Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

JASON_X

Objektivně sice za čtyři, ale z nostalgie dávám pět. Vynikající Bessonova francouzská krimi, která strčí do kapsy většinu podobných amerických. Anne Parillaud je typově dokonalá, jako punkerka i jako agentka. A strašně rád vzpomínám na mé bezvýhradné okouzlení postavou "čističe" Victora, byla to kdysi dávno láska na první pohled. Hrozně mě bavilo představovat si jeho "civilní" život - jak mlčky a nehybně sedí doma v křesle, v tichém, tmavém a poloprázdném bytě, v kabátě, klobouku a s černými brýlemi, strnule kouká do zdi a čeká, až zazvoní telefon, v němž mu dutý a bezbarvý hlas sdělí pokyny k další misi, k další práci, která jediná dává jeho životu smysl... ()

lesumir

Jak já se těšil, až zase uvidím Nikitu a tentokrát v originále. No, velké překvapení se nekonalo, musím uznat, že český dabing byl lepší, francouzština mi nesedla a Anne Parillaud při zvýšení hlasu byla nesnesitelná. Ale to stále nemění nic na tom, že Nikita je nejlepším (spolu s Leonem) dílem z Bessonovské sbírky, proto se tomu dá málo co vytknout, ve své nejsilnější době stvořil profesionální vřažedkyni, kterou zná dneska skoro každý nebo legendární scénu se zazděným oknem. ()

GigaPudding

Původně jsem chtěla dát jen čtyři hvězdičky, ale když jsem si pak vzpomněla na americký remake s Bridget Fondou, kterému jsem dala tři hvězdičky, tak tohle musí být jasná pětka :). Navíc je to hodně bessonovsky stylizované a třeba střílení v hotelové kuchyni je jak z hong kongu a navíc tu jsou scény ještě ze začátku, kdy je Nikita furt akorát vzteklá a nadává soudcům a vůbec celá ta scéna na začátku, hlavně ten moment, který ji dostane tam, kam se nakonec dostane :), je super :). Prostě je to hodně nápaditý thriller s několika hodně vypečenými scénami a v zábavném a svižném stylu, ale co to táhne nejvíc je Anne Parillaud a její Nikita, která je tu takový trdlo a je mnohem lepší než Bridget Fonda a ta její verze Nikity a hlavně se na tohleto hodí mnohem víc. Vůbec celý ten děj filmu je docela dost o tom, jaké to je být ženou, tak trochu oklikou teda přes tu tajnou agenturu a střílení atd. který zas každá druhá ženská asi neřeší ve svým životě :), a mám dojem, že Luc Besson tomu docela rozumí. A taky se mi líbil závěr tohohle filmu mnohem víc než v remaku. Viktor čistič samozřejmě byl něco neuvěřitelného a nikdo by v téhle roli nebyl vtipnější než Jean Reno :). ()

Flakotaso

Vysoce nadčasové, stylové, podbarvené vynikající hudbou Erica Serry. Avšak stejně jako u všech Bessonových filmů mi tam to pověstné "něco" chybělo. Nedokážu identifikovat co, ale pocit neúplnosti je neodbytný. Stejně jako u Leona, stejně jako u Pátého elementu. Asi mi Lucův styl moc nesedí, každopádně nechápu proč ted točí Artura a Minikokoty a podobné braky, když v devadesátých letech patřil mezi špičku. ()

Shit

Naštěstí tenhle francouzskej film nemá moc společnýho se stejnojmenným seriálem.Luc Besson natočil docela drsnej a realistickej thriller. Anne Parillaud je ve své roli fakt brilantní a její přerod z drogově zavislé na tajnou agentku je vynikající, ale i tak to 100% nebude, něco tomu přece jenom ještě chybí ()

• Prvá scéna, v ktorej sa Nikita objaví, bola prvá scéna, ktorú Anne Parillaud pre film vôbec natočila. Luc Besson na ňu minul takmer sto záberov. Parillaud neskôr zistila, že do filmu nakoniec zakomponoval ten druhý. (Arsenal83)
  • Při přestřelce v kuchyni se utíká Nikita (Anne Parillaud) ukrýt za kuchyňské vybavení a je vidět, jak jí vypadne zbraň Desert Eagle .50 a zapadne pod sporák. V následujícím záběru ji však drží opět v rukou, jako na officiálním plakátu. (Tomas.Jezek)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v mestách Paríž, Benátky a Puteaux. (dyfur)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění