Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

Krysa SPK

Na svou dobu odvážný film se skvělou režií Víta Olmera ( bohužel je to jediný případ, kdy mohu něco takového tvrdit) Skvěle vybrané písničky v čele se songy "Relax" a "The Power of Love" a až groteskní figurky dokonale vystihují dobu nedavno minulou. ()

JohnSmith

Jak naivní Honzík do Prahy přišel,veksláci ho okradli,tak se k nim přidal a skončil v base.Perfektní vyobrazení konce 80. let v Praze.Kdo si to musel nejvíc užívat byl nejspíš Roman Skamene,troufnu si říct,že lepší roli snad už nedostal ()

Castrator

Dobu jsem zažil a tudíž mnohé z filmu chápu, přesto nejsem z filmu na větvi. Soukopovy filmy podobného ražení (Vítr z pasáže, Láska v kapse, Kamarád do deště) jsou o vous lepší, noční procházky na špičky si šlapajícího Vaculíka za doprovodu pomalé hudby umí Soukup natočit líp, v BaK podobné scény s Potměšilem působily jako kopírka Soukupa. Hanák všechny jeho fandy nezklame ani tady, je to typický pořád stejně mluvící a stejně se tvářicí Hanák, jak ho známe z jiných filmů (a vlastně i civilní polohy). Umí ten člověk vůbec hrát? Dvě až tři socialistické hvězdy by filmu slušely, ale jelikož se z tohoto filmu stala jedna z mých gilty pležr, tak dávám za čtyři. Rylax! A po dalším zhlédnutí je to za pět. ()

lucascus

Až příliš moc "Frankie Goes To Hollywood", špatně sestříháno a vlastně jediný přínos filmu je dnes již dokumentární hodnota. Kdo mě však zaujal, byl Josef Nedorost! Herecky převyšuje všechny ostatní. ()

davidek

Hudbu Frankie Goes To Hollywood už jsem znal, ale po shlédnutí jsem už nepotřeboval vidět žádnej jejich klip. Vadil mi závěr, je vidět, že prostě režim fungoval. Museli přece ukázat, že za nesocialistické manýry se musí zaplatit. Tohle není film o Koženým. Mimochodem práva na hudbu od FGTH stála, podle mých většinou dobrých informací, jen jednu korunu československou socialistickou. No nekup to!!! ()

NoFiction

Slušný snímek z doby, kdy byli u moci ještě komouši. Navíc v pozadí hrající 2 nesmrtelné písničky skupiny FGTH pořád dokola. Kdo neviděl a neslyšel, naprosto nemůže pochopit !!! btw: tady to měl Vít Olmer utnout. ()

Warsheek

Konečně jsem si udělal čas se podívat na tyhle pražský veksláky. V době kdy se natáčel tenhle film mi byly tři roky. V živé paměti mám jenom žlutobílé žigulíky veřejné bezpečnosti a pár učitelek ze školky :-) I přes to mám ke konci osmdesátých let silný nostalgický vztah. Tenhle film mi ukázal jaká tahle doba mohla být pro ty nepřizpůsobivé a přesně takovou jsem si ji představoval. Jediné co mě při sledování rušilo byl příšerný střih hudby. Jinak pro mě lepší průměr. ()

MI-380

Předrevoluční večerní Praha. Přesná, vtipná, pohyblivá, smutná, zábavná, s klubajícím se zárodkem podnikatelů nové doby. Při srovnání s o dvacet let mladším (také Johnovým scénářem) Prachy dělaj člověka, což jsem viděl ve stejný den, mi Bony a klid připadá jako umělecké dílo nejvyšší kvality. To jistě není, ale jako zábavný dokument doby perfektní. 90%. ()

Autogram

Hlavné je mať dobrý biznis-plán. Najskôr makať pri linke v Boleslavi, potom sa nechať okradnúť, nechať sa zmlátiť kvôli okradnutiu, nechať sa zatiahnuť do valutového biznisu, zarábať veľké prachy, nechtiac si platiť štetku, nemať nikdy dosť, rozbiehať stále väčší biznis, nasrať veľkého bossa , o všetko prísť a nakoniec makať pri linke v Prahe, prípadne dopadnúť ešte horšie. Ako boss na úvé rozhodne, tak bude. Hlavne KLÍDEK. Takto odvážny film s pár odvážnymi erotickými scénami (ktoré určite neboli s umeleckou licenciou ako u Jakubiska) bol v tej dobe malým zázrakom. ()

ghatos

Geniální snímek své doby, ze kterého prosakuje hnijící socialismus. Element veksláků přesně vyplňoval mezeru nedomyšleného ekonomického konceptu komunistického režimu. Celý film má obrovskou atmosféru. Podařilo se v něm zachytit něco, co se těžko popisuje. Herci, hudba, hlášky....legenda navždy. 95%. ()

silent cut

Český Scarface? Dost možná, protože kolem a kolem nic lepšího jsem tady ještě neviděl. Napětí bez střílení a plnokrevné postavy z tehdejšího pomezí černé a rudé... ()

Jello Biafra

Vydarený thriller z dôb ked ešte režisér Olmer točil celkom kvalitné snímky. Herci sú tu výborní a predovšetkým chválim Tomáša Hanáka v úlohe veksláka Harryho - ten mal asi najväčšie charisma z celého ansáblu. Dost dobre je tu zachytená predrevolúčná kriminalita a obchodovanie na čiernom trhu. ()

Čtec

Nesympatická doba, nesympatické téma, avšak vyjímečný film. Dnes mne jako první v souvislosti s tímto filmem napadne hudba od Frankie Goes To Hollywood. Životní role Jana Potměšila a Romana Skamene. ()

JančiBači

Tento film som nikdy nemal moc rád ale keď sa dostala do kín dvojka, chcel som vidieť ešte predtým toto. Ide asi o istú formu filmového masochizmu, keď aj napriek tomu že sa vám niečo nepáči, dopozeráte to. Toto je ten prípad. Po ďalšom videní sa moje hodnotenie nezmenilo. Stále to vidím ako divný film a môj názor podčiarkuje filmová hudba. Really Frankie Goes to Hollywood ? Nekonečné opakovanie evergreenov ako Relax a The Power of Love a do toho vykrikujú veksláci „ Bony, Bony..“ zapríčinili to, že tento film si už nikdy dobrovoľne nepozriem. ()

venca163

Za to technický zpracování a hlavně práci s hudbou bych nejradši Olmerovi narval celej relax dont do it i s těma bonama do prdele. Zajímavý prostředí, ale bohužel protivnej hlavní hrdina a trochu očekávatelnej rozvoj/rozuzlení příběhu. (65%) ()

solskjaer

Je mnoho věcí, které mi na tomto filmu vadí, ale nejvíce je to asi ta do zblbnutí stříhaná a ohrávaná písnička od Frankieho goes to Hollywood Relax, která se ve filmu hraje do zblbnutí a to myslím vážně do zblbnutí! Je to sice pěkné, že Frankie daroval práva na obě písničky k tomuto filmu za symbolickou 1 Kčs, ale to přeci neznamená, že Soukup z té písničce vytříská absolutně vše co se dá. Herecké obsazení se mi docela líbilo, scénář jakžtakž a režie průměrná, ale vezmeme-li v potaz, že to točil Olmer tak docela dobrý. ()

lskala

Frankie Goes To Hollywood by si těžko v Československu zaplatili lepší reklamu. Tenhle, na svojí dobu hodně odvážný film, se jejich písněmi proslavil, stejně jako film u Nás proslavil kapelu. Evička tričko... 75% - 4**** ()