Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

petikacka

Nečekala jsem nic a dostalo se mi hodně. Zábavy y napětí, zajímavých hereckých tváří a malinko humoru, mystéria, konspirace a bad end. No, co víc si člověk může od českého filmu přát. Pro mě to byl takový první pokus o český sriler, který měl trochu mouchy, ale celkově je hodně povedený. Za mě 85% ()

noelcoward73

Celkem zajímavý počin. Do kina jsem se na film vydal hlavně kvůli synopsi. Dalším důvodem byla také neznámá začínající herečka Klára Miklasová. Působivý scénář, dokonalá hudba, pěkná animace úvodních a koncových titulků. Škoda, že Karel Dobrý měl jen malou epizodní roli (a čekal jsem, že větší význam pro děj bude mít také postava profesora v podání Jiřího Schmitzera). Konec je rozhodně hodně překvapivý a aspoň pro mě celkem negativní. Proto jsem chvilku uvažoval o třech hvězdičkách, ale vzhledem k neustálému předchozímu napětí a mysterióznu a také kvůli hereckým výkonům zůstanu u slabších čtyř. ()

Chundys

Za prsa a za občasnou akci :-). Jinak šílený mišmaš a absultně se mi po tomto filmu možná na chviličku chtělo skončit v blázinci aby mi taky Míra Nosek přinesl pomeranč :D a pak mě propustili :D ()

godycz

kachny, kachy...teda kytky, kytky, kytky.....scenar naprosto neoriginalni, rezie jak u studentskeho filmu. jinak dobrej pokus, snaha o preciznost. titulky a hudba super, kamera taky fajn. strih v prumeru. jeste tak dva tri filmy a mohlo by to byt fajn. ()

mh.mail

10% — Jedním z hlavních problémů filmu je, že se bere strašně vážně. Je jako teenager s chmýřím na bradě, který se urputně snaží, aby ho ostatní brali jako dospělého. Po technické stránce to, podle mého, není až tak špatné, ale jinak je ve filmu špatné skoro všechno. Postavy mluví pateticky, vrhají ostré pohledy, jsou tajemné jak hrad v Karpatech, až je to celé směšné. Navíc je nejspíš špatné i režijní vedení herců, protože všichni hrají jak amatéři (a nepodezřívám paní Šulcovou a pány Noska, Lichého, Schmitzera, že by to lépe nedovedli). Druhým problémem je samotný děj. Je dost zmatený, vyskytují se tam podivné postavy (např. Taz s téměř nadpřirozenými schopnostmi) a dá docela problém si v tom udržet přehled. A třetím problémem filmu je pak jeho samotný závěr, resp. pointa. To bylo, prosím pěkně, jako co?! Sice to tak trochu vysvětlovalo zmatený děj, ale zase to byl perfektní podraz na diváka. Vlastně chybělo málo, aby ten závěr poslal u mě celý film do odpadu. Nakonec ta jedna hvězdička sice skomíravě, ale přece jen mihotá. Zbytečný film. ()

baiskon108

Nekoukatelný žánrový mišmaš uvízlý v nekonečné hlouposti. Scénář se absolutně rozpadá, tahle rádoby parodie se navíc bere s veškerou vážností a snímek tak ze sebe dělá něco víc. Prostě film s fajn vizuálem a fajn herci, který však nemá co říct. ()

Luk Skywalker

Nevím proč Jaroslav, chtěl být za každou cenu "Míra", ale to je vedlejší. Český mind fuck movie, ale zase ne tak moc. Každopádně na zahraniční produkci to nemá, ale aspoň se někdo snaží. ()

DAPDO odpad!

Normálně bych dal jednu hvězdu za super úvodní titulky a i velice dobrou hudbu, ale prostě nemůžu. Stane se, že se film nepovede a někomu prostě nesedne, tohle bylo ale až tragikomický. Překombinovanej děj prošpikovanej neuvěřitelným množstvím náhod. Navíc na to, že se ve filmu objeví spousta dobrejch a známejch herců, tak jsem měl až pocit, že hráli za párek a sodovku místo honoráře, protože to byla tragédie. Všechno krásně vystihl uživatel honajz2. ()

HappyDeath

Herecké výkony, atmosféra, hudba všechno fajn. Jen ten hospodskej je nějakej divnej.... Teda příběh, příběh. V průběhu téměř nic nevysvětleno, zajímavé věci, které se objevili jednou a vlastně vůbec nezapadali do jakéhokoliv kontextu. Škoda, mohlo to být opravdu dobré! ()

Vabr

Upřímně, mi to na český film až tak hrozný nepřišlo, ale dávám tak málo, protože to prostě nebyl vůbec můj vkus, nebylo to vůbec originální a bylo to hrozně prosté a nic nového to nepřineslo. Ani žádná akce nebo napětí. Občas to bylo dost nelogické například otevření dost očividně nebezpečného emailu v počítači. Strašná a amatérská chyba. Postavy často reagovali přehnaně a fráze ,,pojebaný kus papíru'' mě dostala. Dariu pravděpodobně nenaučili, jak se přikrývat, protože aby jí koukala jedna koza ven, bylo dost zbytečné tak jako její jedna a pouze jediná halucinace s ďáblem. Ale dost oceňuji, že to konečně není jako každý český film a snaží se to být více celosvětové. Bohužel to nejde kvůli zmíněním mínusům, ale dost se to podle mě podobá alespoň německým filmům, takže doufám, že český filmy budou někdy na vzestupu. Konec je hodně líný a jak kdyby ho vymyslel druhák. Mně se styl úvodních a závěrečných titulků tolik nelíbí, jak zde někteří zmínili (je mi to fuk), ale o to nejde. Spíš chci říct, že mi přijde lehce líné, že ty samé dali i na závěr. Nahota mi tu přišla celkově dost zbytečná. VYHODNOCENÍ: STAČILO JENDO RANDE A SKONČILA V BLÁZINCI ()

Drom

Já jsem teda chtěl vidět jinou Dariu, ale budiž. Co tedy k tomu říci? Asi první bych napsal, že to je přestřelený. Ze začátku to ještě jde, ale postupně se to drásá stále výš až kamsi k patám současné brakové produkce města andělů. Najde se tam zajímavá scéna, vizuální nápad, dobrý herecký výkon. Nějak ale nikoliv ústřední dvojice, jejíž účinkování bylo místy toporné. A navíc je vše dobré utopeno v plytkých dialozích a vycpáckách. Nedaří se budovat příběh a nekonzistence napříč filmem jen doplňuje jeho zmatenost. Některé pasáže jsou vyloženě až jako kdybych sledoval videoklip, jiné jako epizodka z nějaké vaší oblíbené telenovely. Kdyby ten konec nebyl spíš vysvobozením, asi by mě ale potěšil. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěmi ale na jednu je to i tak moc dobrý. ()

tranquill

"To víš, nahoře to vždycky fouká!" Vidím, že je zde nízké hodnocení, ale já se k filmu nestavím negativně. Děj důležitý nebyl, ale filosofické a konverzační pasáže byly povedené. K tomu vynikající titulky a na české poměry nadstandardní hudební doprovod. "Negativní příčiny vodí negativní důsledky!" ()

Psycho.R

Nějakou nešťastnou náhodou se mi stal tenhle "film". Náhodný slepenec scén, které nedávají smysl v návaznosti, natož v logice. V první polovině se stane pár věcí, které by dobrý scénář dokázal rozvést. Tento scénář, ale dobrý není a tak se mnoho divností stane náhodou a není nijak vysvětlena, stejně jako činy některých postav (většinou záporných). Často dělají něco, co nedává smysl a nijak to neobhájí. Postava Míry Noska je přeafektovaná, každou chvíli vybuchne a mnohdy zbytečně. A to nemluvím o jeho studii na lékaře, kterou studovat nechce. S tím souvisí i to, že určitě neproběhla žádná konzultace s odborníky, neboť na bipolární poruchu se dávají ustálovače nálady a nikoliv tlumivé léky (např. anxiolytika). Klára Miklasová se do své role hodí, celkem jí to jde. Ale jediní herci, kteří tu mají co nabídnout (a věřím, že přehrávají záměrně, protože ví, že jde o blbost) jsou Morbert Lichý (ve filmu cca 2,5 minuty) a Jiří Schmitzer (5,5 minuty), který znázorňuje šíleného génia tak, jako by měl vymyslet nějaké monstrum. ()

rublik05 odpad!

Co se na první pohled zdálo jako zajímavý mysteriózní thriller, je ve skutečnosti velmi zvláštní směsice bizarnosti a nelogičnosti, s mimořádně hloupou zápletkou a ještě blbějšími dialogy. Diváka láká i zvučné herecké obsazení, a přestože se víceméně všichni herci docela snaží, jejich výkony působily zcela průměrně. Tajemnou atmosféru, místy podpořenou trefně zvolenou hudbou, si snímek udrží po celou dobu, chválím také kvalitní kamerové záběry. Celkově je výprava na české poměry velice dobrá, nejvíc se však povedly úvodní a závěrečné titulky, tady se tvůrci opravdu vyřádili. Příběh mě osobně však velmi zklamal, kromě nespočtu zbytečných scén a hloupého chování postav jsem vůbec nepochopil, co tím vším chtěl básník říct, co měla být hlavní myšlenka toho všeho. Závěr tomu všemu však dodal korunu, takové vyvrcholení zápletky jsem opravdu nečekal. Daria je všechno, jen ne kvalitní thriller. Nicméně chápu, že se někomu tento styl určitě může líbit. Podle mě to je jen další zbytečně promarněný potenciál. 0/10. ()

mira.l

Tak jako jedna hvězdička za snahu. I když to moc smysl nedávalo, vypadá to, že někoho napadla celkem zajímavá základní myšlenka, ale tak nějak mu došel dech ještě předtím, než ho pořádně nabral. Těch bizarních scén, náhod a scenáristických kotrmelců tam bylo poměrně dost, ale už je tadynozi popisovali, nebudu se opakovat, stačí si přečíst pár komentářů "podle hodnocení" od konce. ()

Monggol

Nuž herecké obsadenie a snaha hercov sa nedá uprieť, ale scenár  písal asi 13-14 ročný chlapec, inak si tú (jemne povedané) plytkosť neviem vysvetliť. ()

pushover

Nahá koza prdelatý ostravandy - chaotická klišoidní zápletka, jako když spojíte 10 scénářů béčkovejch thrillerů dohromady - wtf závěr, podpořenej nahou kozou prdelatý ostravandy. To je v kostce tak všechno co si z kina odnesete. Jo a pěkný komiksový titulky, který to povyšujou na jednu * ()

milwaukee

Bylo to takový hodně ujetý, ale když jsem film dojel na jeden zátah, zas tak špatný to být nemohlo. A od jakživa se říká, že největší prachy se točí ve zbraních a v lécích. Takže pokud by na tom bylo aspoň něco pravdy, byl ten film hodně děsivý. A hororovou korunu tomu nasadil Schmitzer. 65% ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)