V roce 1965 vznikl podle scénáře Václava Nývlta (zároveň autor předlohy „Dva miliony svědků“) a pod režijním vedením Evy Sadkové kriminální snímek, kde vyšetřovatelé Suda (R. Lukavský) a Koval (J. Tříska) stojí tváří v tvář případu vraždy, která se udála doslova v přímém přenosu. Při premiéře původní televizní detektivky „Případ pro tři vrahy“ dramatika Petra Tarantíka (M. Macháček) je ve studiu zabit elektrickým proudem před očima miliónů diváků, celého štábu i ostatních účinkujících herec starší generace Faltys. Každý z mnoha přítomných může být pachatelem. Motiv však měli jen někteří. Například architekt Balabán (R. Hrušínský), milenec Faltysovy ženy (I. Kačírková), asistent režie Číž (V. Olmer), jenž stál o jeho chráněnku Jindřišku (J. Břežková), nebo herec Ajm (J. Holý), jehož k zavražděnému pojilo silné nepřátelství… (Česká televize)

Master19

Hodně zajímavá kriminálka s netradičním Radovanem Lukavským. Z dnešního hlediska zaujme i soudobá televizní technika a televizní divadlo - živé inscenace. I závěr nic nekazí, takže u mě nejvyšší hodnocení. ()

latvar

Lukavský s Třískou vyšetřují vraždu, která se stala v přímém přenosu. Pozoruhodná československá detektivka, která sází na kvalitní herecké obsazení a nelehké vyšetřování obou pánů. 60% ()

klúčik

Celkom dobrá kriminálka z filmového prostredia. Mladučký Jan Tříska spolu s Radovanom Lukavským vytvorili celkom zaujímavú dvojicu. Mne sa páčil pripitý Luděk Munzar. Svoj vždy výborný výkon podal aj Miroslav Macháček. Film hodnotím 65%. ()

xaver

Další důkaz, že detektivky jsme kdysi uměli točit líp než dnes, a nejenom detektivky. Pokud se oprostíme od ideologických pohledů a snahy za každou cenu poplivat dobu minulou, tak spousta snímků z této doby má velmi slušnou uměleckou i technickou úroveň a je divácky zajímavá. ()

ArthasKarfa

Film, který vás vtáhne do zákulisí natáčení detektivky, kterou autor na place sám dozoruje. Průběh filmové premiéry ovšem nebude jednoduchý....na hlavního herce si ve studiu počká vrah....Dialogy i postavy Macháčka vs Lukavského jsou skvělou podívanou. 14. 1. 2024: Vraha jste ze mě udělali Vy! ()

Vesecký

Detektivka na jedno použití, dá se shlédnout, herecké výkony standardní, ale jinak velmi statické, takřka televizně inscenační, odehrává se to v několika interiérech; zápletka smrti slavného herce v přímém přenosu může zaujmout snad jen historickou připomínkou začátků naší televize, kde šlo všechno hned do éteru, konečný herostratovský motiv vraždy je nedůvěryhodný. Kdo jednou viděl, asi už nebude toužit si to zopakovat, ale vidět se to dalo. ()

mh.mail

40% - Poměrně neznámá detektivka, kterou natočila dlouholetá televizní režisérka a na výsledku je to znát - ačkoliv je to film pro kina, vypadá spíše jako televizní inscenace. To samo o sobě by ještě nemuselo být na závadu. Tady se však hodně mluví a málo koná. Vztah vyšetřovatelů v podání Jana Třísky a Radovana Lukavského mi byl taky záhadou - na začátku vyšetřování Tříska Lukavského nezná a považuje ho za televizního zaměstnance. To tam byli vysláni každý odjinud? Námět jako takový byl celkem zajímavý, ale vyšetřování se táhlo a odhalení pachatele mi přišlo spíše jako dílo náhody než dedukce vyšetřovatelů, ačkoliv poctivě proškrtávali seznam podezřelých. ()

MickeyStuma

Studiová konverzační detektivka bez napětí či nějaké ponuré atmosféry. Příběh o vraždě v televizním studiu během přímého přenosu detektivní hry představuje pouze poklidný průběh celého vyšetřování. Výsledek je nejasný a tak si ve finále vyšetřovatelé pomohou rekonstrukcí všeho, co se ve studiu odehrálo. Divák během sledování může tak leda hádat, kdo je tím pachatelem. I když námět není špatný, Radovan Lukavský v roli kapitána VB Sudy a Jan Tříska coby vyšetřovatel VB Koval ze slabě zpracovaného scénáře toho moc nevytáhnou. Takže se vlastně jedná o velmi jednoduchou čítankovou detektivku hodící se tak leda na dobu krátce před spaním. ()

kkarx

Téměř Columbovská originální detektivka až s mysteriozní zápletkou a parádním obsazením. Režie rutinní, ale alespoň soundtrack je dostatečně zábavnej. "Tak co, koho z nás si vyberete?" - to si budu určitě pamatovat. :-) ()

Schlierkamp

Velmi kvalitní československé krimi s množstvím známých herců, které se odehrává v zajímavém prostředí - televizním studiu. Duo kriminalistů (nepřístupný tvrdý Lukavský a mladý snaživý Tříska) řeší smrt slavného herce, jež se odehrála v přímém televizním vysílání. Příběh je velmi dobře postavený, do poslední chvíle člověk netuší, kdo je vrah. Z herců bych dále vyzdvihl tradičně R. Hrušínského, J. Holého a především M. Macháčka. Vzhledem k poněkud kostrbatému a možná příliš složitému vysvětlování vražedné metody, jsem neudělil absolutní hodnocení, avšak to nic nemění na tom, že se jedná o vynikající krimi. ()

tranquill

"Všechno je úplně jasný!" - "Všiml jste si, že každá osobní iniciativa je strašně podezřelá? .. Myslíte u nás, anebo vždycky? .. U nás vždycky!" ()

GIK

Povedená píseň od Filipovské. Symbolika: 1:18:02 – Munzar – skrytá ruka; 1:20:40 – Lukavský – skrytá ruka (skoro minutu); 1:24:04 – Břežková – one eye symbolism. ()

BigBang

Skvělí herci, vizuálně krásné jednotlivé scény. Ale ani pan Lukavský nedodal filmu dost vážnosti, snímek zůstal trochu nudnou hříčkou. ()

Godhaj

„A pravdu mají vždycky ti, kterých je víc, co?“ Těžce překombinovaná detektivka, na které je ve výsledku nejzajímavější to nahlédnutí do zákulisí starého televizního studia. Duo vyšetřovatelů Lukavský – Tříska bylo bez chemie a jejich postavy byly dost šablonovité. Podezřelých bylo zbytečně moc, rekonstrukce zločinu se táhly a výsledkem je dost nudná a málo uvěřitelná krimi. ()

Pitryx odpad!

Nudné, jako většina detektivek. Sáhodlouhé vyptávání, herci u toho skoro spí, kamera je statická. Scénář také nic moc. A to závěrečné odhalení? Hehehehe. Anebo jsem blbej nóóó. ()

javlapippi

"Fousy jsou přece dneska vizitkou mládí, ne?" "Jo, a taky se tím podporuje kubánská revoluce." Zaujímavá kriminálka z časov, keď sa televízne inscenácie vysielali naživo a práve počas jedného takéhoto živého vysielania dôjde k vražde v priamom prenose. Vyšetrovať podozrivý štáb a hercov do štúdia príde detektívna dvojka v zložení skúsený rozvážny Lukavský a hyperaktívne ucho Tříska. Dozvieme sa popri tom čo-to o dnes už prehistorickej, ale v dobe vzniku novej a dovtedy nevídanej televíznej technike a pracovných postupoch. Podozriví sú okrem iných skvele hrajúci Macháček, Hrušínský a Munzar. Pozvoľna sa rozpletajú celkom zamotané ľudské aj pracovné vzťahy medzi hercami, režisérmi, dramatikmi a inými zúčastnenými. Celé sa to nesie v uvoľnenej atmosfére a sympatickom vizuále šesťdesiatych rokov, sem-tam zaznie ironická poznámka smerom k štátnemu zriadeniu, za každým oslovením "soudruhu" cítim neviditeľný úškrn, do toho hrá dobový bigbít. Veľmi dobré. ()

Winster

Velmi pěkná detektivka s dobrým obsazením. Miroslav Macháček znovu exceluje svým hereckým výkonem. Protistranu stvárnil Radovan Lukavský, který mu je víc než vyrovnaným protihráčem, podaří se mu společně s pětimiliony svědku dopadnout zdánlivě nepolapitelného vraha? ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)