Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Wolvie

Nejkrásnější dětský příběh všech dob.Úžasná fantasy,která sice cílí na dospělé,ale v celkovém vyznění (Fantazie přece nemá hranice!) nezapomíná ani na dospělého diváka.Žádný Pán prstenů,tohle je vrchol filmové fantasy tvorby! ()

Radek.SCH

Po šestadvaceti letech jsem se (ani nevím proč) vrhl na Nekonečný příběh. Asi už na to nemám věk. Nebo je to jenom přeceňované? Protože pod pojmem fantazie si představím Miyazakiho, a jeho filmy mě neomrzí nikdy. - 70 % ()

Ukubumbahoo

Jako malý jsem tuto pohádku viděl mnohokrát a nikdy jsem jí neměl rád. Celé mi to přišlo vždy spíš takové pochmurné a nemohl jsem si jí nikdy užít a ani tak, ošklivého létajícího psa Falca. Na druhou stranu se mi moc líbila postava Artaxe, nicméně když mu kdesi v bažině uhyne jeho největší přítel kůň, nemůže po mě nikdo chtít aby se mi film líbil. Nekonečný příběh může být sebevíc nekonečný, u mě skončil. ()

MacGyverCZ

Tohle je nejlepší pohádka všech dob. Ukazuje nám totiž, že přes veškeré obtíže v životě můžeme vstoupit do svých představ, snů a různých fantazií o všem možném a dostat skrze ně energii a dobrou náladu i do reálného světa. "Nekončící" ústřední píseň, jeden ze symbolů tohoto filmu, Neverending Story je tou "nejpohádkovější" písní všech dob a její sláva je nekonečná. :) ()

Ydrosten

" Proč je taková tma ? " ~ " Na začátku je vždy tma, to nevíš ? " ~~ " Co je to ? " ~ " To je jediné zrnko písku milý Bastiene, to zbylo z Fantasie " ~ " Takže to všechno bylo zbytečné ? Fantasie byla zničená ? " ~ " Ne. Fantasie je tu pořád, máš ji v sobě " ~~ " A co bude teď ? " ~ " Teď si něco přej " // // A Já si přál za všechny abych mohl lítat na Falcovy. Slonovinová věž, stará želva, závodní hlemýžď, kamenožrout, létající pes a hnusná zlá psí potvora. Nejde dát jiný počet než 5 plných. Neverending story, jsem vyděl v celkem 4 jazycích. Německy, Anglicky, Česky a Francouzky. Nikdo nenadaboval Falca tak dokonale jako Eduard Cupák. Jediný pohádkový příběh / dobrodružný film, který nezestárne, ať už je doba jaká chce. Fantasii se meze nikdy nekladou, takže pokud se chcete procházet po Marsu, nebo zachraňovat svět fantasie, je jen na Vás jakou cestu zvolíte. Wolfgang Petersen zvolil tu svoji a tak se může bát nebo bavit i sposta dalších generací. A protože je to nikdy nekončící příběh, tak se můžeme svézt na vlnách své vlastní fantasie i po tolika letech. Film jsem viděl nedávno, a pořád bych se mohl vracet do světa fantasie jako když mi bylo 8 let. // - // Napadlo vás někdy jaké by to bylo proletět se na Falcovy ? Mě ano - a byla to jízda na kterou se nedá zapomenout. ()

MickeyStuma

Nejlepší pohádkový fantasy příběh všech dob. Dobře propracovaný scénář, který jedinkrát neuhne z hlavní dějové linky a jde neustále kupředu, byl skvěle natočen v tý době ještě ne moc známým Wolfgangem Petersenem. Ohromná výprava s tak povedenými vizuálními efekty, že by se nemuseli stydět ani v dnešní době počítačů. Vyprávění neztrácí tempo a doslova vtahuje diváka do všeho dění plného dramatických chvil, napětí i citů. Pochvalu si zaslouží i skvělý český dabing. Kdo by nemiloval roztomilého Falca, neobdivoval statečnost Atreje, neobdivoval pevné zuby Kamenožrouta a nezáviděl onu knížku Bastianovi. Svět fantazie je ničen nicotou a tak je třeba tuto říši zachránit. Fantastické dobrodružství musí začít. ()

Ombak▼Penari

V posledních letech zažil filmový průmysl rozmach fantasy filmů, které mají většinou velmi podobný charakter a ústřední postavou je vždy malé dítě, bojující proti zlu. Začalo to Harry Potterem a po tomto úspěchu už se to začalo sypat - Letopisy Narnie, Faunův Labyrint, Zlatý kompas...Nicméně dávno předtím s tím vším přišel Nekonečný příběh, který dnes již považujeme za filmovou klasiku. Ačkoliv je svým zpracováním a triky dnes již zastaralý a působí poněkud kýčovitě, uchovává si své nezaměnitelné kouzlo. Dodnes rozhodně stojí za shlédnutí. ()

lemonova

Ako malá som Nekonečný príbeh videla v kine a bola to riadna pecka: pamätám si, že som sa neskutočne bála a asi prvýkrát plakala (scéna v močiari). Žiadna ďalšia rozprávka vo mne nevyvolala toľko emócií. Po rokoch to už na mňa takýmto spôsobom nefunguje, ale stále má tento príbeh v sebe niečo výnimočné a atmosférické. ()

Doomedx

Začátek velmi solidni (knihkupectví, krádež knihy, přemístění na půdu, shromáždění všech ve slonovinové věži, hudba po celou dobu filmu = vše super), jenže zbytek byl bohužel pro mě nudnější, jak provedením tak příběhem. 65% ()

Rathalos

Fantasy film,ktory sa preslavil po celom svete,Wofgang Petersen vytvoril rozpravkovu risu plnu rozpravkovo rozpravkovych postav a samozrejme soundtrack,ktory bude hitom vecne ako tento pribeh,dvojka bola sice slabsia,ale stale fajn a na dobrej urovni...:-) ()

baiskon108

Musím uznat, že tahle pohádková fantazy je fakt povedená. I přesto, že je snímek celkem starý, tak obsahuje mnohem zajímavější a lepší efekty a masky než které vidím teď. Také se mi zamlouvá hlavní myšlenka a můžu s radostí říct, že i já jsem se na chvíli stal součástí tohoto příběhu. ()

stepankoby1

Kamarád je tím jediným, co nás dokáže zachránit od smutku i zoufalství a pomůže nám s problémy i překážkami. V našich silách je nakonec cokoliv, když si budeme věřit a nevzdáme se své jedinečné a nezcizitelné fantazie... Jeden z nejkrásnějších filmů vůbec nejen příběhem a jeho symbolikou, ale i obdivuhodnou představivostí a originalitou plus výtečnou prezentací světa za tónů líbivého soundtracku. Takhle rozmanité fantasy, aby jeden pohledal. A od dětství zůstává i filmem mého života, který dokáže vždy zvednout náladu a nabít dětinským nadšením ze všeho, na čem právě pracuju. Pokud utéct do fikčního světa, pak do Fantázie za Falkem, Kamenožroutem, Engiwookem, Átrejem a Artaxem. Je teda pravda, že příběh hodně působí jako první kapitola epického příběhu o dospívání a nevyhnutelném konfliktu naivní představivosti se zdrcující „normální“ každodenností a svět Fantázie rozhodně měl ještě co nabídnout v potenciálně fantastické trilogii, na kterou jednička dokonce ke konci láká v otevřeném konci. Přestat tady ale taky nebylo úplně špatné rozhodnutí, obstojí to dokonale i samo o sobě jako film o čelení smutku a depresi. P. S.: Prosím pěkně všechny potenciální zájemce, pusťte si kratší verzi filmu. Je to ta, co se dostala i do naší distribuce. Dabing nedabing, u tohohle je to úplně jedno. ()

Olík

Pro moji generaci jeden z nesmrtelných totemů dětství….pro naše potomky neškodná pohádka s úsměvnými efekty. Klasický fantasy boj dobra se zlem…nic složitého, jenom dětský svět, dobrodružství, odvážní hrdinové a šťastné konce. Dospělou optikou a odstupem desítek let vylézají na povrch vady na kráse, které však nikdy nemohou vyhrát souboj se vzpomínkami na naše dospívání. ()

pitchfork

Touto sondou se vracíme do dětských let, kdy jsme se společně s Bastienem, Atrejem, létajícím drakem Falkem a dalšími fantastickými postavami přenesli do našeho světa, který se pomocí knihy prolíná se světem fantazie, kterého napadá nicota a tím se svět naší fantazie řítí nenávratně k jeho konci. Jediný, kdo tomu může zabránit je malý kluk Bastien, který je přes tuto knihu propojen s mladým lovcem Atrejem, který se rozhodne zachránit tento nádherný svět. Mnoho dobrodružství, zábavy, napětí a nespočet filmových triků dělá z tohoto filmu nadčasový snímek na svou dobu a i dnes po více než třiceti letech od jeho vzniku je skvostem osmdesátých let a rád se na něj znovu kouknu. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh