Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

Phex

To co nabízí tento seriál už tu bylo tisíckrát předtím...tohle je nové pouze ohýbáním (to je dosti slabé slovo vzhledem k tomu co je v seriálu k vidění...) historického kontextu k dnešnímu vidění světa. To ale nijak nesouvisí s kvalitou příběhu, zábavností nebo čímkoliv jiným co by seriál mělo povyšovat k lepšímu hodnocení... ()

AndrewNewman

Kým prvá séria nám ukazala kopu sexuálnych scén a úžasnú výpravu v spojitosti s nekonvenčným výberom postáv či hercov, v tej druhej sme zase konečne videli zaujímavý dej a skvelú romantickú zápletku. Svoje hodnotenie z priemeru ale nebudem zdvíhať, pokiaľ neuvidíme istý pokrok aj v tretej sérii. ()

skapinka

V podstate telenovela z obdobia 19. storočia, kde sú niektorí šľachtici aj britská kráľovná čierni a po večeroch tancujú na báloch na hudbu od Maroon 5 alebo od Billie Eilish. Nechápem síce, prečo je to prvé na Netflixe, ale dalo by sa to využiť ako dobrá alko hra - vždy, keď postava urobí alebo povie hovadinu, človek si vypije - aj keď veľa by si toho asi nestihli pozrieť... Každopádne, pre fanúšikov telenoviel zrejme môžem odporučiť. (Tretia hviezdička len za sexy vojvodu, ktorý spríjemňoval sledovanie.) ()

Brouzdalka

I přes místy slabý děj, u kterého si občas ťukáte na čelo, musím nakonec jednu hvězdu přidat, protože si mě tenhle svět získal. Natolik, že jsem k němu přečetla i všechny knihy, takže můžu jen ocenit hezký spád seriálu a skvělé skloubení příběhů mnoha postav. Jednotlivé dějové linie jsou přehledné a dostávají dost prostoru, což je vlastně poměrně ojedinělé. Co nechápu je neustálé řešení barvy pleti osazení. Tohle není adaptace Jane Austen, ale moderní červené knihovny, tak proč si hrát na historické přesnosti. Pokud k tomu má někdo výhrady, měl by stejným dechem poukázat i na nedobové oblečení nebo nekonzistentnost toho, kdy ne/vadí, že je hrdinka osamocena kvůli své případné kompromitaci. Who cares, enjoy the ride. 3,5 * ()

oiuoiu

Ošklivé, neforemné šaty (na pohled ze syntetiky) a afroameričanka královnou. Křečovité herecké výkony, nejapné dialogy, asi sto postav hned v expozici, celkově jsem se notně poděsila. Fuj. Mohl by toto dílo zachránit záživný děj? Kdyby tu byl? Nedávám odpad, protože jsem odpadla po prvním dílu, tak by mi to přišlo nefér. ()

hn253

Knihy Julie Quinn jsou moc vtipné a poutavé, to se ale o tomto seriálu opravdu říci nedá. Už od začátku toho je hodně špatně a korunu tomu dávají afro postavy. Kde by se proboha v té době v tomto prostředí vzali? Hudba je špatně, veškeré lokace jsou t=měř amatérsky počítačově zpracované a na úplném konci odhalení, kdo je lady Whistledownová, to už jsem opravdu nevydýchala. Jsem strašně zklamaná. ()

lacerta

I když odhlédnu od dost mimo obsazení a budu se tvářit, že to nebylo trochu rušivý, tak to stejně byla celkem ztráta času. ()

kuře.gril

3.5* dobrá oddechovka, na červenou knihovnu nejde o nic nesnesitelného. Ústřední hrdina velký sympaťák. Černošští herci mi tam nevadí, ale teda tu královnu jsem až do konce moc nerozdýchala. ()

Amalberga

Průměrný seriál s nadprůměrnými kostýmy. Autorka knižních předloh si nejspíš přečetla Pýchu a předsudek a Padesát odstínů šedi a přišlo jí strašně super to skloubit dohromady. Výsledný fikční svět je poměrně zajímavý. Na první pohled se tváří jako romantismus, ale spíše se v něm odráží současná americká společnost. Proto vůbec nechápu snahu zasadit tenhle seriál do historie, když není vůbec historicky přesný. Na bálech hrají hity od Taylor Swift, Billie Eilish nebo třeba od Šostakoviče, který v té době ještě byl na houbách. Garderoby dam jsou z různých dějinných epoch, hraje se v nich spíš na estetiku. Co se líbí návrhářům, to je správné. Černoši jsou zde téměř rovnocenní s bělochy, ale podobně povrchně jako v Hollywoodu. Máme tu jen několik postav (značně zatížených kolorismem), o kterých skoro nic nevíme, navíc jsou zobrazovány dost stereotypně (moudrá stařena, krutý otec, machistický animózní boxer). Veškerá "korektnost" se odehrává jen na pozadí. V záběrech se míhá černá šlechta a černí sloužící, málokdy mají více než jednu repliku, jestli to vůbec. Ale na pozdvižení kolem seriálu to stačilo. Není zde moc k vidění. Průměrná zápletka, která se brzy okouká. Poslední epizody jsem značně přetáčela. Hlavní hrdinka je protivná a není v tom sama. Sestra Eloise s kamarádkou Penelopou jí zdárně sekundují. Odhalení lady Whistledown na konci není vůbec dramatické ani překvapivé. Jako jediná měla dostatek informací a velkou motivaci vytrubovat do světa zprávu o Marinině těhotenství. ()

Logicomix

Mám rád romanťárny a kostýmní dramata. Ale varuji vás, že tohle vážně není historicky přesné. Ve světě tohoto seriálu je černošský šlechtic úplně normální. Jen doufám, že si to za 250 let historici nespletou s dokument. Dělám si srandu. Tohle by si s realitou nikdo nespletl! Ovšem, když se naladíte na tuhle přeslazenou pohádku, dá se to přežít. Hlavní hrdinka je docela hezká. Ale Píše a předsudku to pochopitelně nesahá ani po ty zakryté kotníky. ()

cist odpad!

Čert vem černochy a asiaty v rolích evropských šlechticů 18. století. S dobrým režisérem a rafinovaným scénářem bych byl na takovou bizarnost klidně přistoupil, jenže nic z toho se tady neděje. A když chcete hrát kostýmní podívanou nemůžete to dělat s rozpočtem 100$ a nasadit hercům trapný silonový paruky. Jestli tenhle paskvil Amíky neuráží, tak pánbů s nima a s celou naší civilizací. ()

Betusss

Skvělá oddechovka! :D Myslím, že každý kdo se chce na seriál podívat si musí uvědomit, že je natočen podle knih, které jsou určeny výhradně ženám!! a upřímně si nedokážu představit, že si takové dílko vezme do ruky muž...takže mi nejdou do hlavy některé komentáře. Knihy jsem četla, seriál jsem si užila. Zpočátku jsem si zvykala na obsazení, ale s každým dílem se moje "výhrady" zmenšovaly. Ženy, holky, děvčata směle do toho. ()

Katule80 odpad!

Mám ráda romantiku. Ne každou. Romantiku z této doby. Ale... Ale neumím se dívat na filmy z historie, které totálně popírají, jak to tehdy bylo. Nejsem schopna přijmout postavy černochů jako vévody. Ne proto, že bych byla rasista, ale proto, že v této době to byl naprostý nesmysl. To se snad tolik bojíme historie, že jednou začneme díky takovým filmům věřit, že to takhle skutečně mohlo být? Možná ze mě tento způsob podsouvání skutečně rasistu udělá. Protože mám výběr jen ze dvou možností. Buď mi fakt, že nacpou černocha někam, kde nemá co dělat, vadí. Hodně vadí. Je to odpad díky tomu. Nebo mi to nevadí. No ale pak bych si sama před sebou připadala jako totální dement. Až takové pohádky sledovat dospělí nemusí. Hloupí by tomu mohli začít i věřit totiž. ()

Ivuska71

Jestliže očekáváte klasický historický kousek, pak tuto sérii raději vynechte. Ale jestli chcete zábavu, romantiku a nádherné barevné panoptikum s pohádkovým příběhem, tak směle do toho. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi