto se to dá brát jako klasický vánoční romantický film, což je dáno hlavně povedeným scénářem. Ale nejlepší jsou stejně ty Ferrellovy švihlé kousky. :-) ()

rikitiki

Druhou hvězdu přidávám za temně strašidelné příšerné jezdce z Apokalypsy maskované v tomto filmu za newyorskou jízdní policii. Jinak je snímek založený převážně na přehrávání a pitvoření Willa Ferrella, který už sám o sobě vypadá jako skřet, takže se pro roli nemusel nijak maskovat. /19. 12. 13./ ()

honajz

Tradiční a očekávatelný přeslazený konec, ale jinak docela vtipné scénky, které překvapivě nevyužívají lascivní ani fekální humor, ale snaží se o určitou komiku (obrazovou, situační, slovní) a často to funguje a pobaví. Na nějaké zhlédnutí jednou za čas třeba během vaření oběda docela slušný snímek. Btw, neřekl bych, že za tímhle filmem stojí částečně tým, který natočil The Big Empty. ()

Janek

Nejvíce mě zaujal začátek a !!!ANIMACE!!! proč už nikdo nedělá tímto stylem - mě osobně tento styl uvádí do dětské nostalgie, kdy jsem byl tímto stylem krmen coby malinkaté pacholátko - ŽÁDNÉ POČÍTAČOVÉ TRIKY - myslím si, že když tvůrci budou chytří, zanechají počítačových triků a znovu přesedlají na jednoduchou animaci - bylo by to tak nejlepší (soudě podle mě). Nemám rád dnešní "rádoby pohádky", kde počítačové efekty hrají hlavní roli. Prvních 20 minut je DOKONALÝCH, když ale Ferrell odjede do města tak už to postupně ztrácí tempo a konec se může líbit akorát američanům...ale mě to nevadí, byl jsem pobaven "lechtačkáá" :)) ()

claudel

Vánoční pohodovka v adventním čase se setkala s mojí náladou a musím objektivně uznat, že jsem se fakt několikrát pobavil a zasmál. Žádné zbytečně přeplácané nebo trapné, tak nějak ideálně nadávkováno od všeho trochu a povedlo se. ()

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)