poster

Rabín, kněz a krásná blondýna

 • USA

  Keeping the Faith

 • Slovensko

  Kňaz, rabín a blondínka alebo keď sa traja majú radi

 • Slovensko

  Rabín, kňaz a krásna blondína

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 128 min

 • Dever
  ****

  Soundtrack Elmer Bernstein: 1. Please Call Me Baby - Tom Waits ,2. Heart of Mine - Peter Salett ,3. Crazy - Travis Pickle ,4. Pitseleh - Elliott Smith ,5. The Way Things Used To Be - Peter Salett ,6. Main Title - Elmer Bernstein ,7. The Three - Elmer Bernstein ,8. Faith - Elmer Bernstein ,9. Church and Temple - Elmer Bernstein ,10. Cloister - Elmer Bernstein ,11. Happiness Is - Elmer Bernstein ,12. Office - Elmer Bernstein ,13. Pictures - Elmer Bernstein ,14. It's Love - Elmer Bernstein ,15. All's Well - Elmer Bernstein ,16. Play That Funky Music (White Boy) - Wild Cherry ,17. Got To Be Real - Cheryl Lynn ,(11.5.2011)

 • Janek
  ****

  Nakonec dám slabší ****, velký podíl na tom má samozřejmě slovenský překlad "Kňaz, rabín a blondínka alebo keď sa traja majú radi" - masakr. Jinak film mě pobavil, byl to příjemně strávený čas - v rámci žánrů lehký nadprůměr. (Výsledné vesměs kladné hodnocení ovlivnila samozřejmě ona krásná blondýna). 70%(8.12.2007)

 • daEmoNickY

  (dokoukáno do poloviny - dokončím) Nudné, ale ne tak, aby to ze mě udělalo homosexuála. ____ POZNAMKY ____ Knězi se svěřují lidé podobně jako barmanovi. Smutný Kněz (K) se zpovídá barmanovi. Hmm, pěkné. ____ K začne vyprávět svůj příběh. Neřekne proč je "na prášky". Takže. Vzala si Blondýna (B) Rabína (R) či někoho jiného? Má si vzít kněze - pak by smutek mohlo vysvětlovat jeho možné loučení s jeho řádem, kterému pomohl? Smrt je bonus, nešťastná ještě víc. Nezemřela při úniku s, třeba, Rabínem před, třeba, bandou vdavkuchtivých židovek z, třeba, Knězova chrámu (kde je Kněz potají oddal)? ... ____(10.2.2010)

 • lennyd
  ****

  Tmavý a světlý. Noc a den. Rabín a katolický kněz. Jake Schram (Ben Stiller) a Brian Finn (Edward Norton). Těžko si člověk může představit rozdílnější postavy, ale přesto jsou oba nejlepšími přáteli. Ani zcela rozdílné náboženství je od sebe nemůže oddělit. To se může podařit pouze jedinému - ženě. Po mnoha letech se do města vrací jejich dětská kamarádka Anna (Jenna Elfman), do které se oba zamilují. Dokáže vzájemné přátelství prekonat i nevraživost a milostné soupeření? ... Vtipná romantická komedie, u které se určitě nebudete nudit (i přes její docela dlouhou ... délku :). Sice jsem od začátku tak nějak tušil, jak to celé dopadne, ale na romantické filmy se nekoukáme abychom zde řešili nějaká dramata a složité zápletky, ne ? Oba (všichni tři) hlavní hrdinové jsou příjemní a těžko si představit v jejich rolích někoho jiného. Na první pohled jsou opravdu Stiller a Norton rozdílní jako den a noc. Norton prostě věděl, koho si do "svého" filmu zvolit. Potěší i malá role Miloše Formana...(10.9.2008)

 • Gemini
  *****

  Edward Norton patří mezi mé nejoblíbenější herce, ale vzhledem k tomu v jakých filmech jsem měl možnost jeho persónu vídat, pro mě bylo zjištění, že jeho dalším počinem (dokonce režijním) bude romantická komedie, hodně překvapivé. O co větší je pak má radost, že vám mohu zvěstovat radostné zprávy o kvalitách tohoto dílka. Scénář je opravdu povedený a neobvyklý (posuďte sami o několik řádků výše), přímo sršící vtipem, který nám předávají skvělí herci. A tím nemyslím jen stěžejní trio Norton - Elfmanová - Stiller, ale také nezapomenutelné mentory mladých duchovních - rabbiho Eliho Wallacha, pastora Miloše Formana a filmovou matku Bena Stillera - Anne Bancroftovou, okouzlující jako vždy. Jen doufám, že tak strašlivé rande jako Jake Schram nikdy nezažiju:) Pro moji all-time favourite komedii je to 90%.(15.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace