Agneszka

Je vcelku stupidná béčkový horor s hromadou mimozemšťanů a megalomanskou zápletkou. Ale musím hodnotit za 4 hvězdičky, protože je to spíše hororová komedie u které jsem se nasmála. Josh Hartnett zde vykouzlí ty nejůžasnější výrazy jaké jsem u něj kdy viděla a vůbec, pro mě prostě parodie na horor, stejně jako Vřískot 4. ()

McMastamind

Takovéhle ujetiny zbožňuju! Není nic lepšího, než přijít po šedém všedním dni a pustit si něco, jako je tohle. Akční Rodriguezův styl, příběh nenáročný na intelekt, emzáci, Salma Hayek... No, není to ráj pro znuděného člověka? Navíc si celý film vlastný dělá ze sebe srandu, což je alespoň pro mě velké plus. Big up pro Rodrigueze!!! PS: kdo si všimnul chyby v 1h 00m 30s? Jde o Zekovy brýle ;-) ()

rob_troy

,,Je to pelagický organismus. Co že je to? Mořský organismus.´´ Svým způsobem mě to dostalo a dokonce víckrát, takže jsem musel udělat mezeru v časovém plánu a podívat se na to opakovaně. Snímek opravdu pobaví, občas taky hodně zkoumáte a snažíte se být o ždibec chytřejší, ale fakulta vám nedá příležitost. Josh Harnett - feťák šířící drogy, které zabíjejí vetřelce, Elijah Wood - blbeček s foťákem, který křičí jak malá holka a zbytek? To už nechám čistě jen na vás, ale stejně jako se líbí, tak se taky nelíbí. ()

MaxForValue

Moje prvé (dávne) stretnutie s Rodriguezom, ktorého osobitý štýl som si veľmi obľúbil. Fakulta je veľmi dobrá "ľakačka" s nesmierne solídnym obsadením v podobe (možno vtedy ešte nie úplne výrazných) hercov ako Josh Harnett (Pearl Harbor), Elijak Wood (Pán prsteňov), Jordana Brewster (Fast and Furious), Salma Hayek (Frida) či mnohých ďalších. Škoda tej zjavnej inšpirácie Inváziou zlodejov tiel a malou vlastnou originalitou, mohlo to byť ešte o stupienok vyššie. ()

GordonCZ

Překvapivě hodně zábavný béčkový film o "nenápadné" invazi mimozemšťanů na planetu Zemi. Ti si za předmostí vyberou jednu americkou střední školu, nepočítají ale s houževnatým odporem nesourodé skupinky studentů, kterým se postupně se měnící chování učitelů a studentů zdá velmi podivné. Co ale filmu nejvíc prospívá je hlavně humor a nadsázka, s jakou je celé dílo zfilmované, čímž mi v celkovém dojmu připomínal i v podobném duchu natočenou o tři roky mladší Evoluci Ivana Reitmana ()

kubilov

Zajímavý sci-fi horor z typického prostředí americké highschool s herci, jejichž kvality byly povětšinou před natáčením neznámé. Rodriguez se rozhodl natočit znovu trochu netradiční snímek s béčkovou zápletkou, avšak v áčkovém provedení s rozhodně áčkovými herci. Nejsem zrovna fanda sci-fi výplachů, ale Fakulta docela ušla. ()

Boudyy

Film jsem viděl, aniž bych na to byl předem upozorněn, ale že je to Rodriguezovo dílko jsem nepoznal. Bylo to docela nápadité (Šňupni si!) i srandovní, ale nějak moc učesané na Robertovo poměry. Mimozemšťani obsazující střední školu a parta různých osobností (výborný floutek Hartnett i šprt Elijah Wood), kteří chtějí zabránit rozšíření parazitů. Robert Patrick, který si znovu zahrál "pana nezničitelného", taky nadchl. Nalezneme zde i zajímavé camea (Usher). Celkově film bavil i překvapoval a to se cení. ()

Dlo'h-osh

Jak tu již mnoho lidí zmínilo, na Fakultě není nic zvláštního ani extra originálního, pro mě je to ovšem od mládí srdeční záležitost a i po těch letech a desítkách zhlédnutí stále stejně zábavná. Fakulta se na rozdíl od jiných scifi netváří smrtelně vážně a jejich klišé využívá s nadsázkou, což v kombinaci s prostředím střední školy a sympatickými hrdiny skvěle funguje. Pochválit musím i povedený český dabing a tím pádem parádní hlášky, které v originále tolik nevyzní. ()

Blazkowicz

Velmi dobrá sci-fi jednohubka ze školního prostředí. Ničím to nevybočuje, ale to je spíš dobře. Prostě klasika z konce devadesátek. Jen ten soundtrack mohl být i vzhledem k roku vzniku lepší. Layne Staley a jeho úplně poslední skladba "Another Brick In The Wall", to bylo hodně smutné. 4* ()

hrumsrt

Plnohodnotný pokus Roberta Rodrigueze vstoupit do hororového žánru, který si už zkoušel otestovat o pár let dříve v případě Od soumraku do úsvitu, kde čerpal ze scénáristické geniality svého kamaráda, mistra v oboru, Quentina Tarantina, kdy si podruhé nechal pomoc a ke scénáři pustil ikonu devadesátkových teenagerovských hororů Kevina Williamson, jenž je znám především za první kultovní Vřískot (i když osobně mám radši Tajemství loňského léta), a výsledkem je variace na kultovní horor Invaze zlodějů těl (kterou navíc v podobném pojetí  ještě o rok dříve dodala i Buffy). Fakulta je další z hororové odnože pro teenagery, která do standardního coming of age přihazuje trošku toho strašení. Může se především pyšnit napěchovaným obsazením plného tolika budoucích hvězd, jejichž vlastní značka dělá z Fakulty asi největší důvod, proč se na ni po letech podívat... Samotný koncept nejen, že není původní, ale v zásadě není ani nejlépe podaný a i po skončení ve mně zanechává řadu otázek.. Jsem potěšen kolikrát to přechází více do sci-fi podání, které kombinuje klasiku jako je Vetřelec či Věc, kde je samotný příběh asi nejsilnější. A zrovna když se to snaží rozmíchat nějakou paranoiu a poštvat postavy proti sobě, dojde na několik působivých prvků.. Škoda, že když už si to celé sedá, totálně tomu ustřelí nohy závěr. Navíc díky Rodriguezovi není nouze o pár odvážnějších efektů či zabití.. Svižná zapamatovatelná jednohubka se solidní atmosférou, která se nakonec toho kultovního statusu taky dočká, jen to ještě bude pár let trvat.. 60% ()

mark9th

Extremely watchable, funny, entertaining, full of nostalgia and one of the most underrated movie of 90's. From the very opening this sci-fi is simply a masterpiece. Every scene is on spot and makes sense. Flawless casting is highlighted by nostalgic music.  Rodriguez knows how to guide you throughout the movie with perfect-timing surprises and I've never seen Robert Patrick more entertaining. Faculty never disappoints, no matter what kind of state you're in. 10/10 ()

Milivoj

Nemám rád tenhle styl filmů, ale přesto jsem se bavil. Rodriguez nezklamal, a i když to nebylo tak dobré jako "jak-se-jenom-sakra-jmenuje-ten-film-od-Jacksona-se-sekačkou-na-trávu", zabalil poměrně slaboduchý nápad do prima podívané plné vtipných nápadů. Jako černá komedie výborné, jako sociologický průzkum života na střední škole (jak se nám snaží namluvit tvůrci v bonusech na DVD) slabota. Takže vlastně průměr. ;-) ()

SirGawain

Jo jo jo to byla skvělá parodie na scifi filmy. Jo Rodriguez si to dává... Škoda jenom, že to parodie asi být nemá. Já sem se prostě smál celý film a závěr mi byl jasný hned po objevení tý holky. A film, u kterého se podle mě nemám tolik smát, ale spíš se bát, a já se u něj směju, bych ohodnotil maximálně jednou hvězdičkou. ALe ty fotbalisti byli úmyslný určitě. Nádherně vygumovaní. Přesně tak jak jsou ve skutečnosti. :-) Takže za ně dávám o hvězdičku víc. Ale jestli to Rodriguet nemyslel vážne tak dávám hvězdičky čtyři. Já to z toho prostě nepoznám. A protože nemám Rodrigueze kvůli Spy Kids rád, tak jsem dal ze msty to hodnocení horší. Máš prostě smůlu Robe :-). Ještě žes natočil alespoň to Sin City. Jinak bys dostal jenom jednu :D. ()