Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Arazím se stane šarmantním bavičem na svatbě slečny Malínské, kde se při únosu nevěsty záhadně ztratí její sestra. Četníky čeká řešení případu mazaného mastičkáře. Závěrečný díl první série Četnických humoresek je plný předvánoční pohody. Avšak ani ve svátečních dnech četníci neodpočívají, neboť pátrají po vykutáleném mastičkářovi, který nabízí ženám zaručený "prostředek" proti početí. Vrchní strážmistr Arazím dostává pozvání na zámek Malínských, kde se koná svatba jedné z dcer. Velitel "pátračky" se sice zdráhá pozvání přijmout, protože není zrovna příznivcem podobných velkých společenských událostí, ale příkaz jeho přítele ze zemského velitelství pplk. Kostrouna a doprovod půvabné slečny Ludmily jeho odpor nakonec zlomí. Arazím se dokonce stane šarmantní hvězdou svatební společnosti, které dává k dobru historky z četnického života. Ale jak už to na pátrací stanici chodí - ani tento, tak příjemný den, nemůže Arazím užít jak se patří v pohodě. Chlapci z "pátračky" ještě ani nestačí pořádně zkonzumovat dobroty z opulentní svatební výslužky, kterou jim Arazím přivezl, když jsou voláni zpět na zámek. Při tradičním únosu nevěsty se ztratí druhá dcera Malínských. Pozornost četníků upoutá vyvrácené břevno zábradlí nad zatopeným lomem, který je neblaze spojen se smutnou událostí z minulosti. Je Štědrý večer a vrchního strážmistra Arazíma překvapí nečekaně krásná návštěva... (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příběh mastičkáře je spíše úsměvný než nějak zajímavý, o to však zajímavější a napínavější je druhý příběh - vražda mladé slečny ze zámku. Jedna z nejsilnějších scén nastává v okamžiku, kdy Arazím v zatopeném lomu čeká na vynoření zavražděné dívky a v ruce mu pak zůstává předmět doličný, který je důkazem k usvědčení vraha. Na závěr dílu požádá Arazím Ludmilku o ruku a ještě k tomu se na scéně objevuje nová zásadní postava - dospělá dcera Arazíma z dávné lásky na Ukrajině. Milý vánoční díl, který uzavírá první sérii. ()

quokam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I mistr tesař se někdy utne a zde na jednom místě se ustřihl střihač, nebo možná scenárista, nebo kdo ví. Ale až na tuto drobnost není co vytknout. Za mne mistrovských 95 proc. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, čo posledná epizóda prvej sezóny zanedbala na scenári (ktorý je fajn, ale žiadny z kriminálnych prípadov ma nejak extra nedostal), si dostatočne vynahradila jednak kastingom (napr. Michal Dočolomanský), jednak tým, že je to finále série (takže na konci je solídny osobný cliffhanger), jednak tradične výbornou chlapácko-četníckou atmosférou (asi som infantilný, ale k spokojnosti mi stačí scéna, v ktorej osem četníkov kráča v snehu a dostali povel improvizovať, je vidno, že patrili k sebe a rozumeli si) a jednak magickým vianočným časom. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Dopis, který přišel četnické stanici, je nadepsán: „Upozorňujeme p.t. četnictvo.“ Zkratka před jménem p.t. – latinsky „pleno titulo“, česky „plným titulem“ – zastupuje výčet hodností, titulů apod. v adrese nebo v oslovení příslušnými tituly. (sator)
  • Natáčelo se ve Vranově u Brna, na zámku Židlochovic a synagoze Bojkovice. (M.B)

Reklama

Reklama