Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

Adramelech

Sliz, zvláště fialový, který spadne z nebe a žere všechno živé od důchodců po blondýny, je dobrý námět filmu. Tentokrát za to však nemohou mimozemšťané, nýbrž vláda, v tomto případě americká. Nepřekvapuje to, neboť různé vlády v průběhu dějin už způsobily lidem mnohem více škod nežli mimozemšťané. Docela dobrý „flák“ z osmdesátých let, který pobaví i dnes, i když nemohu říci, že by mě vysloveně nadchnul. ()

Bafo

Co rict? Klasickej beckovej horor... Dneska se na to da divat jen jako na for nebo z hlediska studijnich - jak se ty beckovy horory vlastne tocivali... Opravdu tam totiz najdete snad vsechny prvky... Tak pokud vas to bavi... ()

Haymar

Parádní monster-horůrek, který postraší stejně dobře jako pobaví! Blob patří rozhodně k tomu lepšímu, co bylo v daném žánru v 80. letech vyprodukováno... ()

Ezekiel1

Nejlepší béčkový horor jaký jsem kdy viděl! Přiměřeně zábavný i strašidelný. Nečekané vraždy od dospělých po děti. ;) Navíc na 80. léta jsou ve filmu využity slušné efekty. Podobné horory tipu TREMORS miluju. 86% ()

Zero_Signal

Takto si predstavujem baviť sa pri filme! Nadupaná akcia, vrcholne napínavé scény a herecké výkony prekvapivo tiež solidne.. potešilo ma vidieť Kevina Dillona z Entourage a Čaty v hlavnej úlohe, chlapec má talent, škoda že ho nevidno vo filmoch častejšie. Taktiež sa mi veľmi páčila nekorektnosť, vďaka ktorej vidíme plno vrážd kt. v iných filmoch neuvidíte, napr. taká brutálna smrť dieťaťa. Jediné, čo sa mi až tak nepáčilo, že niektoré efekty vyzerajú v dnešnej dobe už fakt zastaralo, ale chvalabohu takých situácií je málo .. a ešte možno pár nelogickostí a trápnych momentiek, ale ked si zoberieme do úvahy, že je to horor z 80.rokov, je to úplne v pohode. Keby nebolo tých nedostatkov, boli by to rovných 5 hviezdičiek. Vrelo odporúčam! PS: Pri scénach, ako napr. scéna v telefónnej búdke alebo scéna v kine, mi krv stuhla tak, že to až bolelo!! ()

Abiosis

*RECEPT NA PUDING* Hororovému žánru často dokážeme odpustiť mnohé (a možno by sme nemali), ale tentokrát som už nevedel tolerovať všetku tú plytkosť postáv, absenciu zdravého rozumu a nezmyselnosti v detailoch (za všetko spomeniem napr. kanalizáciu v lese). Naivne až groteskne vyznela aj snaha o zakomponovanie výskumu a vedy do filmu - v momente, kedy do filmu vstupujú ozbrojení vedci v ochranných odevoch, film prestávam brať vážne. A je to veľká škoda, pretože filmu nemožno uprieť geniálne špeciálne efekty, pri ktorých sa mi naozaj s údivom otvárali ústa. Frank Darabont (režisér a scenárista, ktorý patrí medzi mojich najobľúbenejších) tu ako spoluautor scenáru ešte svoje majstrovstvo nepreukázal, ale my vieme, že už v roku 1994 prinesie jeden z najvýznamnejších počinov svetovej kinematografie. Verdikt v 1 vete: Chabé príbehom, silné špeciálnymi efektami. 16.09.11 ()

TERRORDROME

Tretí Blob je konečne ten pravý. Pahltný ružový hnus efektne rozpúšťa ľudí a do toho sa samozrejme naserie aj armáda, ktorej príslušníci sú tu opäť raz za šialencov čo musia byť nevyhnutne zabití slizkým chápadlom svojho vlastného výtvoru. Sliz je tu podstatne rýchlejší a agresívnejší než v predošlých filmoch, už to nie je len tá želatínová guča ktorú tvorcovia tlačia pred kamerou a popod dvere. Efekty sú veľmi podarené, chutne nechutné a vraždy drasticky nápadité ( napr. vtiahnutie do výklevky ). Tvorcovia nám ukážu aj rozožraté decko a pobavil ma záver so šialeným kňazom chystajúcim sa rozpútať apokalypsu. Dokonalý béčkový horor, nenáročný, štýlový, zábavný. ()

J*A*M*A*L

Nevěděl jsem, jestli to bude nějaká dobrá, ale zároveň pěkně debilní hororová komedie, jak v osmdesátých a devadesátých letech bylo zvykem, a nebo normální Sci-Fi horor. Shodneme se na tom, že to je blbost na entau, ale pořádně luxusní blbost. Konečně Sci-Fi horor, který opravdu stojí za to. Dnes mám opravdu šťastný den na horory :-). The Blob na mě celou dobu působil, jako skvělý nadprůměr, ale po tři čtvrtě hodince se z toho zrodila opravdu luxusní hororová šílenost, ke kterému mohu říct jen slovo: nádhera. Perfektní horor. Nemohu to jinak a lépe popsat. Nemám slov. Pět hvězdiček je zaručeně na místě. ()

Paldiny

Solídnou atmosférou a napätím sa Sliz môže hrdo hlásiť k starším príbuzným, akým boli Votrelec alebo Vec. Príšerka je, rovnako ako jej slávnejší bračekovia, najskôr neviditeľným zabijakom, no s dlhým zoznamom pribúdajúcich obetí (úctyhodný zoznam žien, detí, starcov) predvedie svoju krásu. Film má plno výborných trikov, gore efektov a odkazov na známe kúsky hororového žánra. Okrem toho je chvályhodné, ako sa scenáristi pohrali so scénami, aké mohli spočiatku vyznieť zbytočne, no neskôr do deja perfektne zapadli. ()

spiritus

Drsný a místy nechutný sci-fi horor, co má docela povedenou atmosféru a napětí. Nedoporučoval bych slabším žaludkům, některé scény jsou opravdu k poblití :-) ()

Blazin

Moc dobrej film staré školy s hodně dobrou atmosférou a žádnými trapnými herci, jen škoda těch ne úplně povedených efektů, ale co bysme chtěli v roce 1988. ()

smetyl

Zábavný, dnes už spíše rodinný, horůrek z osmdesátých let. Docela koukatelná a zábavná záležitost se spoustou originálních nápadů. Trošku zarážející je kreténismus hlavních hrdinů ale to už je u béčkových filmů tak nějak zvykem. Pan badboy, z kterého se nakonec vyklube srdcař se do filmu hodí, je nechutně slizkej. Jeho xicht a to rádoby drsňáctví mi bylo nepříjemný většinu stopáže. Ke konci se z toho vyklube taková menší agitka proti vládě USA a celkově státnímu útvaru, který si neváhá hrát se životy svých občanů, když je to ku prospěchu vývoje nějaké zbraně. Zde asi poukaz na, v té době probíhající, studenou válku. Samotný závěr, je spíše k pousmání, než aby působil hrozivě. V tehdejší době to byla nejspíše děsivá záležitost. Já v tom vidím spíše, úsměvný horůrek pro mladé, který neurazí ale ani nijak moc nenadchne.http://www.youtube.com/watch?v=eJy5giqIFw4 ()

Renfield

Po několika letech, nebo spíše desetiletích jsem se na Sliz podíval znovu a čekal, že už to nebude taková sláva, jaká to byla dříve. Naštěstí to byl omyl, ono to totiž ani v dnešní době není vůbec špatné! Dvě scény si pamatuji z dětských let a i po druhém shlédnutí jsou pro mě ty nejlepší. Je to telefonní budka a samozřejmě kino. Atmosféra amerického zapadákova filmu sedí postavy jsou... no, stejně to v tomto filmu není důležité. Hlavně že sliz samotný je proveden kvalitně. 70% ()

bolan

Klasická 80 léta. Zvlášte na poli hororového žánru nejde snad mluvit ani o hororech, ale spíš o kečupových komediích. Nevím z jakého důvodu se tvůrci snažili do každého druhého hororu nacpat vtip, obvykle vtip velmi trapný. Všelijaké příšery a mutanti vypadali jak z loutkového divadla Špalíček a příběhy byly nudné a hloupé. Když jsem v roce 1989 přišel k VHS, která nesla název filmu "Plasma", poměrně se mi to líbilo. Dnes nechápu, ale mezi těmi parodiemi působil Sliz poněkud originálněji tím, že zlo zde bylo zformováno do obludné hroudy gelu. Klasické "béčko" 80´s pochopitelně s tragickými hereckými výkony a tunou klišé, ale pro nostalgiky super. ()

icedalaman

Tak jo spíše komedie než horor, ale docela povedená. Film o jedné nenažrané jahodové žvýkačce, která se zvětšuje a zvětšuje. A vládní organizace v tom zase určitě bude mít prsty a nepůjde jí rozhodně o záchranu obyvatel. ()

Silviaxx

Kto by to bol povedal, že nejaký kyselinový sliz môže byť dosť dobrý námet na horor. Ja som sa pri The blob skvele bavila a už mi dokonca vôbec nevadil ani rok výroby. Herci boli v pohode, ich výkony vôbec neboli nejak extrémne umelé a dalo sa na nich príjemne pozerať. Samotný príbeh okolo celého slizu bol tiež fajn a aj keď tá ružová hmota vyzerala trochu vtipne, tak efekty ohľadom jeho vraždenia boli skvelé! S tým som najviac spokojná. ()

HuanCraven

Tenhle film na mě zapůsobil vážně zajímavou atmosférou. Za to mě strašilo jednání postav, které bylo stupidní i na klasické horrory. Umírání tam je docela hodně a je dobře a opravdu nechutně zpracované. Pro milovníky klasickejch "B" horrorů doporučuju. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami