Agent (TV seriál)

The Spy

Drama / Historický

USA, 2019, 5 h 25 min (Minutáž: 48–63 min)

Tvůrci:

Itai Ne'eman

Simon Herman

Scénografie:

Michel Barthélémy

Kostýmy:

Olivier Bériot

Komentáře uživatelů k TV seriálu (43)

Pár let poté, co pár géniu z Organizace Strojených Nekňubů dostalo ten príma nápad uznat zcela oprávněný a samozřejmě plně legální Jehovův zápis do katastru, zasít hrstku sionistických fanatiků přímo do centra bandy muslimských fanatiků a udělat z Blízkého východu věčný sud se střelným prachem, nasadil Židistán mezi hadrové hlavy Borata, aby ošmíroval, co že to tam ti mohamedáni vlastně pečou. A ten si je, tentokrát s vážným xichtem, namazal na macesy rychleji, než byste řekli „Arafat“, a nadělal z nich takové kokoty, že mu Sýrové dodnes chodí srát na hrob a hnutí BAAS po něm pojmenovalo pohlavní chorobu - Kohenorhea. Nyní z těchto trampot klátivého agenta Joshuy Böndmana uplácal Židowood poměrně zajímavý a vcelku napínavý seroš Ari G. Indahaus aneb Cultural learnings of Syria for make benefit glorious nation of Palestinian occupants, který Al Džazíra do hlavního vysílacího času asi jen tak nezařadí, a Šáša se může těšit na dozajista bombovní návštěvu ze Spolku přátel Karlíka Hebdy.(18.9.2019)

„CHLAPČE, CHUDÁKU... TY NEVÍŠ KDO JSI...“ /// Příběh, jakej mám rád. Utajenej agent dělá precizně svoji práci, ti kolem mu jdou na ruku, takže jeho činnost přináší ovoce - tedy záchranu životů. Navíc, což je z diváckýho hlediska důležitější, se často dostává do prekérních situací. V příběhovým finále navíc smekám před tím šéfem tajný bezpečnosti Suidainim. Obdiv si Eli Kohen samozřejmě zaslouží. Stejně tak seriál, kterej dobře zobrazuje onu dobu, jinýho Sachu Barona Cohena a zvěčňuje odkaz frajera, kterej zesměšnil Sýrii před jejich spojenci. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. A lží… 2.) Tenhle film neznám. 3.) Nevím jak se pozná, že hra skončila. 4.) Thx za titule "westside". /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(10.1.2020)

"KAMEL ISN'T REAL. THAT LIFE ISN'T REAL. YOU ARE NOT KAMEL AMIN THAABETH, YOU ARE ELI COHEN." ------------- Aj keď Netflix zo srdca nenávidím, tu sa musím zastaviť a poďakovať. Eli Cohen je rozhodne (aspoň pre mňa) jedna z najzaujímavejších historických osobností a som viac než potešený, že môžem túto látku vidieť spracovanú v takomto formáte a ešte aj perfektne natočenú. Všimol som si, že mnoho pozoruhodných historických udalostí buď nebolo spracovaných vôbec, alebo len formou mizerných TV filmov (v tomto konkrétnom prípade je to Neuveriteľný špión) (ako iný príklad uvediem infiltráciu SAS do Iraku počas druhej vojny v Perzskom Zálive, z ktorého vzišla len Nebezpečná misia), tým len chcem vyjadriť svoju radosť z toho, že sa tejto témy chopila o čosi nákladnejšia produkcia a urobila z toho na čele s fenomenálnym SBC bombový seriál, ktorý nešpiní obdivuhodnosť danej historickej udalosti svojou filmárskou podradnosťou. Inými slovami, som nesmierne rád za vznik tohto počinu.(30.9.2019)

Aniž bych věděl proč, při sledování špiona jsem si asi stokrát vzpomněl na Mnichov. Možná proto, že stejná dynamika vyprávění i perfektní obrazová stránka by mi seděla i u tohohle. Spy je ale bohužel vizuálně extrémně mdlá show, při který režisér ani kameraman nevěděli, jestli to chtějí mít v Izraeli barevný nebo černobílý, a tak to ve výsledku neni pořádně ani jedno. Stylu vyprávění navíc chybí právě dynamika i naléhavost, silnější emocionální rovina a v neposlední řadě taky pevnější režijní uchopení. Táhne to Baron Cohen, kterej si svojí roli vychutnává na obou stranách a taky fakt, že je to i při vší obyčejnosti příběhově zajímavý.(14.9.2019)

• cinefob

Naprostá ztráta času. Seriálový Eli Cohen působí na uživatele ČSFD zřejmě stejným dojmem, jako ten skutečný na Syřany. Natolik okouzluje svým úsměvem, že si nikdo nevšimne, jak naprosto duté to je. Filmařsky, kromě ne zrovna obvyklého kamerového filtru, rovněž nula bodů. Kdo čeká, že alespoň trochu pronikne do historie izraelsko-arabských konfliktů, že se snad objeví nějaký zajímavý pohled na věc, ať od tohoto seriálu v tomto směru nic nečeká. Nejvtipnější scéna: v pátém dílu přiběhne k muži jménem Mohammed bin Ládin dítě, obejme ho, otec ho oslovi Usámo, dítě následně bez jediného slova odběhne pryč… U The Spy se mi opět potvrdilo, že Netflix produkuje v drtivé většině hloupé a prázdné seriály, které nemají jiný cíl, než pomoct divákovi jakkoliv zabít čas.(30.9.2019)

Saša jede, ale ten Gideon mu to trochu kazí notně protáhlou stopáží. Do tří epizod by se to asi bez většího problému vešlo, přesto se jedná o povedené špionážní překvapení letošního roku.(15.11.2019)

Cohen je ve vážné rovině sice parádní a celý ten exkurz na střední východ šedesátých let je hezky chytlavý, ale na mě to působí nepřesvědčivě, tam kde by to chtělo působit hyperrealisticky (práce špióna je tady zase jen líbivou akční atrakcí na efekt, bez zásadnějšího důrazu na logiku..) Taky s tím mám docela problém ideologický, protože zase je to v zásadě dualistická, Izraelská propaganda o cool, dobrém a neivazivním státu Izrael v obležení úchylných, šavlozubých a krvežíznivých nepřátel..... Oh Common!(21.10.2019)

Eli Kohen je špionská legenda a určitě si podobnou připomínku zaslouží, ale nejsem si jist formátem. Šest téměř hodinových dílů je z mého pohledu moc, protože Kohenova práce nespočívala v krkolomných sabotážích a adrenalinových honičkách, ale ve sběru informací a vysílání. A i když se Raff vážně snaží, nedokáže se vyhnout řadě hluchých míst, které k dynamice vyprávění zrovna moc nepřispívají. Z tohoto pohledu je škoda, že se nejedná o film či maximálně třídílnou minisérii. Nicméně i přesto všechno jsem se bavil a s hlavním hrdinou v pohodě vydržel až do bolestného konce, který sice postrádal potřebné emoce, ale to se dalo přežít. Asi největším pozitivem je Cohen, který se tímto stal dalším komediálním hercem, u kterého člověk nechápe, proč tráví většinu své kariéry hloupým pitvořením v kánálových "vtípcích". Přivřu oči a dám 70%, ale doufám, že se ke Kohenovi v budoucnu ještě někdo vrátí.(8.10.2019)

Konverzační špiónské drama s občasnými vstupy do rodinného života osamělé slamněné vdovy. Není to vyloženě zlé, ale je to takové netflixovsky ploché. Dokoukal jsem to před pěti minutami a pamatuju si doslova tak možná deset scén, víc ne. Autoři asi chtěli mít emoční sondu do rozpolceného muže co je doma ňouma a v Sýrii hustý boháč, ale kromě scény, kde seřve týpka v obchodě a pak brečí ženě na rameni, tam toho moc není. Cohenovu špionování v Sýrii pak schází nějaká naléhavost (jak přesně píše AppleCore), většinou si jen povídá s lidmi na párty a jednou za díl zažije situaci, kdy si máte říkat: "Chytnou ho? Nechytnou ho?" ale protože nejste blbí (a seriál začal scénou toho, že je chycený), tak víte, že ho chytnou až v posledním díle, takže ani toho napětí tam není moc. Škoda. Super námět, skutečný Cohen musel mít balls of steel, ale seriál je průměr průměrů. Jestli špióny z blízkého východu, tak raději znovu Argo.(17.9.2019)

Seriál hodnotím kladně, protože mi představil agenta 88 Eliho Kohena, který ze Syřanů udělal takovou bandu dutých hlav, že se mi vůbec nechtělo věřit, že by k něčemu takovému mohlo v reálu dojít. Hodím teda Eliho do gůglu a ono jo!! Tohle dílo bylo pro mě od začátku až do konce krásně tragikomické. Agent 88- takový nick si dát do internetové diskuse o přišelcích, okamžitě na mě naběhne Gestapo Hamáček s celou partou a dají mi minimálně doživotní mute. Už krycí jméno mi tedy přišlo krajně vtipné (zavilí náckové jistě zoufale skřípali zuby, pokud by se vůbec na seriál o hrdinném semitovi dokázali dívat) a jeho neuvěřitelná drzost a sebejistota mě fakt dostávaly. Další fór spočíval v tom, že si Sacha Baron střihnul Kohena, tady asi přímo platilo nomen- omen. Musím ale uznat, že mu role seděla, poprvé jsem ho viděl v seriózní poloze a je pravdou, že ji zvládl s přehledem.(24.11.2019)

Vynikající seriál o vynikajícím špionovi Kohenovi s vynikajícím Cohenem.(6.1.2020)

Brilantní... Vidět Borata na vážno, v příběhu jak se to stalo, v koukatelné stopáži a v počtu jedné sérii po šesti kouscích v oldschool zpracování je prostě seriálová paráda...nej letoška!(31.10.2019)

Tam kde mnohdy začíná obrovský potenciál, někdy ten potenciál může být silně nevyužit a brán jako konečné nic. Zde máme velmi ambiciózní projekt. Takový, který se nám snaží sdělit silný příběh silné doby podle skutečnosti. Spolu s tím to i ukazuje, že Cohen má na vážné role, které zvládá skvěle. Navíc... pokud by vám chyběl jako z původního plánu pro Mercuryho, tak tady máte věrnou ukázku a vizualizaci. Na to si po Bohemian Kýčstory, ale málokdo vzpomene. Zde je ječným zrnem v oku něco jiného. A to nuda. Je to docela obecné a nijaké slovo, když chcete popsat takhle rozsáhlejší dílo. Je to zabiják bez kapky vysvětlivky. Ale je to nejvěrnější a nejautentičtější popis. Seriál má dramaturgii na úrovni jednání politiků ze sněmovny. Občas se tam stane něco zajímavého fyzického (někdo někomu ubalí) a nebo verbálního (někdo někoho setře a nebo se lidé hádají). Sice se může zdát, že popisuji české soap opery, ale zde o něco jiného. A to je i fakt, že pokud vám v podstatě v kriminálním špionážním thrilleru chybí napětí, to je prostě průser. A já musím smutně konstatovat, že i nevypojená nabíječka ze zásuvky mě vynervovala více, než cokoliv v tomto seriálu. Je super tento příběh znát. Je skvělé, že ho zde máme. Ale mluvit zde o skvělém počinu v rámci nějaké dramaturgie prostě nelze. Ani zdaleka. Musím nicméně vyzdvihnout grafiku a změnu scén v rámci lokací. To je asi vše.(7.11.2019)

Slušná, ale primárne len "konverzačná" špiónska dráma. Potešil Noah Emmerich.(1.10.2019)

Jako jo, ten scénář mohl být lepší, ale! Sacha jede prostě! jeho neuvěřitelné charisma převážilo nad slabšími stránkami série...(24.10.2019)

Až na dve časti v skutku priemerný špionážny seriál, ktorý nemohol dopadnúť inak ako dopadol. Zas tým židom niekto silne ublížil a máme ich zjavne ľutovať. Teroristi sú len na jednej strane a Izrael je ten najlepší štát. Samozrejme až po USA. A pritom aj Cohenová infiltrácia do radov nepriateľa je až zarážajúcim príkladom toho, ako nerozoznáte Semitu od Semitu. Paradoxne najväčšími antisemtimi na svete sú Arabi, ktorí sú tiež semitmi. Ale o to nejde. Borat sa tu aj tak skôr podobal na tak trochu nedokonalého Stalina. Len bol o pol metra vyšší.(19.9.2019)

Musím sa priznať, že napriek tomu, že seriál všetci odporúčajú a pozerajú, trochu ma sklamal. Je totiž prvú polovicu taký nemastný neslaný, je tam málo akcie a napätia, že vám je v prvej polovici skoro jedno, ako Eli dopadne. Druhá polovica už je lepšia a rovíjajú sa aj vzťahy. Koniec fajný. 3,7*(20.9.2019)

V šestidílné sérii Netflixu podle skutečných událostí z šedesátých let hraje komik Sacha Cohen izraelského špióna Elijahu Kohena, který to pod falešnou identitou bohatého syrského obchodníka Kamala Sabeta, vracejícího se do vlasti z Argentiny dotáhl až na vrchního poradce syrského ministerstva obrany (!) a získal pro izraelský Mosad mnoho informací a materiálů, než byl v roce 1965 odhalen a popraven. Nejde o žádnou Cohenovu parodickou taškařici, jak by vás asi napadlo, ale zcela seriózní vážnou roli, kterou zvládl velice dobře!(21.9.2019)

Perfektní atmosféra tehdejší Sýrie, špionáž...Střední východ.(16.12.2019)

Sacha Baron Cohen vo výrazne inej úlohe na ktorú je zvyknutý. Síce tu pár vtípkov mal. Spy je celkom dobrý počin od netflixu a fanúšikovia daného žánru a obdobia si pridu na svoje. Vadili len slabšie zdĺhavé záverečné epizódy ale tá posledná to celé záchranila a bola viac než dobrá. 4*(10.9.2019)

<< předchozí 1 2 3