Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Tento film nijak zvlášť na mňa nezapôsobil. Herci boli dobrí, rozpočet slušný, new yorkské lokácie potešili. Ale akosi som nevedel prísť na chuť myšlienke globálneho, nadduchovného súznenia ľudí. Naivne smiešna idea. Do spolužiačky zo základnej školy Anny sa bezhlavo zamiluje rabín Jake a tiež kňaz Brian, potom čo sa po rokoch znova stretli. Na tejto podivnej religiozno-romantickej komédii ma najviac zaujalo to, že na režisérskej stoličke sedel sám Edward Norton, ktorý si tu zahral aj jednu z hlavných úloh. ** ()

Tyler

Velmi inteligentní a příjemná podívaná... Ústřední trio je nesmírně sympatické a funguje mezi nimi opravdová "chemie" a tak není divu, že vznikla jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem viděl... Navíc scénář je perfektně, dalo by se říci lehkou rukou, napsaný a (pro mě překvapivě) režie Edwarda Nortona naprosto vynikající - je vidět, že se od velkých jmen leccos naučil. ()

Katarine

Velmi povedený příběh, i po několikerém shlédnutí netřeba měnit mé hodnocení 4*. Proč? Za parádní výkon oblíbence Edwarda Nortona a Bena Stillera, za charismatickou Jennu Elfman a za režisérské eso Miloše Formana (ač malá role, i tak dokázal zapůsobit). A Norton dokázal, že není jen skvělým hercem, ale i nadějným režisérem. ()

pakobylka

Komedie, která si je jistá sama sebou - jak svým elegantním vzhledem, tak i duchaplnou konverzací. S lehkostí a vtipem vypráví příběh dvou mužů, v němž ovšem hraje důležitou roli znovunalezená společná kamarádka z dětství - a jak zcela správně předpokládáte, problém je na světě. Neboť je to v první řadě ŽENA, kdo stmeluje nebo boří dlouholetá chlapská přátelství, přičemž stavitelskou i destruktivní činností se zabývá zpravidla se zaujetím pro věc - a v libovolném pořadí. Jen si to přiznejte, chlapci a chlapi bez rozdílu věku a vyznání (totéž samozřejmě platí i pro ateisty): Pohledná, tudíž přitažlivá osoba opačného pohlaví má na vás daleko větší vliv nežli rodiče, učitelé či zaměstnavatelé - vaším šéfem může být třeba i Bůh, stejně se nic nezmění ... nic podstatného. Ale není se čemu divit - vždyť právě žena vám může velice názorně ukázat ráj i peklo ještě za vašeho pozemského života. ()

Pohrobek

Jako romantická komedie, jichž začínám mít poslední dobou dost, to patří nejspíš i k průměru, ale vůbec jsem nepochopil nesmyslnou, hloupě komerční náboženskou "polovičku". To měl být hollywoodský příspěvek k "ultraekumenismu"? A Miloš Forman opravdu věděl, do čeho jde? Tenhleten styl interpretace, či spíše přiživování se na vážných otázkách, bych hledal všude jinde než ve filmech, které mají cokoliv společného s jeho osobou. ()

• V scéne, keď sa Brian (Edward Norton) baví s Annou (Jenna Elfman), obleje si hlavu vodou, aby sa schladil, ostanú mu mokré vlasy. V ďalšej scéne točenej z iného uhla už ma vlasy suché. (F2003F)