Neúspěšný divadelní autor Skip a stejně neúspěšný černošský herec Harry se rozhodnou opustit New York a vyrazit za štěstím do Hollywoodu. Na cestě jsou však nedopatřením obviněni z vyloupení banky a poté zatčeni na 125 let. Bláznivá komedie o útěku z vězení se šťastným koncem. (NFA)

Han22

První film s touto dvojicí co jsem viděl a moc se mi líbil. Začátek se pomalu rozjíždí a docela se mi zdál i trapný, ale jak se hrdinové dostanou do vězení, stává se z toho moc hezký vězeňský film se všemi klišé (neboli se všemi věcmi, které mám v tomto žánru rád). Scény, kdy se správce pokouší Wildera zlomit jsou prostě úžasné. Finální vězeňské rodeo spojené s útěkem je pak napínavé jak blázen. EDIT 2024: Možná by to po letech na 4* nebylo, protože Wilder místy šaškuje a dělá ze sebe blbce za hranicí dobrého vkusu. Ale postavy jsou sympatické, Grossberger je úžasný hlavně když zazpívá. A ten závěrečný útěk je tak geniálně vymyšlený, že si to ty 4* pořád zaslouží. ()

klukluka odpad!

Ty vole... Naletěl jsem na nějakej seznam top 200 komedií, kterej si tady nějakej uživatel vylepil na svůj profil. První, na co jsem se z něj podíval, byl Tommy Boy. A tohle už je druhá nebetyčná sračka, ke které mě ten žebříček pro dementy přivedl. Divím se, že ten, kdo něco takovýho sestavoval, umí vůbec psát. Seznam okamžitě mažu, další podobnou srágoru už nepřežiju. ()

patrikus

O trochu slabší, než Stříbrný blesk, ale dobré... Příjemná, trochu přihlouplá komedie s mou oblíbenou dvojicí :-) ()

Paity

Snad se nepletu, když řeknu, že tahle dvojka hrála už jedny pomatence v komedii, kdy jeden byl slepý a druhý hluchý a byli svědky vraždy? Každopádně jim to spolu klape. Takže dobrá oddychovka na odpoledne, ()

Jayem

Kedže som to akurát dopozeral tak to možem otvorene ohodnotit 2*. Viac si to podla mna nezasluži ani omylom. Začalo to celkom slušne a aj som sa bavil ale zhruba po 30 minutach sa zabava zmenila na nudu a ta sa tahala až do konca filmu. ()

kobliha

Ked sme po pade komunizmu kupili video, prvou videokazetou bolo 36 komnat saolinu. Druhu doniesol otec od kamarata (ktory vedel zohnat vsetko) a boli to prave Blazni ve vezeni. Videl som ju ako decko nespocet krat, preto z cistej nostalgie 4*. ()

MickeyStuma

Gene Wilder a Richard Pryor byly komici své doby, na které nikdo nedal dopustit. I tento jejich snímek byl velice úspěšný. Krapet nám zestárnul, takže už tolik nebaví jako kdysi. Přesto se stále jedná o výbornou odpočinkovou zábavu, která nezklame a která potěší. ()

helloween93

Mě tahle komedie pod režijní taktovkou Sidneyho Poitiera přišla hrozně nezajímavá a nudná. Zároveň šlo o první setkání s dvojicí Wilder - Prior. Tehdy to asi působilo vtipně, ale při sledování jsem se mockrát nezasmál. Vysílalo AMC. 2* ()

Rathalos

Gene Wilder a Richard Pryor bola dvojica,ktorych komedie ma v detstve rozosmievali a tato nie je ziadnou vynimkou,jasna volba...:-) ()

AxelWers

Pred rokmi keď som videl tento film, tak som sa na ňom riadne nasmial, ale teraz už mi to nepripadalo také zábavné ako vtedy. Horko ťažko 3* ()

PavelZava

Gene Wilder a Richard Pryor dobrý Myslím, že tento film byl jedním z prvních, který byl do 15 let nepřístupný a já ho s čerstvou občankou viděl v kině Sevastopol, nebo jsem jí ještě neměl ? Užíval jsem si ty tanečnice v baru. Je to dost blbost, ale odpočívat se při tom dá. Kromě hlavních postav je jistě zajímavá Meredith (JoBeth Williams) a určitě Grossberger ()

Ozzy2

Ve své době skvělá komedie, teď nedávno jsem to shlédl a opět jsem se podivil, čemu jsme se v 80. letech smáli.Stejně to mám s drtivou většinou filmů se Spencerem a Hillem. ()

John80

Dvaja falošné obvinený kamaráti sa dostanú do basy na 125 rokov ,kvôli  omylu ,niekomu kto sa za nich vydával až po samotný záver filmu-utek 3* ()

Richie1

Tuhle komedii jsem měl vždy rád. Nejde o žádné velké umění, ale jen o příjemnou, oddechovou zábavu. Americké komedie zrovna nemiluji, ale tahle se opravdu velmi povedla. ()

Fíma

Takhle po půlnoci člověk od televize většinou moc neočekává, ale o to příjemněji je někdy překvapen. Toto překvápko bylo velmi příjemné a hlavně vtipné. Zasmál jsem se dosytosti, což bývá u komedií žádoucí, takže si myslím, že je žádoucí adekvátně ohvězdičkovat. Ne dokonalé, ale velmi dobré ano. ()

Blackadder

Ach jo. Tak tohle byl téměř poslední film s Genem Wilderem neviděl. A můžu říct, že mám pocit, že chvílemi překonával i Mladšího bratra Sherlocka Holmese. Je to prostě nuda střídaná s vtipy. Tři hvězdičky opravdu s odřenými okovy. ()