Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

(fjw)

Film jsem v IMAXU neviděl, pouze v kině na plátně. Animace je velmi dobrá. Jinak docela obyčejná nuda. Alespoň to zachraňovala vánoční atmosféra a kouzelná hudba Alana Silvestriho. ()

PROTIVETRU

Animátorská exhibícia vo svojej dobe, možno aj dnes, ale mnohé veci aj tak na mňa pôsobili plasticky. "Tobogánovo-horskodráhové" mohli byť v IMAXe skvelé, bez 3D zážitku mi skôr prišli nadbytočné. Celkovo presladené a infantilné, no napriek tomu bez emócií, že keď sa nakoniec lúčil s novými kamarátmi (ktorých predpokladám už potom nevidel), nezapôsobilo to na mňa ani trošku. No ako vianočná rozprávka určená predovšetkým pre tých mladších postačujúce a možno aj jemne nadpriemerné. Efekt na dieťa už bohužial neviem posúdiť. ()

me3x®

a dam 5* a mozete si nasr*t vsetci... ale najkrajsia vianocna rozpravka, bez akehokolvek trapneho humoru + genialna hudba. ()

AdrianaLarman

I když se na to bohužel dívám jenom o vánočních svátcích, nedokážu filmu upřít tu pravou vánoční atmosféru, kterou mě vždy naladí. :) ()

Eonex

Klasický předvídatelný vánoční příběh, který dospělé nepřekvapí a děti potěší. Co potěšilo mě bylo technické zpracování a detailní pohledy na hrozivě rozjetý vlak. Animace byla nádherná a vůbec nevadilo, že postavy nemají tváře propracované do posledního detailu a že vlastně od začátku víte, co se bude dít a jak to dopadne. Líbily se mi barvy a atmosféra, v jaké se příběh odehrával. Polární expres si rozhodně o Vánocích pustím znovu. ()

Petr59

Sám o sobě je film spíše v mezích průměru. Má ale takové dva příběhy, dva významy, které krásně zapadají dohromady. Výprava dětí polárním expresem za Santou Clausem na severní pol, není totiž to podstatné. Podstatný je druhý význam filmu a to ten, že vidět znamená uvěřit. Příběh je vlastně o síle víry, o tom, jak je důležité věřit, doufat a důvěřovat. Díky tomu jsem měl z filmu skutečně úžasný dojem. Je to velmi silné, dojemné a smysluplné. To, co se skutečně skrývá za vlakem mířící na severní pól, totiž cesta hlavního hrdiny k vířě v něco, co se zdá být nemožné, udělala z tohoto filmu jeden z nejlepších animáků, který jsem kdy viděl. ()

Detektiv-2

Vánoční příběh pro celou rodinu, který je plný kouzelných záběrů s úžasným animovaným zpracováním. Nejdedná se o klasickou animaci, naopak je o třídu jinde a moc se mi líbí. Film na Vánoční pohodu jak šitý na míru. Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů, který nic nezkazí. S chutí se na něj podívám o Vánocích znovu a znovu. ()

BlackAngels

Nejde aby někdo tuto pohádku nemiloval! Leda, že............leda, že by nevěřil! Nepřipouštěl by opravdovost Santy. Zavrhl ono vánoční kouzlo. Zavřel oči před zázrakem :-) Ano, jedině pak bych dokázala pochopit známku nižší než pět hvězd. Těmto neznabohům odpouštím. Ovšem pro nás, kdo stále věří je tato nevšední pohádka, tím nejkrásnějším teplem vánočním, co vás prohřeje stejně jako vánoční kakao ve vyhřátém pelíšku nebo mámině vřelém náručí. Při sledování pohádky mám chuť jít skotačit s dětmi, koulovat se, smát a nasednout do toho bláznivého vlaku, který ujíždí směr severní pól. Sedím u televize a tancují ve mě všechny svaly, ožívá znovu to dávno zapomenuté dítko. Chybí jen mámin tichý hlas a jemné pohlazení těsně před tím než se vrhnem pod stromek a strkáme se kdo rozbalí první dárek. Nic ve mě nenavodí vánoční atmosféru víc, než tahle krásná polární pohádka!!! :-* :-* :-* ()

zzzzzjjjjj

Nádherný vánoční film plný lásky,přátelství a vánočního zvuku.Krásná animace s nádhernými záběry po celý film.Film vhodný pro děti i celou rodinu.Hodně podobný,ale kapánek horší film je Velká vánoční jízda plná cestování jako tento film.Zařadil bych to mezi fantasydobrodruh.Sice se mi líbila každá minuta filmu,ale nejvíce se nedalo odolat posledními 20 minutami.Jen mi připadalo nechutné to kafe z ponožky. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ...this Christmas I do believe...I felt it! Love is all around! And hapinness as well! I feel the Christmas in the wind and it sure does feel amazing! =´) J. ()

swinevenca

Trochu nevyvážená krasojízda do centrální expedice vánočních dárků. Kouzelnej Hanks, pár vtípků i ponaučení, ale hlavně v první polovině zbytečně moc strachu a nebezpečí. ()

lobo87

Ďalší Zemeckisov vizuálne podmanivý film. Polárny expres v sebe nesie jednoduchučký príbeh, ale krásne posolstvo. Napriek tomu ma nedokázal viac vtiahnuť a zaraďuje sa k vianočnému priemeru. Putovanie strateného cestovného lístka je top momentom filmu... 65% ()

AndrewNewman

Pri tomto snímku sa každý vráti do detských čias keď veril na Ježiska či Mikuláša a Vianoce pre neho boli ten najkrajší a mystický čas darčekov a kúziel. Bobovi sa podarilo tento cit v tomto animáku uchovať a aj keď je to miestami nudná jazda,má to v sebe niečo krásne a nádherne,niečo čo zažijete len kým ste ešte dieťa :) ()

daniel.98

Ačkoliv tento typ animovaných filmů moc nemusím, tak tento mě nijak neurazil. Příjemné strávení večera ve vánoční atmosféře s příjemnou hudbou a dětským příběhem. Velmi pěkně zpracované, takové roztomilé, ovšem pro mě možná místy až moc kýčovité. Stejně jsem byl ale alespoň na chvíli šťastný a o to přeci jde. Co se tomuto filmu nedá zapřít, je kouzlo, to kouzlo, které v sobě rozhodně má. ()

ZHODNOTITEL

Nehezká animace s divnými pohyby Toma Hankse. Po zhlédnutí filmu o filmu jsem se dozvěděl, že ty pohyby tak herci skutečně zahráli - nepochopil jsem. Celé mi to potom přišlo takové sentimentální, depresivní, vzpomínkové, ubrečené. Jedna, nebo dvě věci se mi líbili - strojvedoucí a létající vlak. ()

Drozdo57 odpad!

Pozliepaná, nezmyselná hovadina, ktorej scenár bol asi vytvorený spojením 3 príbehov napísaných tak 5 ročnými deťmi. Viete, čo by bolo super? Keby ten vlak šiel ako horská dráha, a potom po vode a potom sa otočil a ten rušňovodič zhltol tú závlačku a potom ju zasa vysral alebo čo... Celkovo je to iba nechutná záležitosť vytvorená na to, aby vyzerala zaujímavo v 3D a nechutná je pre to, lebo ju niekto natočil iba aby vytrieskal prachy z rodičov detí, ktoré chcú vidieť "proste ďalší animák" ale tentokrát o Vianociach. Du blejt velebnosti! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)