Nejmocnější loď nacistické válečné flotily musí jít za každou cenu ke dnu... Bitevní loď Bismarck představuje chloubu nacistického válečného námořnictva. Jeho slavnostního spuštění na vodu se 14. února 1939 v Hamburku zúčastnil samotný Adolf Hitler. Ocelový kolos o výtlaku na svou dobu nevídaných padesáti tisíc tun, s trupem obepnutým půlmetrovým pancířem a s osmi hlavními děly ráže 381 milimetrů znamená vážnou hrozbu pro jakékoliv plavidlo, které by se mu chtělo postavit. Jeho sílu si samozřejmě dobře uvědomují i Britové, kteří pečlivě sledují každý jeho pohyb. V květnu 1941 vše nasvědčuje tomu, že se Bismarck připravuje k vyplutí. Rozehrává se smrtící šachová partie. Němci se pod velením admirála Lütjense a kapitána Bismarcku Lindemanna pokusí nepozorovaně proklouznout do Atlantiku, kde chtějí napadat spojenecké konvoje, na nichž je Británie životně závislá. Britové jim v tom naopak hodlají za každou cenu zabránit. Koordinace složité operace spočívá na bedrech nově jmenovaného velitele operačního oddělení britského námořnictva, kapitána Sheparda... Britský válečný film natočil v roce 1960 na motivy knihy C. S. Forestera anglický režisér Lewis Gilbert. Hlavní roli kapitána Sheparda ztvárnil tehdy populární Kenneth More. Nacistického admirála Lütjense si s gustem zahrál brněnský rodák Karel Štěpánek. (Česká televize)

PTuranyi

Veľmi dobre natočená historická vojnová dráma ponúka nie len dramatický príbeh z bojiska na hladine Atlantiku ale aj pohľad do operačného strediska britského námorníctva kde prebiehajú rovnako dôležité rozhodnutia ako na mori. Kvalitnú produkciu a prekvapivo veľmi dobrú trikovú stránku námorných súbojov podporujú veľmi dobré herecké výkony. Najmä Kennetha Morea v roli veliteľa operačného strediska, prostredníctvom ktorého pozorujeme priebeh honu na Bismarck a máme možnosť podieľať sa na všetkých rozhodnutiach, ktoré smerujú k jeho potopeniu. Dana Wynter hrá tiež dobre, ale k deju prispieva len rozohrávaním ľahkej romantickej linky a v podstate je hlavne za peknú. 75% ()

cyberMythius

Jeden z klasickych valecnych kousku, ktere byly v teto dobe natoceny. Neda se rict, ze by se napeti dalo krajet, ale film urcite nenudi a nijak neurazi. Doporucuji. ()

Peabody

Jistě jsem ovlivněn tím, že mám rád Kennetha Mora, líbí se mi Dana Wynter a Maurice Denham je  mi z Bondů také příjemný. Mám rád i historii 2SV (chcete-li, WW2), jakkoli jsem ji nezažil, ale naši rodinu ovlivnila podstatně. Od prvního čtení Miroslava Hubáčka a Gunthera Priena (o hodně dříve) mne zajímala i námořní válka, kterou nám ve škole tajili jak se dalo.  Lewis Gilbert (taky jeden Bond) je dobrý režisér. Příběh který se odehrává na velitelství, těžko může nebýt z velké části v jednom bunkru, herecky se mi to líbí, patriotismu a romance je sice dodáno na hraně,. ale pro mne ještě OK. Samo sledování Bismarcku, ta honička, to jak dávají dohromady fragmentované síly je příběh fascinující, znehybnění Bismarcku při posledním možném náletu není scénáristický výmysl, ale, pokud vím, pravda a já ten film mám prostě rád, tak jsem dal 5.  Rozhodně je mi to milejší, než poslední verze Midway. ()

milos.bradik

Nudně natočené. 90 % filmu se odehrává v kanceláři britského velitelství námořních operací. Zcela zbytečně se probírají soukromé problémy kapitána Sheparda, na kterého se film příliš zaměřuje. Pokud o této námořní operaci něco víte, tak je vám známo, že Bismarck byl poškozen spíše náhodou a ne umem britského velení. ()

kralMiroslav

Mne sa to páčilo. Bol to taký hraný dokument. Čítal som o potopení lode Bismarck vo viacerých knihách, preto som ocenil verný opis celej akcie. Ako film to malo spád, spracovanie bojových scén zodpovedá roku vzniku filmu. Ja som sa rozhodne nenudil. ()