Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sidny

Facsinující příběh plný úžasných stvoření. Jeden z nejlepších fantasty filmů a byla to také jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, když jsem byla malá, ale i teď mě stejně vždycky rozbrečela ta hrozná scéna, kde mu umře jeho kůň. Tahle pohádka má v sobě prostě opravdové kouzlo. ()

Chegi

Jako kluka mě to děsně vzalo a líbí se mi to pořád. Čirá, nefiltrovaná fantazie která dělá z tohoto filmu něco víc. Pamatuji si jak mě vzalo, když se utopil ten kůň v bažině...O druhém a třetím pokračování nemá cenu mluvit. To mohli producenti radši vložit peníze na nákup automatů na kondomy ve Vatikánu!! ()

666Carnage

Jako fantasy film skvělý i příběhem ale srovnávat to s LOTREM asi ne. Tohle je spíše rodinný, který se vydává jinou cestou. A ta cesta je nádherná dokavaď nepřisly další díly teda. ()

iXtr3m3

Nesmrteľný klenot mojich detských rokov. Úžasné spracovanie, fantastická animatronika, dychberúca výprava, neuveriteľná myšlienka. Toto je film s neskutočným počtom samých "naj"... :) Nie je to síce Temný Kryštál, ale ten nebol pre deti resp. celú rodinu, toto je family friendly snímka, Temný Kryštál je pre dospelejších... :) ()

Zagros

Klasika mého dětství! Vzpomínám si, jak jsem neskutečně Bastienovi fandil, držel mu palce a obával se přibližující se Nicoty. Koncept čtení dobrodružné knihy a postupné zaplétání se do příběhu je geniální. Takhle nějak by měly fungovat příběhy pro děti. Dokonale je vtáhnout a rozvíjet jejich představivost a kreativitu. Dávám poctivé čtyři hvězdy a jako dítě bych nadšeně napálil i tu pátou. ()

Vajonek

Obsahuje menší SPOILERY. Nekonečný příběh mě zastihl už jako dospělou, takže v mém hodnocení nehraje žádnou roli nostalgie po dětských zážitcích s tímto filmem. Dokážu si ale představit, že tahle "pohádka" mohla být pro spoustu dětí nejen příjemnou, ale místy i možná trochu děsivou či smutnou podívanou (samotné mi téměř ukápla slza třeba při scéně s koněm v bažinách, co pak teprve malá děcka na to). Až tak film pro malé, jak jsem trochu očekávala, to prostě tak úplně není. Každopádně je to působivá podívaná, na které a na jejímž zvláštním kouzle se z mého pohledu až tak nepodepisuje zub času (jako u některých jiných starších filmů). Poslechneme si zřejmě nesmrtelnou ústřední melodii. Vidíme takové nadšeně opravdové dětské herecké výkony. Zaujme spousta více či méně roztomilých nebo trochu hrůzostrašných postav a postaviček i to, jak je ten film vlastně geniální ve své poměrně jednoduché a odhalitelné zápletce (jednoduché a jasné, ale koho by to takto napadlo napsat, že?). Propojení opravdového světa se světem fantazie se tu prostě opravdu povedlo, osobně bych ale snesla méně osekaný konec. Když s těmi postavami a říší něco prožijete, úplně vám pak nestačí vidět je jen na chvíli letmo z oblak nebo o nich jen něco zaslechnout (i když někdo by jistě oponoval, že o tom je přece ta fantazie),  navíc když jen pár minut předtím teprve naplno zjistíte, že se nekonala nebo nutně nemusela konat jejich kompletní zkáza. Celkově jsem ale ráda, že jsem to konečně viděla, ač fantasy není úplně můj žánr, líbilo se mi to a hodinu a půl s tímto příběhem bych každému alespoň jednou doporučila si dát. 75 %. ()

Loki_Six

"People have begun to lose their hopes and forget their dreams. So the Nothing grows stronger. It's the emptiness that's left. It is like a despair, destroying this world. And I have been trying to help it. Because people who have no hopes are easy to control. And whoever has the control has the power." ()

Theraphosa

Stačí mi si projet fotogalerii filmu ahned se mě začíná zmocňovat pokušení se na to znovu podívat.Prostě skvělé.Létající pes,želva obří velikosti a nicota.To má něco do sebe,že? ()

Tery16

Sice skvěle zpracovaný a kvalitní snímek, ale nikdy mě nijak moc nezaujal. A jako dítě jsem měla raději příběhy o Krtečkovi. Uznávám, že příběh, postavy, hudba i vše ostatní se nedá zkritizovat, jenže mě to nějak neoslovilo (mám svou vlastní Fantazii a tenhle příběh tam prostě nepatří). ()

zbysik

Ach jo, jeste ted si vzpominam, jak sem tenhle film za meho detstvi nenavidel. Jestli si vybavuji dobre, tak to bylo o nejakym zakomplexovanym klukovi, kterej skrz nejakou knizku prchal pred svejma sikanatorama :). Moje nenavist k fantasy nezna mezi. Sorry. ()

Flussmaister

Znáte ten pocit, kdy,. Taky máte ten svůj film, ve kterém,. Nevíte proč, ale,. A přesně tohle je "Ten" můj. 100% Znáte ten pocit, kdy se vrátíte do svého dětství, nostalgicky přemýšlíte, lítáte ve vzpomínkách. Vidíte film, který to všechno připomene a vy se těšíte až se na něj kouknete znovu a zas, aby jste to prožili opět,. Úplně vás pohltí, chcete v tom pokračovat, i když to třeba není nějak světobornej kousek, ale zrovna do toho filmu se vryl kus Vás. Vzpomínat na to co bylo? Najednou se Vám vybaví spousta zážitků[kravin] prostě dny, kdy jste vyrůstali,. Doufáte, že se to stane ještě? "ANO" Taky máte ten svůj film, ve kterém se to vrací? Nevíte přesně proč, ale je to To, co se Vám na tom líbí. Tak přesně tohle je "Ten" můj. 90 + 10% nostalgie. ()

Paity

Taková pohídková slátanina, kterou vždy pochopitelně připomene létající, chlupatý obří jezevčík, nebo co to je za zkříženinu. Nijak zvlášť mě to ale postupem času nebaví. ()

duddek

"Civilní" Bastian je mnohem lepší a taky větší kabrňák než Atreyu v příběhu... ten pořád přehrává a řve na všechny kolem, vč. zasloužilé želvy Morly (která je teda, pravda, dost otravná a nepoužitelná). Napínavé, místy i srdceryvné, hororové (Gmork), císařovna Tami Stronach (původem z Íránu) si roztomile šlape na jazyk... snad jen ta osmdesátková hudba to trochu kazí. Ale to poselství. To poselství! ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh