Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

SONY_

Jasně, máme tu skvělé herecké obsazení, ale já jsem se nejednou v ději úplně ztratil a film mě ani neupoutal. Mně to prostě nesedlo, ale já to přežiju. /35%/ ()

Niflheim

95 %. Pokud bych měl někomu demonstrovat, jak si představuji dokonale napsaný monolog, tak ukážu bez delšího rozmýšlení na Ritchieho druhotinu. Mnohé hlášky ve slovnících devadesátkových dětí nebo mileniálů zlidověly. Z té čtveřice Guyových celovečerních krimikomedií je Podfu(c)k jakýmsi archetypem – nemusí být ve všem nejdokonalejší, ale vždy se s ním srovnává, potažmo se z něho vychází. Hvězdné, leč nenápadné herecké obsazení v čele s jednou z nejvíce legendárních rolí Brada Pitta. Aneb pro koho Pitt není Durden nebo Achilles, tak je Mickey s nerozluštitelným slangem. "Speak English. This country spawned the language and nobody seems to speak it." ()

Ex_Machina

„Vedeli ste, že na to aby ste za 10 minút úplne zmizli potrebujete iba sekeru, jamu a 8 hladných prasiat ?“ Alebo inak povedané, čo by sa tak dalo natočiť ohľadne 84 karátového kameňa ? No predsa celkom slušný movie s viacerými prepletenými a do seba zapadajúcimi príbehmi, kde sa nakoniec každý stretne s každým. Preložené je to ostrým až morbídnym humorom. A tak je to správne, tak to má byť. Britký britský humor tu určite nehľadajte. Aj keď je tu veľa známych hercov, Brad Pitt je to meno na ktoré si spomeniete aj po rokoch, keď sa povie Podfuck. Asi najlepšia rola akú má. A hlavne je poučná. Nikdy sa s cigánmi nestavujte a za žiadnu cenu od nich nekupujte karavan. ()

Sir Ludvig

Chvíľami film pôsobí príliš umelo (vykonštruovane, akademicky, prvoplánovo, predvídateľne, samoúčelne, PVC-looks-like, prepremyslene, self-fucked), no je tak dobrý a nabitý neskuročnými haluzami, že mu to musím odpustiť! ()

snake

Film končí, já tleskám a vstávám ze sedadla. Tak by to asi vypadalo kdybych film viděl v kině. Úžasná černo černá komedie, která by mohla skvěle konkurovat i Pulp Fiction, ovšem za předpokladu, že by vznikla ve stejném období. Takto trochu budí dojem, že jde o trochu okopírovaný styl. Každopádně to vůbec nevadí a odůvodnění je velice jednoduché. Žádný z vtipů není od nikud vykradený, žádný z vtipů nevyzní trapně, žádný z vtipů nepůsobí jaksi nedotaženě. Celkově jedna z nejlepších komedií co jsem viděl asi za poslední rok. O to více nechápu jak režísér Guy Ritchie mohl ulítnout na takovém filmu, jako je trapná komedie s jeho manželkou Madonou Trosečníci. ()

Gekon

Podprůměrný film, který se snaží svést na vlně úspěchu "Sbal prachy a vypadni" a na popularitě Brada Pitta ()

pekas

Nojo, taková řada postaviček, jedna lepší než druhá, takovej typ drsného humoru, to je prostě TOPka jak vyšitá. Jmenovat některého z aktérů nejde, protože naprosto všichni, kdo se filmem i jen mihli byli skvělí. ()

charcoal

Pět. Za Pittova cikána, za Frankyho čtyřprsťáka, za vysvětlení vzniku křesťanství, za "řidiče snů" Tyroneho :-)))...prostě asi za všechno, co se v tom dalo vidět . ()

SHpeK

Viděl jsem to v originále s angl. titulkama a musím říct, že mam ješte jazykové rezervy:-). Krásná anglictina ať už cikánská, nebo "normální". Jinak mi to přišlo o pul * slabší než Lock..., ale možná, že až to uvidim podruhé, přehodím to na plný počet:-) ()

Mes-siah

Tento vskutku netradičný film, ktorý sa stal kultový snimok ma podobne ako Pulp Fiction neštandartný dej a ponatie hlavných hrdinov. Príbeh sa odohráva v niekolkých zdanlivo nesúvisejúcich pribehoch, ktoré sa napadito spoja dokopy, vskutku originálnim spôsobom. Je tu velký pristor pre humor, ale ten nieje taký lahký. Nie vždy je jasný, treba pozerať pozorne. Pribeh je o Turkovi a jeho problémoch s rómskymi spoluobčanmi. ()

HarveyDent

"Komedie s Bradem Pittem v roli cikána" tak už jen kvůli tomu si to musíte pustit. Takhle má podle mě vypadat bláznivá akční komedie....gangsteři, jejich idiotští přisluhovači (popřípadě ti kteří nechtějí být pokrmem pro jejich prasata:-) a pak ti kteří v tomhle původně neměli co dělat, ale ve skutečnosti měli největší úlohu. Svižné tempo, nemožně debilní (a tím vtipné) náhody a Brad Pitt jako cikán. Jediné co můžu vytknout je mírná překombinovanost kvůli, které někdy nevíte, kdo má co dělat. Ale to je detail, kterým se nenechte odradit ;-) 85% ()

wef

Režie Guye Ritchieho je nezapřitelná, od začátku do konce je vidět jeho styl ze Sbal prachy a vypadni. Dokonalé postavy, propletený příběh, vtipné situace a občas i dialogy dělají Podfu(c)k filmem, který má jistě čestné místo u každého, kdo si potrpí na britské krimikomedie. ()

Elegnor

Nenáročná zábava pro všechny, rozmanitý, netradiční a navíc zajímavý postavy, krásně a jednoduše zamotanej příběh, desert eagle a neprůstřelný rus, fakt paráda.. ()

alpeew

Skvělá komedie, kterou si pro supervtipné hlášky užijí zejména ti, co se při hodinách angličtiny neflákali. Trochu podobné jako Sbal prachy a vypadni, ale ve větším stylu a s mnohem lepšími herci - Brad Pitt doslova exceluje. Na to se ráda kouknu kdykoli znovu! ()

morfeus.fs

Génius Guy Ritchie ve svojí nejgéniálnější formě. Dost pozdě na to, aby věděl, co se líbí (Sbal prachy a vypadni) a ještě dost brzo na to, aby nezačal kazit (Madonna). Ještě sem nezažil složitější scénář bez toho, že se divák ztrácel nebo ztrácel pozornost. Dokonale propletený příběhy londýnskej zlodějíčků, podvodníčků, boxerů, čtyřprstejch gamblerů a žvatlajících cikánů. Tenhle film vám neskutečně zamotá hlavu a zároveň ukrutně pobaví, vtipný hlášky se tu totiž sypou jedna za druhou, přitom nezpomalujou děj. Scénář a dějová linie ale nejsou tim jedinym, čim film zaujme. Vedle skvělých hereckých výkonů bych chtěl speciálně zmínit šíleně dobrou kameru, která už v prvních minutách dává vědět, že od tohodle filmu byste odcházet neměli. ()

Nawri

"Co víte o cikánech?" "No, nedá se jim věřit." :). Původně jsem ani nevěděl že to je komedie a myslel jsem si jakej jsem uchyl, že se směju uplně všemu. Je to hodně silný černý humor, ne každému bude sedět. Zápletka však nemá chybu, druhé shlédnutí bude určitě ještě lepší. Co psát dál? Fuck off na to. ()

ktzc

Výborná komedie, s vynikajícií zápletkou. Skvělé postavy a kotel hlášek. Viděl jsem ho už několikrát a vždy mě znovu pobaví... ()

Achilleus1

Skvelý film, naozaj skvelý.... Vynikajúci herci, vynikajúca hudba atď. Perfektný scenár a hlavne réžia. Tomuto filmu hádam ani nejde čo vytknúť. Možno niekomu nie až úplne sadne príbeh, ale kto nevidel, prichádza o veľa. Nakmä "Kruťák" je nazbudnutelný. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)