Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Mamutol odpad!

Tohle veledílo je naprosto dementní slátanina všeho možného a slepenec všeho, co lze najít na nejhlubším dně filmové žumpy. Just a piece of shit, sorry. ()

elpin odpad!

Typický buranský humor. V podání Adama Sandlera nebo Zacha Galifianakise z Pařby ve Vegas je to psina, protože to umí podat a jsou u toho přirození. Tady se to neskutečně roubuje, navíc Hofmannovi role šéfa IT firmy ani trochu nesedí. Díval jsem se na prvních 30 minut a pak už se to nedalo. Komu se tenhle film líbí by měl asi nad sebou popřemýšlet. ()

AndrewNewman

Niečo medzi drámou a komédiou, ale nie je to ani typická dramedy. Skrátka český vývar toho istého, tradičných rodinných aj nerodinných hodnôt, požičajúc si z amerických rodinných "tatkovských" komédii istý šmrnc v podobe stávky, z ktorej bohužiaľ len jeden bod (vyzliecť sa do naha) dokáže divákov pobaviť, preto nedávam ani na tie tri hviezdy. Ale herecky to je viac ako fajn, čo ma prekvapilo. ()

pollstro

Po dlouhé, ale opravdu dlouhé době jistý záblesk diference a přirozenosti v žánru české komedie, která se jednoznačným stylem distancuje od dosavadních komerčních, rádoby vtipných výplachů naší kinematografie. Nevšední, přesto obyčejná, jedinečná, přirozená a zábavná komedie, která těží ze silného hereckého obsazení, které kromě hvězdné čtveřice nabízí i menší, přesto herecky významné vedlejší postavy, a zároveň potvrzuje jistý spisovatelský talent Hartla, který dokázal zrežírovat velmi uspokojivý filmový zážitek. Hlavní úspěch, zábava a vtipnost filmu vychází z přirozených filmových momentů jednotlivých humorných scén, které zbytečně nekladou důraz na důvtip, ale naopak přirozeným způsobem nechávají hlavní prvek zábavy volně plynout. V těchto momentech film získává celkový nadhled a pozornost diváka, který si netradiční konfrontaci hlavních hrdinů náležitě užívá. Na druhou stranu film má velké mezery v návaznosti jednotlivých scén, jejichž přechody působí nejednoznačně, nepřesvědčivě a roztržitě, což se znatelným způsobem projevuje na závěrečném dějovém zvratu, který v prvním okamžiku šokuje, aby následně ihned vyprchal. Přesto poctivý, úctyhodný a chlapský filmový příspěvek, jenž reprezentuje krizi středního věku a nástrahy vztahů a života, který dokáže mnohdy pobavit, překvapit a taktéž nepříjemně konfrontovat. Vskutku milé překvapení. ()

Prubner

Asi se budu opakovat, ale námět i postavy měly větší potenciál. Mohla to být lepší komedie, než ve výsledku je. Humorné situace jsme už většinou viděli mnohokrát v řadě jiných filmů a skoro vždy byly i lépe zrežírované (Hartl jako režisér - no, vlastně i jako scenárista - je dost neinvenční). Párkrát jsem se zasmál, ale čekal jsem, že se budu bavit víc. A herci ? Nejvíc se snaží Pechlát, Čermák je úsporný, ale přesný, Hofmann nedostal příležitost předvést, co umí, a Švehlík hraje stejně jako vždycky. Z ostatních nezaujal nikdo, přestože v epizodních rolích hostuje asi padesát českých hereckých hvězd současnosti. ()

Eire

Toľko ČS * v 1. Filme? No, po Covide chcel hrať asi každý.  Pobavilo ma to a to šlo... 85%... 😁 ()

JenYu

Lepší než obvyklé české filmy, ale... Viděla jsem kdysi rozhovor s Hartlem, kde mluvil o těch výzvách, co si protagonisti v knížce dávají, a vzhledem k tomu, že jsou ve filmu 3 a jednu jsem znala z toho rozhovoru, tak mě to celkem zklamalo. Čekala jsem jich mnohem víc. Herecké výkony dobré. Nejvtipnější asi pórek. Konec na můj vkus moc cukrkandlový, což bylo ve velkém kontrastu se zbytkem filmu. ()

tsatsiki

Taková průměrná česká komedie.Bylo to dobře zahrané, bylo tam spoustu vtipných momentů, ale je fakt, že jsem se většinu filmu nudil.Přechazení z komedie do dramatu,  kdy se řešila nevěra, nedostatek peněz atd, tady úplně nefungovalo.Ale mělo to dobrou hudbu.50%. ()

nikinikiniki

Perfektní film, který pobaví! Vůbec jsem od toho nečekala tolik, co od knížky, protože knížka byla bezvadně napsaná. Avšak velice mě film překvapil, scény jsem si přesně takto, jak byly ve filmu, představovala i v knize. Výborně vybraní herci. Jen ten konec maličko hapruje, to je to, co Čechům v komediích moc nejde... :) ()

jakubi

Film se mi velice líbil. Knížku jsem přečetla téměř na jeden zátah, a proto jsem se na film moc těšila a dnes jsem se dočkala. Podle mě Patrik Hartl bezvadně obsadil hlavní i vedlejší postavy. Sice v knize "ti čtyři" působili mladší, ale to mi vůbec nevadilo. Všichni odvedli skvělý výkon, ale Hynek Čermák je pro mě pan herec. Člověk, který zahraje bravurně Antonína Dvořáka, Rapla, tatínka ze Špuntů na vodě anebo zrovna citlivého drsňáka Tečku, je pro mě mistr. Martin Pechlát mě nepřestává překvapovat, Davidu Švehlíkovi i Martinu Hofmanovi role sedla perfektně. Možná někomu vadí humor, který se zrodil v hlavách čtyř opilých  kamarádů na třídním srazu, ale kdo z nás někdy neprovedl něco bláznivého... Myslím si, že každý se ve filmu našel, každý prožíval jednu z podobných krizí jako hlavní hrdinové. Chlapi vše zahráli přirozeně a uvěřitelně. Obsazení vedlejších rolí bylo překvapivé - tolik známých osobností v jednom filmu, někteří řekli jen jednu větu, byli v záběru např. 5 vteřin, přesto jim stálo za to na tuto roli kývnout. Prostě bomba. Myslím, že jedinečnosti dodalo i to, že sám autor si napsal scénář a film sám režíroval, měl zkrátka své dílo ve svých rukou. Nechyběly ani dojemné chvíle, troufnu si říct oproti knize umocněné hudbou a skvělými záběry. Patriku, jen tak dál. ()

Franki69

Po delší době jsem se při českém filmu v kině neošíval a nepolévaly mě vlny  trapnosti. Čtyři hlavní hrdinové příběhu dramatika Pavla Hartla řeší svůj chlapský zlomový věk (nějak mezi 40 – 50) a vyrovnávají se s životním milníkem, vymezeným třídním srazem statečně a mnohdy také až zoufale. Po dlouhé době jsem viděl film, za který bychom se nemuseli stydět v zahraničí. Čtveřice Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann jsou přesní až precizní ve svých rolích „smutných“ mužů, semletých životem. Film je uváděný jako komedie, také trailer láká na ty občasné veselejší momenty, ovšem do téhle kategorie film zabrousí jen občas. Daleko blíže má podle mého soudu k dramedy s tím, že vážnější témata i jejich vyznění v něm převažují. Ale ono to není na škodu, Pavel Hartl celý film udržel a ozdobil ho vynikajícími drobnými postavami a mikropříběhy všech, které do něj obsadil. A není jich málo, epizodních rolí i třeba jen na několik desítek sekund se ujaly opravdu prověření herci. Však si na ty minivýstupy Kryštofa Hádka s Jirkou Mádlem, Kristýny Leichtové, Taťány Medvecké, Martina Fingera nebo Petry Hřebíčkové počkejte. Za mě je to na skoro plný počet, který mi pokazila jen závěrečná scéna.. Dávám 85%, což se mi u českého filmu za poslední dvacetiletí snad ještě nestalo. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+