Rabín, kněz a krásná blondýna

Keeping the Faith

Kňaz, rabín a blondínka alebo keď sa traja majú radi

Rabín, kňaz a krásna blondína

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 128 min

Tmavý a světlý. Noc a den. Rabín a katolický kněz. Jake Schram (Ben Stiller) a Brian Finn (Edward Norton). Těžko si člověk může představit rozdílnější postavy, ale přesto jsou oba nejlepšími přáteli. Ani zcela rozdílné náboženství je od sebe nemůže oddělit. To se může podařit pouze jedinému - ženě. Po mnoha letech se do města vrací jejich dětská kamarádka Anna (Jenna Elfman), do které se oba zamilují. Dokáže vzájemné přátelství prekonat i nevraživost a milostné soupeření? ... Vtipná romantická komedie, u které se určitě nebudete nudit (i přes její docela dlouhou ... délku :). Sice jsem od začátku tak nějak tušil, jak to celé dopadne, ale na romantické filmy se nekoukáme abychom zde řešili nějaká dramata a složité zápletky, ne ? Oba (všichni tři) hlavní hrdinové jsou příjemní a těžko si představit v jejich rolích někoho jiného. Na první pohled jsou opravdu Stiller a Norton rozdílní jako den a noc. Norton prostě věděl, koho si do "svého" filmu zvolit. Potěší i malá role Miloše Formana...(10.9.2008)

Norton si vždy vedel vybrať zaujímavú látku - a túto si aj patrične skvele zrežíroval. Stret dvoch svetov, v tomto prípade židovského a kresťantského, nevyčleňuje ostré hrany, práve naopak, cez priateľstvo hlavných hrdinov splývajú a dopĺňajú sa. A potom je tu Jenna Elfman, ktorá zamotá hlavu obom. Vznikne z toho príjemná romantická záležitosť, čo neomrzí ani po x-tý raz.(2.4.2009)

"Keeping the Faith" má dvě odlišné poloviny. Ale o tom až na konci.) Edward Norton jakožto debutant na poli režisérském odvedl výtečnou práci a svého kněze zahrál sympaticky a přesvědčivě, stejně tak jako Ben Stiller svého rabína. Jenna Elfman ve své roli září. Nortonův "první film" bych nazval příjemnou (chvílemi vážnější)romantickou komedií, jež bez problému převálcuje ty dnešní tzv. romantické komedie... A teď o těch dvou polovinách; zatímco ta první vás zaručeně rozesměje, u té druhé budete přemýšlet a prožívat ji o něco hlouběji... Vztahová a vážnější linie střídá linii komediální, ale špatně to nedopadne... :-) To by ani snad nešlo.)(17.5.2009)

Klasickej neoriginální romantickej film, kterej se mi i přesto docela líbil. Viděl bych tam ale dvě chybičky. Zaprvé nemám rád Ben Stillera a podobný šašky, takže jsem fandil Edu Nortonovi a tomu to nakonec jaksi nevyšlo. Ten happyend nakonec byl sice z hlediska žánru nutnej, ale tentokrát byl moc škrobenej a být knězem z tohodle filmu, určitě bych se s něma tak neusmířil. Druhá chybička je ještě významnější než ta první- krásná blondýna mi totiž vůbec nepřišla krásná. Možná proto, že mi připomněla Jeniffer Lopez, což už samo o sobě je dost špatný, ale prostě bych tam raděj viděl nějakou jinou slečnu. 70%(31.12.2008)

Velmi inteligentní a příjemná podívaná... Ústřední trio je nesmírně sympatické a funguje mezi nimi opravdová "chemie" a tak není divu, že vznikla jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem viděl... Navíc scénář je perfektně, dalo by se říci lehkou rukou, napsaný a (pro mě překvapivě) režie Edwarda Nortona naprosto vynikající - je vidět, že se od velkých jmen leccos naučil.(31.3.2005)

• - Film je věnován matce Edwarda Nortona Robin. (don corleone)

• - Když jedou hlavní postavy z letiště a vzpomínají na své bývalé spolužáky řekne Brian "Pamatuješ na Aarona Portnoye? Hodně si stěžoval". Jde o odkaz na knihu Philipa Rotha "Stížnost Portnoye". (don corleone)

• - Na MFF v Karlových Varech Norton prohlásil, že to byl právě Forman, kdo ho přesvedčil, aby film režíroval. (hippyman)