Reklama

Reklama

Lovecraftova země

(seriál)
  • USA Lovecraft Country
Trailer 2
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2020, 9 h 54 min (Minutáž: 53–69 min)

Předloha:

Matt Ruff (kniha)

Hrají:

Abbey Lee, Aunjanue Ellis, Chase Brown, Jonathan Majors, Wunmi Mosaku, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Lovecraftova země, nový dramatický seriál z produkce HBO, je inspirován stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticuse Freemana (Jonathan Majors), který se v padesátých letech minulého století vydává spolu s kamarádkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýcem Georgem (Courtney B. Vance) pátrat po zmizelém otci (Michael Kenneth Williams) napříč Spojenými státy, kde platí zákony Jima Crowa. Tak začíná boj o přežití, v rámci něhož jsou nuceni čelit jak všedním hrůzám bílé Ameriky, tak škodolibým duchům, jako vystřiženým ze stránek tajuplných příběhů H.P. Lovecrafta. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (71)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jako jistě mnoho z nás jsem dle úvodního traileru a názvu předpokládal, že tvůrci budou navazovat na myšlenky H. P. Lovecrafta. I proto jsem se na seriál nemohl více vynatěšit. Po prvním dílu to bylo ale nějaké divné. Jal jsem se tedy studovat, oč se jedná a zjistil jsem, že se jedná o samostatnou knihu, která se inspiruje světem Lovecrafta, ale zároveň poukazuje na jeho nedokonalosti. Třeba na rasismus. Dobře, řekl jsem si, že počkám díl, dva, tři a uvidím, co se z toho vyvrbí. Nakonec se z toho ale vyvrbily jednotlivé příběhy, které oscilují mezi horší a méně horší kvalitou. Nějak jsem v tom nedokázal najít souvislost, nit, cokoliv, co by mě nutilo sledovat dál. Navíc jsem nepochopil, jestli se jedná o poctu dílu mistra a nebo jeho výsměch. Nejhorší je, že si myslím, že se jedná o obojí... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velmi zmatený seriál, s úžasnými Watchmen se nakonec nemůže měřit, ačkoliv k tomu prvních pár epizod (vlastně doslova první dvě epizody) docela sympaticky směřoval. Největším problémem je přeplácaný děj a to, že mě po počátečním nadšení postupně docela přestávalo zajímat, co se stane dál, a to se přitom řešila velmi závažná témata. V posledních třech epizodách Lovecraftova země dech zase trochu nabrala, ale už jí to příliš nepomohlo. No co, není každý den posvícení. I tak mi ale seriál nabídl docela hodně momentů, které si zapamatuji (spousta z nich jsou tedy velmi krvavé scény, jaké jsem vážně nikdy neviděl), a na vynikající první epizodu, plnou hmatatelně hitchcockovského napětí, bych se myslím rád podíval znovu. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vôbec sa nečudujem, že rasistom, xenofóbom, náckom a inému póvlu sa tento seriál nepáči. Ostatne, dokonca sám Lovecraft často býva obviňovaný z toho, že bol rasistický kretén. Faktom je, že Lovecraft Country naozaj nie je žiadny seriálový skvost. Nemôže za to však farba pleti postáv/hercov, ale divné scenáre. Od spojenia Jordana Peeleho, J.J. Abramsa a H.P.L. (projekt každopádne nevznikol podľa jeho literárneho diela, ale podľa knihy Matta Ruffa, ktorá vyšla aj v češtine) som nečakal málo, napokon som ale trpel. Potešil dobrý kasting, retro atmosféra amerických rasistických 50. rokov a to, že si tvorcovia nebrali servítky v sexe a násilí. Ale vzťahy medzi postavami ma nebavili, dialógy ma nudili, trikové scény nevyzerali vôbec pekne a linka so „sektou“ ma uspávala. Nakoniec boli neparadoxne najlepšie diely stojace mimo tejto dejovej línie (trojkový ghost house, šestková návšteva vojnového Japonska a čiastočne aj osmička s fakt desivými tancujúcimi dievčatkami). Rozkolísaný, nekonzistentný seriál. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Jen málokdy vídaný prohospodařený potenciál, ale záměr natočit nové Hořící Missisippi ve fúzi s teanegersky odlehčenou fantasy jízdou a alternativními dějinami Ameriky skončil logicky - jako nesourodý postmoderní mišmaš. Formálně skvěle natočené, reflexe Spojených států z dob apartheidu a rasové segregace bezesporu originální, koho ale vlastně chce takhle žánrově nevyhraněný projekt oslovit? ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch nemnoha seriálů, ke kterým mě přilákala zejména producentská jména - J.J. Abrams a Jordan Peele jsou pro mě zkrátka stále velká lákadla. Hned od prvního dílu mě bavila atmosféra seriálu a značně podobný styl loňských Watchmenů (stejně jako u nich klasicky rasistické urážky po celém internetu, viz zdejší hodnocení), ovšem nemile mě překvapila hrozná hudba, pak se to naštěstí zlepšilo a nebylo tolik tak hrozně nehodících se songů. Finále mě bohužel ničím extra nezasáhlo, nicméně seriál celkově mě dost bavil, ale tu druhou řadu bych ani nepotřeboval. Spokojenost za 7/10. ()

Galerie (128)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se natáčel na škole Marietta High School v Georgii. (SONY_)

Související novinky

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí…

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky…

Reklama

Reklama