Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Ratchet007

Sice jako nějak moc legrační komedie mi to zrovna nepřipadlo, ale tu legraci naštěstí nahradil ten skvěle vymyšlenej a propletenej příběh. Ten byl fakt dobrej. ()

JARDAHONDA

Známá komedie Zítra vstanu a opařím se čajem režiséra Jindřicha Poláka byla inspirována vědeckofantastickou povídkou Josefa Nesvadby. Ústředním motivem příběhu je pokus několika bývalých nacistů, žijících díky tabletám proti stárnutí v době, kdy je možné překonávat časoprostorové rozdíly, dopravit Hitlerovi vodíkovou bombu a změnit tak dějiny. Děj komedie byl mimořádně náročný po trikové stránce, v ději, několikrát se vracejícím z budoucnosti do minulosti a naopak., se setkáváme se stále přibývajícími dvojníky hlavních postav. Především však dvojčat Jana a Karla Burešových, představovaných Petrem Kostkou. Jako agilní, ale přesto smolařští nacisté se představí česká herecká esa : Jiří Sovák, Vlastimil Brodský a Vladimír Menšík. ()

Kemkacek

Užasný film....miluji tyto starší československé komedie....k tomu užasné obsazení . Petru Kostkovi tahle role byla přímo ušitá . Ale v tomto filmu u mě boduje jednoznačně Marie Rosůlková :) "To je Hitler ! Musíte mě s ním vyfotografovat ! " :) ()

vasosak

Snímek obsahuje řadu nelogičností, ty jsou ale omluvitelné jeho crazy nádechem. Zbytek už je čistá sranda a erupce kreativních nápadů pánů Macourka a Poláka realizovaná fantastickými herci, hajlujícího papouška nevyjímaje. Sovák s Menšíkem coby agilní náckové z budoucnosti by si skutečně nějaký to nacistický vyznamenání zasloužili, třeba hákový kříž s dubovou ratolestí za kretény století. Scénu před raketou, kdy Sovák pronáší svá vizionářská resumé a Menšík ho netrpělivě koriguje si můžu pustit desetkrát za sebou a pořád se směju stejně jako při Sovákově "prezentaci" vodíkové bomby v Hitlerově bunkru. Zdvojené sexuální procitnutí Jana Bureše lítajícího z budoucnosti do minulosti a zpátky, jako by se nechumelilo, je pak příjemnou třešničkou na dortu, která musí každého (zejména) mužského diváka pohladit po duši. ()

mikehoblog odpad!

WHAT THE FUCK IS THIS????? Nedokoukal jsem to, jelikož to bylo nudné, překombinované, úchylné a trapné. A tohle pometlo má, prosím, hlavní roli? Ale notááááák..... ()

El_Koko

Za 5* a 89% ze dvou důvodů. Jednak jsem tenhle film miloval v mladších letech, a za druhé (důvod prozaičtější) - řadím film do naprosté špičky české kinemotagrofie, neboť je to jeden z prvních filmů na světě, které pracují s časovým paradoxem. Neskutečné herecké obsazení, kde sice nelze nikoho vyzdvihnout, ale pro mě nejsympatičtější výkon podává "pan Tau" Otto Šimánek, jemuž mistrně sekunduje Marie Rosůlková. Jejich duo amerických turistů je nepřekonatelné. Navíc je velmi sympatické, že jediná zmínka o socialismu proběhne v jedné z úvodních scén, kdy z rádia zazní neutrální vzkaz o mírové konferenci pořádané státy východního bloku. Dost úspěch na poměry normalizačních 70. let. Srdcovka a zároveň skvěle řemeslně zpracované dílko, které má sice složitější zápletky, ale jejich rozuzlování je tak plynulé a přirozené, že by se mnoho dnešních sci-fi režisérů mohlo přiučit. Inu, Miloš Macourek... 89% ()

Michel_RD569

Takhle má vypadat pořádné sci-fi. Vynikající film, se zajímavou, neotřelou zápletkou. Daleko lepší, než předimenzované americké fantasmagorie plné nesmyslů, technoblábolů a v některých případech i propagandy. Jediné, co bych filmu vytkl byl chybný posun časoprostoru - posádka se vrátila o den zpátky a někdo zabil někoho z posádky "o den dřív", správně by měl ten člověk zmizet - zabili ho včera, dneska už je mrtvý. ()

DarthArt

Ve stejném roce jako Jen ho nechte vznikl taky tenhle film, a ejhle, totální protipól. Stoprocentní obsazení, stoprocentní scénař, stroprocentní zábava a tuna nezapomenutelných hlášek, samozřejmě hlavně z führerova hlavního stanu. Režisér Polák zparodoval Adolfa a jeho bandu tak dokonale, že kdybych měl podobnou raketu jako byla ve filmu, sbalil bych DVDčko, odletěl k norimberskýmu soudu a zmíněný vrahouny donutil Zítra vstanu shlédnout pětkrát každej den. Uškvařili by se vzteky ! ()

Pedro_Canto

Úžasná Česká oddechovka. Perfektní herecké výkony, jednoduchý příběh a úsměvné chvilky. Takové filmy mě prostě baví. ()

fandam007

Film jsem si vyložil jako varování pro budoucí generace, kteří budou běžně cestovat časem, aby se nijak nepokoušeli manipulovat s historií, protože ne vždy to je zrovna rozumný nápad. Dnes na toto téma sice existuje spoustu dalších skvělých filmů, ale tento je zvláštní tím, že byl natočen u nás už v roce 1977. ()

Ctx

Takový super přípravek na nádobí bych chtěl taky mít... :-) Tedy na to nádobí. "Chtěli jsme mu narovnat nohu, ale dopadlo to takhle." Prostě potěšující trochu méně známá komedie ze zlatých časů české komedie. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016