Lovecraftova země

(TV seriál)
  • USA Lovecraft Country
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2020, 9 h 54 min (Minutáž: 53–69 min)

Předloha:

Matt Ruff (kniha)

Abbey Lee, Aunjanue Ellis, Chase Brown, Jonathan Majors, Wunmi Mosaku, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams, (více)

Epizody(10)

Lovecraftova země, nový dramatický seriál z produkce HBO, je inspirován stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticuse Freemana (Jonathan Majors), který se v padesátých letech minulého století vydává spolu s kamarádkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýcem Georgem (Courtney B. Vance) pátrat po zmizelém otci (Michael Kenneth Williams) napříč Spojenými státy, kde platí zákony Jima Crowa. Tak začíná boj o přežití, v rámci něhož jsou nuceni čelit jak všedním hrůzám bílé Ameriky, tak škodolibým duchům, jako vystřiženým ze stránek tajuplných příběhů H.P. Lovecrafta. (HBO Europe)

Trailer 3

Spiker01

Jeden z těch nemnoha seriálů, ke kterým mě přilákala zejména producentská jména - J.J. Abrams a Jordan Peele jsou pro mě zkrátka stále velká lákadla. Hned od prvního dílu mě bavila atmosféra seriálu a značně podobný styl loňských Watchmenů (stejně jako u nich klasicky rasistické urážky po celém internetu, viz zdejší hodnocení), ovšem nemile mě překvapila hrozná hudba, pak se to naštěstí zlepšilo a nebylo tolik tak hrozně nehodících se songů. Finále mě bohužel ničím extra nezasáhlo, nicméně seriál celkově mě dost bavil, ale tu druhou řadu bych ani nepotřeboval. Spokojenost za 7/10. ()

Malarkey

Jako jistě mnoho z nás jsem dle úvodního traileru a názvu předpokládal, že tvůrci budou navazovat na myšlenky H. P. Lovecrafta. I proto jsem se na seriál nemohl více vynatěšit. Po prvním dílu to bylo ale nějaké divné. Jal jsem se tedy studovat, oč se jedná a zjistil jsem, že se jedná o samostatnou knihu, která se inspiruje světem Lovecrafta, ale zároveň poukazuje na jeho nedokonalosti. Třeba na rasismus. Dobře, řekl jsem si, že počkám díl, dva, tři a uvidím, co se z toho vyvrbí. Nakonec se z toho ale vyvrbily jednotlivé příběhy, které oscilují mezi horší a méně horší kvalitou. Nějak jsem v tom nedokázal najít souvislost, nit, cokoliv, co by mě nutilo sledovat dál. Navíc jsem nepochopil, jestli se jedná o poctu dílu mistra a nebo jeho výsměch. Nejhorší je, že si myslím, že se jedná o obojí... ()

Radek99

Jen málokdy vídaný prohospodařený potenciál, ale záměr natočit nové Hořící Missisippi ve fúzi s teanegersky odlehčenou fantasy jízdou a alternativními dějinami Ameriky skončil logicky - jako nesourodý postmoderní mišmaš. Formálně skvěle natočené, reflexe Spojených států z dob apartheidu a rasové segregace bezesporu originální, koho ale vlastně chce takhle žánrově nevyhraněný projekt oslovit? ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vôbec sa nečudujem, že rasistom, xenofóbom, náckom a inému póvlu sa tento seriál nepáči. Ostatne, dokonca sám Lovecraft často býva obviňovaný z toho, že to bol rasistický kretén. Faktom je, že Lovecraft Country naozaj nie je žiadny seriálový skvost, nemôže za to však farba pleti postáv/hercov, ale divné scenáre. Od spojenia Jordana Peeleho, J.J. Abramsa a H.P. Lovecrafta (projekt každopádne nevznikol podľa jeho literárneho diela, ale podľa knihy Matta Ruffa, ktorá vyšla aj v českom preklade) som nečakal málo, napokon som ale trpel. Potešil ma dobrý kasting, retro atmosféra amerických rasistických 50. rokov a to, že si tvorcovia nebrali servítky v sexe a násilí. Ale vzťahy medzi postavami ma nebavili, dialógy ma nudili, trikové scény nevyzerali vôbec pekne a linka so „sektou“ ma uspávala. Nakoniec boli neparadoxne najlepšie diely stojace mimo tejto dejovej línie (trojkový ghost house, šestková návšteva vojnového Japonska a čiastočne aj osmička s fakt desivými tancujúcimi dievčatkami). Rozkolísaný, nekonzistentný seriál. ()

D.Moore

Velmi zmatený seriál, s úžasnými Watchmen se nakonec nemůže měřit, ačkoliv k tomu prvních pár epizod (vlastně doslova první dvě epizody) docela sympaticky směřoval. Největším problémem je přeplácaný děj a to, že mě po počátečním nadšení postupně docela přestávalo zajímat, co se stane dál, a to se přitom řešila velmi závažná témata. V posledních třech epizodách Lovecraftova země dech zase trochu nabrala, ale už jí to příliš nepomohlo. No co, není každý den posvícení. I tak mi ale seriál nabídl docela hodně momentů, které si zapamatuji (spousta z nich jsou tedy velmi krvavé scény, jaké jsem vážně nikdy neviděl), a na vynikající první epizodu, plnou hmatatelně hitchcockovského napětí, bych se myslím rád podíval znovu. ()

• Seriál se natáčel na škole Marietta High School v Georgii. (SONY_)