Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky. (Aerofilms)

Tominni

Nutno říci, že ani knižní předloha nebyla super, ale pořád je na vyšší úrovni než filmové zpracování, které se bohužel mnohem více blíží TV tvorbě. Ani hlavní hrdinové moc za srdce nevezmou, takže pátrání po vrahovi státního úředníka probíhá bez výraznějších emocí. ()

Saxos

Nezáživné až nudné, nepřekvapivý tuctový děj, herecké obsazení nesympatické. Ani naši spoluobčani nic moc. Závěr: nedoporučuji. ()

brasek

Nový prípad, nový herci. Noví herci mi nevadili a dokonca postava Carla je výraznejšia čo je pozitívne. Príbeh a zápletka sú však mi známe, niekde v minulosti mi niečo takéto sa dostalo do povedomia, nemusel však to byť film. Z toho pohľadu teda pre mňa osobne žiadna sláva. ()

kokofek

Ulrich Thomsen je úctyhodným pokračováním zestárlé verze předchozího vyšetřovatele Nikolaje Lie Kaase. Já osobně bych si jej takto představovala. To,že celkově již film nedosahuje předchozí úrovně je známkou toho,že udržet tempo je velmi těžké. ()

Ace.A.T.L.

Au au au. Člověk se po skvělých výkonech Nikolaje a Farese, nemůže usadit a přijmout Ulricha a Zakiho, jako Carla a Assada. Prostě to nejde. Celkově to působí dost laciným dojmem a neni to nic, co by mělo mít co do činění s Oddělením Q. Jako samostatnej film, dejme tomu, ale i to je dost Béčkový zpracování. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

orangee

Pokud na to člověk koukne s nadhledem a předem očekává jistou změnu, tak je to vcelku koukatelné. Spojení s českými herci bylo celkem příjemným podíváním nebo spíše spestřením. Hodnotím za tři, jedná se o průměrný film. ()

nudlis

Tohle už fakt nemá s původníma filmama o "Oddělení Q" nic společnýho. Ani herce, ani atmosféru, ani spád, ... Nic. Jako samostatnej film to není špatný. Nebo spíš je to průměrný. Ale člověk na to nesmí koukat jako na "pokračování" nebo "další film z řady", jak to prezentuje distributor. ()

bishi1

další díl oddělení Q se s těmi předcházejícími nedá ani moc porovnat, nevýrazní noví představitelé obou detektivů + nezáživný, líně plynoucí děj bez napětí  .. fuj ()

mdf

Oddělení Q mě  bavilo, tohle přeobsazení,no co se dá dělat, asi si na ně budeme muset zvyknout samozřejmě jsem se na to podíval i kvůli našemu Godlovi, připadalo mi to hodně utahaný až tak po 40 minutách to začalo mít trošku švih, je zajímavé vidět v dánském filmu žižkovské nákladové nádraží v Praze, tenhle díl mě nějak moc nenadchnul. ()

Viggo90

Jakmile jsem se dozvěděl, že pro pátý díl Oddělení Q se bude měnit osazenstvo, byl jsem dost zklamán, protože Lie Kaas s Faresem spolu měli fantastickou chemii a v ideálním světě by to spolu dohráli až do konce. Jejich nástupci byli hrozní, ale to je jen špička ledovce mizérie tohodle dílu. Naprosto otřesná, ale vážně otřesná práce s kamerou, mizerně vystavěný příběh prošpikovanej nesmyslnejma dírama, akční scény, které vás nenapnou ani na vteřinu, nesmyslné přeskakování v ději. Žádné napětí, emoce. Upřímně jsem část příběhu ani neměl ponětí, co se na plátně dělo a je mi to jedno. ()

Zaks

Oddelenie Q otvorilo zaujímavý príbeh, ale možno keby sme nepoznali jeho obsadenie z predchádzajúcich dielov, tak by to mali noví herci jednoduchšie. Takto ich každý znalý porovnáva a aj ja musím skonštatovať, žiaľ, zmena síce nastala, ale po všetkých stránkach k horšiemu. A nezachránila to ani vtipná česká zložka. Hviezdička navyše však patrí tvorcom za odvážny výber témy s vysokým politickým presahom. ()

Vdecnydivak

Namlsán předchozí sérií jsem se těšil na další případ oddělení Q. Jaké zklamání. Tady se potvrzuje známá pravda, že každá změna je zákonitě změnou k horšímu. Od scénáristy po herce. Celé je to takové mdlé. A to od detektivky (notabene severské) nechcete. ()

milos.bradik

Nejslabší díl z celé série. Nejen kvůli výměně představitelů hlavních postav, ale i z hlediska děje. Je to už taková nastavovaná kaše. Člověk jen čeká na to, kdy Morcka někdo praští a už předem je jasné, že někoho oddělají přesně v tom okamžiku, kdy se za ním vydají policajti. Rozmýšlel jsem jestli nedám jen dvě, ale na ten průměr to má, takže 50 %. ()

mfanta

30% V porovnání s předchozími díly naprostý propadák. Děj je naprosto nepochopitelný a nemá s knihou skoro nic společného. Ulrich Thomsen je určitě dobrý herec, ale zde neměl šanci svůj talent jakkoliv prokázat. Zajímalo by mě, kdo z trojice scénáristé a režisér na neúspěchu má větší podíl. ()

Desirh

Souhlasím s recenzí od verbala, je to na pikaču. Zatímco u předchozích filmů mě mrazilo, jak to bylo napínavý, tohle je celkem nuda. Hlavní hrdinové neslaní nemastní, skoro bych řekla, že Asad je taky Rom, Carl je moc "normální", Marco hraje dobře, ale nějak to nedává smysl (možná protože u toho koukám do tabletu, když se tam nic neděje). ()

Ijeka72

Totálna nuda! Dve hviezdičky len pre knižnú predlohu, z ktorej tu toho teda veľa neostalo. Nesympatická dvojica Carl a Asad, tá výmena predstaviteľov bola teda streľba do vlastného kolena. Celé zlé. ()