Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

cariada

Ano staré dobré časy z 80 let a tuzex. Velice dobře natočený snímek z prostředí veksláků. Na tehdější dobu hodně odvážné. ()

shyster

Je to takových 70%, ale pořád na poměry československého filmu, které se zabývají touto tématikou, je to nadprůměr. Pravda je, že by to občas chtělo zklidnit tu kameru a méně té písničky. ()

joker.george

Parádní sonda do tamních let. Příběhem jsem se nechal vtáhnout a osudy, jednání, nejistotu i rozmařilost jsem jim věřil bezezbytku. Zobrazení veksláků, život za zákonem a neschopnost upadajícího režimu něco s tím dělat - to všechno film nabízí. Určitě jde o zajímavý film, který i přes drobné chybky upoutá vaši pozornost. Jen ty samé písně hrající pořád dokola mi lezly časem už na nervy. ()

Rodriguez

Poslední výborný film Víta Olmera! "Bony a klid" je syrovým snímkem, kterému právě toto dodává dobovou autenticitu! 90% ()

DruidKarel

Tak tohle je super film, kterej opravdu vystihuje ducha doby. Všude po Václaváku se proháněli východní Němci, štětky byly nedostakovým zbožím a bony chtěl každej. Jo, tenhl film mám fakt moc rád. 5* ()

domkis

Moje srdcovka! Fakt miluju tyhle komunistický filmy a Bony a klid je jeden z mých nejoblíbenějších. Tu dobu jsem nezažila a ani bych nechtěla, každopádně si myslim, že je moc dobře, že takový filmy máme. Filmy, který nám ukazujou jaká doba to byla a do čeho přesně nechceme spadnout znova. Pokaždý mě mrazí, když se na to dodívám. ()

zette

V mych ocich Bony a klid nestarne. Nechapu, ze je to prace Vita Olmera. Na svou dobu velice dynamicky natocene a odvazne dilo. Vyborna Koprivova kamera, hudba FGTH a vystizny scenar Radka Johna. Myslim, ze tak nejak vypadalo zakulisi vekslaku. Od plneho hodnoceni me jen drzi ( mozna subjektivni ) dojem urychleneho konce... Tak jsem to prehodnotil a davam plny pocet. ()

Lindiště odpad!

Odpadová doba, odpadové prostředí, odpadový námět, odpadový děj, odpadové postavy, odpadová hudba (ještě k tomu tak nesnesitelně opakující se donekonečna), odpadové hadry, odpadové účesy = odpadové hodnocení, nemůžu jinak. Ještě že je ta doba už za námi. ()

PROCESOR

Je to trochu nespravedlivé, kdo nezažil, moc nechápe a dle toho se odvíjí hodnocení. Nostalgie, jasně kámo:) Rozděl realitu tvrdou a měkčí měnou a uvidíš, jak se tuží charakter. Systém je nastaven a už si sedá. Na to, že to bylo točený za Komančů, tam jsou celkem odvážný scény. A teď nemyslím ty děvky, ale to centrálně řízený hospodářství:) ()

campix

Česká porevoluční gangsterka plná veksláků, bonů, falešných valut a vymožeností ze západu. Podle mého názoru hodně vděčné téma, které není tolik využito, jelikož 90. léta u nás musela být hodně velká divočina. Člověk by si řekl, že tohle všechno už je dávno pryč, ale ono se toho tolik nezměnilo a všichni tihle veksláci se nám akorát přesunuli z ulice do směnáren, taxíků a na spoustu dalších míst. Líbila se mi ta 90tková nálada. Dále také sice stále se opakující, ale hodně kvalitní soundtrack.Pro mě jako dítě 90tek atraktivní sonda. ()

Maty85

Hodně dobrý drama, které se vůbec neliší od skutečnosti a dějově je to tak jak to opravdu bylo. Herecký výkony super, skvělý hlášky a co ještě dodat.... je to jeden z dalších úspěšných českých filmů 80. let, který zná každý. ()

dr.fish

Ve své době kultovní hláška "Klídek", kultovní film. Dnes nikdo neví co byl Tuzex, co znamenalo sehnat bony za pět, mít kalhoty "z túzu" atd. Ten film asi nebude nadčasový... ()

PanZahadnyCZ

K mému překvapení velmi vydařený kus, který se svým scénářem dosahuje kvalit hollywoodských trháků, jenže v cestě mu stojí skutečnost, že je to jen z dalších výplodů totalitního Československa, o kterém v Americe měli ponětí snad jen ti, kteří z něj emigrovali. Vít Olmer natočil film, který je pro mnohé již kultovní záležitostí, pro nás mladší nejspíš věrnou exkurzí do nedávné minulosti. Každopádně mě Bony a klid příjemně překvapil. Po herecké stránce naprosto dokonalé a možná první český film v historii s hudebním doprovodem zahraniční popové hudby, který film sice dost zmodernizoval a dal mu šmrnc, ale občas bych si některé konverzace nebo vynesení rozsudku vyslechl radši, než po padesáté Frankie Goes To Hollywood. ()

Mol

RELAX, DON'T DO IT! Naprostá pecka a dost možná nejšpinavější a nejdrsnější film té doby. Kluci jsou strašný bouráci a jejich vzestup a následný pád, doprovázený songy od Frankie Goes To Hollywood je neskutečná jízda. Rvačky, sex, násilí a bony. Závěrečné rozloučení Evy a poslední polibek po kterém začne hrát písnička 'power of love' je dech beroucí. Kluci dostanou klepeta a už se vezou za bránu věznice, která se za nimi zaklapne při dohrávání písničky 'relax don't do it'. Myslím, že ty dva songy tomu filmu dali neskutečný drive a dělají polovinu filmu. ()

Flyer

Velice vydařený český "thriller" zobracující život mezi veksláky v 80.letech minulého století. Zajímavý scénář, výborné herecké výkony, skvělý hudební doprovod od Frankie Goes To Hollywood a Ondřeje Soukupa. Asi nejlepší film režiséra Víta Olmera. ()

Radiq

A Frankie Goes To Hollywood a dokola a furt a furt dokola... Skvělé vykreslení doby - to bude tím, že to bylo v té době natočený, ch! Nemá smysl komentovat, musí se vidět. Hlavně ti příslušníci VB: "Nedotýkat se." nebo "Buďte tam zticha!", to je fakt prdel. ()