Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

adamm90

Tak musím říci, že to byl úžasný filmový zážitek. Vynikající kamera, stejně tak i hudba a senzační herecké výkony. To byl opravdu pěkný zážitek. Také to úžasné prolínání dvou prostředí ( muzikálu a filmu ) a Billy Flynn v soudním procesu, kdy mu všichni prostě zobali z rukou.....No prostě nádhera. ()

mayla

I když ho vidím už po několikáté, nikdy mě ty melodie nepřestanou bavit-plus skvělé výkony (jak herecké, pěvecké tak i taneční) dvojky Zeta-Jones a Zellweger. Vězeňské tango si budete pobrukovat ještě týden... ()

WHMMD

Muzikály mám rád a tento je special, aj keď 40 kilová Renée Zellweger nie je u mňa ideál krásy. Najlepšia skladba je Cell Block Tango (He Had It Comin'). Večer sa mrknem na Moulin rouge. ()

shinlove

Tenhle filmový muzikál se mi moc líbil a ústřední trojice se musela určitě hodně dlouho připravovat, především po pěvecké a taneční stránce. Za jejich snažení dávám 4* ()

Tomulka

Jak jsem již psal u M.R. nejsem fanda tohoto typu muzikálu, ale tento bych si při nudném odpoledni (což se mi nestává) aji pustil znovu. Muzikál byl energický děj měl spád a k tomu jěště krásné ženy a Richard Gere jako velké překvapení. fakt bych do něj neřekl, že něco takového zvládne tak dobře. ()

ewus

Muzikaly mam strasne rada ale tento ma vobec neocaril. Hudba sa mi vobec nepacila, zobrazenie zivota v Chicagu tiez nie a ani zaver nemal spravne "gule". Herecke obsadenie je sice bombove - Richard zo seba vydal vsetko (stepovanie:P), Catherine bola ina pecka ale Renee sa mi tu vobec nepacila. Neviem ci to bolo tou postavou, ktoru hrala alebo jednoducho nou samotnou, no iritovala ma teda dost kvalitne...Klobuk dolu ako vedia vsetci hrat, spievat a tancovat naraz ale ten spev nebol az taky uchvatny kedze islo o jazzove pesnicky a teda nezname stariny. Napad hodnotim pozitivne ale na mna to bolo az prilis staromodne a hlavne chudacik John C. Reilly (Pan Celofan) to schytal na plnej ciare a nebolo mu to nijak vratene (zato vrahyne skoncili najlepsie...hmm, zaujimave) ()

Ajka13

Muzikály zbožňuju, a i když nejsem nějakej filmovej znalec, ráda si to znova pustim. Místy jsem se nasmála, místy jsem s otevřenou pusou hltala perfektně odtancované pasáže a jindy si poťukávala do rytmu skvělé hudby. Navíc, Richarda Gera mám moc ráda, stejně tak C. Zeta-Jones nebo J. C. Reillyho. A nevím proč, ale mě prostředí věznic vždycky ve filmech nějak přitahuje:D ()

majuus

fakt úžasný muzikál. Ale nevolila by som asi do hlavnej úlohy Catherine Zetu-Jones pretože mi tam akosi nesadla. Akonáhle má tancovať a spievať zároveň tak mi príde ako umelá. Poste jej to nejako nesadlo. ()

Ret

Velice dobrý muzikál který jsem plně docenil až po třetím shlédnutí. Oscar pro Jonesovou je plně oprávněný a Gere hraje také výborně. 85% ()

Alchemilla

Návrat ke starým dobrý kořenům. Muzikál se vším všudy a navíc porce černého humoru a překvapivý závěr. Hodně mne překvapily Catherine Zeta-Jones i Renée Zellweger, nutno podotknout, že mile. Richard Gere vykopal z hrobu svůj šarm a rozehrál se jako za mlada. :-) ()

mentos.

Já na muzikály moc nejsem, ani na ty normální, ani na filmové. Vlastně jsem jich ani moc neviděl, prostě to není můj šálek kávy. O to víc mě překvapilo, že se mi Chicago celkem líbilo. Herecké obsazení, hudba a písně, příběh, všechno to do sebe fajn zapadalo. Jsem příjemně překvapen :) ()

Decim28

Bohužel jen malinko nadprůměrný muzikál, ovšem zasazený do zajímavého prostředí i doby (váhám mezi 3* a 4*). Za úplný vrchol považuji závěrečnou scénu (Nowadays) a ještě tu s Gerem+Zellweger+"loutkami" v pozadí (We Both Reached For The Gun). Jinak bohužel chladný film na jedno podívání za dlouhý čas (tomuhle snímku ale ještě dávám naději, časem se na něj určitě podívám znovu, protože mě chvílemi přece jen připadal chytlavý a nápaditý). PS: po zpětném přečtení mého hodnocení, se mi komentář zdá rozporuplný, stejně jako reakce ostatních na tento muzikál. 70% ()

surprise

Prostě filmový muzikál. Nic víc a nic míň. Pro mě nechodiče na muzikály ještě přijatelný, ale přeci jenom ten učesaný až přímo hygienicky sterilní obraz doupat neřesti či vězení mi chutnalo jako zelenina z konzervy. ()

MirekTo

Muzikály rozhodně nejsou nic, co by mě lákalo. Příběh doplněný o juchání a tanečky přiteplených číšníků, dělníků, zvířat nebo náhodných kolemjdoucích (kteří čirou náhodou ovládají choreografii), je směšný. Nicméně CHICAGO je jediným filmem tohoto žánru, který mě dokázal vtáhnout, zaujmout a dokonce přesvědčit o tom, že bych měl dát šanci i jiným, žánrově podobně laděným filmům. Každopádně výkon Zety Jones, který byl korunován Oscarem, je vynikající. Naproti tomu Richard Gere a jeho obvyklé přehrávání plus pohled týraného psa v čínské čtvrti je do očí bijící a i na muzikál, který k přehrávání vybízí, je to trochu moc. Vynikající Queen Latifah však výkon pana HrálJsemVprettyWoman vyrovnává, a proto plný počet ()

Fallstock

Herci na jedničku, hudební čísla originálně pojatá a nebyla jsem spokojená jen s horší orientaci ve vedlejších postavách. Nebylo znát, že se film inspiroval divadelní hrou. Tohle bylo naopak velkolepé a bohaté pro kostymní výtvarníky, kameramany a výtvarníky scény a dekorací. Rychle opadla moje obava, že se u filmu zasazeného do dvacátých let minulého století, budu nudit. Nic takového nepřišlo. ()

Anne397

Začátek podle mého názoru nic moc, chvíli trvalo, než mě tento film vtáhl do děje. Ale po několika minutách už to bylo dobré. Dokonce víc než to. Obvykle se mi na muzikálech líbí jen písničky, děj mi málokdy připadá povedený. Chicago ale mezi takové muzikály nepatří. ()

ssarka

muzikály jako žánr moc nemusím,ale tady musím udělat 5-ti hvězdovou vyjímku...děj samotného filmu zajímavý,hudba naprosto vynikající,výkony herců neskutečně výborné,takovej zápal a energii,to muselo být šílený tancovat a do toho zpívat,překvapení,že všichni herci zde umí tancovat a krásně zpívat,což není až tak běžné v dnešní době..a když slyším vězeňský tango,tak mám husí kůži až na zadku..:) ()

TomDolly

Najlepší film v ktorom si Catherine Zeta-Jones kedy zahrala. Skvelá výprava, strih takisto kostýmy či scenár. Hudba i choreografia sú druhou vecou no o to lepšie. Film, ktorý nevyzerá až tak nádejne no práve preto vás tak prekvapí. Úchvatný humor, človek niekedy až nevie čo skôr na snímke má sledovať. Šesť Oscarov síce hovorí za všetko ale žeby až na ocenenie za najlepší film 2002? ()

Pythonator

Kdyby tam nehrála Catherine Zeta-Jones, tak tam v podstatě není ani nic k vidění. Neskutečně přeceněný film, ale co já můžu vůbec soudit... Všechny muzikály mi přijdou trapné a zbytečné. Všichni zpívají a tančí. Hurá, čumte na to!!! ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)