Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

• USA Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (více)

Když se dcera amerického prezidenta dostane v zábavním parku do úzkých a když navíc vyjde najevo, že z otcovy kanceláře ukradla prototyp nebezpečného maskovače, do akce musí být povoláni ti nejspolehlivější. Jsou povolány dva týmy malých agentů. Carmen a Juni Cortezovi a Gary a Gerti Gigglesovi. Tyto sourozenecké dvojice spolu neustále soupeří, ostatně podobný souboj se odehrává i mezi jejich rodiči. Otec Carmen a Juniho, Gregorio Cortez, má být zvolen novým ředitelem OSS, školícího centra pro agenty. Na slavnostním ceremoniálu je ale do této funkce jmenován otec Garyho a Gerti, Donnagon Giggles. Během slavnostní večeře jsou uspáni všichni dospělí a podivní číšníci ukradnou prototyp maskovače i přes veškerou snahu dětských agentů jim v tom zabránit. Maskovač je zbraň, která dokáže vyřadit z provozu veškerou elektroniku široko daleko. K odcizení přispěla i rvačka mezi Junim a Garym a proto je Juni vyloučen z OSS. Jeho sestra Carmen se však dostane do centrálního počítače OSS a znovu Juniho zaregistruje jako agenta a také změní plán pro následující akci. Garyho a Gerti pošle do pouště a jejich velkolepou akci poblíž Madagaskaru přidělí sobě a svému bratrovi... (TV Prima)

Niktorius

Prvními Spy Kids se Rodriguezovi podařilo rozhořet ve mně ohýnek nadšení nad sympatickým sklubením tradiční rodinné moralitky, zábavné akce a pitomoučkého infantilního humoru; nyní však už jen udržuje plamen. Dvojka je sice o pár minut delší, je v ní k vidění více efektních špiónských gadgetů, má lepší triky a vizuál už tolik nevypadá jako omalovánková dvojstrana z Médi Pusíka, ale švih a vtip (vlastnosti díky kterým jsem původnímu filmu bez mrknutí oka odpustil mnoho) aby člověk hledal lupou. Nicméně Alexa Vega je jako pop-star k nakousnutí, takže doporučuji vyčkat u závěrečných titulků :-) ()

Fiftis

Ľahkosť, vtip a akcia prvého dielu sa do druhého dostali len s odretými ušami. Už úvodná akcia pôsobí infantilnejšie a menej vierohodne ako celý prvý diel a s postupujúcim časom sa situácia veľmi nezlepšuje. Ťažko povedať, čo mi vadilo na druhej časti najviac. Ale asi to bude tá originalita a ľahkosť prvej časti. Druhá časť je totiž všetko to, čo od sequelu očakávame vrátane jeho chýb. Ak sa s nimi zmierite, stále si môžete užiť viac ako 90 minút jednoduchej akčnej zábavy. ()

JohnnyD

Pozeral som to ráno v TV a na moje prekvapenie (neprebudenie?) ma to dosť bavilo. A som si takmer na 100% istý, že malý prckovia sa budú baviť úžasne - je to presne koncipované pre deti, nenáročné, dobrodružné, akčné, vtipné a farebné. Čo viac si želať .. ()

Cappuccino

V dobe vydania som Spy Kids miloval, teraz už príliš nie - vlastne vôbec nie. Odhadom času musí snáď každý vidieť tú prespríliš veľkú snahu o navodenie vyslovene (!) detskej zábavy, ktorá snáď nemá šancu pobaviť aj staršieho diváka - do hranice dvanásť rokov, nie nad. Ale hej, k ospalému ránu neuškodí. ()

InJo

Stejně šílené a přeplácané jako první díl, ale u tohohle jsem se aspoň vůbec nenudil. Pro děti patrně bomba, pro dospělé spíš utrpení. :-) P. S. Steve Buscemi svou přítomností vytáhne snad každé dílko alespoň o půl třídy výš. ;-) 50 - 60 % ()

Tsuki

Kupodivu je dvojka stejně dobrá jako první díl. Jak zjistíme, Alexa Vega umí dokonce i zpívat. ~(4,2)~ ()

Anderton

Vážne nechápem, ako sa mi toto molo páčiť, ale bolo to ráno v telke, raňajkoval som pritom super praženicu a predo mnou volná sobota....Pozrieť si jednotku a neskôr ďalšie pokračovania ma to ale neprimälo. Asi som aj dobre urobil. ()

Slarque

U jedničky jsem se docela dobře bavil, ale nečekal jsem, že dvojka ji ve všech ohledech strčí do kapsy. Ano, Rodriguez už se rozjel, šílené nápady svižně přebíjí ještě šílenějšími a kromě bondovek si utahuje i z vlastních filmů, Jurského parku, Indiany Jonese, MTV (Britney Lopez) a Pána prstenů. Existence závěrečných titulků je úplně zbytečná, protože to co se odehrává vedle nich bylo příliš šílené i pro vlastní film. ()

SeBig

Dvojku mám snad nejradši. Je to over the top. Ostrov, záhadné nestvůry, zajímavý záporáci, ješte ujetejší a ješte vtipnejší. ,,KORTÉZÁCI!" ()

Jirka_Šč

Aktuálně to objevila naše prťata a dnes to žádají již podruhé :). Ke kvalitě filmu: Když přistoupíte na to, že se jedná o uletěnost, je vše ok :). ()

sharky

O tisíc procent lepší než jednička, svižné, zábavné, plné symšlených příšer a navíc je tu babička s dědečkem, slizcí konkurentní sourozenci a steve buscemi:) ()

honajz

Ty příšerky na ostrově mi lezly na nervy, stejně jako samotný profesor, ale celkově tomu nechybí fantazie, docela to šlape a na občasné odreagování to není vůbec zlé. Dokonce i některé vtípky fungují. ----- Bývaly doby, kdy Robert Rodriguez točil chytré akční filmy, například El Mariachi, Desperado a nebo „studentský horor“, jenž je spíš parodií na tento typ filmů, s názvem Fakulta. Dnes Rodriguez točí báchorky pro děti – po loňské vyprávěnce Spy Kids se rozhodl využít chvilkového úspěchu a natočit rychle druhý díl. A nejen ona ukvapenost je na výsledku znát. Zatímco v prvním dílu děti tajných agentů nejprve objevily své schopnosti i pravou totožnost rodičů a pomohly je vysvobodit ze zajetí zloducha, ve druhém se celá rodina Cortezů – a to včetně dědečka a babičky, taktéž špionů – postaví na tajemném ostrově ďábelskému vědci Romerovi (Steve Buscemi), aby opět zachránili svět. Tentokrát si dětí užijeme dvojnásob, protože se k týmu přidruží i dětští agenti Gary a Gerti Gigglesovi, kteří v rámci dětské rivality soupeří s mladými Cortézovými o to, kdo je nejlepší. (Pokud vám představitelka Gerti, Emily Osmentová, někoho připomíná, ano, je to Haleyho sestra). Gigglesovi kdysi předběhli Cortezovy při záchraně dcery amerického prezidenta z parku v divočině, jak se dozvíme hned ve vstupní sekvenci. Nyní je jejich otec Donnagon Giggles (herec Mike Judge je mj. tvůrcem populárního animovaného seriálu Beavis a Butthead) vysílá na blíže nespecifikovanou misi. Teprve časem zjistíme, že jde o nový vynález, transmooger, který dokáže vyřadit z činnosti všechna elektronická zařízení a jenž nyní vlastní výše zmíněný šílený vědec, který na svém ostrově – asi inspirován ostrovem dr. Moreau – provádí i genetické testy. Cortezovi, ve snaze napravit svou pošramocenou reputaci, vyrážejí na ostrov také. Ne že by filmu chyběly některé vtipné a s nadsázkou viděné momenty svého předchůdce, i když je jich tentokrát znatelně méně. Problém je spíše v neuspořádanosti celého filmu, kdy jsme zahrnováni akcí většinou bez nějakého logického sledu, různými počítačovými efekty, barvami, efekty, ponorkami, přístroji... a nějaký pocit z filmu, napětí z děje nebo i jen jakýsi požitek ze sledování spektáklu odplouvají do daleka, asi na jiný ostrov ztracených snů. Navíc představitelé špiónské dcerky a synka Cortezových, v podání Daryl Sabary and Alexe Vegy, poněkud zestárli a čekali bychom je spíše ve snímku pro -náctileté ze střední školy, než v dětském nebo spíše rodinném filmu. Dokonce ani charisma Antonio Banderase tentokrát nefunguje jako jindy. A to ponechme stranou logické nesmysly (chvíli je ostrov zelený a plný života, a hned zase pustý jako poušť) nebo závěrečný koncert a lá Britney Spears, jehož jediným smyslem je, že koproducent – Disney – může klip uvést ve svém televizním vysílání. Doufejme, že svým novým snímkem Once Upon a Time in Mexico se Robert Rodriguez znovu nalezne a předvede nám sice neuvěřitelnou akční podívanou, ale zato podanou s nadhledem a oka mrknutím na diváky i na hnidopichy, kteří by snad chtěli v jeho díle hledat Umění. Historky pro děti mu však evidentně tak dobře nejdou, a veškerá jejich zábavnost začíná a končí možností nákladů produkčního studia na trikové efekty. () (méně) (více)

Nancy

Dětské publikum se baví a to je u filmu pro děti asi prvořadé. Jinak myslím netřeba hledat žádnou logiku nebo naopak chyby. ()

Časové pásmo bylo změněno