Detektivové z Hollywoodu

• USA Hollywood Homicide (více)

V hudebním klubu jsou zastřeleni členové raperské skupiny H2OKlick. Případ vyšetřuje postarší a zkušený detektiv Joe Gavilan a jeho mladý parťák K. C. Calden. Gavilan si bokem snaží polepšit realitním makléřstvím. Calden touží po kariéře herce a vyučuje tantrickou jógu. Zmíní se Gavilanovi, že jeho otec, také policista, byl kdysi zabit za podivných okolností při jedné z policejních akcí. Při vyšetřování v klubu policie najde stopy dvou střelců. Na místě také zůstala ležet diamantová náušnice. Gavilan s Caldenem zjistí, že o rapery se staralo vydavatelství Antoinea Sartaina. Sartain, který byl před časem ve vězení, si platí policisty v čele s Leroyem Wasleyem, aby ho chránili. Wasleyho podporuje Bennie Macko z vnitřního oddělení policie. Gavilan ho při vyšetřování jiného případu zesměšnil. Macko má důvod po něm jít. Gavilan také chodí s Ruby, jeho bývalou přítelkyní. Macko Gavilana obviní ze slučování fondů a z toho, že má nesrovnalosti v příjmech a výdajích. Calden najde v pitevně ohořelá těla dvou mužů. Jednomu z nich chybí náušnice. Pochopí, že vrazi jsou mrtví. Gavilan se doví, že při masakru z klubu utekl mladík, který si říká K-Ro. Skládal pro skupinu hudbu. Když navštíví Sartaina, ptá se po něm. Sartain, který již předtím nechal zabít oba dva vrahy z klubu, chce na Wasleyim, aby to s K-Ro vyřídil. Detektivové zjistí, že K-Ro se jmenuje ve skutečnosti Oliver R. a jeho matka byla známá zpěvačka. Oliver jim však utíká, ale nakonec ho dostihnou. Oliver tvrdí, že nic neprovedl. Jeho matka řekne detektivům, že rapeři byli u Sartainova vydavatelství, potom se chtěli osamostatnit, ale Sartain si nechával všechny peníze. Skupina ho chtěla žalovat a ukončit s ním smlouvu. Když se Gavilan s Caldenem vyptávají na Sartaina ve vězení, dozvědí se, že za ním chodil pravidelně Wasley, kterého podezřívali, že spolupracoval s drogovými dealery... (TV Prima)

J*A*M*A*L

Vlastně to zase tak hrozné nebylo.Mě osobně se to docela líbilo a hodně jsem se bavil.Jak už jsem v podobných filmech řekl tak to platí i u tohohle že mám rád akční k¨krimi komedie a tahle byla docela dobrá.70% ()

lucijelucije

Pro mě nudné klišé. Hned po jeho shlédnutí jsem na tento film zapomněla. Nebavil mě, nudil mě. Převeliký stereotyp. Dva detektivové je neskutečně ohrané téma, a ještě k tomu je tento snímek nezáživně natočen. Jednoduše mi absolutně nesedl. ()

listr

Fakt průser. Jediné co drží tenhle film od jedné hvězdičky, nebo od odpadu, je konečná honička a výslechová scénka. ()

Dallas

No, že by som sa super bavil povedať nemôžem, ale Ford aj Hartnett sú sympaťáci, ktorý kde tu utrúsia aj nejakú tu hlášku ("keď si dám ginko, tak si spomeniem kde mám viagru"). Celkovo tak trochu nuda, ale záver zase celkom v pohode. V žánry a aj celkovo je to taký svieži priemer, ale rozhodne len raz. 60% ()

ekomo

Hollywoodský film současnosti si nejdřív udělá skvělou reklamu a pak předvede velké zklamání, to samé platí i u tohoto filmu, který až na strhující závěr a napětí a na druhé straně na amatérské dialogy a podprůměrný děj, je pouze průměrný. Harrison Ford je typickou ukázkou herce, kteří z nedostatku rolí přijmou i nějakou tu obyčejnou čistě pouze pro peníze. Typický Hollywood. ()

filipvrbik

Zcela,ale naprosto nevtipná komedie- ani jednou jsem se byť jen neusmál a jako detektivka to taky nefunguje vůbec, už si ani nepamatuju o čem to bylo, a to jsem to viděl včera...20% ()

Strike

Nakonec to nebylo tak špatný. Dalo by se z toho určitě udělat něco lepšího. Škoda malé role Diamond Phillipse. ()

Sista

U tohohle filmu jsem se pořádně nudila. Zápletka je hodně slabá, vtipné situace, vyplývající z toho, že oba detektivové mají svoje vedlejšáky (Ford realitní agent, Hartnett cvičitel jógy a herec) vyznívají do ztracena nebo jsou vyloženě trapné. Jednu hvězdičku dávám za hezkej ksichtík Joshe Hartnetta. p.s. Nechápu vysoký rozpočet filmu, ale nejspíš většina padla na závěrečnou honičku, kterou ze vzduchu monitoruje asi 5 helikoptér. Smutné je, že tahle scéna je celkem zbytečná. ()

robo7773

No musim sa priznat ze od tohto filmu som ocakaval to co som aj viídel, mohlo to byt lepsie aj horsie. Trochu som vahal ze ci styri alebo tri hviezdicky, lebo som sa trochu aj pobavil, a ocenujem spojenie hercej dvojice, ktorá bola pre mna dost netradicna, a prekvapujuca. Celkovo sa da povedat ze film som si rad pozrel moze byt. ()

Olík

Dvě známé tváře a půl je hotovo. To možná platilo u Štaflíka a Špagetky - v případě dua Ford-Hartnett je tomu spíše tak nějak napůl. Stejně napůl jako polovičatě funguje film v rámci jemu přiřazených žánrů. Není to pořádně ani akčňárna, ani krimi, ani komedie, ani thriller a kombinace všeho vyznívá na rozdíl například od Mizerů (r.1995) – ano správně…………….tak nějak napůl. ()

Wolvie

Ani dva dobří herci v hlavních rolích nic moc nezmůžou,když mají špatný scénář a za kamerou je vede rutinér. Detektivové z Hollywoodu jsou toho perfektně nudným a zapomenutelným dokladem. ()

MickeyStuma

Rok 2003 a do kin se vřítil další počin z oblasti ´buddy filmů´, který ale jakoby měl rovnou namířeno do propadliště filmových dějin. Nic proti Harrisonu Fordovi a Joshovi Harnettovi, ale scenáristická neochvějnost skutečně předčila veškerá očekávání. Máme tu klasickou policejní dvojici, která zřejmě nezvládá domácí rozpočet, neboť jeden si přivydělává prodejem nemovitostí a druhý cvičením mladých dam. To už i v Americe má policie tak špatné platy? A k tomu všemu samozřejmě vyšetřují případ vraždy. Kromě jedné energické honičky ke konci se však nejedná o nic přínosného a nedej bože, potěšujícího. Během necelých dvou hodin stopáže je už první půlhodina setsakramentsky dlouhá. Udává dějový směr, ale jakoby měl scénárista problém se chytnout té správné koleje. A tak je asi první polovinu příběhu patrná spíše jen snaha dát dohromady nějaký smysl mezi policejními parťáky. A nedaří se a nedaří. Ale ano, v jistém smyslu snímek zábavný je, ale viditelně jakoby tématu či danému subžánru docházel dech. A to tak, že hodně. No nic. Tentokrát se to nepovedlo. Holt, jak se říká, není každý den posvícení. ()

Lyžař

Bylo fajn videt zastupce mlade i starsi generace, pekne dohromady. Rad vzpominam na stare dobre honicky ve meste po typu Willise atd. Cely film je prolnuty kupou hlasek, a to i v tech nejblaznivejsich honickach. ()