Nový thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru Tomáše Krásy, pro kterého není idea právního státu jen frází. Dvoudílný televizní film, který byl inspirován románem Václava Lásky, vychází z několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha občanům neznámé. Míra drzosti jejich aktérů je úměrná výši zisku, ve filmu stejně jako ve skutečnosti. Odvážný policista a sebevědomá novinářka mají v rukou silné karty v podobě velmi podezřelé smlouvy a několika fotografií nezvyklé sestavy hráčů golfu kdesi v Jižní Africe. Proti nim ale stojí falešní hráči, rozhodnutí udělat cokoliv pro miliardovou výhru. Sledování a odposlechy jsou jen střípkem v mozaice jejich hráčské strategie. Je to jako v životě, kde není jisté, kdo koho sleduje a proč. Režisér J. Svoboda obsadil do hlavní role svého filmu R. Krajča, který se před časem vzdal filmového herectví a několik let nabídky na role ve filmu nepřijímal. Jeho partnerku v boji s korupcí hraje A. Fixová a v dalších, neméně výrazných a významných rolích se můžeme těšit kupříkladu na O. Vetchého, M. Donutila, T. Töpfera a řadu dalších hereckých osobností. Hlavním kameramanem filmu je V. Smutný. (Česká televize)

Britney75

Dávám 3*** za obsazení skvělých známých herců, kde jejich postavy ukazují opačnou stránku charakterních rolí, než jsme zvyklí ... Bohužel jsem od toho čekala asi víc .. za celkový dojem u mě za 2**, protože je to celý nějaký domotaný ... ()

slunicko2

Mafiánská témata dorazila ze slunné Itálie do Čech. 1) Vše to může a nemusí být pravda. Úvaha o tom, že za vším je systém a ne muži v černém, zní zajímavě a, bohužel, i velmi věrohodně._____ 2) 43letému Richardu Krajčovi (policista Krása) to moc sluší i v pokročilejším věku._____ 3) Snímek vychází vstříc mínění velké části naší populaci o tom, že všichni kradou a kdo nekrade, tak se na to chystá. Těžko říci, jak moc je to pravda._____ 4) Navzdory tématu a oblíbeným hercům je celkový dojem poněkud rozpačitý. Není to zlé, ale druhý den už nevím, co jsem sledoval._____ 5) Za smutnou zmínku stojí i žlučovitá nenávist, kterou stříkají někteří odpadoví a jednohvězdičkoví komentátoři ať na režiséra Svobodu, herce Krajča, autora knižní předlohy Lásku či poradce režiséra Šlachtu. Hodnotit film podle sympatií či nesympatií k jeho protagonistům je opravdu ukázkou vysoké kulturní úrovně. ()

topi

O korupčních machinacích v policejních a politických sférách natočil Jiří Svoboda dvoudílný televizní film podle námětu tehdejšího kriminalisty Václava Lásky. Po prvním dílu jsem si říkal, že přes takový počet postav a orientování se v nich a v samotném příběhu, nebudu za týden vědět kdo byl kdo. A taky že jo, při sledování druhého dílu jsem už jen tápal a vzpomínal co je kdo za postavu. Po měsíci si z toho nepamatuju skoro nic. Rychle vyšumí a vypaří se. Nepřehledné, nevýrazné a někdy dost přestřelené. Herecky velká bída. Jiří Svoboda už dávno není režisérem, jakým býval dříve, zejména v osmdesátých letech. ()

kajas

Další z filmových příspěvků o tom, že česká politika je prohnilá až běda. Trvá poměrně dlouho, než se jako divák trochu zorientujete v množství jmen a motivů. Také jsem si nebyla jistá realističností některých situací - napíchnuté mobily všech postav, sledování snad úplně všech kamer v pražských ulicích atd. Oba díly jsou ale na velmi dobré technické úrovni a herci rovněž nezklamali. "Malý skok pro člověka, velký skok pro naši politiku." ()

kinderman

"Ve Strakonicích už je plno, ale můžu ti najít pěkný místo někde na Šumpersku." Tak vida, už si nás v Praze všimli. Nebo že by s touto replikou vypomohl panu Svobodovi M. Finger? ()

sofiapetra

Velice znepokojující a rozhodně žádná selanka. Pro příznivce Ordinace či Slunečné snad dokonce toxické (v postavách nebylo jednoduché se vyznat ani při pozorném soustředění a alespoň základní znalost oboru byla nezbytná). Člověk by měl tendenci tomu samozřejmě sebezáchovně nevěřit - kdyby to ovšem napsal nějaký poeta od stolu, který by si to vycucal z prstu, ale je za tím Václav Láska (a v titulcích se mihl i Šlachta), který se roky pohybuje v nejvyšších patrech a zákulisí rozhodně zná, takže to bude mít k realitě asi bohužel nebezpečně blízko. Krajčo mi na hlavní roli sedl, vlastně mě ani nenapadá nikdo, kdo by to zahrál líp. ()

rakovnik

1. Díl. Slušně se nám rozjela veliká chobotnice. Je celkem obtížné orientovat se v množství postav, někteří hráči nám nebyli představeni. Obávám se, že za týden nebudu vědět, kdo je kdo. Ovšem na rozuzlení se těším, protože nejen z posledního rozhovoru bylo jasné, kam hlavní hrdina směřuje. Myslím, že rodinné štěstí to nebude. Zatím výborná kriminálka, míchnutá špionáží, ze současnosti. Kdyby se hlavní hrdina jmenoval Pravda, vznikl by zajímavý útvar Pravda a Láska :-) 2. Díl. Tak už víme, kdo s kým a jak. Slušně až mrazivě realistické, až na úplný závěr. Na druhou stranu, stejně vlastně nikdy nevíte, s kým jednáte. Ve světle současné zakázky na eshop s dálníčními známkami a Kuciakem od sousedů více než aktuální a o to více uvěřitelné. Než žít v neustálém strachu, mnoho lidí raději volí svobodu. ()

Hennes

Sice předvídatelné, ale ono to asi nějak podobně funguje. Vadily my scény, kdy je na každém rohu kamera a to dokonce i pod mostem. Hodnotit reálnost nemůžu, protože se v tom naštěstí nepohybuji, ale jako dobrý český thriller to beru. Když dobrý, tak za 3. ()

bourec

Tohle téma je zaprvé ohraný jako stará deska,a za druhé je jasný jak to dopadne.Takže pro diváka úplná zbytečnost.40%. ()

PROCESOR

Imaginární příběh, který vypráví, jak si mafiáni s politiky ruku v ruce rozkouskovali republiku. Do jaké míry je jen pomyslný, se každý můžeme přesvědčit dnes a denně. Trošku přestřelený mi teda přišlo, že u té policie, byli zkorumpovaní kromě státní zastupitelky a pár pěšáku naprosto všichni...Jinak snímek byl napínavý a měl spád, já byl spokojený. ()

sator

Je to jedna parta...kolika lidem to stále nechce dojít... Vzhledem k tomu že scénář napsal bývalý vysoký policista tak potěš nás Pán Bůh.... Zaplať bůh, za tu hrstku statečných a slušných... Vysoce hodnotím třaskavost námětu nad zpracováním... ()

dr.fish

Podle mne je to politický krimithriller na úrovni těch nejlepších amerických kousků. Rozebírám tu jen řemeslo a scénář, nezajímá mne nějaké věštění z koule ohledně naší politické scény. Film je to špičkově udělaný po všech stránkách a herci i (a to i ve vedlejších rolích) tu hrají na 100%. Skvěle napsané a zrežírované. Takovou pecku jsem už od Svobody nečekal. Krajčo mne svým výkonem šokoval, a že ho fakt nemám rád. 85% ()

Lachtaan

Mnohdy jsem dost tápal, o čem tahle politicky chaotická jízda má být a nebýt zvučného obsazení a pár silných momentů. tak už teď, téměř měsíc po zhlédnutí, netuším, co bylo hlavním motorem filmu. Asi by bylo třeba vidět film pro lepší pochopení znovu, na to ale už nehodlám ztrácet čas, jež je možno věnovat povedenějším snímkům. ()

zdenny

Hodně dobré. Především zrcadlo těm, kteří si myslí, že je vše čisté o OK. Ve stínu toho, když vám politik řekne, že 40 % státního rozpočtu jde na úplatky, zmanipulované státní zakázky a nekontrolované reklamy. To si pak člověk musí říct: Lepší mafie se svým určitým kodexem než mafie v politických kruzích, jejíž "čestnost" je podepřena určitým volebním výsledkem. Jo, hold systém je systém. 65%. ()

vitekpe

Docela dobre na ceskou televizi. Krajco nevadil. Ze by to byl uplne necekany a nevideny scenaristicky zazrak, to asi ne... Proste padouch ma nad sebou dalsiho a ten dalsiho a ten dalsiho...par dobrejch se ukaze jako lumpove a obracene. Proste takova klasicka variace v tomto zanru. Ale da se to odkoukat, pokud se nudite. ()