Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

Sandiego

Solidní béčko jež doslova sála atmosférou osmdesátých let. Film, který mě v dětství děsil a po x letech pobavil. ()

PKD

Tak jsem si to po 25 letech stáhl, abych zjistil, zda mě to bude nuditi jak za mlada a...světě div se, bylo to lepčí, jak tenkráte. Silné 3.5 Slizoun (princ hezoun, copyright Millhouse) je udělán opravdu dobře (rozpočet očividně byl slušný) postavy, klasika alá 80tky, byť zde při zpětné znalosti překvapili herci jako... Jack Nance v malé roličce dr. a Lynchův klasický oblíbenec, dívčina v hl. roli, která bude o pár let později, vystupovati v roli poněkud šílené ženštiny v Stephen King´s The Stand z 1994 a chudák šerif, který o 11 později zase pro změnu bude starostou na ostrově Little Tall během tzv. Bouře Století.;-) Přiblblý a zbytečný (leč v té době zřejmě pro producenty nezbytný) rockový song v koncových creditech jako již tradičně vytočil. Už jen proto, že hudba v úvodních titulcích je zajímavá. Jen škoda, že se rejžovi tento film nepovedl tak jako např. Noční Můra 3, kterou považuji snad za the best v celé sérii, byť já mám úchylně nejraději tu divnou 6.;-) A potom si střihnul Masku a to byl taky úlet. A jak tak koukám na jeho malou filmografii, tak to rozhodně vypadá, že to nejlepší si vybral právě u svého debutu, kterýmžto jest...ona výše zmíněná Nightmare on Elm Street 3. Jen se nemohu zbaviti dojmu, že 1.pol. je lepší, akčně slizovitější a tak vůbec. Což by u hororů (lhostejno zda Bčkových či nikoli) dle mého, nemělo být. Logicky bych právě čekal, že 2.pol. bude tzv. nabušenější. No, je to naopak. Což ve výsledku, nepovažuji za velký handicap. Zlá vladá USA je trapná. Já bych dal opravdu meteorit z kosmických dálav. P.s. je zajímavé, že první 2 filmy tohoto rež. mají jistého F. Darabonta (co mě tak nehorázně nasral s tou jeho vlčí Mlhou, tu měl asi tentkrát v mozku) jako spoluscénáristu.:-/ P.s. ty haranty, co chodí do kina na nepřístupné horory aj. bych zmlátil, že by chcali krev. ()

K.I.N.G.

S jídlem roste chut', v tomto konkrétním případě i objem. Jediné, co neporoste bude Chuck Russell, který ted' v mých očích mírně poklesl, protože i když Sliz je bezpochyby super film, není až tak dobrý, jak by mohl být. Zkrátka, tento film by šel udělat i líp. ()

Gorehound

Vynikajúci veľkorozpočťák so zopar prekvapivo drsnými gore efektami, sympatickými hlavnými hrdinami, príjemne rýchlo ubiehajúci a výborne natočený. Zo začiatku aj pomerne nevypočítateľný, v zmysle kto zomrie a kto nie. No a špeciálny klobúk dole nad efektami a gore efektami. Wau. Ďalšia z nezabudnuteľných 80s klasík. ()

JohnMiller

Taká tá klasická ejtínsovka. horor ktorý ničím extra neprekvapí , ale ani neurazí na svoju dobu. Z vesmíru padne meteoridt ktorý je vlastne super tajný vírus proti rusom ktorý ožije. Vo filmu je plno tínedžerov, klišé ale hlavne plno slušných efektov. Tri hviezdy dávam za vynikajúce vraždy. slashujú sa tam ľudia ako na bežiacom páse. Gore efekty a efekty slizu. Ináč pre mňa asi najhorší výber hercov . Všetci mi boli extrémne nesympatický. ()

Trevor

Hrozba z vesmíru tentokrát neprišla v podobe lietajúcich tanierov, od ktorých netušíme čo chcú a či prichádzajú v mieri alebo s cieľom planétu zničiť ani v podobe vesmírnych príšer ale v podobe akejsi hmoty, ktorá pohlcuje všetko živé a rastie do priam gigantických rozmerov. Filmový fanúšik ktorý riadne popustí uzdu svojej fantázii si možno pri pozeraní spomenie na Life 2017 a trochu s nostalgiou si film Sliz vychutná a porovná predstavivosť a možnosti filmového štábu vtedy a teraz o 30 rokov neskôr. Celkovo je film jednoduchý s jednoduchým príbehom, jednoduchými hercami jednoduchým rozuzlením. Jediné, čo zaujalo, je ako správne podotkol najväčší "next gen" filmový fanúšik ktorého poznám, sú efekty, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani dnešné béčkové horory. (napr. Burning dead (2014) v porovnaní s týmto vyzerá ozaj amatérsky). 60% ()

GILLWANDER

Blob je síce námetovo "iný" film a aj prijateľný s celkovou hrozbou pre okolitý svet no stále to je o tom istom "pásovom" efekte- ponúknuť lákavý obal bez náhrady na plnohodnotný "tovar" v ňom. Frank Darabont a jeho scenáristické začiatky nie sú vhodné pre potlesk, žiaľ sa odvádzajú na druhú koľaj, kde si béčkový žrúri môžu kľudne vylámať všetky svoje zuby. Film i tak s hlúpym dejom si vie získať svoje zastúpenie, nie veľké ale dostatočne početné. Ja doňho nepatrím takže komentár s touto vetou ukončím...50% ()

ilemas

Na svou dobu velmi povedený béčkový sci-fi horor, který jsem tenkrát žral na VHS. Dnes nevím, jak bych hodnotil, rád bych se na to někdy ještě podíval. ()

StrYke

Jestli chcete důkaz, že i remaky můžou být někdy lepší, než originály, tak tady to najdete se stoprocentní jistotou. Máte tu skvělé triky, skvělé herecké výkony, skvělé zvraty (ačkoliv pro mě nijak překvapivé, protože jsem před tím viděl originál), sympatické postavy, lehce nadpůměrnou zábavnost... Plný počet si to zaslouží ()

Martin741

Pamatam si tuto hororovu klasiku, ked este isla na VHS-kach. Vysoko odnotim pekne nechuty sliz, atmosferu zapadnuteho US mestecka kdesi v preriach .... + strasidelna atmosfera. A moze sa rozbehnut pekna hororova jazda. Slusnych 77 % ()

rakovnik

Pěkný svižný horror, který mě opravdu bavil. Efekty jsou z dnešního pohledu úsměvné, ale nápad s vraždící žvýkačkou byl výborný a efektivně zpracovaný. Od začátku sice bylo jasné, že hrdina je ten, kdo je rebel, má nejhezčí háro a křiváka. Také s přechodem od jednotlivců k mase se trochu ztratilo napětí, ale celkově jsem spokojený. Jinak Američan, který neměl rande v autě na vyhlídce, jako by snad nebyl. ()

honajz2

Jako ok, je to echt béčko, na víc si ten film ani nehraje a taky ho tak samozřejmě hodnotím. Když je na obrazovce ten nenažraný sliz, tak je to většinou v pohodě, ale jinak jsem se nudil a nemělo mě to čím zaujmout. A vlastně mi i bylo lhostejné, jak to se všemi dopadne, protože karty byly rozdány a odhaleny docela rychle, takže je lehce odhadnutelné, jak to s kým dopadne. I ten úvod je delší než by mohl být, ale kupodivu i přes to mi první polovina přišla zajímavější, než polovina druhá. Ono to je hlavně tím, že v první polovině ještě bylo o co hrát, v té druhé už to právě bylo tak nějak všechno jasné. Moc nechápu, na základě čeho si to tu vysloužilo takovou oblibu. U hromady béček se jim do béček nadává a tady se z toho dělá pětihvězdičková přednost. Přitom nemalý počet těch béček funguje líp a někdy taky s menším počtem nelogičností. A že to má plně vystihovat osmdesátkové horory je mi taky upřímně fuk - té podivné osmdesátkové nostalgii (ze které se čerpá už snad ve všech žánrech a všichni ty filmy s ní nadhodnocují jen kvůli ní) jsem nikdy nepropadl a od existence Stranger Things mi vyloženě leze na nervy. Tohle v osmdesátkách vzniklo, takže Slizu tohle samozřejmě nevyčítám, ale něco navíc to pro mě taky netvoří. Za mě je to prostě šedý průměr, příjemný maximálně tak na jedno zhlédnutí a lepší s titulky z Otrlce, než odkudkoli jinud. Slabé 3* ()

Nach

Ultimátní hororové běčko, kde postavy jednají stejně logicky jako sjetá uklízečka na tripu. Hlavní slizoun se nečekaně přesouvá a teleportuje tak, jak se scénárista ráno vyspal a vazby mezi postavami jsou tak pevné, že po většinu času ani hlavní protagonistka neví, že má rodinu a smrt přítele je jen epizodkou pro následné vtipkování a flirtování s místním pobudou o pár hodin později. Prostě ten typ osmdesátkového filmu, na který se dobře dívá co do ztvárnění tehdejších efektů, ale po příběhové stránce nemá celek blízko k naprostému kvalitativnímu dnu. Přiznejme si ale že u Slizu nikdo kvalitní příběh ani nečeká. 60% ()

bourec

Spojení horor+scifi mám moc rád,ale tady mi prostě něco vadilo.Asi trochu obsazení Dillona,možná to chvílema legrační želé valící se ulicema městečka.Nevim.Špatný ne,ale oproti jinejm filmům tý doby takový podivný.A to ,že tam obětujou proti všem zásadám dítě,to tomu procenta nepřidá.60%. ()

dubinak

Pamatuju si, že jsem si Sliz jednou nahrávala v televizi, ale nenahrál se celý a já už ho pak nikdy nedokoukala. Teď jsem to napravila a musím říct, že jestli chcete vidět pořádnou ujetinu z 80. let, sáhněte po něm. Efekty jsou na tu dobu super a herecké výkony taky. Určitě to patří do té nejlepší úrovně běčkových retro hororů. ()

Wormboy

Sliz utociaci na vsetko, co vidi,to sa len tak nevidi:) Klasicky beckovovoceckovy horor nie je ani velmi strasidelny,ani vtipny,takze nemam dovod dat viac ako jeden bod. ()

Martrix

Čím víc novodobých sci-fi hororů vidím, tím raději se vracím zpět do dob, kdy si museli tvůrci vypomoct důmyslem a o CGI leda snili. Jenže tak jednoduché to není. Mizerná kvalita dnešních filmů souvisí s podúrovní scénářů, které se částečně přizpůsobují době (čím dál vice tupému divákovi) a zčásti jde o důsledek obrovské kvantity projektů, takže scénáře píše kde kdo. I když není námět The Blob ani trochu originální...a nebyl ani v době vzniku, nejde jen o tuctovou vybíjenou. Pro srovnání...druhý Vetřelec vs Predátor se odehrával v téměř identických podmínkách, tvůrci měli k dispozici dvě legendární monstra a bandu programátorů CGI a ...výsledek byl otřesný. Možná je to srovnání nefér, ale když proti tomu postavíme film, kde fofrželé nahání lidi a není to směšné, ale naopak to má atmosféru, dialogy fungují a postavy se chovají uvěřitelně...zapřemýšlíte, jestli se ta kinematografie posouvá správným směrem. ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami