Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

juditik

Jedna z mojich srdcoviek. Užasné fantasy, plné krásnych postáv - od kameňožrúta, cez Atreyua, Detskú Cisárovnú až po samotnú Ničotu. Vrelo odporúčam aj knižku, ktorá sa po vzhliadnutí filmu číta úžasne. No a samozrejme...FALCO!!! Ukážte mi jedno decko, čo nechcelo mať doma lietajúceho draka Štastia..proste, ťažká klasika.. ()

Stejšn

On ten film není žádný zázrak. Jako dítěti se mi z pochopitelných důvodů líbil víc, ale když jsem se na něj díval s odstupem let, tak obsahuje několik velmi pěkných postav a na svou dobu hezké triky, pěknou hudbu, která se ale dost opakuje a příběh, který je podivně zkratkovitě vyprávěný a celkově to působí dost amatérsky. A STRAŠNÝ překlad tomu teda zasadil ránu. Každopádně ovšem existuje jen jeden filmový Nekonečný příběh, sequely tomuhle nesahají ani po nehty na nohou. Dodatek: po třiceti letech jsem si pro kompletnost přečetl i knížku (vydání Albatros) a pro mě byla velkým zklamáním. Jeden z mála případů, kdy FILM JE LEPŠÍ NEŽ KNIHA!!!!! ()

vaclaw

Moje srdcovka už od dětství neztratila nic ze svého kouzla ani po tolika letech, čímž se jedná o jednu z velmi mála výjimek. Jenom je škoda, že a) vznikly další díly b) s Petersenem to jde z kopce (co se týče filmařiny, ale zase třeba se zlepšuje např. v botanice, nevim :-)) ()

MaxForValue

Keď máte desať rokov, tento film musíte milovať. Keď máte dvadsať, už ho až tak nemilujete, ale stále vám pripomenie všetky tie krásne časy nevinného detstva, kedy knihy boli vašim útekom pred (krutou) realitou. Nekonečný príbeh nie je o príbehu, je o nevinnom svete plného detskej fantázie a splnených želaní. Je to krásne, nádherné, ale hlavne nostalgicky detské. A práve nostalgia by nemala skaziť úsudok. ()

Jerrysus

Tomuhle filmu jsem nikdy nepřišel moc na chuť. Sice obsahuje na svoji dobu zajímavé efekty a zpracování. Také má snímek docela zajímavý děj, ale jinak je až moc ponurý a temný. Zároveň i některé masky nejsou nijak zvláštní nebo světové a závěr toho všeho je divný a zmatený. ()

donnovann

Řekněme si to otevřeně, jeden z nejlepších fantasy filmů pro každou věkovou skupinu, s tímto filmem jsem vyrůstal. Nekonečný příběh mi připadá neuvěřitelně nadčasový, výborný námět a ta muzika. Prostě klasika Fantasy filmů. ()

Havala

Kdo z vás to neviděl alespoň třikrát? Jeden z nejlepších filmů pro děti a mládež, i když jinak toto zaškatulkování se dnes už moc nenosí. LOTR a Star Wars dohromady. ()

Barghest

Asi jsem jedna z mála, ale coby dítě jsem Nekonečný příběh neměla ráda, zato teď v letech dospělých si to vynahrazuju. Petersen udělal z krásné a hlubokomyslné Endeho knížky krásnou fantastickou pohádku, i když je škoda, že překopal vyznění příběhu. ()

Paja.93

Po x letech jsem, ne z vlastní vůle, zkoukla znovu tento film. Moc se mi do toho nechtělo, protože smutná scéna s Artexem, byla pro mě prostě nepřekousnutelná. Možná kdyby nebyla na začátku příběhu, tak by člověk neměl takovou hořkou pachuť a líp by se mu dívalo dál. V závěrečné spleti emocí, by se ta scéna podle mě vyjímala lépe. Jinak člověk se kochá vizuálním provedením a v pozdějším věku i mu dojde o čem tam vlastně mluví a co se ten film snaží říct. Mám však zas na kolik let vystaráno, znova se mi tak srdceryvná scéna prožívat opravdu nechce. ()

J*A*M*B*O

Tak fantasy film ktorý prekvapil, tak asi opíšem Nekonečný príbeh. Ja vôbec nemusím staré fantasy film, ale na nekonečnom príbehu niečo bolo, proste to malo svoje čaro. Dávam 8/10 bodov. ()

A_san

Už jen kvůli té nostalgii z dětství je to skvělý film. Na svou dobu měl výborné efekty a Gmoka a jeho ve tmě svítících očí jsem se bála ještě dlouhou dobu po shlédnutí filmu. Fandila jsem Atreyovi, brečela s ním, když ztratil Artexe a vždycky dostala chuť na loupaná a nakrájená jablka, která Bastien během čtení baštil. Chtěla jsem svého Falka s načechranou bublinkovou srstí a projít kolem sfing, které by mě neusmažily. Prostě při dívání na tento film jím člověk opravdu žije (jo a taky ještě závodní šnek!). Před pár dny jsem se podívala znovu a ta dětská radost prostě nevyprchala ani po tolika letech a spíše mě ještě nalákala na to si přečíst knihu :) ()

Wooke

NeverEnding stoooryy aaAAaaAaaaA. To si pamätám asi najviac, inak som na tom biedne. Myslím, že toto je takpovediac legenda, pretože o tomto filme určite počul každý. Najradšej som mal Falka. ()

maoc

Příběh je excelentní, emoce to ze mě umí vycucat do poslední slzy a triky nejsou ani na dnešní dobu nijak špatné, ale přesto plný počet dát nemohu. Ani nevím proč, možná kvůli rozmělnění myšlenky závěrečným průnikem fantazie do reality. ()

pekas

V roce uvedení to zcela jistě byla bomba a unikátní film. 30 let poté jsou pořád některé triky s ohledem na stáří pěkné, ale příběh se mi zase tak moc strhující nezdá. Dnes je to pouze lepší průměr a jistě legenda. 57% ()

AlexUnited

Náhodne pozliepaný dej bez nejakých hlbších súvislostí, množstvo logických nezrovnalostí a hlavne strašne veľká nuda. Dobrý imidž tejto pre mňa nepochopiteľne úspešnej klasiky nezachránia ani originálne bizarné kreatúry ani vcelku vydarená titulná skladba. ()

Syna.1990

Jako malý jsem měl tento film rád, ale tou dobou jsem bohužel ještě nehodnotil filmy na csfd.cz. Filmy hodnotím až dnes a bohužel už v Nekonečném příběhu to kouzlo nevidím, jasně Falco, kamenožrout a úvodní píseň super, ale bohužel nevím za co bych měl dát víc jak tři hvězdičky. ()

Guran

Na to, v jakém to bylo natočeno v roce a na Německé poměry je to opravdu luxus. Pamatuji si, jak jsem na tento snímek koukal ve školce. Film pro děti, ale ne tak docela. Dospělý člověk se však také pobaví. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh