Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

verrien

Tak si to přiznejme - čekali jsme neskutečnou trapnost (už jen kvůli tomu, o které soutěži film pojednává), ale vlastně jsme si to (někteří) potají užili. Za sebe musím říct, že jsem se na to podívala jen kvůli nudě. No a lhala bych, kdybych řekla, že se mi to nějakým zvráceným způsobem nelíbilo. Je to bizár? No jasně. Stejně jako je těžký bizár Eurovize. Ani jednoho z hlavních představitelů nemám extra ráda, a Lars byl jako charakter naprostý kretén, který si nic z toho, čeho se mu nakonec dostalo, nezasloužil. Ale i když to bylo celé divné, některé detaily a momenty měly sílu zaháčkovat: Brosnan, který byl absolutně, ale roztomile nepatřičný (prostý rybář jo?), elfové, Dan a jeho rozhodně 100% ne gay zlatý lev (čekali jste, že bude záporák, co?). No a nakonec musím říct, že songy byly daleko lepší, než celá Eurovize a tamní repertoáry. Dokonce bych řekla, že jich byla až škoda v tomhle filmu. Dávám sice jen tři hvězdy, ale ... prostě je to takový ten film, který si užijete (a má srdce), i když to není nějaký klenot kinematografie. ()

Herrydos

Komedie která si na nic nehraje je vidět že původně mělo jít o peprnější parodii Eurovize a narážky to sem tam ukazují nicméně hrany parodie byli obroušeny a zbyla neškodná hudební komedie která ničím extra nepřekvapí ovšem musím uznat že tvůrcům se povedlo vytvořit docela chytlaví soundtrack a pár písniček nemůžu dostat z hlavy. :-D Co říct na závěr dobrá nenáročná komedie která chtěla být víc parodií než se jí povedlo a tím pádem i docela dobrá reklama na Eurovizi která na jeden večer skvěle pobaví. 5* ()

StandikK

Zajímavý nápad na filmeček. Musím uznat, že Rachel byla docela dobrá, ale Farrel mi zde moc neseděl. Dějově film ničím nepřekvapil. Jelikož to měla být komedie, chybělo mi více srandy. V čem však musím tvůrcům zatleskat, je závěr filmu. Celou dobu jsem přemýšlel, jak film skončí. Bude to typický slaďák a Islanďané dobijí svět výhrou v Eurovision song nebo to bude propadák? Konec mě však velice mile překvapil. A jako bonbónek na konci byla závěrečná písnička, která by si zasloužila minimálně nominaci na Oscara! ()

Kaschul

Film který neví jestli má být Eurovizi výsměchem nebo poctou, ale hudební čísla a některé vtipné momenty byli super. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když nemáš srdce, nepomůže žádná modulace." Hudební pohádka pro dospělé, tak se dá asi nejlépe vystihnout snímek Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. Film, jehož ústředním motivem je evropská hudební soutěž, mnohými považována spíše za přehlídku těch nejbizarnějších interpretů z různých koutů starého kontinentu. Je nutné zmínit, že film není žádnou parodií a soutěž jako takovou se nesnaží nijak zesměšňovat. Ba naopak. Je to příběh o dvou snílcích, kteří dostali šanci si splnit svůj sen, pro který však nemají absolutně žádné předpoklady. Will Ferrell hraje svou klasiku, Rachel McAdams je skvělá a dobře jí to nejen hraje, ale i zpívá. Roztomile přitroublá hlavní dvojice prostě chytí za srdce. Zejména Rachel McAdams je ve své naivitě naprosto okouzlující a odzbrojující. - 100%. P.S: Ta závěrečná písnička by si zasloužila minimálně nominaci na Oscara! :D ()

Unn

No, pitomost je to.Ani se mi do toho nijak nechtělo. jelikož Ferrell vždycky hraje debila. I tady. Ale chtěla jsem si poslechnout Dana stevense. A za to utrpení, které jsem dvě hodiny podstoupila jsem za odměnu dostala nádhernou píseň v podání Molly Sandén (néé od Rachel McAdams, jak si někteří myslí). Asi jsem poprvé v životě zažila, co je to mít "husí kůži" u písně ()

hori14

Toto je ohromující! Pro člověka, který nikdy nežil na Islandu, ten humor nepochopí. Pro ty co tu žijeme či jsme žili a mohli jsme ochutnat trochu té kultury a Islandských zlozvyků je to 2 hodiny báječného pobavení. Co víc dodat. Islanďané jsou každý rok hotoví z Eurovision tak se podařilo natočit tento JOKEMOVIE na Islanďany. Nicméně Islandská populace tento film nesnáší, protože jde podle nich o výsměch vůči Islandu. Za mě 5 hvězd. Velice zábavné! Velice chytlavá píseň! ()

m62

Ja som sa skvele bavil, asi najlepší Ferrellov film. Vydarená, nie prehnaná paródia, jednak na kariérne filmy a jednak na celú Eurovíziu s jej bombastickými hitmi, umelými moderátormi a celkovú gýčovitosť. ()

FilmarVojta

Kdyby byl film stejně kvalitní, jako jeho písně, dám i vyšší hodnocení. Ale až na pár trochu vtipných scén to nebylo nic úžasného. Prostě amíci no... Stejný klišé jako v každým jiným filmu. (viz. semifinále a to kolo pro morčata). Za písničky bych se tady vůbec nestyděl, jsou velice solidní, ale zpracování filmu otřes. Nevím, jestli to je jen kvůli tomu, že pro amíky je Eurovize jen "evropská chujovinka", ale dalo se to udělat lépe. Plus musím dát ale zpěvačce co zpívala vokály Rachel McAdams, Molly Sandén, která byla vynikajíci. 2* ()

Stoupik

Každoroční Eurovize je pro mě spíše přehlídkou mutantů a vyšinutých zpěváků, jejichž písně bohužel v drtivé většině zapadají do kategorie naprosto obyčejného shitoidního popu, resp. gay-popu. Z tohoto důvodu mě to v posledních letech přestává jakkoliv bavit. Tahle komedie ale zas tak bídná nebyla, možná i díky tomu, že jsem tam cítil lehkou parodii na originální Eurovizi. Rachel McAdams to táhla nahoru, Ferrel spíše dolů...nějak mi tam nepasoval. Chtěl jsem dát 2 hvězdy, ale když sečtu dohromady závěrečné vystoupení, krásné pohledy na Island a super hudbu od Sigur Rós, vypotím tam i tu hvězdu třetí. ()

Schkeble

Jakožto ten nejzanícenější a zároveň jediný příznivec Eurovize v České republice je mojí nepěknou povinností neschopnost dát pět sametově rudých! Teď určitě každého zajímá proč? Ptáte se tedy proč? Protože film je fakticky nepřesný a takové díry v tomto dílku já nestrpím. Nepřesný? NEPŘESNÝ JAK?! Klid, klid, vše vysvětlím vám, zarytým kinematografickým fajnšnekrům, kteří se můžou s vážným výrazem na tváři utlouct s odpad!y. Za prvé: během vystoupení Švédska bylo na pódiu 6 tanečníků - neskutečná a největší do očí bijící chyba! Každý, i mongoloidní, předškolák ví, že na pódiu smí být maximálně 6 osob, tudíž, by se zpěvák nevešel... Za druhé: bodování v semifinále - veřejné bodování je přeci až v samotném finále, vždyť je nelogické a neetické, aby byly před samotným finále zveřejněny body semifinalistů. Za třetí: během onoho bodování v semifinále bodují snad všechny zúčastněné země - aha! SMRTELNÁ CHYBA!!! Za čtvrté: Ksicht země oznamující body oznamuje pouze dvanáctku, nikoliv i nižší hodnocení... taková školácká chyba, pohoršuje mě to velice. Za páté: Island by na finále dávno vyhodili z pódia, jelikož tam byli víc než tři minuty, naprosto by jim tak narušili harmonogram. Za šesté: pokud tam není Mans Zemlwejlelevow, tak něco není v pořádku, koliduje mi z toho mé měsíční výcházející znamení s vycházejícím Sluncem! A za sedmé: Česká ODBORNÁ porota složená ze znalců oplývajících vkusem, o kterých nikdo nikdy neslyšel, by nikdy nedala body z recese. Takže, po mikroskopickém prozkoumání všech faktů a idejí filmu s velmi mňamózními islandskými lokacemi a celým místním filmovým průmyslem dávám Blades of Glor- tedy, Eurovision, s nadhledem občanům Druhého světa vlastním, čtyři silně prorostlé masňáky. Jo, a kdo haní Willa je mongol a imbecil!!! ()

Jan00

Byla to ptákovina na 2 hvězdy. Vzhledem k tomu, že zpěv nebyl falešný a dalo se to poslouchat uděluji 3 hvězdy. ()

Ejmr

Já mám eurovizi rád a každý rok se na ni těším a rád na ni koukám + Will Ferrel. O to víc jsem se těšil na tento film. Na tomto filmu je velice dobře zpracována samotná show (během filmu jsem se cítil jako by jsem tam byl) + samotné songy (je vidět, že Will Ferrel je opravdovým fanouškem Eurovize). Do toho samotná dvojici hlavních postav, za které byste sice nepoložili život, ale i tak jim ve filmu fandíte. Velké plus si určitě taky zaslouží zapojení eurovizových hvězd do filmu (např. Neta, Conchita Wurst, atd.).Nejvíc na tomto filmu (alespoň za mě) fungují stereotypy (např. o tom, že se Islanďané živí rybolovem nebo, že nosí vlněné svetry) je naprosto famozně zpracováno tak, aby se Islanďané pobavili a zároveň nebyly uraženi, ba dokonce zesměšněni. Humor je sice už na tomto filmu slabší, ale rozhodně neurazí. Ale i na tomto filmu se najde nějaké to mínus. Ale, abych popravdě řek jediné mínus na tomto filmu za mě je scéna s duchem Katiany Lindsdottirové ta byla v tomto filmu absolutně zbytečná. Jinak za mě 76%. ()

abigael

Willa Ferrella ako herca fakt, fakt nemusím. FIlmom s ním sa vyhýbal. O to väčšie prekvapenie pre mňa tento film bol... presne toto som potrebovala. Feel good komédia, v ktorej som párkrát až vyprskla smiechom, a hlavná pieseň je očarujúca. Film, ktorý je bude hrozne hrozný alebo hrozne zábavný, ale v šedi karantény priniesol lúč hravosti a farby. ()

JerryPilsen odpad!

Víc jak půlhoďku jsem nedal.Odradily mě debilní dialogy a nesmyslné opakování Já chci vyhrát Eurovizi pořád dokola. ()

Geometria

mile potrhlé. textařský a choreografický styl dvojice Fire saga připomíná Ylvis, nej moment je zabouchnutí dvířek elfího domečku. a celá kreace Dana Stevense.  jen nechápu, proč tu vypadá jako mladší a vyšší bratr Bradleyho Coopera, když se mu to v jiných filmech nestává. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů