Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

Mrkvič

Ještě že mám slabost pro Ferrella. Jinak bych film po půlhodině vypnul. To jsem se totiž poprvé díval, kolik z filmu ještě zbývá. A měl jsem pocit, že budu v důchodu, než film skončí. Přechodem do finále se naštěstí film trochu ustálil, plynul tak normálně, Ferrell byl svůj (takže často trapný, ale občas rozesmál) a některé písničky se daly jakš takš poslouchat. Co ale film nečekaně zachraňuje je jeho pohádkovost. Ňoumové z vesnice na Islandu nakonec postupují na úkor favoritů a hloupý Honza si nakonec najde cestu k srdci své dobré kamarádky. I když teplý ruský chasník byl chvílemi proti. ()

Qitek

Naprostá stupidita, která ale velmi může vyplnit příjemné nedělní odpoledne v posteli, kdy máte chuť zapomenout na sračky ve světě ()

Samuel7

Příjemný film, který nabízí hned několik silných písní, krásný vizuál (Island a Edinburgh byly dobrá volba) a absurdní humor za pomoci skřítků a elfů. Hodně mě však potěšila taková drobnost, která je navzdory přítomnosti nadpřirozených tvorů velmi realistická - chyby v angličtině. Nikdy mě nepřestává udivovat, jak cizinci ve filmech mluví vždy gramaticky a lexikálně brilantní angličtinou - s přízvukem, ale formálně zcela dokonale. Jako by scénáristé neuměli žádný cizí jazyk a netušili, že třeba slovo "beguile" (zlákat, okouzlit) asi nebude úplně ve slovní zásobě někoho, kdo o minutu předtím řekl, že anglicky vlastně neumí. Zde postavy různých evropských národností chyby v angličtině dělají, jak je to přirozené, pokud to náhodou nejsou univerzitní profesoři angličtiny. ()

Johnny.ARN

Miestami to má lepšie songy jak posledných 10 ročníkov. Inak je to ale dosť podobné hovno ako samotná súťaž. Len sa mi zdalo, že sú trochu mäkkí a bolo tam málo dúhových vlajok a zberačov bavlny oproti ESC ( samozrejme, švédsko nesklamalo ) Camea víťazov a účinkujúcich fajn ( ty nie Končita ), príbeh pekný, herecky fajn a na scénke s kolesom sa budem uchcechtávať ešte pár dní. Ako pocta súťaži neadekvátne, ako marketing pre amíkov skvelé. 3 z 5 ()

ondraondra

Willa Ferrella sice už nevyhledávám tak moc jako kdysi, ale pořád mu to jde, a Rachel McAdams je taky skvělá. Ani jeden ale nemá na Dana Stevense, který byl totálně boží. Překvapivě dobrá komedie, které navíc nechybí srdce (hlavně to finále mě dostalo). Sice si na většinu vtipů za chvíli ani nevzpomenu, ale na Elfy se jen tak zapomenout nedá. No a hudba nemohla být lepší. Hodně povedená jednohubka. 8/10. ()

plechulka

Malinečko se stydím, že se mi to docela líbilo, ale cítila jsem v tom dost ironie nejen vůči soutěži, ale i vůči Islandu a Islanďanům. Vlastní soutěž Eurovize jsem shlédla jen jednou a myslím, že ty podivné postavičky na jevišti celkem vystihli - konečně několik z nich si myslím střihli cameo (a opět se stydím, že jsem poznala "vousatou zpěvačku").... ()

honza7

Od shlédnutí tohoto filmu věřím na elfy a navíc zbožňuju burana co chce jen Jaja ding dong... jinak co si budeme... je to blbost ale hodně odreagovací ()

MikyAff

Není to žádná sláva, Eurovizi stačí vidět nejspíš jen jednou, ale některé ty písničky jsou celkem hezké. Will Ferell je možná pro tyhle role už trochu vysloužilý, ale měl i svoje světlé momenty. Například scéna s elfy mi překvapila a celkové pozadí s nimi bylo skvělý. Nebo jak se naváží do amíků. Možná kdyby se film tak o 20 minut zkrátil, byl by mnohem lepší. Aspoň jsme dostali místy islandskou přírodu, která je moc krásná a za mě osobně dík za Alexandra Rybaka, ten hodně potěšil. Jinak snímek celkově nenadchne ani neurazí. ()

terunka003

Eurovise, pěvecké, islandské, ujeté, šílené, občas trapné. To je film pro fajnšmekry Eurovise, protože pokud jste neviděli ani jeden soutěžní ročník, nepochopíte (a neužijete si ty známé tváře, když už to letos neproběhlo). Jedině totálně nejvíc ujetá písnička ve stylu Eurovise, s co nejvíc efekty se totiž může probojovat do finále. Bylo to dlouhé, bylo to vtipné, a místy dost trapné. Co mi asi nejvíc vadilo byla přihlouplá mluva Islanďanů. Dost mě pobavili skřítci, kudlička a zabouchnutá dvířka. Dan Stevens má ty nejmodřejší oči na světě (ach!), závěrečná písnička byla moc pěkná, a kulisy Edinburghu - srdéčko zaplesalo. Jako dobrý, pobavilo. ..podle mě největší hit byl stejně od Věrky Serďučky.. ()

Timak

Ferrella nemám opravdu rád a tenhle film to nezmění. Podíval jsem se jen díky doporučení a komentáře kámoše a nakonec jsem vlastně i rád. Protože McAdams mám rád, miluju Edinburgh (většina děje filmu se odehrává právě tam) a závěrečná píseň (ta soutěžní) je nádherná. Suma sumárum, neurazí a za chvíli se vám to vykouří z hlavy. ()

fabecc1222

Eurovizi jako soutěž mám velmi rád. U nás se nikdy popularity nedočkala, a nejspíše ani nedočká, ale já se každý rok rád podívám. Je tam plno napětí, systém hlasování a vyhlašování výsledků je mnohdy větší zábava, než jednotlivá vystoupení :D Ale i mezi vystoupeními se každý rok najde nějaké povedené, bohužel, výhercem se stává velmi často zpravidla nějaké politické vystoupení, či totální nevkusný bizár. Tolik úvod o soutěži, o které pojednává tento film. Určitě by neuškodilo trochu ubrat na délce, protože skoro dvě hodiny jsou prostě na takovouto komedii prostě moc. Veskrze se jedná o souběh navazujících (ne)povedených hudebních vystoupení. Příběh je jasně nalajnovaný od začátku do konce, a nějakého překvapení se nedočkáte. Co lze vytknout, tak že vrchol filmu (společné vystoupení s hvězdami Eurovize) příjde už někdy v půlce. Tuhle scénu určitě doporučuju pustit jako samostatný film, suverénně je tou nejlepší z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=2FynBs_lI4g&ab_channel=NetflixUK%26Ireland Jinak je to souhrn veškerých klišé, ať už příběhových či postavových. ()

JohnSmith

Ač nemám Ferrella rád, tak tohle jsem dokoukal. Nevím jestli to bylo myšleno úmyslně jako parodie na pěvecké soutěže, ale mě to tak přišlo a bylo to celkem zábavné. ()

Jaro.Krafcik

Kto by to bol povedal že by ma tak eurovízia bavila. Ferrel a komediálny film od netflixu, riadna záruka kvality. Ale aj keď to bol hudobný muzikál mi to sadlo. Konečne netflix ponúkol Český dabing, aj keď som si myslel že skončí rovnako ako pri Extraction. Viac ako polovicu filmu sa tentoraz rozpráva a niesu tam moc titulky. Iba kde sa spieva, tak by to malo byť. Veľké prekvapenie. A jasné dlžka je aj trochu pridlhá. Zároveň ide aj o 5.900 hodnotenie. Percentá pribudajú z ranných cca 50. to dostiahli na 63. 4* ()

Darth_AK

Já vůbec nevím v čem je problém. Jistě, Eurovize jako taková je trapnost nad trapnost, a jen těžko existuje možnost, že by ji sledoval celý stát ve zdání, že se jedná o nejdůležitější událost roku. Ale asi je možné, že každý film kde Will Ferell soutěží, si u mě získá nějakou neskutečně nepochopitelnou oblibu. Nebo .. zatím jsem viděl jen tohle a Ledově ostří, a obě jsou už teď moje guilty pleasure. V tomto filmu je všechno co jsem si přál. Ne moc trapných vtipů, pár docela povedených ("There are no gays in Russia"), hodně dobrá hudební vystoupení a hlavně písničky které se mi líbily, god damn it, a to moderní hudbu nesnáším! Rachel McAdams je i ve čtyřiceti pořád roztomilá a sympatická, jakkoliv divně to zní, a Will Ferell je prostě .. on je prostě svůj. Plus zde opravdu perlí Dan Stevens, tomu velký respekt. V celkovém součtu dávám 5* - pro mě "feel good" movie, kde jsem fandil oběma hlavním postavám, a doslova byl zavrtán do obrazovky, ačkoliv mi od začátku bylo jasné jak to dopadne (ne že by to tak dopadlo, ale pointa v podstatě ano). A musím říct že finálový song mě opravdu dostal - nevím co na to říct jiného, než sem plácnout 5*, nestydím se za to. Víc takových filmů pro mě a pár podobných kárečků, kterým je jedno že sem dorazí nejvýše ohodnocení uživatelé a film strhají jako nevtipný a dlouhý. WHO CARES?! Já se bavil a opravdu mám z filmu dobrý pocit. Adios, Five stars, Goodbye. "Where the whales can live, cause theyre gentle people .." PS: Je mi jedno že Islanďané na elfy nevěří, že anglický přízvuk herců zní hrozně, a mám rád Pierce Brosnana, i když tu jen sedí a vyfrkuje svůj fešácký knír. ()

blackkocour

berte to tak, Wilda Ferrell se nemůže už méně ztrapňit než na slezského orangutana, a Rachel je pěkná číča, které by nevadilo nastříkat si to na své krásné vlasy.. P.S.: Nikdo mě nepřesvědčil, aby mě Eurovize začala zajímat víc, než bylo před filmem. ()

jefff

Vůbec jsem to nečekal, ale Eurosong byl vlastně dobrý film. Měl nápad, skvěle zachycuje atmosféru celé ujeté soutěže, nabízí dobrý soundtrack a navíc elfy. Ferrell mi vadil, ale je jedinou větší výtkou jinak zdařilého hudebního filmu. ()

xLIGHTx

Je to dosť originálne, že niekto využil túto show pre film. Hoci Eurovízia je v podstate (bez urážky) gýč a ťažko napísať, aké zákulisné praktiky sa tam v skutočnosti využívajú, asi účastníci vedia svoje, skrátka politika a biznis dohromady. Každopádne, W. Ferrellovi to celkom vyšlo, trošku sa tu krotí, čo sa týka jeho humoru, chcelo by to možno sa trochu viac odviazať (nemyslím nejaký primitívny humor), možno si samotná Eurovízia dala nejaké podmienky, mantinely, nevedno. Ide o celkom príjemný, komediálno-romantický, ľahký, dosť melodický a optimisticky ladený počin, feel good movie, ktorý je pravdepodobne v tejto dobe pre mnohých viac než vítaný. Hoci nejako cca. po polovičke filmu som rozmýšľal, či to nevypnúť, trochu to tam zahaprovalo, ale našťastie sa to potom opäť rozbehlo. /Možný ?SPOILER: *W. Ferrell (ktorý hral v škriatkovskom Elfovi) a opäť je tu, síce trochu v inej podobe, on a téma škriatkov. („Nechám nôž tu, ak by ste náhodou potrebovali ešte vraždiť.“ :) ) Koniec možného SPOILERU./ (Plusom je, že tiež trochu bolo poodhalené zo systému, zákulisia EV, ale zase nie veľmi veľa.) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů