Loki - Season 1

(série)
USA, 2021, 4 h 47 min (Minutáž: 42–53 min)

Tvůrci:

Michael Waldron

Režie:

Kate Herron

Předloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Hudba:

Natalie Holt

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Wunmi Mosaku, Eugene Cordero, Tara Strong, Derek Russo, Erika Coleman (více)

Epizody(6)

Ihned poté, co se zmocní Teseraktu, je Loki zatčen Úřadem časových odchylek (TVA). Poté, co spatří svou předpokládanou budoucnost, se Loki pokusí uprchnout, ale je znovu dopaden. TVA ho naverbuje, aby pomohl odchytit zběhlou Lokiho variantu, která působí potíže. Společně s Mobiusem a B-15 pak vyšetřují apokalyptické události, zatímco odhalují tajemství ukrývající se ve zdech TVA. (mikki089)

Lord_Okurka

Na Lokim mi vadí především dvě věci. Za prvé, je to strašně natahované, na to jak málo se toho během celého seriálu stane. Schválně, běžte si pustit první dva díly trilogie Pána prstenů a potom znova celého Lokiho, což by mělo stopáží tak zhruba odpovídat a pak si zkuste pro sebe shrnout děj obou děl a porovnat výsledek. Tak co - rozumíme si? Ono ostatně zbytečné natahování seriálů a naprostá absence alespoň trochu příčetného střihače, je současný velký neduh veškeré TV produkce, to není jen případ Lokiho. A druhá, a tady budu muset trochu ZASPOILEROVAT, pro mě ještě zásadnější věc, že se z Lokiho, boha klamu a lží v průběhu série stane tuctový, bezkrevný klaďas. V rámci "vývoje" postavy vzali tvůrci seriálu všechno to, co dělá Lokiho Lokim, až nezbylo nic, co dělá tuhle postavu zajímavou. Loki ve své podstatě zosobňuje archetyp šprýmaře (v angl. trickster), jde o postavy jako např. Tyl Enšpígl, jejichž často kruté kousky lid miluje a rád si o nich vypráví. V seriálu ovšem tenhle aspekt zcela chybí. Loki navíc ani není pro děj nikterak důležitý, není hybatelem, v podstatě jen nepříliš nápaditě reaguje na to, co se kolem něj děje. Správně by se seriál měl jmenovat TVA, protože o téhle organizaci vlastně celé je. Loki je tam navíc, spíš jako marketingové rozhodnutí, protože jeho jméno táhne. Seriál tak vlastně nejspíš slouží jen proto, aby si Disney mohl vytvořit předpolí pro další eskapády s multivesmírem, na které budou zřejmě další filmy navazovat. Ale sám o sobě to žádná velká pecka není. ()

MatyRock

Třetí Marvel seriál a překvapivě největší nadšení. Stylistika společně s atmosférou je naprosto boží a k tématu se sakra hodí. Hudba je po dlouhé době u Marvelu zapamatovatelná, dokonce bych ji označil jako soundtrack roku. Loki je první seriál, který svými efekty působí úplně jako filmová produkce. Krásným příkladem je pátá epizoda. Celkově téma seriálu je fajn vysvětleno a vymyšleno, tak aby dávalo v rámci světa smysl. Jde o první mcu seriál, u kterého si myslím, že je látka adekvátnější právě pro seriálovou stopáž, ale zároveň bude mít velký dopad do budoucích projektů. U předchozích seriálů jsem měl pocit, že jde o bokovky, tady jsem ten pocit vážně neměl. Tom Hiddleston nezklamal, jen mě lehce mrzí, že téměř hned po prvním díle hraje Lokiho, kterého známe od druhého Thora. Přeci jen si tato verze Lokiho neprošla tím stejným vývojem, jen ho sledovala na „obrazovce“. Ale budiž, tak trochu jsem to očekával. Sophia Di Martino byla pro mne velkým překvapením a jako Silvie/Loki mě dost bavila. Ale úplně nejlepší postavou pro mě je Mobius v podání Owena Wilsona. Owen je prostě borec a jeho postavu si nejde nezamilovat. Co ale obdivuji úplně nejvíc, je rozhodnutí tvůrců neudělat akční finále. Silných 8,5/10 ()

jirikzaboj

Seriál LOKI, který se  vysílal na stanici Disney+ je u konce a moji povinností je tak nějak na něj hodit Feedback, protože to je pro mě osobně prozatím jeden z nejvíc ambiciózních projektů od Marvel Cinematic a zároveň doposud nejlepší seriál z jejich univerza. Já se netěšil popravdě ani na jeden seriál a bál jsem se, že to udělá podobný guláš jako Daredevil s následující spin-offs na Netflixu. Nakonec tady máme přímé napojení a není to jen sci-fi, comedy, akční jízda. Ale probírají se mnohem závažnější témata, pocity a deprese našich hrdinů. To ukazuje novou revoluční stránku superhrdinských postav ve filmografii. Zpátky k Lokimu. Pracovat ve filmu s časem nikdy nebylo jednoduché, aby to dávalo smysl. Čím víc nad tím budete přemýšlet, tak to stejně smysl dávat nebude. Čas je relativní a pro nás je to nadlidský úkol, aby byl pochopen. Ovšem nápaditost nezná mezí a časové větvení je vyobrazené jako nekonečna smyčka nepochopených událostí. K postavám mužů říct jen, že jsou skvělé a celý casting je přesně tam, kde má být. Hudba, kamera, vizuální stránka u marvelu klasicky na špici, ale viděl jsem menší změnu právě u uzlování střihu a dost mi to připomíná střih z Mandaloriana. Možná, že se tam nějaký stejný střihač coby zaměstnanec Disney mihnul. Příběh je jako celek a vůbec to nepůsobí epizodicky. Ostatně podobný pocit jsem měl u dvou předchozích seriálů Falcon And winter soldier a WandaVision. Je to 6 hodinový film, který zkrátka zrychluje pak zpomalí, pak vám dá studenou facku a zase se rozjede. Je to neotřelé a to mám rád. Druhá série Lokiho je už potvrzena, ale kdy bude? Nechci spoilovat, ale konec tohoto seriálu tak nějak načal budoucnost celého MCU, které nás poznamená hlavně v plánovaných filmech (Doctor Strange : Multiverse Madness, Ant man and The Wasp :Quantumania atd..) Nemůžu se dočkat , co MCU jako gigant pro nás dalšího připraví ()

MrMartinTm

Od dob Daredevila rozhodně nejlepší Marvel seriál. Nejen dějově, příběh je zajímavý, plný zvratů, epických momentů, dokáže být jak zábavný, tak i emocionální, ale hlavně vizuálně je seriál parádní. Naprosto nádherné kostýmy a sety, bravurní kamera, skvělé herecké výkony a dokonce i jeden z nejlepších Marvel soundtracků všech dob. Každá epizoda má tunu zapamatovatelných momentů, kuriózní prostředí na vás dýchají skvělou atmosférou, ať už to je kouzelné TVA, rozpadající se planeta Lamentis nebo třeba finální Citadela na konci času, každý moment tohohle seriálu je perfektně natočený a zpracovaný. Nikdy bych upřímně nečekal, že záporák z prvních Avengers někdy dostane seriál, který bude takto technicky a dějově vymazlený, ale stalo se... 8,5/10 ()

Raichu.Cz

Já normálně žasnu. Po našem Avengers Endgame tady máme šilený blockbuster který ale svým prostředím a příběhem naprosto dominuje. Loki si z cela krade všechny scény jen pro sebe a ukazuje svou jak napůl dobrou a zlou stránku tak i komediální stránku. Další vedlejší postavy zcela taktéž skvěle napsaný, to jaký mají motivace tak je dost zajímavé a dost se k ním i vžijeme... Plus chemie mezi postavy u kterých hlavně vidíme rozvoj v přátelství to je normálně u Marvelu málo kdy možné vidět... Hudba normálně na úrovni času z kterého jsem chytal vzrušující pocit, hlavně v moment co zazní hlavní znělka Loki ohhhh normálně šílený orgasmus...  1 série na mě za tím udělal obrovský dojem a podle toho jaká má 2 serie hodnocení tak se na něj ještě víc těším. Za mě 100% ()

Salsecnew

První řada: mé upřímné dojmy... Hlavní postava: Na seriál jsem se těšil, protože postavu lstivého a charismatického záporáka s dobrým srdcem jsem nerad viděl tak lacině odstřelit v Infinity War, avšak radoval jsem se, že přežil v Endgame a bude dále někde zlobit, spřádat plány a překvapovat měněním stran... Avšak upozorňuji, že dosud známý Loki projde: změnou osobnosti. V prvním díle jeho božskou pýchu totalitní TVA vysráží až na dno, a když potom zjistí, jaké byly osudy původního Loki z Thorů a Avengerů, tak jím to otřese natolik, že přestane být charismatický, lstivý a začne být více takové polepšené hodné trdlo. Celá první řada je plná humorných prupovídek a scének, z nichž některé jsou vtipné, jiné celkem trapné, hlavně u postavy, která měla charisma a už ho nemá. Hlavní padouch: Druhá epizoda je poutavá až do konce a ukazuje se zajímavý a neznámý superpadouch, avšak později je vystřídán novějšími tajemnými superpadouchy, a ti jsou nakonec vystřídáni ještě novějším vševědoucím superpadouchem... a tento poslední díl s ním je přesně jako to, co se stalo fanouškům, kteří jeli na PS Mass Effect 3: po všech těch neporazitelných, nepochopitelných a nepřekonatelných ikonách, kdy se čeká, že se za oponou odhalí mistrovský mozek všech problémů přijde... klaun z cirkusu..... Moooc uspěchané střídání padouchů... Loki se dokonce dostává k osobní citové romanci, avšak všechno se to děje tak moc kvapem a rychle, že opět je to až moooc uspěchané... Zápletka je opravdu KOLOSÁLNÍ, FENOMENÁLNÍ a NÁPADITÁ, jenomže zvratů v šesti epizodách je tak mnoho najednou, že na to mohu jenom říci: moooc uspěchané... Ano, ono je to všechno opravdu šikovně vymyšlené, avšak stlačte to vše násilím do pouhých šesti epizod. Kdyby měl seriál epizod více, třeba 20, 30, všechny zvraty, romance a postupní padouši přicházeli pozvolna, mohlo to být více přirozené a lépe by se to vychutnávalo. Efekty? Výborné na jedničku, ty nezklamaly. Dialogy? V minulém století, když ještě neexistovaly speciální efekty, stála spousta skvělých trháků na tom, že se tam hodně mluvilo, kdo jel na PS třeba Dragon Age, tak ví, že poutavé vyprávění má veliké kouzlo, jenomže zde se žvaní asi 70% z každé epizody, až to místy sem tam nudí... Závěrem: Fantastická, záhadná a filozofická zápletka, souboje, efekty, zvraty i srdcové pouto, to tam sice je, všechno se to však děje moc a moc rychle, naplácané do šesti dílů najednou, že vývojáři dost riskují, že mnoho fanoušků nestačí všechno za sebou pochápat a mnoho fanoušků si k nové romantické postavě nemusí stihnout vytvořit ani žádný citový vztah. Úžasné momenty každé epizody se mísí s neúžasnými minutami prázdného žvanění, vtip a humor jsou na místě, avšak Lokiho občas celkem ztrapňují. Celé to neznámé tajemno je pak vysvětleno sice promyšleně, přesto podáno laciným až komediálním divadlem. Závěrečný padouch je ještě více trapnější než Loki, který je nově charakterově polepšený, hodný, už nelže, nepodvádí, nezrazuje a už mu nezáleží jen a jen na sobě. Jako schopnosti a kouzla většinou má, avšak kdyby z něj občas nedělali takového šaška, seriál měl více epizod první řady, aby fanoušci měli čas každý zvrat náležitě vstřebat, nežvanilo se občas o všednostech a závěrečný záporák budil větší respekt, mohlo by to být všechno na 5*****...  celkem zklamání, předpokládal jsem úplně jiné podání méně trapné a více lstivé..... Thor a další Avengeři se neobjevují. () (méně) (více)