Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Kryton

Ve stejném roce vyšly tři vynikající komedie s Jimem Carrey , kde dal průchod veškerému svému komediálnímu umu. Maska , kterou si nasadí Stanley , z něho vždy udělá superhrdinu. Není nad to narvat vyfuky proradným opravařům tam , kam se podívá jen celník. ()

Johanka

Tento dost bláznivý film, kde Jim Carrey bravurně sehrál svoji roli, řadím mezi super komedie. Před pár lety jsem vzala VHS s tímto filmem do dálkového autobusu, aby nám cesta rychleji uběhla. Musím říci, že v buse neseděl nikdo, kdo by se skvěle nebavil. Byla to dobrá volba. ()

depony

Maska:"Maska nebo placka? Haha!" Maska před gangem: "To je pes! Pudl!" [zničí ho] "Měl vzteklinu, musel jsem to udělat!" ----- Hlášky, které mne dostávaly a bavily. Kterým jsem se smál dlouho potom, co jsem film viděl. Jim Carrey byl skvělý, Cameron byla půvabná a záporáci šílení. Kdo by si nepřál mít takovou masku? Pokud si pamatuju dobře, šlo o masku boha Lokiho [netuším, z které mytologie ho vytáhli - doufám, že ne z té severské] a ta vám uměla věcí. Na tu dobu a na žánr filmu se mu dostalo dobrých triků a efektů. Prostě vtipná záležitost. ()

themic

Jedna z nejlepších komedií Jima Carreyho. Je to sice občas trochu úchylné, ale to by nebyl Carrey, kdyby to v jeho filmu nebylo. Dobrá komedie, která je natočená podle komiksu. Jako jedna z mála se vcelku povedla. Ještě si pamatuju, jak vysílali v televizii kreslený seriál Maska, ten taky docela ušel. Film pobaví:) 80% ()

fcreading

Prekvapivo velmi vydarená komédia so skvelým Jimom Carreym ktorý najde starobylú drevenú masku v rieke a keď si ju v noci nasadí mení sa na zeleného chlapíka ktorý má neuvriteľné rýchle schopnosti. PS: Cameron Diaz je velmi očarujúca. ()

VojinRyan

Môj prvý film od Jima Carryho. Stará dobrá MASKA. Film je síce už starší, ale stále je vtipnejší, ako polovica novodobých filmov. Jim Carry mohol naplno ukázať svoju šialenú tvár ( len v inej farbe ). A to nehovorím na spoločnú šou z Cameron Diaz. A efekty na tú dobu boli veľmi dobré. 80% - 4* ()

Krt.Ek

Asi moje nejoblíbenější komedie s Jimem Carreyem, jehož si jako komika ale i jako dramatického herce nesmírně vážím. Navíc nesmím zapomenout zmínit, že je Cameron Diaz v tomhle filmu až neskutečně sexy. 80% ()

zdepapepa

Meh, radši animovaný seriál. Přesto ale smekám nad touto adaptací, protože některé "cartoonové" efekty muselo být obtížné převést, ostatně jak vidím tak si film vysloužil i oscarovou nominaci právě za vizuální efekty. Já si však radši dám nostalgickou jízdu s kreslenou maskou anebo s nějakou lepší komediální rolí Jima Carreyho (a že jich má požehnaně). ()

verbst

Pomoc ! ! ! Úmírám smíchy. Nejlepší film Jimma Carreyho a jeden z nejpodařenějších dabingů Bohdana Tůmy ()

SaNcHeZ_cz

Jim Carrey v adaptaci animovaného seriálu o jedné pradávné masce. Gumový obličej nahradil po většinu filmu opravdu gumový obličej a začaly se dít věci. Skvělá komedie která drží nasazenou úroveň téměř celý film. Carrey září a dává ukázat, proč je komediální hvězdou. ()

ArsenalEagle

Jeden z nejlepších a nejznámnějších filmů s Jimem Carreyem. Vtipný film, který se hodí do každé rodiny. Na tohle se musíte sami podívat, i když je jen málo lidí, kteří tuhle bláznivou komedii neviděli. ()

Jillen

Vpodstatě by se dalo říct, že tato maličká zhovadilůstka je dnes již klasikou...ale co by to bylo bez ILM a Carreyho? Nedovedu si představit...je to zábava na jedno, max. dvě shlédnutí...Dávám 50% ()

Laxik

Tohle je sranda, ale má to své mouchy. Nejvíc mi vadila celková nadrženost toho snímku. U takového Ace Ventury je sice nadrženosti mnohem víc, ale tam možná právě proto (a pro svou animálnost) tolik nevadí. Tady to bylo ale jen ubohý. Jinak jsem se ale sakra bavil a celý ten nápad s maskou by se mi líbil zažít. A Cameron opět božská. ()

PKD

Zábavné. Ale s ultrabrutálním, leč suprově zábavným stejnojmenným comicsem/comicsy, to mnoho společného nemá. Film tak vlastně jen stojí na Carreym a na samotnou Masku, se tady v podstatě kašle. A to já jako comicsák nemám rád. Je mi jasné, že ti kdož dávají 4 a více, předlohu neviděli ani z rychlíku. Alespoň se zde scénárista inspiroval 1.comics. příběhem a dal sem jména+příjmení některých postav, což je sympatické. Tím výčet positiv, končí. Páč aby se na to mohla dívati celá rodina, bylo zde třeba vykastrovat předlohu, ze které zde vlastně zbyla jen ta Maska. ()

Pierre

Čekal jsem velkou bláznivinu. No a dostal jsem celkem příjemnou a poměrně lehce strávitelnou komedii, která se dělí na dvě línie. V jedné je hlavní postava pan nikdo a ve druhe pomocí masky nepřemožitelný supehrdina (jak všichni dobře vědí.) Oboje línie mě bavily stejně. Byl jsem rád že se střídaly a tak to nebylo jenom o superhdinovi. Puštěno před spinkáním.  Hmmm, nebyl to špatný nápad. A teď budu spinkat, spinkal, dál. ()

gogos

V jednom roce tri uzasne komedie Jima Carryho..... tato z nich ma pekne efekty, suprovy humor a je plna perfektnich grimas carreyho....opravdu povedene... ()

blackrain

Jim Carrey ve skvělé formě. Pěkně se tu vyřádil. Role mu byla ušitá přímo na míru a je to krásně vidět. Výborné odreagování po únávném a zachmuřeném dni. Zaručeně vás všechny chmury přejdou, ono vám stejně nic jiného nezbyde. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala