Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

Meteorista

Vzhledem k dost dobrým efektům a celkem dobré atmosféře bych dal hvězdy čtyři. Ale kvůli tomu, že se ze začátku děj táhne jak ten sliz na konci (když už je pěkně vyrostlej) a člověk neví, kdo že je ten pravý, co tomu slizkýmu šmejdu z vesmíru (anebo není z vesmíru? - kdo ví... ok, ve filmu na to odpověď je, ale ode mě by to by spoiler) nakope zadek (jestli něco takovýho má), dávám pěkné tři hvězdy. Možná to je zapříčiněno taky tím, že se ve filmu objeví nějaká postava jen proto, aby ji slizák po pěti minutách na place spacifikoval. Člověk se pak nemá čas s těmi postavami sžít - v tomhle směru mi film strašně připomínal Vetřelci vs Predátor 2. ()

Hapretor

Moje babka říkávala: "To je tak debilní, až se mi to líbí!" - Po skončení tohoto filmu jsem konečně pochopil, jak to myslela. ()

Heroine

Takhle vysoký hodnocení upřímně nechápu. Jediné co mi na filmu přišlo zajímavé je to, že tam hraje syn kultovního skotského písničkáře Donovana. Jinak je to hroznej film. ()

Wolvie

Vivat 80's´! Chuck Russell byl slušnej řemeslník a Sliz je super béčko,na který bych se dnes už asi nepodíval,ale jsem si jistej,že dřív mě hodně bavilo. ()

HH

Tak před těmi 26 lety bych tomu dal asi víc než jen jednu hvězdu, ale bakelitovost kulis, klíčování stylem homevideo (a to prosím už 9!!!! let po prvním Vetřelci), o hereckých výkonech ani nemluvě, mi to dnes prostě na víc nevydá.... A nepomůže tomu ani to, že hlavní postava vypadá jako Jarda Jágr v dobách největší slávy... ()

helloween93

Udělal jsem si pozdní Halloween a pustil si tuhle hororovou klasiku, která mi dlouho unikala. Jo, 80's horory, to je něco pro mě. Atmosféra, doba, hlášky. Paráda. První 4 Russelovy filmy se mi moc líbily. 4* ()

Heavyman

Kdos po mne natáhl chrchel výhružný. Oproti moderním vyvražďovačkovám solidní "umění", jinak béčko jak vysřižený. Naštěstí navzdory otevřenému konci nevzniklo pokračování. ()

GOREGASM

Klasické hororové béčko, ale z pera Franka Darabonta, které od šedivého průměru zcela zřetelně oddělují vynikající masky a gore effecty slizu, který si postupně až nečekaně brutálně podává jednoho obyvatele nešťastného amerického městečka po druhém. Hned mě napadla práce Roba Bottina v Carpenterově The Thing. Detaily se opravdu vyvedly. Horší už je to s "většímy" efekty, tam už je to béčková klasika, ale to přece vůbec, dvojnásob když jsou všichni herci tak hezky vyděšení, neva. Jediné, co mě opravdu zamrzelo je, že to přežil Kevin Dillon :-). 70% ()

Raziel_cz

Dnes klasická premisa tady funguje výborně především díky dvěma faktorům – perfektnímu scénáři a perfektním efektům. Nevím, nakolik se příběh liší od původního filmu, ale tady je radost pohledět na logickou návaznost scén a přeskakování zbytečných pasáží s tím, že se vzápětí dozvíte, co se v mezičase stalo a ještě to působí jako zvrat. Z toho by se měli scenáristi učit. A FX? Praktické a stále dokonalé. K tomu sympaťák Dillon, milá Shawnee Smith a povinně ironický konec. Snad jen ten Seneca kdyby nevypadal, jako že si spletl set s E.T.m. ()

domirovec

Sliz (The Blob) je opravdu povedené hororové osmdesádkové béčko se skvělými a originálními killy, dobrým gore a na svojí dobu skvělými efekty, které jsou asi tak na úrovni filmu Věc od Johna Carpentera a to už je co říct. Film je sice plný klasických filmových klišé a u některých scén se dá tak trošku předpovědět co se bude dít dál, ovšem všechny tyhle klišé se přesně hodí pro film jako je právě Sliz. Za mě 5/5, dobrá sci-fi záležitost s občasným fórky a žertíky, pokud se ale chcete bát, zamiřte radši k něčemu jinému. ()

MickeyStuma

Je růžový, slizký a z jiného světa. Nebo ne? Ať tak či onak, tiše se přiblíží a pohltí svou oběť. Sliz. Nostalgická předělávka sci-fi hororu „The Blob“ (1958), který vylepšuje atmosféru na tvůrčí úroveň 80. let. Oproti původnímu filmu je patrný zejména pokrok ve vizuální stránce a tricích. Zde je již patrný mnohonásobně vyšší rozpočet. Atmosféra je tak zábavnější a vše je bráno s naprostým nadhledem. Takže ani tentokrát si nikdo hrůzou a napětím kousat nehty nebude. Synonymem je spousta vtipných hlášek nahrazující komediálnost. Režisér Chuck Russell, který se podílel i na scénáři, je sice pevně věrný předloze, avšak všechny dějové okolnosti pojal tak výrazně, že co se týče jakéhokoli potenciálu příběhu, předvídatelný, ač se to může zdát, není. Minimálně alespoň co se týče obětí. Jako obvykle je přítomna narážka na studenou válku, ale ne tak razantně jako v padesátých letech, kdy se to cpalo, kromě westernů, takřka do všeho. Takže suma sumárum, film tedy opět postrádá napětí, děs a vůbec jakýkoliv náznak strachu, ale je mnohem zábavnější a dá se říct, že neztrácí nic ani na dnešní dobu nadvlády CGI efektů. Starou dobrou nostalgickou školu atmosférického gore, výpravy a nasvícení scén prostě CGI nenahradí. ()

helraiser

Naprosto dokonalé béčko, které se s tím moc nesere. Masky skvělé, triky skvělé, sliz se s lidma moc nesere, slušné nechuťárny, výborný hlavní hrdina. No prostě dokonalost, není třeba více rozebírat, tohle prostě musí každý vidět. ()

Al44...

Horor ze staré školy, na kterém je vidět, že si s ním tvůrci opravdu vyhráli - dobré vizuální efekty a brutální mimozemský zabiják - předvídatelný děj, který jde dle šablony od začátku do konce - černobílé postavy a levné dialogy - celkem dobrá zábava pro fanoušky horor filmů. ()

Kingjiri

Překvapěj na svojí dobu a žánr kvalitní efekty, všechno ostatní je pak typickou (hororovou) béčkárnou osmdesátejch let. Jenomže tehdy měly ještě béčka aspoň snahu o nějakej příběh a hlavně dostatek nadhledu. Blob nejspíš nebudete chtít vícekrát a bát se u něj budete jen těžko (sliz sám o sobě bez konkrétní podoby vůbec nepostraší). Dlouhej volnej večer vám ale Blob vyplní spolehlivě a určitě se slušně pobavíte i zasmějete, slušnej žánrovej průměr. ()

Vabr

Deathky to má super, až ke konci jsou dost nevýrazné. Jako hlavní postavu bych čekal někoho jiného. Líbí se mi, že film není někdy okatý a udělá něco jiného (postavu v momentu, kdy by neměla zemřít, zabijou). Film se mi hodně líbil až do té doby něž vylezou z kanálu, od té doby byl poměrně slabší, nebyl tak napínavý a překvapivý a jako finále bych čekal něco velkolepějšího. Řekl bych, že když byl sliz obří, tak bych čekal víc smrtí a lepší. ...Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem... - To je část obsahu. Mně přišlo, že to ve filmu bylo málo řečeno. Kdybych nečetl obsah filmu, tak by mi asi nedošlo, že to udělali schválně. Poslední scéna je dost náhodně hozená a nepochopil jsem, proč tu vůbec byla. Pochválím silný gore, který byl nechutný. VYHODNOCENÍ: Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? - BYDLÍ VE STEJNÝM MĚSTĚ? ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami