George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eldrick

Dva filmy v jednom krásně klišoidním béčkovém balení. Do toho magor Quentin, klenutě tvarovaná mexická bohyně Salma Hayek a vynikající soundtrack, včetně ZZ Top. Btw, skvělý videoklip s Georgem a Salmou. Ze všeho nejlepší je ale proslov Cheeche Marina o kundách. "Pussy, pussy, pussy! Come on in Pussy lovers! Here at the Titty Twister we’re slashing pussy in half! Give us an offer on our vast selection of pussy! This is a pussy blow out! Alright, we got white pussy, black pussy, spanish pussy, yellow pussy. We got hot pussy, cold pussy. We got wet pussy. We got smelly pussy. We got hairy pussy, bloody pussy. We got snapping pussy. We got silk pussy, velvet pussy, naugahyde pussy. We even got horse pussy, dog pussy, chicken pussy. C'mon, you want pussy, come on in Pussy Lovers! If we don’t got it, you don't want it! Attention pussy shoppers! Take advantage of our penny pussy sale! If you buy one piece of pussy at the regular price, you get another piece of pussy of equal or lesser value for only a penny! Try and beat pussy for a penny! If you can find cheaper pussy anywhere else, fuck it!" ()

dee-key

Jee, to byla debilita. Perverzně úchylná řezničina který je spíš k smíchu. Do poloviny filmu se to vyvíjí jako celkem dobrá kriminálka. A ačkoli jsem věděl, že to bude o upírech, zas taková bomba to teda nebyla. ()

d-fens

ten žánrový zvrat je vskutku grandiózny, aj Tarantino ako herec ujde, ale inak docela pitomosť. Jackson si natočil svoj Braindead, Rodriguez toto - proste sa im chcelo. ()

dyfur

......áno Quentin Tarantino je výzorovo vhodný na stvárnenie psychopata, ktorého i dobre hral. Bol herecky lepší ako G.C.  .....k filmu: zo začiatku ešte ako tak -väzni na úteku.... -slabý podpriemer do prvej polovici....neskôr akože tá hororová časť . katastrofa -odpad- ani horor ani komédia ...ani triky....koniec nič....celkovo nič...netreba viackrát pozerať. ()

Carlossss

Takhle rozporuplný film jsem už dlouho neviděl. Každý přitom chválí první půlhodinu, kterou já jsem považoval za docela nudnou akci ve stylu nějakého road movie. Jak se však dostanou do baru, začalo se docela přitvrzovat a já se začal bavit. George Clooney byl neuvěřitelně charizmatický a Tarantino mě jenom přesvědčil o tom, že není dobrý herec... Rodriguez sice umí líp. Říkám to proto, že před From Dusk Till Dawn jsem si náhodou pouštěl Sin City, které je geniální. Zkrátka a dobře. První půlka za dvě hvězdy, druhá za čtyři to dělá výsledek tří hvězd. ()

BitlDjus

Absolutní Masakr s velkým M. V hlavní roli George Clooney a ve vedlejší Quentin Tarantino, skvělý humor, skvělý děj. Je to taková pohádka pro dospělé se kterou Rodriqueze udělal obrovský skok. ()

buchli

Tak dementní příběh, tak kečupová krev a tak prvotřídní zábava!!! Dobře, prvotřídní asi nebude to nejlepší slovo, vzhledem k celkové béčkovosti Od soumraku do úsvitu, ta mu ale hodnocení v žádném případě nenabourá - jeho hlavní zbraní totiž nejsou ani nijak špatné herecké výkony, ani nepochybné půvaby Salmy Hayek (i když obojí možná hraje svou roli), ale Rodriguezovo pověstné nadšení pro film, které z plátna/televize/monitoru přímo stříká. ()

BoredSeal

První polovina filmu slibuje kvalitní temný thriller křížený s rodinným dramatem, které korunují překvapivě přirozený Clooney a herecky výborný Tarantino jako psychopatický vrah. Jako neinformovaný divák jsem byl opravdu zaskočen, když film v podstatě čistým řezem změní žánr v upíří masakr a vykašle se na postavy a jejich osudy, které do té chvíle kvalitně budoval. Jako samostatná upíří žánrovka s humorem a nápaditými vraždami nijak nepřekvapí a vyšumí z hlavy. Je to OK, ale kdyby "první film" pokračoval, nejspíš by se jednalo v Rodriguezově filmografii o něco mimořádného. ()

honajz2

Kombinace gangsterky a upírského hororu, a ty vole - ono to funguje! Sice ten přechod žánrů je zde strašně náhlý, ale že by nějaká část byla úplně nefunkční, to ne. Sice první polovina má moc utahaný začátek a přijde mi i slabší, než polovina druhá (asi se mnou bude málokdo souhlasit), ale i tak je dobrá. Ta druhá je prostě krvavá řežba upírů, kde se zabíjí čímkoli a jakkoli, ale je to zajímavý a upřímně, tohle jsem od toho čekal. Sice to má nelogičnosti, ale je to natočený tak, že vám to nevadí. K 5* nechybělo málo, záživnější start a plný počet by byl. Takhle jenom silné 4* ()

easaque

nostalgické +3* nedávno jsem v televizi narazil na tuto upírskou tarantinovku, i když ji tentokrát nerežíroval. Příběhově nepřináší nic nového, ale sedl mi jeho humor a líbila se mi jeho atmosféra, a to na podobný žánr moc ulítlý nejsem. Je to kvalitně natočené akční béčko, kterému si nevydrží dech až do konce, ale dokázal pobavit. Navíc bych nikdy nevěřil, že mě přijde někdy ženská tak sexy, jak se to povedlo Salmě Hayek ;-)) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Chen

Film z něhož doslova tryská nadsázka, ale současně také velmi slušná hororově-akční spektákl. Skvěle sestavená skupina ústředních i vedlejších postav celkový dojem ještě zlepšuje. ()

HappySmile

Experiment ve všech směrech. První hodinu se to tváří jako naprosto seriózní film o zločincích, co vzali za rukojmí rodinu pastora a utíkají před spravedlností. Pak se ale najednou zcela nečekaně všechno změní a ocitáme se uprostřed upírského hororu. Teda nejsem si jistá, jestli je to správné označení, možná spíš upírská komedie. :) Prostě jedna velká šílenost (v dobrém slova smyslu). Rozhodně to stojí za zhlédnutí. ()

Martin741

Na to, ze scenar pisal Tarantino, dost kriva, no ale aspon ze film zachranuje rezia Roberta Rodrigueza. Prva polka filmu je naprosto vyborna, akasi zmiesanina gangsterky a hororu /upire/. A co sa mi na filme paci najviac, cele je to poprepletane akcnymi scenami. Radost pozerat na taketo filmy : 86 % ()

Wiikii

Opravdu nevím co mám dát za hodnocení k tomuhle dílu, prvních cca. 45minut je to dokonalé, a pak upíři. Vlastně je to dokonalé do poslední vteřiny dokud se nezmění ta exotická tanečnice v upíra. Clooney a Tarantino byly super, ale vidět George jak tam zabíjí ty monstra u toho mě mrazilo jak to byl strašnej pohled. Ale taky když jsem zapínal film tak jsem nevěděl co čekat a naladil jsem se na to první(část před upíry) a pak z ničeho nic upíři, což se dost podepsalo na mém hodnocení.... Přimhouřím obě oči a moje HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

peiton

Na túto vec som narazila a vlažne pozrela bez toho,aby som si naň prečítala čo i len jednu referenciu,nehovoriac o obsahu.O to väčšie bolo moje zdesenie,ked som zistila,že snímok,na ktorý sa dívam a ktorý bol v začiatku slušne rozbehnutý sa zlomil v polovici na hrozný nezmysel hraničiaci zo zdravým rozumom.Jednoducho likvidácia upírov nie je moja horúca šálka kávy.A nedonútil ma dopozerať ani fakt,ktorý mal na svedomí fešák George Clooney a jeho (nevkusné) tetovanie na krku.Hoci som sa snažila,no ani za pokus to nestálo.Niekedy neviete s kým máte tú česť. ()

kaposlav

To sa málokedy podarí, aby sa stretli v jednom filme dvaja herci, ktorí sú mi nesympatickí. Na rozdiel od Trantina vie aspoň Clooney hrať, ale to nič nemení na tom, že film je na figu. Ešte do momentu než sa začali meniť na tie obludy to bolo ako tak na pozeranie, ale potom už len stupídna kravina. ()

Jino

Ve své době (v roce 1996) to byl rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. Skvělé efekty, drsné kecy a ještě George Clooney. Dalo by se říct, že Rodriguez i za pomoci Tarantina dokázal výborně skloubit něolik žánrů dohromady, což rozhodně stojí za to vidět. Jak jsem již napsal George Clooney ve filmu hraje roli drsňáka - což mu pomohlo se odškatulkovat z rolí hezounů, doktorů, atd. které mu byly nabízeny díky Pohotovosti. No jo sám mám tento film velice rád - 80% ()

Rocky88

Kdybych neznal Jacksonovy prvotiny, dal bych za 3. Takhle dávám za 2. Film se dá rozdělit na dvě půlky, které jsou naprosto nekonzistentní, a navíc jsem zde postrádal více humoru. Nic pro Rodrigueze. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)