Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

HateBreeder

Blazniva ptakovina, kde dostal komik Jim Carrey moznost ukazat co se v nem skryva. Role mu byla usita na telo, neumim si predstavit kdo jiny by mohl Masku zahrat lepe. ()

BoPo

Na svoju dobu to bola hitovka a skvelá triková záležitosť. Dnes už len film, ktorý začal hviezdne cestu Carreyho a Cameron Diaz. ()

Litsarch

Originální, vtipné, s parádními vizuálními triky, skvělými nápady a v neposlední řadě s fantastickým Jimem Carrey! Velice dobrá práce a moc hezká komedie. ()

Terva

CITÁT - Já tady jen hledám.....masku........... Tina Carlyleová a její příchod na scénu v páté minutě rozhodí určitě nejednoho diváka. I Stanleyho Ipkisse. Mám rád filmy podle komiksových předloh a když přidáte perfektního grimasáka jako je Jim Carrey, je o zábavu postaráno. CITÁT - Zachráním světový mír - nejdřív ale ........... V baru Coco bongo bude živo, nebo mrtvo - záleží na úhlu pohledu. Ve filmu si zahraje i pes. Jmenuje se Milo a hraje ho Max. Úžasný jsou Carreyho oční kontakty s kamerou. Divák tak má pocit, že je součástí děje. Povedené a maskózní. ()

JayZak

Předlohu filmu, tedy animovaný seriál stejného názvu, jsem jako malý opravdu "žral", takže není divu, že se mi tahle neskutečná úchylárna líbila... Jim Carrey je v té roli výborný, a jak už tu někdo podotkl, nikdo jiný by Masku takhle zahrát nemohl, bez něj by to pravděpodobně propadlo. K tomu přidejme nádhernou Cameron Diaz (až jsem se divil, protože dnes se mi už moc nelíbí) a máme tu 3,5*. ()

Lyli

V dětství to byla super bžunda, jenže dneska už drobet zavání. Bez roztomilého psíka bych se ani nezasmála. To je smutný, Masko. Oprav to! ()

M.Macho

Jeden z nejúchylnějších filmů mého "vzdáleného" mládí. Trikově dokonalá podívaná, založená na absurdní situační komice mě vždycky dostane. Scéna se srdcem, kladivem a budíkem... Stanley Ipkis je k zulíbání... ()

Marek1991

Juchuchú, srandy kopec, ale nie tej, ktorú obľubujem. Maska v kreslenej podobe bola lepšia, toto bolo dosť šialené. Trošku brutálne, vzhľadom na to, že to je sci-fi postavička. Príliš šialené mi to prišlo, Jim Carrey sa možno na bláznivosti hodí, ale tuto to bolo príliš. Tie tančeky neboli zlé a aj Cameron Diaz sa mi páčila, najmä v červených šatách, ale poznám lepšie komédie. ()

corpsy

Kultová fantasy komédia s prevratnými trikmi a efektami. Jim Carrey tu oslňuje, tak ako vlastne v každom svojom filme. Vtipné a nápadité. A to som ešte nespomenul ultrasladučku kostičku Cameron Diaz. ()

Ajinka126

Když jsem masku viděla jako dítě, tak první, co mě napadlo, když jsem viděla Cameron Diaz, bylo, že je to ta nejkrásnější paní, co jsem kdy viděla. Díky tomu mi nesmazatelně utkvěla v paměti. Samozřejmě i Jim Carrey, o kterém jsem si už nikdy nemyslela, že by mohl mít normální mimiku. Maska je film, který bude pro mě vždy znamenat něco víc. ()

Torision

Měl jsem ten film rád jako malej kluk a dneska jsem si to pustil znova (ve dvaadvaceti) s dabingem Bohdana Tůmy a furt mě to bavilo jako dřív. ()

liquido26

Kupodivu mi tento snímek skoro dvacet let unikal a rozhodně jsem o dost přicházel, protože Carrey je prostě boží :-) Mimochodem až do teď jsem si myslel, že se píše jen s jedním r :-) ()

Pishin

Maska je paradni pocin a skloubeni skvelych efektu s Carreyho mimikou nam dava exklusivni podivanou. Dokonce jsem prihmouril oci a musim uznat, ze to je celkem zdarile comicsove zpracovani. Sic je delano, tak aby mohlo oslovit i mladsi publikum (jinak by to bylo od 18 a krev by cakala proudem) ale stejnak se radeji podivam 4x na Masku nez jednou na DareDevila. ()

ConanVJ

Masku jsem viděl ještě na VHSce s původním dabingem a musím říct, že ten druhej s Dejdarem je k blití. Když má člověk naučený hlášky z filmů (většinou u starých klasik, který zná zpaměti) je blbý, když u předabování mění i starý hlášky. Ale k filmu. Maska je parádní komedie kterou táhne neotřelý humor Jimma Carreyho a s jiným hercem bych si jí už asi neuměl představit. Efekty jsou zde výborný, humor mě vždy pobaví a příběh je pěkně vymyšlený. O proti comicsu to není vůbec krvavé a Maska není takovém parchant. Pár podobných scének a některé postavy tu z originálu převzaty jsou, ale jinak je to rodinný film a ne krvavá záležitost. Prostě TOP Jimmových filmů pro mě. 100% :) ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala