Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

sator

Já jsem na Davida Novotnýho celkem fanda, tak mu přeju že za honorář pojede třeba na hezkou dovolenou, nebo si koupí nový dres :-) ()

Lachtaan

Je to totálně přihlouplé, je to filmařsky naprosto amatérské, ale je to tak odlehčené a místy Šmídmajer posílá prostřednictvím ústřední čtyřky do pléna tak bizarní vtípky, až se u tohoto počinu musí párkrát zasmát opravdu každý. Rozhodně tohle nezapadne mezi ty výjimky repertoáru Novy, které si každou reprízou v TV rád opakuju, rozhodně se ale také nejedná o takový provar jako Babovřesky a jim podobní. [viděno ve #vašekino 11.4.2020] ()

Johnny.ARN

Toto je tiež také hovno. Prvá polka je čistokrvná paródia na všetky kriminálky, postupy a klišé, ake sú. Skvelé situačné dialógy, zamotávanie deja. Druhá polka síce chcela byť tiež v linke srandy, ale tým, že aj chceli niečo vyšetriť, tempovo a vtipovo to upadlo. Pár hlášok by ale mohlo zľudovieť, ako z kameňákov. 1 z 5 ()

Mrkvič

Mrtvý nebožtík je parodií na vlnu českých kriminálek. A styl si vypůjčil od detektiva Frenka Drebina z Bláznivé střely a inspektora Clousoa z Růžového pantera. Sice oba vzory patří do prehistorie filmografie a nyní již také obsahují trapné momenty, ale Nebožtík se se vzory vypořádává více než slušně. Bohužel zde hodnocení není ani trochu střízlivé. Přitom kadence vtipů je obrovská a z naprosté většiny jsou neokoukané anebo lehce inovativní oproti svým vzorům. Trapný mi film přišel až v závěru paradoxně při souboji dvou ženských hrdinek. Paradoxně proto, že se zde na obě velmi dobře dívá (hlavně na Terezu Srbovou, naši mezinárodní hereckou "hvězdu"). ()

Homer Simpson

Česká verze Bláznivé střely. Místy celkem vtipné a rychle to odsejpá. Vzhledem k výtvorům, co tu poslední dobou vzniká se toto dá označit za lepší průměr. ()

plechulka

Spousta lidí to zde srovnává s Kameňákem a Babovřesky - nevím, z těhle filmů jsem vždy viděla pouze pár minut a úplně jsem cítila, jak mi odumírají mozkové buňky... To se tady nestalo a pár vtipů z mnoha mne fakt dostalo (nejvíc asi CELODENNÍ HRA PRO ZAČÍNAJÍCÍ KRIMINALISTY). Navíc mi přišlo, že si herci své role docela užívají a tak jsem si to také užila... ()

lykan9

Na české poměry je Případ mrtvého nebožtíka velmi slušně odvedenou komedií. Místy se člověk od srdce zasměje a při odchodu z kina rozhodně nemá špatný pocit, že platil za lístek. Novotný, Vagnerová a Pechlát odvádějí skvělý výkon a bonusem je tzv. cameo Holubové, u které je jen škoda, že nedostala více prostoru.Sice neprší, ale hlavně, když kape :-) ()

fabecc1222

Snad první pokus o parodii od dob Majora Maisnera. Je tu vidět snaha o originalitu, a tvůrci vytáhli spoustu zajímavých nápadů. Ale celé je to tak 50/50. Někdy se až moc zbytečně tlačí na pilu, a je až moc vidět, že tvůrci prostě chtějí být vtipní, a chtějí, aby se divák smál. Snaha o vtipy je opravdu snad každých 10 vteřin filmu. Někdy by neuškodilo upřednostnit kvalitu před kvantitou. Co se dá určitě ocenit, tak je absence jakýchkoliv fekálních či sexuálních vtipů či dvojsmyslů, na kterých jsou dnešní moderní komedie mnohdy postavené. ()

zdenny

Proč bych se nepobavil, navíc, když má film velice kvalitní obsazení? Jenže v průběhu sledování mi všech těch herců bylo až líto. Myslím si, že se stali obětmi koronavirové krize, která divadelní umělce nenechá vydělat si na živobytí. To pak člověk vezme opravdu všechno a ani se mu nedivím. Je také možné, že při čtení scénáře člověk nemusel mít pocit, že se nakonec bude jednat o opravdu zoufalý a směšný počin. Já bych tady toto srovnal s "Kameňákem", u kterého všichni tak nějak předpokládali, že nepůjde o nějakou filmovou kvalitu. A ani si na to nikdo nehrál. Jenže v tomto případě si skutečně někteří (a nejen diváci) myslí, že jde o kvalitní parodii kriminálních filmů. Některé scény byly až trapné, jakoby natočené dětmi k příležitosti každoroční školní akademie, aby rodiče viděli, jak jsou jejich děti šikovné a kreativní. Ano, tam bych to bral. Ale u herců, co už mají nějaké jméno? Neříkám ale, že jsem se u některých pasáží nepobavil. Natočit to dvanáctileté děti, řeknu roztomilé. 38 %. ()

Master19

Objektivně to asi na ty tři hvězdy nemá, ale potěšily mě ty vtípky v druhém plánu, které mám tak rád v již několikrát zmiňovaných Bláznivých střelách apod. David Novotný to ustál a ostatní dobře přihrávají. Jedním z nejlepších momentů je když svědkyně namaluje podezřelého v kubistickém stylu, to mě sejmulo. ()

jefff

Ale jo. Nebylo to špatné. Občas vtipné, občas trapné, dějově prázdné, ale vlastně originální. Lepší než romantická komedie na stou variaci. ()

ZkuKol

Jasně, není to dokonalé a často to spíš opisuje než skládá poctu, ale už dlouho jsem neměl u české komedie pocit lehkosti, dobrého tempa a hlavně vtipu. Kadence je fakt vysoká, takže si můžou dovolit trefovat 2 z 5. Určitě to hodnocení přehráním, protože nejvíc cením, že někdo v Čechách šel naplno do žánru a nevybral si rom-kom, tragikomedii nebo historii a nevyšla z toho sračka... 65% ()

herr_carter

Koukám, že to všichni vidíme podobně - pár dobrých fórů proběhlo, film je fakt natřískaný top herci se současné áčkové herecké scény, ale člověk se celou dobu neubrání pocitu, že sleduje dlouhou scénku v pořadu typu gogo show....................... moje hodnocení = 4 z 10. ()

Lisabellla

Přidávám se k těm, co říkají, že pár fórků bylo celkem dobrých, občas jsem se pousmála, asi jednou, dvakrát zasmála. Ale jinak je to přesně to, co se od toho dá očekávat - nic hlubokého. Vagnerová byla děsně nudná a pitomá - a to ji mám docela ráda. Novotný byl ... jako vždycky. O zbytku nemá ani cenu se zmiňovat. Rozhodně ale doporučuji zajít si do kina - budete v sále zaručeně sami. A to se tam dá dělat věcí... ()