Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

E lan

Moc povedený český film podle knihy mého oblíbeného autora. Výborný scénář a námět, výborně vybraní herci a kupa mini-roliček pro významné české osobnosti ve vedlejších rolích není překvapivě na škodu. Bravo, moc dobře jsem se bavil. ()

radeckator

O předloze si myslím, že je to sračka, o filmu jsem tušil, že to bude taky sračka, takže nakonec bez zklamání, byla to sračka. Hodnocení ,,odpad" zachránila pouze dospělá poslední desetiminutovka a hudba a zpěv Martina Pechláta, to jediný mě na celém filmu zaujalo a vážně se mě líbilo. Jinak nám tu zřejmě někdo hodlá obsadit pole plytkosti a trapnosti z románů pro ženy, které vyklidil Vievegh. Asi ho ten Hartl obsadí dobře, takže příště všemu v čem smočí prst se raději obloukem vyhnu. ()

Likan7

Překvapivě svěží funkční komedie. Hartl vzal 4 herce, udělal z nich kámoše a postavil je do různých životních událostí, které jednoho po druhém ničí. A funguje to. A funguje to lépe jako drama, což je na film z český kotliny o to překvapivější. Není to tak pitomý jako Matky, není to tak oddychový jako Ženy v běhu, nebude z toho česká klasika, ale já jsem těm čtyřem přál, a to je to, co Hartl chce. A pokud by vás to zase tak nebralo, můžete počítat to obrovský množství epizodních miniroliček, které si zahráli leckdy slavnější herci, než ústřední čtveřice. ()

BaruM

Možná jsem byla při sledování filmu ve správnou dobu na správném místě, ale ten film mi přímo sedl do nálady, kterou jsem právě v daný okamžik měla. Proto, možná neobjektivně, pět hvězdiček. ()

swiss

Po dlouhé době český film, který nemá hluchá místa a pitomé herce. Líbí se mi i casting malých rolí. ()

Inozuka

Další česká komedie o krizi středního věku, která vybočuje jen vynikajícím castingem, a to i pro vedlejší role, a pekelně dobrou drag verzí hitovky "Za všechno může čas" se zabijáckým Martinem Pechlátem a psychedelickou kytarovou linkou ... Celkově neurazí, pobaví, ale nenadchne. ()

gemi

Příjemná záležitost, která vykouzlí nejen úsměv, ale i nějaké to zachechtání. Má to vtip, má to emoce, má to příběh... A jelikož jsem cílová skupina, tak prostě nemůžu jinak než za čtyři. ()

DadysGirl

Takhle, mozna je to na 4* ale videla jsem predpremieru s Patrikem Hartlem a 2500 lidmi v amfiteatru a byl to tak bozi zazitek, ze davam plny pocet. Hartl je Buh. Cermak, Hofmann a Pechlat jsou taky Buh. ()

Shitonit

Jelikoš mě sere nový ČSFD, jelikoš mě sere celá dnešní kovidzone  a vůbec všechno, jaxi sem nečekal,že by mě něco mohlo dostat do nálady. Úplně náhodou jsem slyšel dneska v rádiju, recenzi k tomuto, a jediný co mi utkvělo v myslivně bylo jméno Čermák. A protože to je asi jedinej Českej co mě fakt baví, běžel jsem jak el diablo ke kompu, toto stáhnout, než to nějaká kurwa bezskrupulózní vymaže z netu. Daunlaud se zdařil, a jak to už tak u mě bývá, píšu toto dřív, než jsem toto zřel.  Co na tom. Jediný co mě trochu sere, jest fak, že v tuto chvíli ještě želbohu není k disposicy komentář páně Verbala, kterýžto by mi bezděky udal směr toku mých mouder. Takže abych se dokopal k pudlowu, jaksi bezohledně na to jaký to bude (v tuto chvíli stále neviděno) mám z toho radost, těšbu a dávám tři opíchaný koule, páč dvě sou málo a čtyři moc. Takový to zlatý todleto. Čím chci říct, napsat a vyjádřit, neberte ohled ve svém rozhodování na plky výše zveřejněné, páč to píšu víš proč. Víš jak.  :-) ()

ForGump odpad!

Elitní čeští herci pobíhající s holýma prdelema v opravdu absurdním šíleném peklu doprovozeni hromadným smíchem diváků komedií Zdeňka Trošky. Viděl jsem peklo, která má něco říkat o mužské krizi středniho věku? Je mi nějak nevolno. 0% ()

MFloyd

Další z mnoha průměrných komedií, kterou, se přiznám, jsem nedokoukal. Vtipy typu: týpek běhá někde nahatej, týpek tančí v kostýmu pórku a týpek je ve slipech na balkóně potom co prcal kámošovu starou… no haha, hodně pobavilo (ironie) Dobří herci a hezký vizuál s tím nic nezmůže. ()

Caa

Luxusní obsazení hlavních i vedlejší rolích, pěkné herecké výkony a stejně to nějak není ono. Od toho zásadního dějového zvratu chvíli před koncem už mě to i štvalo... To, čeho se nejvíc báli, se utopilo v balastu zbytečných scén (např. vánoční) a hledej si to kde chceš, diváku :/. ()

DD

Ten jako ze horkosladky, melancholicky ton vubec nefunguje, jednotlive sceny jsou vetsinou bez tempa, nefilmove. Je to lepsi nez vetsina tech ceskych "komedii", ale strasne tomu chybi drajv a energie. 5/10 ()

celticek

Absolutní souhlas s uživatelem idego. Zaprděná trapná rádoby komedie šmrcnutá pokusy o dramatizaci děje. Toto je přesně odraz naší současné kinematografie. Ubohost a marnost nad marnost. Nechápu, co je na tom vtipného, když chlapi běhají nazí a druhý den mluví pravdu. To nenapadne ani německého ovčáka po trepanaci lebky. Je mi líto lidí, kteří se u toho válejí smíchy. Jsem rád, že jsem viděl Langmajera a Vágnerovou - aspoň jsem si hned vybavil Lajnu:) Hartl jako člověk je mi sympatický, ale tohle se hrubě nepovedlo. Místní hodnocení je zlý sen. Popřemýšlím o odpadu. Vidět všechny české filmové "megastars" pohromadě je utrpení. ()

G.THOMPSON

Bohužel i přes ten veškerý hype všude kolem a vyšší očekávání jsem zklamaný. Prvok je jen další tuctovou komedií, plná nereálných, z prstu vycucaných "srandiček". Za celý film jsem se zasmál nanejvýš 3x, spíše ale 2x. Žádný zázrak se bohužel nekoná a já si za týden vůbec ani nevzpomenu, o čem to vlastně bylo. Večer po dokoukání filmu jsem pociťoval velmi silnou krizi středního věku, což možná byl Hartlův záměr. ()

papilon395

Přiznávám, do filmu jsem se moc nehrnula. Kdysi dávno jsem dostala dárkem Hartlovu prvotinu a tenkrát bych se nenadála, že se stane tak dobře prodávaným autorem. Po natočení filmu jsem si knižní předlohu přečetla znovu a na mém nespokojeném dojmu se nic nezměnilo. Takže mě překvapilo, že filmové zpracování z toho vyšlo podle mého soudu mnohem líp. Dobře zahrané a dobře natočené. Nadupané dějem a přitom smysluplné. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+