Velmi působivý snímek jemně natvrdlého "dospělého dítěte", ukazujíc na jednu stranu jeho chladnou povahu "jít přes mrtvoly" (nemilosrdná bestie v kápi jedoucím na černém oři) na druhou pak pozdní procitnutí do reality uvedomujíc zrůdnost systému, kterému jako válečný zajatec sloužil, který chce pak vše napravit... Po dlouhé době vyvážený snímek, který je svou uměleckou hodnotou určen nejen pro "válečné diváky".(5.1.2014)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(20.1.2006)

Netradiční pohled na druhou světovou válkou nabízí nejen propracovaný scénář, ale hlavně dokonalou hereckou kreaci Johna Malkoviche.(4.9.2002)

Perfektní film.John Malkovich tu podává svůj nejlepší výkon a Arvin Mueller Stahl se tu objeví v nejlepší scéně filmu („v tom deníku je můj život, ne část mého života“), aby se pak nechal popravit a postavil mě konci, ze kterého jsem měl několik hodin depku ...(23.5.2002)

Malkovich v hlavní roli je vynikající a filmový námět je přitažlivý, jenže nemůžu si pomoct, Plechový bubínek to není. Schlöndorf odvedl standardní ale nikoli skvělou práci. Celkový dojem: 75 %.(22.11.2006)

Debilní Francouz s židovským jménem a věčně zasněným výrazem prochází válkou jako nůž máslem. Na to, že byl celou dobu vezeň si to uměl užít, ne? Nepravděpodobné, ale zajímavé a koukatelné kino:-)(25.9.2008)

Některé scény jsou svým pojetím působivé, ale jinak spíše nudnější podívaná a mírné zklamání.(12.11.2015)

Chudák Abel. Kdyby se narodil po válce a místo Hermana potkal Elvise, mohl z něj vyrůst celkem slušnej Forrest Gump.(10.5.2013)

Ne zcela všem významům a podtextům jsem asi porozuměl, ale nepochybně se jedná o jeden z nejsilnějších filmů o druhé světové válce, o snadnosti, s níž se dá propadnout ideologii, o zranitelnosti a deformovatelnosti dětské duše... Po pozvolném rozjezdu se navíc rozbíhá i drama s notnou dávkou napětí.(25.10.2013)

• WANDRWALL

Netvor je vždy postava, která je pro kumštýře hozenou rukavicí...(13.11.2010)

Zatím nejlepší role a nejlepší výkon Johna Malkoviche, co jsem viděl. Konečně se nepitvoří nebo nehraje pouze svoje alterego, nýbrž charakterní a zajímavou postavu. Je zde krásně vykreslen "nevinný dětský" svět v mysli hlavního hrdiny, některé myšlenky přitom dokazují jeho výjimečnost; silně působí scény z přírody, ať už hon na vysokou nebo pokec s losem (ten je vážně super). Nicméně onen konflikt mezi tímto a realitou, ke kterému to všechno směřuje, přichází moc pozdě, vlastně je zároveň i pointou. Což je na jednu stranu transparentní pro náhlé procitnutí z vlastní letargie, avšak u příběhu odehrávajícího se během světové války to pořád působí příliš naivně.(29.3.2009)

Film podle skvělého románu Král duchů od Michela Tourniera. Všechno se převést nepovedlo, ale J. Malkovich je opravdu velmi přesvědčivý. M. Tournier ve svých dílech často přepracovává staré mýty, zde Abel putuje od krále duchů (Der Erlkönig) k sv. Kryštofu.(14.5.2011)

V jedné rovině drama o muži, jenž se díky své lásce k dětem dostane na bojiště Druhé světové války a láska k přírodě a k dětem mu jí pomůže přežít. V druhé rovině se pak Abelovýma očima díváme na vymývání mozků v organizaci Hitlerjungen, které zákonitě musí vést k tomu nejtragičtějšímu konci. Film, ve kterém se Malkovich stal Bohem. 90%(25.3.2013)

Netvor kráčející krajinou v kápi... to jednoho nenechá klidným stejně jako celá tehdejší zfanatizovaná mašinérie moci...(23.6.2009)

Prostý muž, který jen díky válce se vyhne nespravedlivému trestu a díky své jednoduchosti přežije hrůzy 2. světové války ve službách Němců. Je brán jako přítel, ale ideologie dělá z dětí necitlivé lidi, kteří pohrdají ostatními.(15.10.2009)

1184. hodnocený film:(25.2.2012)

Je tu cítit židovina. Parádně vykonstruované a napsané drama. 80%(2.5.2013)

Velmi chladný až čistokrevně dramatický film z období 2.světové války. 90%(16.5.2012)

• Streeper

I když se jedná o silné téma, tak zpracování toho příběhu mi prostě nesedlo. Vadilo mi trochu, jak se z válečného filmu najednou stal psychologický film a naopak. John Malkovich byl skvělý, jenže film stejně moc nezachránil.(24.5.2015)

Pohled na nacisty zevnitř, od prvopočátku formování dětských duší na fanatické, na svůj národ hrdé zabijáky. Malkovichem ztvárněná postava Abela své přezdívce Netvor však nedostojí, naopak je to mírumilovný podivín, který svůj život zasvětil ochraně zvířat a dětí. Velice příjemná podívaná (když pominu hořící tělíčko desetiletého chlapce...).(30.3.2009)

Malkovich dobrý, ale jinak není to moc povedený film, ta kniha mluví o něčem jiném než co tady natočil Schlöndorff. 3/5(7.12.2014)

<< předchozí 1 2