Reklama

Reklama

Home Before Dark

(seriál)
Trailer
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2020–2021), 15 h 3 min (Minutáž: 41–57 min)

Hudba:

Nathan Lanier

Hrají:

Jim Sturgess, Brooklynn Prince, Abby Miller, Kylie Rogers, Michael Weston, Joelle Carter, Aziza Scott, Louis Herthum, Adrian Hough (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou devítiletou reportérkou. Dívka se se svou rodinou přistěhuje do městečka, které její otec kdysi opustil. Při hledání pravdy se dostane ke starému případu, který nebyl nikdy vyřešen. (Apple TV+)

Videa (2)

Trailer

Recenze (19)

MikyAff 

všechny recenze uživatele

Skvělý pilot Vás navnadí a nechává napjaté, že máte potřebu si pustit další a další díl, dokud se celý příběh nerozuzlí, i když vlastně finální zjištění mi napadlo už několikrát během sledování seriálu a tak pro mě konec neměl tížený "wow efekt". Bohužel kouzlo dramatu a mysteria se chvílemi vytrácí, kdy děj úplně nešlape, ale i tak těch 45 minut celkem rychle odsýpá. Postavy, které mají štvát, tak štvou víc než dost a hlavní hrdinka se pere se svou rolí statečně. Cením i snahu o změnu starších herců na mladší, i když je lehce úsměvná. Dost mi baví i vytváření skládaček srze mysl Hilde, které obsahu dodávají něco navíc. Druhou sérii uvítám. Teď mám akorát chuť se stát součástí The Magic Hour Chronicle týmu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začnu zlehka. Máte rádi Stranger Things? Tak tady si pochutnáte. Brooklynn Prince je sice chytrá jak rádio, ale po prvním díle si jí oblíbíte a její nadšení pro věc budete jednoznačně sdílet. Tvůrci si totiž dali tu práci a natočili výborný seriál, který pracuje s dětmi, jejich inteligencí a do jejich prostředí převádí jednak vraždu, ale také nevyjasněný případ z dob minulých, takže kriminálka v područí dětské představivosti jak vyšitá. To vše odehrávající se v prostředí jednoho na první pohled nevýrazného amerického maloměsta. A i když bych mohl polemizovat nad tím, že deset dílů bylo hodně, nakonec jsem s příběhem byl spokojený. Možná škoda s lehce otevřeným závěrem, který nabízí mnohé, takže nezbývá než si počkat na druhou sérii, kterou potvrdili, takže super. Pro celou řadu nápadů a atmosféru nejen prostředí, ale i dětských bojovek, si tento příběh pozornost jednoznačně zaslouží. Byla radost na něj koukat a uznávám, že na první pohled by mě to ani nenapadlo. Skrytý drahokam Apple TV. ()

Reklama

Vojťas 

všechny recenze uživatele

Nejprve bych rád upozornil, že nesnáším recyklované kriminální případy a nemám rád dětské hrdiny. Šlo spíš o zvědavost, jak se s touto látkou popral(a/o) Apple TV+ a výsledek za to stojí. Hlavní dětská hrdinka si Vás získá od prvního okamžiku a casting celkově je velice příjemně a vyváženě složený. Zároveň u dosti seriálů si člověk řekne, kolik zbytečných dílů v celém součtu obsahoval. Tady hodlám tvrdit, že stopáž byla naprosto ideální. A to ať už čas potřebný k vykreslení jednotlivých postav, tak i výstavba příběhu obecně. Jednotlivá dílčí odhalení jsou servírována velice rozumně a srozumitelně zároveň. Na vysoké úrovni je rovněž schopnost seriálu vyvolat značnou empatii a to snad ke všem postavám. O to jednodušší je pak ztotožnit se s nimi a prožívat jejich příběh, doplněný poutavým hudebním podkresem. Určitě doporučuji shlédnout a určitě chci další řadu (která se dle zakončení nabízí)! 90 % ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Samotné prípady by sa ešte dali, ok stala sa vražda, skúmame to, možno príde zaujímavé odhalenie, prekvapenie. Problém vidím v samotnej premise detskej postavy vyšetrovateľa, najmä keď seriál nie je až tak primárne určený deťom. Apple nás síce ohúri, že tu ide o inšpiráciu skutočnou deväťročnou detektívkou, ale mne sa to nechce veriť. Akože toto sa normálne stalo, že dievčatko príde na policajnú stanicu, vyžiada si spis a polícia s ňou normálne jedná a rieši okolnosti zločinu? Neverím. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

kdo někdy viděl alespoň jeden díl Odložených případů a má ten seriál rád,pak bude s tímhle novým jablečným kouskem spokojen.Jde totiž prakticky o to samé a to se všemi klady a zápory.Mezi klady jde rozhodně počítat fakt,že seriál má solidní obsazení,dobrou atmosféru a díky formátu zvládá slušně pracovat s postavami (jakkoliv třeba šerif je čistě jednorozměrný záporák a divák se nedozví proč).Mez zápory pak lze počítat to,že i když se "záhada" odhaluje postupně,je k tomu využíváno zvláštních načasování a dost těžko se věří tomu,že některé věci (například auto domnělého únosce) se po třiceti letech podaří objevit prakticky nedotčené a bez toho aby během těch předchozích let někoho zajímaly.S tím je spojené i to,že seriál nakonec dojde skorem až k prdelnímu rozuzlení,které jsem měl celkem problém přijmout bez toho abych měl sto dalších otázek.Přes to všechno bych každopádně neměl problém tuhle seriálovou jednohubku doporučit,protože i přes zápory a ne úplně uspokojivé rozuzlení jsem se bavil a větší ambice tahle série nemá.Klidně bych si pak dal i druhou řadu...70% ()

Galerie (43)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama