Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

NorseSword24

Chápem že to je úplne B-éčko a priemer. Nič ohromujúce, nič nové, žiadna veľká diera do kinematografie. Ale nechápem prečo sa o tom filme nehovorí viac. Je toľko kultových hororov z tohto obdobia o ktorých sa hovorí a väčšina z nich sú také stupídnosti... Ale toto?! "Efekty" slizu super. Herci pre mňa prekvapivo u takéhoto filmu dobrí. Aj postavy sú celkom zaujímavo napísané, aj keď časom sa to začne trhať. A hlavne som nečakal ako brutálne to bude. Myslím tým to, že si radšej nezvykajte na žiadnu postavu. Je tam veľa smrtí, ktoré ma prekvapili. Dej je úplne jednoduchý. Ale strih a choreografia niektorých scén tiež prekvapivo kvalitná. Je to B-éčko ale rovnako ako Black Adam, kvalitne urobené B-éčko. ()

bakeero

Poprvé jsem to viděl asi ve 13 a bylo by to za 4. Po včerejšku musím slevit. Ale i tak je to sympatickej 80kovej horůrek. ()

Kessler

To už na mě bylo moc. Snesu dost, máloco podhodnocuji (jen si to zkontrolujte) a chápu, že Blob je přímo esence béčkového filmu. Mně k srdce nepřirostl, možná jsem ho viděl příliš pozdě, ale nedostavilo se napětí, strach a nakonec ani s humorem to nebylo tak slavné. ()

Alexandre

Klenot hororové tvorby osmdesátých let. Nebál jsem se skoro vůbec, ale bavil jsem se královsky. Má to svůj děj, atmosféru i příběh, vše na skvělé úrovni, nemá jediné hluché místo a baví po celou dobu. Sliz mě oslovil už jeho prvními minutami a něco mi říkalo, že tohle je film, který určitě bude stát za to. A jak mě oslovil ze začátku, tak mě držel sledovat jeho průběh s velkým nadšením až do konce... Poslední scéna už být nemusela, ale i tak to bylo nezapomenutelné. A ze všech kladů bych chtěl vyzdvihnout "Amandu" v mladých letech, ta mě oslovila ve filmu asi nejvíc. ()

Argondia

Pomoc! Obří růžová žvýkačka útočí! Spas se, kdo můžeš! Takhle jsem se u hororu už vážně dlouho nezasmála. Děsivá atmosféra mi nějak unikla a tak opravdu nemohu říci, že bych se bála. Pár napínavých okamžiků tu sice mezi těmi úsměvnými problesklo, ale i tak to pro mě není horor, ale spíše parodie s hroznou hudbou navrch. Mezi povedené scény určitě patří ta s výlevkou, telefonní budkou, nebo kanálem. Vzpomínám, že mě v dětství děsila "Pěna Zabiják" a kdybych v té době viděla i "Sliz", možná bych získala fóbii ze žvýkaček a marmelád. ()

Demonic189

Svedomie by ma asi menej žralo pi 4*, ale proste musim dat 5. Prečo? Tri dovody: 1. fantasticke triky, ktoré dávajú vyniknút vybornym gore scénam, 2. skvelé napady, ktoré sa týkajú hlavne smrtiacich scén, 3. umrtia, ktoré by ste rozhodne nečakali! Uplny opak dnešnych "horor", kde viete uz po piatich minútach kto zomrie a kto nie. Super scifi horor, ktorý mi velmi pripomenul The Thing. ()

Hannibal1913

Začátek napivídal, že to bude skvělá podívaná. Potom to ale hodně upadlo a finále bylo pro mně zklamání, až skoro prasečina. ()

Taffey

Dávám Slizu 4 hvězdičky i při vědomí, že jde evidentně o béčkový film. Ale víme všichni, že hodnocení filmů, stejně jako fotek, obrazů nebo hudby, není jednoduché, je velmi subjektivní a je ovlivňováno i situacemi, které jen těžko chápeme. Jednou z nich je doba a věk, kdy jsme dílo viděli prvně. Sliz je z roku 1988. To mi sice bylo už 29 let, takže jsem už byl vlastně relativně starý kousek, ale důležité je, že to bylo před revolucí. V té době jsme jezdívali s kamarády na chalupu jednoho z nich a ze strašného křápu Funaie jsme si pouštěli, co kdo sehnal. A sliz byl jedním z nich. Kevin Dillon tam hraje člověka, který se mi, vlastně, dost podobá. Tedy povahově, řekl bych. Taky jsem si vždy hleděl svých koníčků a nějaké veřejné mínění mi bylo - a dodnes je - ukradeno. Nakonec, jak to tak bývá, všichni ti miláčci národa zalezou do svých vigvamů a jestli někdo něco udělá pro dobro věci, je právě ten odsuzovaný. V tomto případě Dillon. I námět je docela zajímavý, stejně jako Russelova režie. Carpenterova Věc to sice není, ve filmu není takové dusno jako ve Věci, ale já mám tento film rád a když jsem zjistil, že vyšel na DVD, hned jsem si ho pořídil. Co mě na filmu zajímalo byla hudba Michaela Hoeniga, jehož některá CD vlastním a byl jsem překvapen, že dělá do filmové muziky. Mimochodem výtečně. ()

Chuppa

Tenhle film jsem viděl jako malý hned několikrát a dost jsem se u něj bál :-) ty rozleptané mrtvoly mě děsily nejednu noc ()

Freemantle

"The Blob" svou příjemně hororovou atmosféru buduje téměř hned od začátku. Houstnoucí a trvalé napětí dokreslují, na tehdejší dobu, velmi zdařilé a sugestivní triky, které nejednoho diváka nenechají chladným. Snímek se nesnaží nijak výrazně ohromit a napětí drží až do závěrečných titulků. Herecké obsazení bez větších výtek. Růžová hmota valící se ulicemi zřejmě (neviděl jsem) předčila originálního předchůdce, což se často nestává. Jedná se o klasický béčkový, ale velmi zdařilý americký snímek, jehož shlédnutí by mělo být povinností pro každého milovníka (nejen starších) hororů. ()

IronRocky

Vůbec to nebyl špatný horor u kterýho jsem se náramně bavil a vůbec jsem se nenudil. Film má dobrou atmosféru a je doprovázen zajímavou hudbou, triky jsou také velmi slušně udělaný, sliz vypadá dost hnusně a chvílemi je film docela i ftipnej. Škoda jen toho konce ten mohl bejt lepší. Přišel mi už hodně ujetej. Jinak je to dobrá zábava takže dávám 4* ()

Knor

Béčko jako hrom, troufám si říct, že by se to dalo považovat za vzorovou ukázku béčkového hororu. Nechybí tu nic, co by takový film měl obsahovat, navzdory tomu je to mimořádně zábavné a trikově našláplé (samozřejmě hodnotím na 80. léta). Pro fanoušky naprostá béčková lahůdka ve stylu Chvění, Critters atd..... ()

MindTuber

Růžová legenda a jeden z nejpodivnějších hororů vůbec. Pamatujete si dobu žvýkaček hubba bubba? Jak z ní bolely panty, protože jakmile se začala vytrácet chuť, doplnily jste ji dalším kouskem, dokud jste v puse neměly obrovský kus růžové hmoty? Tak něco podobně nenasytného je i hmota slizu z tohoto filmu, která pohlcuje vše, co jí přijde do cesty. Ne vážně, jde o remake filmu z roku 1958, který se může pochlubit slušnými efekty a památnou scénou s telefoní budkou (samozřejmě nemyslím Hitchcockovy Ptáky). Je to v podstatě katastrofický scifi film, ve kterém naštěstí převážila hororová složka a je se tak na co dívat. Ještě dnes si na něj rád vzpomenu, po každé když si nafouknu bublinu. Čistá čtyřka. ()

vozralec

Povedené efekty, šikovný motorkář, pěkně vybavený kufr auta na randění. V rámci žánru výrazný nadprůměr. ()

Scraffy

Veľmi úsmevné béčko. Film porušuje základné pravidlá filmu (zabíjanie detí, žien a ľudí, ktorých máme radi). Réžia je hravá a scenár je premyslený do detailu. A tie efekty sú už len super bodka za filmom. Musím si pozrieť originál z 1958 roku! ()

Najt

Dobrá scifarna, sliz byl zajimavej. Některý efekty fakt dobrý. Celkově zajimavej snimek, ale prvni polovina se mě líbila více .. ()

Cortesz

Teprve až včera jsem měl možnost spatřit tuto 80-kovou klasiku a musím konstatovat, že jsem byl maximálně spokojen. Sice jde vidět, že to vzniklo již před 21. lety což se podepsalo především na tricích, které jsou místy směšné, ovšem já jsem tolerantní a 80ky mám rád, především horory a tento mě mile překvapil a především potěšil. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami